עקב רכישת מחשב גרועה ומזמזמת, זקוק להמלצה על חנויות לגיטימיות לרכישת חדש - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עקב רכישת מחשב גרועה ומזמזמת, זקוק להמלצה על חנויות לגיטימיות לרכישת חדש

רונן מרכז

Recommended Posts

זה לא בעיה לבנות מפרט שקט. מאווררים עולים מעט יותר, אבל זה לא משהו דרמטי.

לרוב מספיק שאתה מוריד את המהירות כדי להפטר מרוב הרעש. מבחינת מעבד, צריך משהו גדול ואתה מסודר, לא חובה פסיבי.

מה הכוונה צריך במעבד משהו גדול?

איזה מאווררים ידוע לך שהכי שקטים ואיכותיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח חיפשת מפרט שקט וקיבלת טרקטור מזמזם :lol:ברצינות אבל, מפרט שקט זה אחד הדברים המאתגרים לבנות..אם ממש היסטרים לשקט ובתקציב כמו שלך..בכיף אפשר לדאוג שכל מה שצריך להיות פסיבי יהיה (ללא חלקים נעים) וזה אומר קירור צלעות בלבד למעבד ועוד כמה דברים. אם אתה מחפש מחשב לשימוש בייתי ושקט התקציב שלך מספיק בהחלט. לא רוצה לדחוף פה מפרט אבל ממליץ לך לפתוח בקשה למפרט וציין מה תצריך (WIN וכ"ו) ואגב יש כמה אנטי חינמיים מעולים (אני עובד עם אחד בעצמי)..לא צריך יותר מיזה כי הדפדפנים בעצמם היום מוגנים.

איך אפשר לגלוש על 128 גיגה אפילו, זה יספיק לעוד חמש שנים אם הוא הכונן היחיד?

גם כל שניה יש פה אזהרות מכל מני ..

יש מעבד בלי מאוורר בכלל רק צלעות?

אנטיוירוס חינמי כמו AVG למשל? על איזה אתה משתמש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לגלוש באינטרנט מספיק כונן של 30 ג'יגה, להתקין מערכת הפעלה ולהשאיר קצת רזרבות.

גם אם תשים מעבד רק עם צלעות קירור, אתה לא יכול להשאיר את המארז בלי מאווררים, אלא אם כן תוציא הרבה כסף על כל מיני פתרונות יקרים.

יש מעבדי אטום שמגיעים עם קירור פסיבי אבל הם חלשים. יש מעבדים חזקים מסדרת i שעובדים בתדר נמוך ופולטים פחות חום (הם כמובן חלשים יותר ממעבדים מקבילים "רגילים"), אפשר למצוא פתרון קירור ללא מאוורר עבורם ולהשאיר מאווררים רק במארז. כדאי לעשות הכל בזהירות.

אם כל הדברים האלה חשובים לך אולי תשקול קניה של .

לגבי אנטיוירוס, אני משתמש באנטיוירוס שמיקרוסופט נותנים בחינם. די מיותר מבחינתי, אבל התקנתי אותו בכל זאת, שיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר לגלוש על 128 גיגה אפילו, זה יספיק לעוד חמש שנים אם הוא הכונן היחיד?

גם כל שניה יש פה אזהרות מכל מני ..

יש מעבד בלי מאוורר בכלל רק צלעות?

אנטיוירוס חינמי כמו AVG למשל? על איזה אתה משתמש?

1)לגלוש אתה יכול בכיף על כמו שאני עושה היום. יש לי 128G עליו מערכת הפעלה+כל התוכנות שלי ובאופן קבוע יש לי 100G פנויים שאני מנצל מעת לעת. אתה צריך לחדד את המושג מחשב בייתי בשבילך..ז"א אם אתה מתכנן להוריד סרטי FHD בקמויות אז ברור ש- SSD ייחנק מהר..אבל אם מה שתעושה זה לגלוש, וורד, וכאלו..אז SSD מושלם וייתן לך תחושה שהמחשב שלך הוא מטוס F-16 במצערת מלאה :) כל אזהרה שאתה קורא פה תתייחס אליה! במקביל שים לב לכל המלצה שתשומה פה וזה ימקד אותך פחות או יותר על כונן SSD אחד ויחיד לתקציב שלך (אגב זה M4).

2) בטח שיש! אתה קונה I3 ובשיא שלו הוא צורך 65W...אם תלא מבין זה יחסית צריכה אפסית למעבד וכל קירור מומלץ היום שתקנה ותסיר מימנו תמאורר יקרר את המעבד בלי בעייה אפילו בעזרת צלע הקירור שלו. רק לשם השוואה לי יש PHENOM 2 של שזה מעבד 120W ואני עובד רוב הזמן עם מאוורר כבוי (scythe ninja 2 הקירור) והמעבד לא עובר את ה- 45 מעלות בשוטף!

