פרוקייט קטן שאני רוצה להכין + שתי שאלות - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוקייט קטן שאני רוצה להכין + שתי שאלות

slomi

Recommended Posts

הפרוקייט שאני רוצה להכין הוא כזה :

רק שאני יפעיל את הלדים דרך הארדואינו .

אז :

1.יש אפשרות להפוך יציאה דיגיטלית לאדמה ?

2.מצאתי את הלוח הזה http://www.dealextreme.com/p/arduino-mega2560-atmega2560-16au-usb-board-118047?item=8 אבל הוא זול בצורה מחשידה (בערך חצי מחיר יחסית לאיביי) אז יש בעיה כל שהיא עם הלוח הזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליציאה דיגיטלית יש 3 מצבים:

'1' לוגי = דחיפה עם מתח שקרוב מאוד למתח שממנו פועל הבקר (5v או 3.3v תלוי בלוח).

'0' לוגי = דחיפה הפוכה (אין לי מושג איך קוראים לזה בעברית - Sink) זה בעצם קרוב מאוד לחיבור של אדמה.

עכבה גבוהה = ללא דחיפה כלל.

אני מניח שהשאלה שלך נובעת מכך שאתה רוצה לעשות Multiplex, בעקרון אין בעיה לעשות מולטיפלקסינג ללדים ישירות למיקרו כל עוד אתה מוודה שהזרם שעובר בפין הוא עד 25mA.

כך שאם אתה רוצה תצוגה עם מספר רב של לדים שצורכים הרבה זרם אתה לא יכול לדחוף אותם ישירות דרך המיקרו אלא דרך מעגל חיצוני.

הכי פשוט להשתמש בטרנזיסטור PNP עבור העמודות של המטריצה וטרנזיסטורי NPN עבור השורות.

כמובן שיש מעגלים משולבים שמכילים מספר טרנזיסטורים בתוכם (לרוב NPN) כמו הULN2003, ULN2803 וכו'

לגבי הלוח, האיבי ניראה שהוא עולה 3 דולר יותר.

טיפה חשוד ששמו תמונה של לוח מקורי ורשמו בכותרת Arduino Compatible, כמו כן בתגובות רשום שזה לא לוח מקורי של .

בכל מקרה זה בכלל לא משנה אם הלוח מקורי או לא, הרי זה Open Source Hardware וכל אחד יכול לבנות את הלוח שלו לפי השרטוטים הסטנדרטים והלוח יעבוד כלוח סטנדרטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון של קניה בארץ הוא מהירות המשלוח. מעבר לזה, אני רק יכול להעיד שהחיקויים הסיניים שקניתי נראים ברמה גבוהה ועובדים מצוין (חלקם גם אחרי נפילה מגבוה לרצפה :facepalm: ).

האתר הכי זול שאני מכיר הוא buyincoins, יש להם חיקוי Mega 2560 ב-18.9 דולר.

Mike, שאלה לגבי מה שאמרת: יש דרך להגדיר פין לעכבה גבוהה? [עריכה: כמובן, פשוט מגדירים אותו כ-input :) ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...