מתנ"א מפגיזים. שוב. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתנ"א מפגיזים. שוב.

ALÞHA

Recommended Posts

וואו.

אין מילים בפי לתאר את הבחילה! אני כבר ראיתי הרבה סרטונים כאלה, וזה בגדול המשטרה שלנו לא רק במשטרת תנועה, אבל זה מעורר בי בחילה עזה ויאוש שכרשות האכיפה מתנהגת ככה, אין לי בתור אזרח פשוט מה לעשות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפקד מחנה לא מזמין ולא מציב תמרורים

אפילו לא הרמטכל ולא שר הביטחון.

מפקד מחנה לא מזמין שוטרים.

אז השוטרים הנ"ל לא פעלו בחוכמה רבה.

אין לי ספק שכל פניה למשטרה תביא לביטול הדוח, ואם לא אש בית המשפט יבטל אותו.

ובלי שום קשר אין למילואיניקים שום זכויות יתר רק בגלל שהם מילואניקים. חוק או חוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל תמרור חייב להיות מאושר ע"י רשות תימרור או ע"י קצין משטרה (באופן זמני). במקומות מסויימים (כמו בתוך חניון או בסיס צבאי) מותר לבעל המקום לשים תמרורים בעצמו (לא רלוונטי למקרה הזה, כי התמרור הוא בכביש שמוביל לבסיס). כל תמרור אחר הוא לא חוקי, ובית משפט אמור לבטל את הדו"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מישהו רוצה את התגובה של השוטר, הוא מתנדב שבין השאר גם גולש בפורום דיני תעבורה בתפוז, שם הוא פירסם את ההודעה הזאת:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=1713&messageid=161969132

נסעתי בניידת בכביש 40 מרמלה לצומת בילו - בדרכי לפני הבסיס ראיתי תאונת דרכים וטיפלתי בה, לאחר שפיניתי את הכביש הסתכלתי קדימה והבחנתי בסיבה לתאונה -

לפני בסיס בילו מוצב תמרור האוסר פניה שמאלה לפני התמרור עמדו כלי בכוונה לפנות שמאלה והעצירה הזאת גרמה לתאונה, פיניתי את כלי הרכב החוסמים נתיב ומפריעים לתנועה (דבר שגרם לתאונה הנ"ל) והמשכתי קדימה

רק הזזתי את הניידת ובאו רכבים נוספים, חלקם חסמו נתיב וחלקם פנו שמאלה בניגוד לתמרור תוך כדי סיכון, התפרססתי בצומת הקרובה והגעתי לשער הבסיס, עצרתי שני כלי למתן דו"ח, במקביל ביקשתי מהשומרים בשער לדבר עם מישהו בעל סמכות בבסיס, הגיע מפקד הבסיס, הוא סיפר לי שהתמרור הוצב לפני שבועיים לאחר תקופה ארוכה שהוא מבקש שיוצב תמרור כזה, מאז שנהרגה במקום חיילת בתאונה, הוא הוסיף שפנה למשטרת רחובות בבקשה שישלחו שוטרים לאכיפה ושאל אותי אם נשלחתי על ידו.

למרות שהתמרור הוצב לא נמחק מהכביש החץ שמאלה, דבר שהביא אותי לאכיפה רחמנית - הקטע שביו-טיוב הוא קטע קצר ביותר מתוך כל הצילום, צולמתי ע"י 3 חיילים במשך למעלה מחצי שעה תוך שהם תוקפים אותי באופן מילולי, ומפריעים לי בעבודתי - ומסתבר ששתי הדקות שהובאו הן הדקות היותר גרועות שלי לאחר שהייתי מותש מהלחץ ומהסברים חוזרים ונשנים של מהות העבירה.

הגדיל לעשות זה שקולו נשמע הכי חזק ברקע (שאגב, רק לפני תקופה קצרה הוחזר רשיונו לאחר שנשלל לתקופה ארוכה) שחשב שבאתי "לקצור דו"חות" והחליט לסדר אותי וניגש לכביש להכווין את התנועה - כשראיתי שהוא עושה זאת שיבחתי את התנהגותו - שהנה מישהו עושה משהו - ואז רץ אליו מיד אחד מהאחרים והוא חזר כשהתברר לו שאני משבח את מעשהו במקום לכעוס עליו

ולסיכום - עמדתי שם שעה בלבד, נתתי 4 דו"חות בלבד, 8 נהגים נוספים שעצרתי באותה עבירה שחררתי באזהרה בעל פה מאחר שעברם היה נקי והתנהגותם מכובדת, יתכן שאחד מהם היה אחינו של מפקד הבסיס - אבל בשום צורה לא בדקתי אילן יוחסין של איש מהנהגים שנפגשתי בהם, לא של מקבלי הדו"חות ולא של אלו ששוחררו ללא דו"ח

שעתיים לאחר שעזבתי את המקום הוזעקתי לשם שוב בגלל תאונה נוספת שארעה במקום - בשעתיים האלה שלא הייתי שם נתלש ממקומו אחד התמרורים.

