רוטר, נהיו כמו שאר התקשורת בארץ! - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוטר, נהיו כמו שאר התקשורת בארץ!

yosda-boy

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הטייקונים לא נוצרו ביוזמת השמאל (לרגע לא טענתי זאת), הם תוצאה לא מכוונת של מדיניות השמאל עד למהפך שהפכה את המשק לריכוזי מאוד (וגם של הפרטה בלתי זהירה, אני מסכים - אלא שקשה היה להפריט אחרת). וועדי העובדים, לעומת זאת, הם ועוד איך נוצרו בעזרת ובעידוד השמאל - שעדיין ממשיך לעודד אותם. מספיק לראות מי תמך בגילה אדרעי במאבקה נגד הצעדים ליעול הרכבת - ואם בכוונתך להכחיש זאת, או שאתה עיוור או שאתה שקרן.

תודעה כוזבת במיטבה שמתעלמת לחלוטין מהעובדה שהליכוד שולט במדינה ב-35 השנים האחרונות ושהיו לו לא מעט הזדמנויות לפרק את ועדי העובדים הבעייתים או למתן אותם אך במקום זאת בליכוד בחרו לתת מענקים נכבדים לעובדים בינוניים ומטה (רכבת , נמל אשדוד, מקורות, חברת החשמל) ואיפשרו להם לצבור כח עצום בהשוואה לשאר העובדים במשק. הסיבה לכך היא שרוב ועדי העובדים הגדולים התפקדו לליכוד ולקדימה (מפלגה של ליכודניקים לשעבר) וביבי, כץ ועוזי לנדאו לא מעיזים לגעת בשערה מראשם של העובדים הללו.

ראוי לציין שגם העובדות הללו לא יבלבלו אותך שהרי לפי המשוואה שלך השמאל אשם כמעט בכל דבר שקורה במדינת ומפלגת הליכוד היא מפלגה זכה, נקייה וחיובית שרק תורמת למדינה. תודעה כוזבת כבר אמרתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החרדים והערבים הם אזרחי המדינה? תשאל אותם, מעניין אותי לדעת איזה אחוז מהם מוכן להודות בכך.

כמה שאני מסכים איתך!

וyair1 אפשר לדעת למה הם מקבלים כסף מהמדינה ועניים מקבלים כסף מהמדינה ומהמעמד העשיר לא מקבל כסף מהמדינה? הרי השמאל תומך בשוויון, אז כמו ש"אזרחים" חרדים וערבים ואזרחים עניים במדינה מקבלים כסף אשמח לדעת איפה הכסף של המעמד העליון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודעה כוזבת במיטבה שמתעלמת לחלוטין מהעובדה שהליכוד שולט במדינה ב-35 השנים האחרונות ושהיו לו לא מעט הזדמנויות לפרק את ועדי העובדים הבעייתים או למתן אותם (...)

היו, וטורפדו פעם אחר פעם. הרי כל פעם ש"פוגעים בעובדים", מי מיד מתחיל לצווח? נכון, כל נושאי הדגל של המחנה ה"חברתי".

ואגב, הליכוד באמת שולט במדינה 35 שנה, חוץ ממשלת רבין, ופרס (שנתיים בשנות השמונים ושנה מאז רצח רבין ועד הבחירות), וברק, ושרון (כשהליכוד כבר היה למעשה מפלגת מרכז שמאוחר יותר התפצלה לקדימה), ואולמרט... וזה עוד בלי להכנס לדיון "מי באמת שולט במדינה", כשנזכרים ברשויות שבהן אין בחירות כלל ובהרכבן הפוליטי.

במקום זאת בליכוד בחרו לתת מענקים נכבדים לעובדים בינוניים ומטה (רכבת , נמל אשדוד, מקורות, חברת החשמל) ואיפשרו להם לצבור כח עצום בהשוואה לשאר העובדים במשק. הסיבה לכך היא שרוב ועדי העובדים הגדולים התפקדו לליכוד ולקדימה (מפלגה של ליכודניקים לשעבר) וביבי, כץ ועוזי לנדאו לא מעיזים לגעת בשערה מראשם של העובדים הללו.

