סוללה מסוגלת לפרוק כמות מוגבלת של זרם? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוללה מסוגלת לפרוק כמות מוגבלת של זרם?

pAnAhI

Recommended Posts

לא מומלץ באופן כללי לקנות אלמנטים לרמקולים מאיביי בשילוח בינלאומי כי המחיר יצא לך יקר מאוד אפילו לרמקול זול. יש לך בארץ את חברת מורל ואומגה אודיו שמייצרות אלמנטים לרמקולים, כמו כן יש לך ג׳נריים בזול מחנויות אלקטרוניקה וכן לרכב שיכולים להתאים למטרה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

העניין הוא שאני מחפש זוג עד 100 שקל +-, ובחנויות האלו כמו אומגה אודיו ומורל ממה שראיתי יש דרייברים של לפחות מאה ו.. פר רמקול.

ואם יש רמקולים גנריים בחנויות אלקטרוניקה, מה יהיו ההספקים שלהם? לרוב מדובר בהספקים של עד לערך 4w למיטב ידיעתי.

כמו כן, רמקולים לרכב מגיעים בהספקים ששה לי להאמין שהמגברון הזה יזיז.. לא ככה?

לדוגמא הכי חלשים וזולים שמצאתי :

http://www.lanzar.co.il/Product.asp?Pid=MX1020&Cat2Cat1ID=47&Cat2ID=116&aff=Zap〈=he

http://www.hanizoz.co.il/newStore/store/viewItem.asp?idProduct=12527

http://www.hanizoz.co.il/newStore/store/viewItem.asp?idProduct=5344

http://www.lanzar.co.il/Product.asp?Pid=K1050&Cat2Cat1ID=47&Cat2ID=116&aff=Zap〈=he

אם אחד מאלו ^^ מתאים, יש מצב שנפטרה הבעיה, לדעתי הם יקשו על המגבר בצורה שהם בקושי יזוזו והמגבר יהפוך לתנור, תקנו אותי אם אני טועה.

ובנוגע לאלו שפרסמתי פה ספציפית, אתם חושבים שהם לא יספקו את הסחורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי אצל דואק בחולון, למי שמכיר הבחור שמתקן רמקולים שם באיזור נתעשייה. הוא הציע לי רמקולים בהתנגדות של 4 אוהם עם הספק של בערך 20rms ב 130₪. לקנות וזהו? יש כ"כ הרבה ואין לי באמת דרך לדעת כמה טוב כל .. הרמקול עצמו מוצהר על 150W אם זה משנה... באמת שאני ממש מבולבל.

יש עוד מקום מסויים באיזור חולון שאפשר לקפוץ לראות מה ההציע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בנתונים של המגבר מה ההספק שהוא יכול לתת לרמקולים במקרה הנתון. בחלק מהמגברים יכולות להיות הפתעות - למשל ציפ מגבר (כמו TDA כלשהוא) של "50W", אבל אם בודקים ב PDF יוצא שבשביל לקבל 50W צריך 18V ורמקול 2 ohm ובמציאות ב 12V אם 4 ohm מקבלים 10W או פחות....

אם הוא אומר שהקמקולים הם 25W RMS וכתוב אליהם משהוא הרבה יותר גדול RMS, אני חושב שהם באמת משהוא כמו 25W. כנראה שיש כאן קטע שמה שכתוב לא נכון (כמו בספקים גנריים) והוא אומר מה נראה לו ההספק האמיתי שלהם

אם הנתון הגדול יותר שכתוב ל הרמקולים הוא PMPO וכדומה אלה נתונים שניתן להתעלם מהם בצורה מוחלטת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרמקולים אמורים להתאים למגבר. אתה יכול לקנות אותם לפניי אבל תקנה מגבר מתאים

לרמקול יש הספק RMS שהוא הספק חשמלי ממוצע קבוע שהרמקול יכול לקבל, ונותן המחשה טובה לעוצמת קול שלו

יצרנים של מערכות ורמקולים מצאו (לפניי כ 20 שנים) דרך "למצוא" כמו הספק רגעי מקסימלי של המערכת/רמקול, שנותן מספרים גדולים מאוד - בכיף 10KW במערכת שיש לה הספק RMS אמיתי של 10W

הנתון הזה מיועד למדבקה שיש אל הרמקול (כשהוא בתצוגה בחנות) - כשאל כל המערכות בתצוגה כתובים נתונים מ 1KW ומעלה (במערכת אם מגבר פנימי של 2X10W), והלקוח שמחפש בומבוקס עוצמתי יבחר את הרמקולים שיש להם את ההספק הכי גבוה

הנתון הזה חסר משמעות - הוא לא אומר כלום אל הרמקול ולא מאפשר השוואה בין (כי כל יצרן פשוט ניפח אותו כמה שבא לו בלי קשר לביצועים האמיתיים)

היום כל הקטע הזה דיי BUSTED ואנשים כבר מכירים ש PMPO זה חרטא (ולכן כבר לא מוצאים הרבה אם "הספקים" של KW כמו קודם), אבל יש יצרנים גנריים שמנפחים את הנתון של RMS במקום זה (כמו שמנפחים נתונים בספקים של מחשב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את התופעה הזאת.פשוט לא ידעתי שזה נקרא pmpo. אבל תודה על ההסבר, זה חידד לי טיפה את העניין..

רק מה שאני לא יודע זה אם לקנות את הרמקולים ההם או לחכות.. אני חושב שלחכות יהיה עדיף.. יש דעות? (עד שיגיע המגבר יקח לערך חודש אני מאמין..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאפיינים של המגבר (איזה הספק לפי התנגדות של הרמקול) נמצאים במפרט של הציפ

אם למשל המגבר מבוסס אל ציפ TDA2006 אז תחפש בגוגל tda2006 pdf ותמצא PDF מהיצרן של הציפ אם כל הנתונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

www.sparkfun.com/datasheets/Components/General/STA540.pdf

בעמוד 1 יש רשימה כללית של הספקים אם רמקולים שונים

המתח הכי קרוב לשלך הוא 14.4V

בציפ יש 4 מגברים. ניתן לחבר לכל 1 מהם, או לחבר ל 2 ביחד כדיי לקבל מצב bridge (יותר הספק). בטבלה בעמ' 1 כתוב מה ההספק (של כל רמקול) במצב שמחברים 4 רמקולים (1 לכל מגבר) או 2 רמקולים (1 לכל 2 מגברים)

במעגל הזה אם הבנתי נכון הרמקולים L/R מחוברים במצב של לכל מגבר והסאב מחובר במצב של ל 2 מגברים. כלומר לרמקול L/R ההספק הוא כמו שכתוב במצב של X4 ולסאב כמו במצב של X2

בעמוד 10 יש תרשימים של output power שבהם ניתן לראות מה היהי ההספק במתחים אחרים כמו 12V וכו (נמוך יותר מ 14V)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי ראיתי, הספקים לא מדהימים ויש סיכוי שעשיתי טעות שמיהרתי אבל לפחות לומדים מזה משהו.. (ממה שקראתי נאמר שהוא יחסית חזק ולכן הזמנתי) יש חוות דעת, המלצות דעות או משהו לגבי הצ'יפ הזה?

וכמה של 20RMS ב4 אוהם יזוז עם הספק של בערך 6-8W אפקטיבי (לפי מה שהבנתי מה PDF..)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...