זקוק לעזרה דחופה בקשר לשיבוץ שלי בצה"ל - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק לעזרה דחופה בקשר לשיבוץ שלי בצה"ל

1

Recommended Posts

אני בן 17, התאריך גיוס שקיבלתי הוא 21 לנובמבר 2004, עברתי את הצו הראשון- פרופיל 82, קב"א 51, ואמרתי

שאני לא מוכן ללכת לקרבי בגלל סיבות משפחתיות וגם אני בעצמי לא רוצה ואני יעשה הכל לא ללכת לשם אם ישבצו אותי בקרבי.

אז ככה, המצב המשפחתי שלי הוא שאבא שלי נפטר לפני שנתיים, ואנחנו במשפחה- אמא אחותי הגדולה, אני , אחותי הקטנה ואח קטן בן 3.

היום קיבלתי שאלון העדפות ולהפתעתי ראיתי שרשום שנצאתי מתאים ליחידות השדה!!!

אבל אני דרשתי לא ללכת לקרבי, ואני חושב שמגיע לי הקלות בגלל שאין לי אבא, ביקשתי ללכת משהו עם מחשבים או אלקטרוניקה...

האפשריות שיש לי שם הם:

חטיבת הצנחנים, דודבדן, משמר הגבול, גבעתי, שריון, נח"ל, תותחנים, נ"מ, גולני ועוד...

אני בכלל לא מתאים לקרבי מבחינת גופני, ואני גם ממש לא רוצה ללכת לקרבי כי זה לא אני, ואני רוצה לשמור על החיים שלי,

ואמא שלי בכלל לא מסכימה שאני אלך לקרבי, היא תעשה הכל כדי שאני לא יהיה בקרבי.

אני כיתה י"ב לומד כרגע 5 יחידות ביולוגיה, 5 יחידות כימיה,4 יחידות מתמטיקה.

מקווה שתעזרו לי מה לעשות, זה חשוב מאוד, כי כל עוד אני לא אומר להם כלום אז הם ישבצו אותי קרבי וזה יהיה סיפור גדול.

מה להגיד להם? מה לעשות? ולמה אני יכול להתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא בטוח אם זה שקיבלת שאלון העדפות אומר שבהכרח אתה תלך לקרבי.

בכל מקרה, אם זה באמת יהיה אחד מאלה, אני מציע לך לבחור בנ"מ (לפי מה שכתבת).

זה יחידה יחסית לא קרבית, ועובדים שם עם הרבה אמצעים טכנולוגים ודברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבולת לב ראיה שלי על הפנים, בקושי אני גומר ריצת 2000 ואני גמור,

אני רזה וגוף ממוצע- אין ריבועים ואין יותר מדיי שרירים.

בקיצר אני רוצה לא ללכת לקרבי! ואני ביקשתי את זה גם במבחנים וגם בראיון!

מה עליי לעשות כדי לצאת מזה בדרך הטובה ביותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, במקרה כזה יגידו לך "אז יהפכו אותך לאחד שיהיה מסוגל לסיים בפחות מ7 דקות ריצת 2000 ויחזירו לך את הריבועים לבטן".

אם אתה פשוט מחפש להתחמק מזה אז הדרך הנפוצה היא הורדת הפרופיל ל64 לפחות (72 לא ממש יועיל וכמובן שהעדיפות לרפואי, אלא אם כן אתה אכול ולא ממש יכול לשתף אותנו בצורה ווירטואלית) ולאחר מכן, דרישה לראות קצין מיון לשיבוץ מחדש שמיועד לפסולי יחידות שדה, המתאים לנתונים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה מפספס, אני הייתי קרבי ואמא שלי נפטרה תוך כדי השירות הצבאי שלי, ואין כמו החבר'ה מהפלוגה שיחזקו אותך...

מאשר חבורה של קלבניקים שלא אכפת להם מהאנשים מסביבם העיקר לצאת הביתה.