מי שיש לו שאלות נוספות מוזמן לשאול ויקבל תשובה.

אני שמח שהעניין קיבל פרסום כזה ושחיילי הבסיס יפיצו את המקרה ויזהירו זה את זה מהמשטרה (שמפחידה יותר מתאונות ואבדן חיים) וכך יחסכו תאונות וקרבנות נוספים במקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפקד מחנה לא מזמין ולא מציב תמרורים

אפילו לא הרמטכל ולא שר הביטחון.

מפקד מחנה לא מזמין שוטרים.

אז השוטרים הנ"ל לא פעלו בחוכמה רבה.

אין לי ספק שכל פניה למשטרה תביא לביטול הדוח, ואם לא אש בית המשפט יבטל אותו.

ובלי שום קשר אין למילואיניקים שום זכויות יתר רק בגלל שהם מילואניקים. חוק או חוק.

זה לא קשור שזה מילואימניקים.

וכן מפקד הבסיס יכול להזמין תמרור (במיוחד אם הוא מקושר לקצין משטרה כזה או אחר, עובדה שהשוטר התורן לא נתן דוח לאחיין שלו), ולפי מה שזה ניראה בתמונות, זה באמת ניראה כאילו יום לפני באו ושמו תמרור על בזנ"ט.

לגבי השוטרים שהיו בניידת, אולי הם פעלו לא כשורה, אבל יכול להיות שקיבלו פקודה ועשו את מה שמוטל עליהם, אבל המשיכו לדבר בכבוד

למרות ההתקפה מצד המילואימניקים.

אותו שוטר אפס שעשה בעצמו את עבירת התנועה, ודיבר בזלזול לאחר מכן צריך להעיף מהמשטרה, ואני לא אתנגד אם תדרוס אותו משאית.

וכן תביעה במקום, לצורך דוגמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כל אחד יכול לבקש תמרור, אבל אישורו והצבתו לא קשורה למבקש או לקשרים שלו.

2. השוטרים לא פעלו בחכמה. במקום לרשום דוחות היה עליהם לסמן ולאבטח את הפניה הבעיתית ולהמתין

במקום עד שמעץ יסמנו את הצומת כראוי ויבטלו את הפניה שמאלה.

3. אכן חיילת נהרגה בצומת הזה.

4. השוטרים שהיו במקום אינם מתחנת רחובות, הם ממת"נא. שוטרי תחנה אינם פועלים בכביש בין עירוני.

היות וגם לי יש "קשרים" במשטרה העברתי את הסרטון לידיעתו של מפקד היחידה הנדונה, ואעדכן אם

וכאשר יהיה מה לעדכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון

התמרור הוצב כחוק - אבל בצורה רשלנית ומטעה.

כל הכבוד למפקד הבסיס שבדאגה לחילים שלו פנה לרשוויות המוסמכות, וביקש לבטל את הפניות מ/ ולבסיס.

הדוחות בוטלו

מעתה יש לדווח למפקד שלוחת מתנא על כל תמרור חדש בגזרה. המפקד יבדוק את חוקיותו, ורק לאחר פסק

זמן שיוחלט על ידי המפקד ירשמו דוחות בגין התמרור הזה, וזאת כדי לתת לנהגים להתרגל לשינוי בהסדרי התנועה.

רוב מהומה על מאומה. מכתב קצר של מקבלי הדוחות למתנא היה מביא לביטולם המיידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב מהומה על מאומה. מכתב קצר של מקבלי הדוחות למתנא היה מביא לביטולם המיידי.

עיקר המהומה הוא על ההתנהלות של השוטרים במקום - הציבו תמרור הסותר הוראה על הכביש, והתיישבו לכתוב דו"חות. אם הפנייה מסוכנת - היה עליהם לכוון את התנועה ולא לנסות להעשיר את הקופה ולסכן חיי אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...