מיני פרוייקט - מערכת ITX קטנה + טיפה מודינג. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיני פרוייקט - מערכת ITX קטנה + טיפה מודינג.

Volter

Recommended Posts

אז ככה, לפני כמעט שנה ראיתי את הפרוייקט הזה (אגב הבחור מסתובב פה תחת אותו ניק) והחלטתי שאני גם רוצה מערכת קטנה וניידת כזו עם כוח גרפי למשחקים שונים, במקרה גם הייתי צריך מחשב נוסף.

עשיתי מחקר קטן על הרכיבים שזמינים בשוק, שיהיו הכי משתלמים מבחינת עלות/ביצועים מצד אחד ועונים על הדרישות והחיבורים שאני צריך מצד שני, בנוסף לזה שישכנסו למארז במינימום צורך בכלים ושינויים גדולים כמו בפרוייקט שנעשה(מוגבל בכלים).

נרכשו הרכיבים הבאים(אם אני זוכר נכון סה"כ 350 יורו):

Intel Pentium G620 (אם הייתי מודע לסלרון G530 שעתיד לבוא הוא היה נקנה)

ASRock H67M-ITX

G.Skill F3-10600CL9D-8GBNT

MSI HD6770-MD1GD5 1024MB (הכרטיס הכי חזק שהיה ביחס לאורך, אם אני זוכר נכון רק 17 ס"מ)

Samsung Spinpoint M8 500GB 5400 RPM(יושב על מתאם 3.5 ל2 של 2.5 בשביל עתידי, צוואר הבקבוק של המערכת - בדיעבד די טעות)

be quiet! SFX 350W 80+ Bronze(ספק SFX)

JCP MI-111.B

לפני ההרכבה:

image.jpg

הבעיה שדרשה מודינג נובעת מחוסר מקום לספק במקום המיועד לו בגלל הקירור סלוט כפול של הכרטיס מסך, לכן נדרשתי למקם אותו במקום 2 מאווררי 60 מ"מ ולחתוך את הרשת.

בתמונה הזו אפשר לראות את החיתוך החאפרי(צד שמאל למעלה) ואיפה אמור לשבת הספק במקור(צד שמאל למטה). או בתמונה מיצרן המארז.

image.jpg

לאחר הרכבת הספק

image.jpg

image.jpg

הוספתי גם מאוורר 80 מ"מ שעובד על 600 RPM ורק במאמץ עולה למהירות מקס'. המארז נמצא במצב שכיבה כשעליו המסך והוא דוחף אוויר החוצה.

תמונה מלמעלה

image.jpg

אפשר לראות שהספק נמצא בשיפוע קטן, בגלל שהוא נוגע בקירור הסטוק של המעבד.

כשהוא מוכן

image.jpg

מבחינת טמפ' ורעש, הגדרתי כך שכל המאווררים על המהירות המינימאלית, ולכן הוא חרישי.

המעבד על 40-43 במנוחה ומגיע ל65-68 במאמץ כללי, הכרטיס מסך 40-45 במנוחה - 80-85 במאמץ כללי.

אגב מי שמתעניין לגבי המארז הזה בארץ, יש אותו בפלונטר, הבעיה היא למצוא ספק SFX נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב שלי היה thermaltake lanbox lite:

http://www.google.co.il/search?q=thermaltake+lanbox+lite&hl=iw&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xlDLT97zDYP0-gb19dhg&ved=0CE4QsAQ&biw=1440&bih=786

עם מעבד i7 2600 וHD6950 שפשוט נחנקו שם בפנים (טמפ' גבוהות, ארטיפקטים וכו') קבל ח"ח על ההרכבה והטמפ'!

מחשב גיימינג קטן זה לא ספק כיף!

מי אמר שמחשבי גיימינג צריכים להיות בגודל מקרר ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחשב שלי היה thermaltake lanbox lite:

http://www.google.co.il/search?q=thermaltake+lanbox+lite&hl=iw&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=xlDLT97zDYP0-gb19dhg&ved=0CE4QsAQ&biw=1440&bih=786

עם מעבד i7 2600 וHD6950 שפשוט נחנקו שם בפנים (טמפ' גבוהות, ארטיפקטים וכו') קבל ח"ח על ההרכבה והטמפ'!

מחשב גיימינג קטן זה לא ספק כיף!

מי אמר שמחשבי גיימינג צריכים להיות בגודל מקרר ;D

אולי עם כמו שנעשה בפרוייקט המקור, אפשר אפילו להכניס שם 7870/HD7850 עם PCB קצר.

אהבתי!

שים לב שהמאורר של המעבד קצת חנוק מהספק... אולי תקנה נמוך

הוא לא בדיוק חנוק..רק חלק קטן, מה גם שהיום הספק הפוך ב180 מעלות, ככה שהכבלים לא נמצאים מעל הקירור.

לגבי נמוך קצת יותר, מבחר הקירורים עם גובה מקס' של 4 ס"מ הוא קטן, ולא שווים את ה10-20 יורו שהם עולים כשהסטוק מגיע בחינם. חוץ מזה חלקם גם לא נכנסים שם בגלל המיקום של תושבת המעבד בצמוד לכרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...