3)בדיוק מה שאמרתה..אני עובד עם AVG וכל כמה חודשים מריץ גם בדיקה חינם באתר של ESET. שום בעיות לבנתיים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני עם AVG מצוין חוסם את כל השטויות (לא מהבחינה הרע, אלא אם אני מוריד וירוס בטעות, הוא יחסום אותו שאני ינסה לפתוח אותו) שאני מוריד. ;D

לי יש של 128GB וקשיח של 1TB, ה- שינה את חיי. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תשים מעבד רק עם צלעות קירור, אתה לא יכול להשאיר את המארז בלי מאווררים, אלא אם כן תוציא הרבה כסף על כל מיני פתרונות יקרים.

שמע בתקציב ובדרישות שלו אפשר לעמיד לו מחשב חרישי לחלוטין. לא מתחמם בשיט ולוח אם יהיה לו בסיסי וספק איכותי להספק נמוך שלא יוציא הגה. מעבד כבר אמרתי למעלה שקירור פסיבי בלבד..את כל זה מלבישים במארז עם מאוורר 140MM או אפילו 200MM בודד שקט ביותר ואתה צריך להיות עטלף כדי לשמוע משו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1)לגלוש אתה יכול בכיף על כמו שאני עושה היום. יש לי 128G עליו מערכת הפעלה+כל התוכנות שלי ובאופן קבוע יש לי 100G פנויים שאני מנצל מעת לעת. אתה צריך לחדד את המושג מחשב בייתי בשבילך..ז"א אם אתה מתכנן להוריד סרטי FHD בקמויות אז ברור ש- ייחנק מהר..אבל אם מה שתעושה זה לגלוש, וורד, מוזיקה וכאלו..אז מושלם וייתן לך תחושה שהמחשב שלך הוא מטוס F-16 במצערת מלאה :) כל אזהרה שאתה קורא פה תתייחס אליה! במקביל שים לב לכל המלצה שתשומה פה וזה ימקד אותך פחות או יותר על כונן SSD אחד ויחיד לתקציב שלך (אגב זה M4).

2) בטח שיש! אתה קונה I3 ובשיא שלו הוא צורך 65W...אם תלא מבין זה יחסית צריכה אפסית למעבד וכל קירור מומלץ היום שתקנה ותסיר מימנו תמאורר יקרר את המעבד בלי בעייה אפילו בעזרת צלע הקירור שלו. רק לשם השוואה לי יש PHENOM 2 של שזה מעבד 120W ואני עובד רוב הזמן עם מאוורר כבוי (scythe ninja 2 הקירור) והמעבד לא עובר את ה- 45 מעלות בשוטף!

3)בדיוק מה שאמרתה..אני עובד עם AVG וכל כמה חודשים מריץ גם בדיקה חינם באתר של ESET. שום בעיות לבנתיים!

בנאדם יש לי בקושי שניים וחצי שכל אחד מהם גיגה וחצי :)

חוץ מזה הכל גלישה בעשרה אתרים יחדיו שפתוחים.

מישהו אמר לי שבהתחלה יהיה בסדר 64 גיגה לגלישה אבל בהמשך זה לא יספיק. לא הבנתי למה. שכאילו מתי שאין מספיק אז המחשב משתמש בכונן לוירטואלי. או שזורק לשם כל מני דברים ואז עם הזמן הם מצטברים שם כמו זבל. משהו כזה. ואז לאט לאט ירד הנפח, אבל כמה ירד?!

בשביל כולה משחק דרך אתר, ועוד כמה אתרי ושלושה שהורדתי,

סתם בשביל הקטע, סרט שהורדתי נמאס לי ממנו אחרי חודש, אז אני מוחק גם. אין לי מה לשמור ליופי.

מה שחשוב לי זה גלישה מהירה שלא יהיה בעיה בטעינת דפים, פתיחת חלונות, שלא יתן לי הודעות ועיכובים של וירטואלי או לא וירטואלי נמוך.

ושיסחוב טוב כמה שנים טובות. שיהיה מהיר לא איטי. זה הכל. זה כל השימוש פה.

לפי מה שאתם אומרים גם ה64 גיגה SSD יספיק בפועל?

הנפח זה לא משהו שקשור לגלישה ממושכת בעתיד בעוד כמהש נים? זה רק לשמירת קבצים?

לגבי במעבד והקירור שלו:

בכל המפרטים הציעו לי באמת את I3, ועליו תקעו לי מאוורר, אף אחד לא טרח להגיד לי שניתן לקרר אותו ללא מאוורר , או רק עם צלע מעליו.

יש כמה סוגי מעבד איי 3 על מה אני צריך לשים דגש ולבקש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בתקציב ובדרישות שלו אפשר לעמיד לו מחשב חרישי לחלוטין. לא מתחמם בשיט ולוח אם יהיה לו בסיסי וספק איכותי להספק נמוך שלא יוציא הגה. מעבד כבר אמרתי למעלה שקירור פסיבי בלבד..את כל זה מלבישים במארז עם מאוורר 140MM או אפילו 200MM בודד שקט ביותר ואתה צריך להיות עטלף כדי לשמוע משו.