אבל לשאלתך, הדרך היחידה זה פרופיל 64 ומטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפנה ללשכת הגיוס ותגיד שאתה רוצה ת"ש, יש לי חבר שהוא לא בן יחיד ואבא שלו נפטר לפני שנתיים וחצי בערך והוא התגייס לא מזמן.. עכשיו הוא משרת בתור בנשקיה של הטכני של חיל האוויר, קרוב לבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ש"נמצאת מתאים לשרת ביחידת שדה" ז"א שהפרופיל שלך מעל 72 ומאפשר לך לשרת ביחידת שדה כלשהי, זה לא אומר שתשרת שם.

לתחום האלקטרוניקה אני בספק אם תתקבל כי אין לך שום הכשרה בסיסית בזה מהביצפר, אבל למחשבים תוכל, לא משהו רציני, אבל תוכל לעשות איזשהו תפקיד בזה (ע"ע nice-1)...

אגב התאריך גיוס שלך כן קרבי (כמו שלי אגב).

שאלה,

קיבלתי גם ת'טופס הזה אבל הפרופיל שלי 78 (לפי מה שאמרו לי, אולי התכוונו ל 72 כי לא שמעתי בחיים על 78), אז יש לי רק בחירה בין:

שיריון

תותחנין

מוכ"מ יבשה

נ"מ

הדרכת טירונים

סטי"לים דבורים/דבורות

מהבחירה הזאת שום דבר לא נראה לי והייתי רוצה להיות קרבי ביחידת שדה (גבעתי למשל), מה אני עושה בקשר לזה? איך אני מעלה ת'פרופיל?

הפרופיל שלי כזה אגב בגלל שיש לי אלרגיה לאבק.

בהנחה שאני לא יצליח להעלות את הפרופיל, איך אני מוריד אותו? אני לא מוכן לשרת ביחידות האלה...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחותי מאבחנת פסיכוטכנית בלשכת גיוס ירושלים, כשהיא תגיע הביתה מהצבא אני אשאל אותה בקשר לבעיותך ואני בטוח שיהיה תשובה בפיה.

בכל אופן, איזה פרופיל דרוש בשביל קרבי, ואם למשל עשיתי ניתוח מסוים - איך אני יודע איך יחשבו את זה בפרופיל שלי?

בעיקרון אני אמור להיות עם פרופיל 97, רק שעשיתי ניתוח אחד שהוא די רציני (מוריד פרופיל בצורה משמעותית).. איך אני יודע מה יהיה הפרופיל שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לך על בעיות אורטופדיה, אשר אותן בד"כ לא ניתן להוכיח בכזאת קלות, אבל בלי שום ספק ניתן לטעון ולהתעקש על קיומן והצבא מתייחס לכך די ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו, אני לא מאלה שלא רוצים לשרת בכלל, אני מוכן לתרום אבל לא קרבי...

אני מפחד על החיים שלי וגם אמא שלי, ואני יד ימין של אמא שלי לאחר שאבא שלי נפטר, ואני ממש לא רוצה קרבי,

אני גם רוצה קרוב לבית כמו שציינתי בצו ראשון.

אז אתם אומרים שהדרך היחידה זה להוריד פרופיל? איך עושים זאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, במקרה כזה יגידו לך "אז יהפכו אותך לאחד שיהיה מסוגל לסיים בפחות מ7 דקות ריצת 2000 ויחזירו לך את הריבועים לבטן".

אם אתה פשוט מחפש להתחמק מזה אז הדרך הנפוצה היא הורדת הפרופיל ל64 לפחות (72 לא ממש יועיל וכמובן שהעדיפות לרפואי, אלא אם כן אתה אכול ולא ממש יכול לשתף אותנו בצורה ווירטואלית) ולאחר מכן, דרישה לראות קצין מיון לשיבוץ מחדש שמיועד לפסולי יחידות שדה, המתאים לנתונים שלך.

לא הבנתי את המשפט הזה, אז אם תוכל להסביר אותו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...