מגבר שנשרף בגלל רמקולים חלשים מדי, זה הגיוני? - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מגבר שנשרף בגלל רמקולים חלשים מדי, זה הגיוני?

DXM

Recommended Posts

שלום רב,

חבר שלי קנה מגבר חדש של פיוניר מדגם VSX-521-K בעל עוצמה של כ80W לערוץ (לפי המניואל) הוא רוצה לחבר אותו לרמקולים

של מערכת סטריאו ישנה, שהאאוט פוט שלה הוא 40W לערוץ אז אני מניח שזה גם מה שהרמקולים שלה מסוגלים (לא מצאתי מניואל שלה, אבל הדגם הוא AIWA NSX-R30 ) .

לטענת חבר שלי המוכר אמר שלו אמר שבגלל הרמקולים המגברעלול להשרף. אני יודע שהדבר הופך הפוך, אם המגבר חזק מדי והרמקולים חלשים אזי הרמקולים עלולים להשרף, אם אתה מגזים בווליום שאתה דוחף מהמגבר. בחיים שלי לא שמעתי שהמגבר עלול להשרף כי הרמקולים חלשים מדי.

השאלה היא האם זה הגיוני שהמגבר ישרף בגלל הרמקולים?

תודה ויום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתי לו שיזהר אחושילינג על הVOLUME, אבל מישהו יכול להרחיב משהו על האימפדנס.

עבדתי בסאונד הרבה זמן, אף פעם לא התעכבתי על הקטע בעיקר כי עבדתי עם רמקולים מוגברים פנימית,

אבל קראתי במניואל באמת משהו על זה שלא כל כך הבנתי, קשור בהתנגדות שהוא מתאים ל6-16 אוהם, וUSER MANUAL של המערכת רשום

שהאימפדנס הוא 6 אוהם. (תודה לאל על פיזיקה בתיכון) אז לא אמורה להיות בעיה, נכון?!

המניואל של המערכת:

Service manual aiwa NSX-R37

המניואל של המגבר:

http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/Manuals/Home/VSX-521-k_OperatingInstructions020711.pdf

אם אפשר תקראו בעצמכם (תריצו חיפשו על המילה IMPEDANCE) ובבקשה תגידו לי שאני לא כותב שטויות...

זה מערכת של חבר והוא לחוץ טילים, והוא די סומך על המילה שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרמקולים הם 6 אוהם ובמפרט של הרסיבר כתוב שאין לו בעיה עם 6 אוהם לכן הם יתאימו.

לגבי ההספק, הרסיבר מוציא 80 ב8 אוהם מה שאומר שב6 אוהם הוא יוציא יותר מזה, אני מניח מעל 100W...

המגבר הישן של הרמקולים האלו הוציא 40W, אבל לא רשום כמה הרמקולים, כנראה שלא רחוק מזה.

שורה תחתונה, אפשר לחבר, נזק לרסיבר לא יקרה, אבל לדעתי הרמקולים ימותו מהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לאמר לחבר שלא יעוף על עצמו וירגע אחושרמוטה, המוכר האחומניוקי מנסה להתנער מאחריות: המגבר אמור להיות שפיץ רצח בעכבה הזו וזה שהוא נשרף מעיד על בעיה אלקטרונית אחושלוקי שהיתה קיימת ככל הנראה במגבר, מלבד זה במגברים מודרניים יש הגנה אחושקשוקה מפני עודף זרם...גבר אחי אחשלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה חלשים, ומגברים כן יכולים להשרף/להנזק בגלל שהם לא עומדים בדרישות של הרמקולים (אם מגבירים חזק מדי והרמקול דורש הרבה זרם)

אבל כמו שציינו מעלי כיום לכל רסיבר/מגבר יש הגנות מפני מצבים כאלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לחזור על דברים שכבר נאמרו, חוץ מזה שרמקול לא יכול "לדרוש" הרבה זרם, אם כבר אז העכבה שלו נמוכה ביחס לעכבת היציאה במגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...