תכנון רשת 4 מחשבים + לאפטופ ומה שבינהם - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תכנון רשת 4 מחשבים + לאפטופ ומה שבינהם

shendi

Recommended Posts

בוקר טוב

החלטתי להקים בבית לארבע מחשבים .

מחשב ראשי שיהיה בחדר שלי ואליו מחובר מודם ADSL של ECI (ודרכו תעבור התקשורת מהאיטרנט לשאר המחשבים ) ואליו מחוברים שני כרטיסי (1 למודם ואחד חופשי )

מחשב 2 יהיה בסלון ויוחבר לטלויזיה ( יהיה אפשרות לשיתוף קבצים אבל לא )

מחשב 3 יהיה בחדר של הילדה ( שיתוף קבצים + אינטנט )

מחשב 4 לאפטופ ( שיתוף קבצים בלבד )

כל התשתית כבר מוכנה !

האם יש אפשרות לחבר את הראוטר למחשב הראשי ואת שאר במחשבים אליו ? ( ראוטר של EDIMAX יעשה את העבודה ? איזה מומלץ ) ?

מה לגבי ? כרגע אני משתמש בפיירוול תוכנה למחשב הראשי בלבד !

כל עזרה והמצלצה תתקבל בברכה :o

אוקיי לאחר חיפוש בפורם מצאתי הודעה לגביי EDIMAX BR-6104K - Broadband 1 x WAN+4 x Switch

שאלתי עכשיו היא האם ניתן לחבר את הEDIMAX למחשב הראשי ואת שאר המחשבים לEDIMAX

האם יש למישהו את המוצר הנל ? האם הוא USER FRAINDLY ?

בתודה

SHENDI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוצרי Edimax אכן אמינים ונוחים לשימוש.

הרשת שאתה רוצה ליצור אכן פשוטה וישימה. בד"כ נתבים של Edimax מגיעים עם "מתג - Swtich" של 4 פורטים ולכן תוכל לחבר מחשב מרכזי אחד למתג Switch, ובעזרת התשתית המוכנה בבית תחבר את 3 המחשבים העיקריים.

שיתוף קבצים בין כל המחשבים אכן ישים רק תשים לב לגירסאות של מערכות הפעלה (אני מקווה שאינך משתמש ב- Windows95 או Windows 98 שאינו Second edition).

אתה לא צריך לחבר "מחשב ראשי" שישתף אינטרנט אם יש לך כבר ראוטר חומרה (מכשיר שכל ייעודו להיות רק ראוטר). תבדוק אם המודם שלך יכול לתפקד כראוטר וכל מה שאתה צריך הוא רק מפצל רשת (Switch - מתג ) ע"מ להעביר את התקשורת למחשבים אחרים.

כמו כן אין צורך בשני כרטיסי רשת במחשב.

לגבי אבטחה:

כיוון שראוטר ביתי אינו יכול ליצור תקשורת Peer 2 Peer , רק מחשב אחד ברשת יוכל לתקשר עם רשתות נקודה לנקודה כמו העברת קבצים ברשת דרך ICQ , Kazaa וכ... זה לא אומר שהמחשבים לא יוכלו לגלוש באינטרנט (זה דורש רק טיפול בפרוטוקול Http).

אי לכך בנתב מגדירים מחשב אחד שיקבל את כל הפורטים אשר ישמשו ש- שרת (Kazaa- לדוגמא) ולכן המחשבים האחרים לא יקבלו את הפורט. זה סוג של .

אותו דבר עם תקשורת Netmeeting ווידיאו דרך הרשת.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...