הסיבה האמיתית שאי אפשר לגעת בוועדים הללו היא שהם נהנים מתמיכת ההסתדרות (גוף ימין מובהק, כמובן...) שמאיימת להשבית את המשק כל פעם שבא לעובדים הללו משהו. להזכירך, עמדתו הרשמית של כץ הליכודניק היתה שיש להתחיל בפירוק הרכבת לתתי-חברות, בניגוד גמור לדרישות הוועד... ומי תמך בוועד?

ההגיון שלך לפיו הליכוד אשם בכך שהוא נתן לאותם עובדים את מה שההסתדרות רצתה שהוא יתן להם שקולה להאשמת הליכוד בכמות המסתננים שיש בארץ אחרי שכל ארגוני השמאל (לרבות התקשורת) עושים הכל כדי שיבואו וישארו.

ראוי לציין שגם העובדות הללו לא יבלבלו אותך שהרי לפי המשוואה שלך השמאל אשם כמעט בכל דבר שקורה במדינת ומפלגת הליכוד היא מפלגה זכה, נקייה וחיובית שרק תורמת למדינה. תודעה כוזבת כבר אמרתי?

דווקא אינני מחסידי הליכוד. יש הרבה דברים במדיניותם שאיני מסכים איתם, מדיניים וחברתיים כאחד. זה לא אומר שאני צריך למהר ולהאשים אותם בכל דבר, כפי שהשמאל היה רוצה שאעשה... ולגבי השמאל, הרי שבדבר אחד מרכזי אני כן אאשים אותו: מאז המהפך, נראה שכל מה שהשמאל מנסה לעשות הוא לסנדל כל צעד של הימין (אפילו אם מדובר בצעד שהוא הסכים עמו כשהיה בשלטון), כדי להגיד אח"כ "הנה, הימין לא מצליח לעשות כלום".

אופס, זה בדיוק מה שאתה אומר כאן. פאדיחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא שמעתי על הצעת חוק לשלילת אזרחות של אידיוטים.

גם אני לא לצערי הרב!

וכל אלה שאומרים שהליכוד יכל לפרק את כל הרעיון של השתלום לערבים ולדתיים הוא חסר שכל למה נראה לכם שביבי יאבד קהל יעד שלם? וגם בקואליציה שלו יש אנשי דת לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בין רוב "חסידי ביבי" לרוב חסידי השמאל, הוא שאותם ימנים לרוב לא טוענים שכל מה שביבי עשה טוב למדינה, בעוד שהשמאלנים דווקא מתעקשים שכל דבר שהוא עשה רע למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו, וטורפדו פעם אחר פעם. הרי כל פעם ש"פוגעים בעובדים", מי מיד מתחיל לצווח? נכון, כל נושאי הדגל של המחנה ה"חברתי".

ההסתדרות היא הגוף העיקרי שמאיים בכל פעם שמנסים לגעת בעובדים אך מדובר בגוף מושחת ומסואב ששאר ארגוני השמאל החברתיים מחזיקים בדעה שונה ממנו ומאמינים שסחטנות פוליטית ומונופולים כוחניים פוגעים לא רק במדינה אלא גם באזרח הקטן.

ואגב, הליכוד באמת שולט במדינה 35 שנה, חוץ ממשלת רבין, ופרס (שנתיים בשנות השמונים ושנה מאז רצח רבין ועד הבחירות), וברק, ושרון (כשהליכוד כבר היה למעשה מפלגת מרכז שמאוחר יותר התפצלה לקדימה), ואולמרט... וזה עוד בלי להכנס לדיון "מי באמת שולט במדינה", כשנזכרים ברשויות שבהן אין בחירות כלל ובהרכבן הפוליטי.

ועדיין הליכוד שלט ברוב הזמן ויש לו אחיזה מוצקת במשרדי הממשלה ובשלטון המקומי. ראוי להזכיר שברשויות שאין בהן בחירות ממונה ראש מועצה ע"י משרד הפנים. מכיוון ששר הפנים חבר בקואליציה הוא בדרך כלל ימנה מישהו שקרוב אליו או לגורמי הקואליציה.