להיות עטלף כדי לשמוע אותו חחחחחחחחחחחחחחח!

אין שום סכנה בקירור פסיבי של במעבד? למה באף חנות לא הציעו קרור פסיבי? תקעו לי מאוורר מעליו בכל המפרטים של ארקטיק אלפיין וארקטיק פריזר וכאלה.

מי זה המאוורר הבודד השקט שאתה מכיר איזה חברה ? זה יעזור לי מאד

מה כוונה ספק להספק נמוך שלא יוציא הגה? ספק עם וואט גבוה או נמוך? תן דןגמה לכזה בינתיים הוצעו ספקים אלה:

Antec EarthWatts EA380 380Watt 80Plus

Enermax NAXN 450W

וטרמלטייק 380/520

מה היתם ממליצים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנאדם מכרו לך כמה לוקשים בחנויות מחשבים כדי שתשלם יותר ותחזור אליהם אחרי שנה שנתיים שוב. גלישה במלא טאבים בו"ז דורשת זיכרון פנימי ולא קשיח (וגם זה לא ברמות היסטריות)..בכלל כל ההתעסקות עם SSD היא אחרת לגמרי מכונן רגיל ככה שאין בכלל מושג כזה זיכרון ווירטואלי על SSD (יש אבל מפסיקים אותו)..בקשר למעבד כבר אמרתי לך כל הקירורים שמכרו לך..אנלא יודע איזה, אבל מה שתעושה זה מעיף תמאוורר ונשאר עם הצלע קירור. הספקים שמהליצו לך הם מסדרות פח אבל חברות די טובות..בקיצור עזוב תמליצו לי על חלק או כזה..אם התמונה השלמה לא סגורה אז כלום לא יעבוד טוב...הגיע הזמן למפרט שיכוון אותך..תחזיק חזק, הנה זה בא:

[table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Intel i3 2120 3.3GHz 1155 3MB with graphics Tray[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

563₪[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Micron Rendition 4GB DDR3 -1333[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

106₪[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Gigabyte GA-B75M-D3H[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

376₪[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]LG DVD-RW x22 Dual Layer Sata Black[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

95₪[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Scythe JAPAN Reeven 120 775/1156/1366[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

173₪[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Crucial 128G SSD Marvell M4[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

610₪[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Fractal Design Define Mini[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

472₪[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]Microsoft Windows 7 Home Premium Hebrew 32/64 BIT COA + DISK - למערכות חדשות מלאות ומחשבים ניידים בלבד[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

391₪[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]SeaSonic S12 II 430W A.PFC 30A @ 12V Bulk[/td][/tr][/table][table][tr][td][/td][/tr][/table][table][tr][td]

273₪[/td][/tr][/table][table][tr][td] סה"כ:[/td][/tr][/table]3059₪

המחשב הזה יהיה מהיר בצורה היסטרית לשימושים שלך. עכשיו המארז הזה הוא כולל שני מאווררים שקטים (אחד מכניס ואחד מוציא) שיש להם בקר מהיות אותו אתה שם על הכי נמוך תמיד. את קירור המעבד אתה יכול להתקין אם או בלי המאוורר..כך או כך לא תשמע אותו. למארז הזה יש סוג של בידוד כזה ומראש המערכת שלך קלה ולא סוחטת וואטים מהספק המצויין הזה שגם אותו לא תשמע..בקיצור גם עטלף לא יעזור פה. שמתי לך גם מערכת הפעלה. אם תרוצה לחסוך קצת אפשר להוזיל את הספק בעוד 130 ש"ח ולקחת את זה שהוא קצת פחות נציל אך עדיין מצויין וגם הוא לא מוציא הגה:

http://www.tms.co.il/product/6845

גם לגבי הלוח שמתי לך לוח מעט יותר ממה שתצריך ואפשר לחסוך עוד כמה עשרות שקלים אם לחוץ לך. המחשב הזה הוא עם יכולת שדרוג לעתיד ומאוזן מבחינת הרכיבים. וגודלת הכותרת זה ה- הפסיכי הזה (יש לי אותו) שיעיף לך הכל. הדבר היחיד שכן ירעיש פה שאני חושב על זה עכשיו, הוא ה- CD-ROM בזמן שיהיה בו דיסק אם תמשתמש עוד בכאלו או בזמן שתתקין את הווינדוס המקורי שלך.

אגב החנות היא TMS והוא עושים משלוחים חינם לכל מקום.

יאללה זזתי לישון..תחשוב על המפרט הזה לבנתיים והכי עדיף שתפתח פוסט במפרטים תעתיק את זה וחכה לעוד תגובות כי תכף ייצאו עלנו המנהלים שזה לא המקום למפרטים :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי עדיף שתפתח פוסט במפרטים תעתיק את זה וחכה לעוד תגובות כי תכף ייצאו עלנו המנהלים שזה לא המקום למפרטים :-X

צודק :xyxthumbs:

חלאס לטחון כאן - גש לפורום "מפרטים" (כבר עניתי לך שם).

ננעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...