חיבור כבל USB לסוויץ' - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור כבל USB לסוויץ'

חובב

Recommended Posts

אני רוצה לעשות כבל קבוע ברכב (כנראה דרך הסוויץ') לחיבור להטענת הטלפון.... אני יודע שיש כאלה למצת אבל אני רוצה לעשות משהו קצת יותר אלגנטי..האם במטענים שמחוברים למצת של הרכב יש נגד וקבל או שזה מתח ישיר?.. אפשר לקבל מתח ישיר לUSB וזה לא יפגע בטלפון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח באוטו הוא בין 12V (סוללה נמוכה) ל 14-15V (כשהאוטו מונע) DC. חיבור USB אמור להיות 5V DC. לכן חייב להיות מעגל כלשהוא שמוריד את המתח אחרת אתה תשרוף את הפלאפון מיידית

הורדת מתח של נגד תלויה בזרם כלומר - אם הפלאפון מושך זרם נמוך מידי, המתח שהוא מקבל דרך נגד יעלה ויכול להגיע ל 15V המלאים מה שישרוף אותו במקום. הזרם של הפלאפון תלוי בהרבה דברים ("החלטות" של הבקר שיש בתוכו) ולכן לא ניתן לבנות על נגד

במקום נגד יש מעגלים שמייצבים מתח ל 5V קבוע שלא תלוי בזרם. מה שיש במטעני USB הם מעגל כזה - הוא מקבל 12-15V מהשקע ומייצב ל 5V בכל מצב כלומר גם כשהשקע USB לא מחובר לכלום וגם כשיש פלאפון בטעינה

ניתן לקנות מודולים שונים להורדת מתח מ 12V ל 5V או לבנות לבד. כמה דוגמאות :

מטען USB קנוי לאוטו

http://www.ebay.com/itm/12V-to-5V-3A-15W-DC-DC-Converter-Step-Down-Buck-Module-Car-LED-Power-Supply-/261031504438?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc6b0aa36

http://www.ebay.com/itm/Water-Proof-USB-Interface-12V-to-5V-DC-Converter-Car-Power-Supply-free-shipping-/110885744577?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d14e2fc1

הדברים האלה תמיד לוקחים זרם כלשהוא כשהם מקבלים מתח. לכן תוודא לחבר אותם אחריי הסוויצ' כדיי שלא יגמרו את הסוללה כשהאוטו עומד זמן ממושך

יש מקרים מתועדים של מטען לשקע המצית שעולים באש בגלל תקלות ואיכות בניה נמוכה. זה יכול לקרות אם כל מעגל אלקטרוני. לכן תתקין את המעגל בתוך קופסה סגורה ממתכת, שרק הכבלים יוצאים ממנה. תשים פיוז של לא יותר מ 1.5-2A בכבלי הכניסה (להגן ממקרה של קצר במעגל עצמו) והיציאה (מקרה של קצר בשקע ה USB)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה המפורטת..

התכוונתי לעשות את רק כאשר הסוויץ' פועל...

במקרה ויש לי כזה תקע למצית, אפשר פשוט לפרק אותו ולהוציא כבל לסוויצ' (או לחילופין לקחת שקע לחבר את הכבלים ולהסתיר את העסק) ?זה יהיה בטוח או שעדין כדאי לעשות קופסה?

-- ובמקרה שאני מחבר כבל עצמאי-איזה צבעים החוטים של המתח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעגל שיש בשקעי דומה למעגלים "עצמאיים" שניתן למצוא. ההבדל הכי משמעותי הוא שהמעגלים העצמאיים יכולים לתת זרם גבוה יותר - משנה אם יש לך משהוא שצריך זרם גבוה ולא רוצה להיטען בצורה אמינה ממטען שמתחבר למצית

המקרים של השריפה שאני קראתי אליהם היו אם שקע שהיה מחובר למצית שהתלקח / התחיל להוציא עשן. זה יכול לקרות להרבה סוגים של מעגלים אלקטרוניים בגלל תקלה וכו לכן בכל מקרה תשים את המעגל עצמו בקופסה מתכתית ותוסיף פיוזים להגנה מקצר בכניסה וביציאה, זה מבטיח לך שלא יקרה כלום גם אם המעגל יחליט להישרף או שתחבר משהוא שמקצר ב USB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.שקע המצת עובד רק בהפעלת הסויץ בדר״כ.

2.לא הייתי(אני אישית) שם רכיב חשמלי כזה מחובר תמיד למתח בגלל האפשרות שהוא יעלה באש בלי קשר לאיכות הבנייה.

אצלי יש מתאם שאני שם מתי שאני צריך, בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...