הסיבה האמיתית שאי אפשר לגעת בוועדים הללו היא שהם נהנים מתמיכת ההסתדרות (גוף ימין מובהק, כמובן...) שמאיימת להשבית את המשק כל פעם שבא לעובדים הללו משהו. להזכירך, עמדתו הרשמית של כץ הליכודניק היתה שיש להתחיל בפירוק הרכבת לתתי-חברות, בניגוד גמור לדרישות הוועד... ומי תמך בוועד?

כבר רשמתי את דעתי על ההסתדרות אך התעלמת לחלוטין מכך שפיו וליבו של כץ אינם שוווים - בסופו של דבר המילים שלו היו שוות כקליפת השום ועובדי הרכבת לא רק קיבלו יותר כסף אלא גם יותר כוח.

ההגיון שלך לפיו הליכוד אשם בכך שהוא נתן לאותם עובדים את מה שההסתדרות רצתה שהוא יתן להם שקולה להאשמת הליכוד בכמות המסתננים שיש בארץ אחרי שכל ארגוני השמאל (לרבות התקשורת) עושים הכל כדי שיבואו וישארו.

ושוב אתה מתייחס להסתדרות כאילו היא מחזיקה בביצים את כל העולם וכאילו שלממשלת אין אף כלים כדי להתמודד עם בריונות. המציאות היא שעשרות אלפי עובדי הוועדים הכוחניים הם מתפקדים של הליכוד ואף חבר כנסת בעל שכל לא יעיז לפרק אותם מנשקם אחרת הוא יראה את הכנסת מרחוק.

דווקא אינני מחסידי הליכוד. יש הרבה דברים במדיניותם שאיני מסכים איתם, מדיניים וחברתיים כאחד. זה לא אומר שאני צריך למהר ולהאשים אותם בכל דבר, כפי שהשמאל היה רוצה שאעשה... ולגבי השמאל, הרי שבדבר אחד מרכזי אני כן אאשים אותו: מאז המהפך, נראה שכל מה שהשמאל מנסה לעשות הוא לסנדל כל צעד של הימין (אפילו אם מדובר בצעד שהוא הסכים עמו כשהיה בשלטון), כדי להגיד אח"כ "הנה, הימין לא מצליח לעשות כלום".

אופס, זה בדיוק מה שאתה אומר כאן. פאדיחה.

אני ממש לא חושב שהשמאל מנסה לסנדל כל דבר שהימין עושה ולצערי חלק גדול מאנשי הימין שנתקלתי בהם מתעקשים להגדיר את עצמם לפי מידת ריחוקם מהשמאל ולא לפי הגדרה עצמית אוטונומית. וכן, יש לא מעט אנשי שמאל שמתנהגים בצורה דומה...

נ.ב. הבעיה העיקרית שלי היא עם ביבי היא חוסר היכולת שלו לבצע מהלכים משמעותיים וזאת עקב הרצון למצוא חן בעיני אזרחים רבים ככל האפשר. במקרה של ועדי העובדים הסחטניים אין מנוס מהתערבות של ראש הממשלה ושרי הממשלה ונקיטת קו אחיד כנגד הסחטנות של אותם ועדי עובדים ובעד רפורמה רצינית שתמעיט את כוחם של האחראים על השאלטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, כשאמרתי "רשויות שבהן אין בחירות" לא התכוונתי לרשויות מקומיות, אלא לרשויות מדינה: פרקליטות, בתי משפט וכו'.

עם זאת, נראה שאי-ההסכמה העיקרית ביננו מתייחסת להסתדרות והשלכותיה. אני מסכים כמובן שמדובר בגוף מושחת ושעל הממשלה להאבק בסחטנות של וועדי עובדים כמו זה של הרכבת, אבל מוחה בתוקף כנגד הכחשתך את הקשר בין ההסתדרות לשמאל הפוליטי (אתה לא רואה אותי מכחיש את הקשר בין הליכוד לחרדים, נכון?) וכנגד "גימוד" כוחה של ההסתדרות. ההסתדרות מחזיקה גם מחזיקה את המשק בביצים, וקשה להאבק בבריונות שזוכה לתמיכת מפלגה אחת לא קטנה שכרגע בקואליציה (עבודה). האם שאר ארגוני השמאל תומכים בהסתדרות? אולי הם מסכימים לחלוטין עם דעתך, אך הם עדיין יתמכו בה כל עוד היא עושה צרות לממשלה הימנית. תגיד לי שזה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול מה שצריך לשאול זה לא בהכרח מה הדעה הפוליטית של כל מפלגה אלא האם המפלגה הזאת מסוגלת להוביל את בכיוון הנכון (להגיד קדימה נחשב כבר לקללה בשבילי).

אפשר לבחון כל ממשלה ולבדוק האם מצב המדינה טוב יותר יחסית למצב שהיא התחילה או שהוא רע יותר. עדיין צריך לבדוק את זה לאורך זמן. בגלל התפצלות הליכוד אז קשה להאשים אותו בכל החולאים של המדינה כי לקדימה היתה יד גדולה בדבר.

כשאני מסתקל על המפלגות אני גם מסתקל על דעות פוליטיות כי אני לא מעוניין במפלגה שתיתן את המדינה לערבים (הדעה שלי שאין פרטנר) . גם צריך להסתקל על הקואליציה האפשרית ומה תוצאותיה מבחינת כסף. בגלל זה אני יעדיף השנה להצביע לליכוד מאשר להצביע לישראל ביתינו.

הליכוד בסך הכל בממשלה הזאת עשה הרבה בשביל האזרחים ונתן על הראש של הטייקונים. היתה מחאה חברתית והממשלה זזה לכיוון מתן מענה למחאה. עדיין אין פתרונות קסם צריך גם לתת לשינוי זמן. פתיחת השוק לתחרות לקח זמן אבל עכשיו האזרחים נהנים מהפירות של התחרות בשוק התקשורת. עדיין מבחינת דירות למגורים אנחנו בקטסטרופה . המדינה מנסה לעשות דברים בנידון אבל אחרי 10+ שנים של הזנחה של בניית דירות זה גרם לקפיצה ענקית במחירים.

אני עדיין די סומך על שלי יחימוביץ' וזה יהיה טוב עם היא תשטף פעולה עם ביבי . שניהם בזמן האחרון מרימים דגל שלא אכפת להם מהטייקונים - לכל טייקון יש תחליף. את לפיד אני לא מכיר. הוא בגדול ליברל . כל עוד שהרפורמות שלו לא יעלו לנו הרבה כסף זה יהיה טוב. אני גם רוצה תחבורה ציבורית בשבת ושוויון בנטל. את קקדימה אני שונא - מפלגה שגרמה לנזקים עצומים למדינה (תקראו את הספר של ירון זליכה) . את השמאל ההזוי אני לא אוהב אלא אם כן מדברים על חוקים חברתיים וחינוך - בזה הם טובים. במתנחלים אני דווקה תומך כל עוד הם לא טרוריסטים .

אני לא רוצה לשמוע בכלל על מסר ומתן עם איזה גורם ערבי (לא מתכוון לאזרחי המדינה הערבים) ממישהו בבחירות האילו וכדאי למפלגות להמנע משטויות מדיניות כי הם ישלמו על זה בקלפי. המצריים אומרים לנו שהם רוצים לבטל את השלום ומזה כל ישראלי מבין שלא צריך לתת לערבים (שהם לא אזרחי המדינה) שום דבר במסר ומתן כרגע כי החתימה שלהם לא שווה כלום.

יהיה ברדק בבחירות האילו כי כל המפלגות יריבו על פירורים ואם תומכי ביבי יהיו שאננים הוא ישלם על זה במנדטים. בגלל זה אני לא אתן את הקול שלי למפלגות אופנתיות. לפי דעתי עדיף לתמוך במפלגת העבודה או בליכוד אם אתם רוצים מפלגת מרכז תצביעו ללפיד או משהו - עדיף על קקדימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לבחון כל ממשלה ולבדוק האם מצב המדינה טוב יותר יחסית למצב שהיא התחילה או שהוא רע יותר. עדיין צריך לבדוק את זה לאורך זמן.

ואיך זה בדיוק מדד להצלחת הממשלה? המצב יכול להיות גרוע יותר למרות ממשלה מושלמת. משברים כלכליים ומלחמות הן לא דבר שאתה יכול לצפות

בהכרח ובטח לא למנוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...