האם ניתן להסיר את כלוב הכוננים הקשיחים ב- FRACTAL DESIGN DEFINE R3? - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן להסיר את כלוב הכוננים הקשיחים ב- FRACTAL DESIGN DEFINE R3?

Zedik

Recommended Posts

אני מתלבט בין ה-FRACTAL DESIGN MIDI ל-DEFINE R3, בין היתר בגלל שאינני בטוח שניתן לפרט ב-R3 את כלוב הכוננים לטובת זרימת אויר טובה יותר וכרטיסים גרפיים ארוכים יותר כפי שניתן ב-.

בנוסף, אני מעוניין במארז שקט, וה-R3 בהחלט יכול לענות על כך, אבל מן הסתם הוא חם יותר מה- בגלל היותו סגור יותר לטובת הפחתת רעש.

עד כמה רועש ה- ביחס ל-R3?

עד כמה חם יותר ה-R3 מה-ARC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש יכול לענות בדיוק על השאלות, אבל ב MIDI קיים speed fan controller ככה שאם אתה מעוניין בשקט אתה פשוט מוריד את ה Rpm של המאווררים. אני יכול להעיד שהמארז ממש שקט כשמכוונים את ה controller למינימום (כמובן שזה תלוי באיכות החומרה הנוספת שקיימת במחשב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב MIDI קיים speed fan controller ככה שאם אתה מעוניין בשקט אתה פשוט מוריד את ה Rpm של המאווררים. אני יכול להעיד שהמארז ממש שקט כשמכוונים את ה controller למינימום (כמובן שזה תלוי באיכות החומרה הנוספת שקיימת במחשב).

- האם ב-RPM נמוך ושקט כמו שאתר מתאר, המארז עדיין נשאר קריר מספיק גם בעומס יחסי (משחקים למשל)?

אם בכל זאת חשקה נפשך להוציא את הכלוב, אפשר לקדוח החוצה את הריביטים וככה לפרק את זה.

אתה מתכוון שע"י קדיחת הריביטים (אין לי מושג מה זה, מניח שזה סוג של בורג..) ניתן לפרק החוצה את כל כלוב הכוננים הקשיחים? אוקיי, זה נחמד אבל לא ממש פרקטי. איפה ישוכנו שני ה-HDDים שלי שבשימוש? (:

קיוויתי שאפשר איכשהו לפרק רק חלק מהכלוב.

נקודות התלבטות נוספות:

1. ב- יש את עניין האבק שעלול להגיע מחלקו העליון של המארז שבנוי מרשת ברזל + פילטר. האם העניין מורגש/בעייתי?

ב-R3 החלק העליון אטום, ופרט להגנה מאבק ורעש, אפשר להניח עליו דברים..

2. ה- גבוה ורחב יותר מה-R3, מה שמעיד על צפיפות יתרה ב-R3 ביחס ל- מבחינת סירקולציית האוויר. האם זה לא גורם ל-R3 להיות חם משמעותית מה-ARC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאדע מה לגבי משחקים, אך ברנדר של 3ds Max טמפ' המעבד נעו בין 55-58 כשהמאווררים כוונו למקס', וכאשר כוונו למינ' הטמפרטורות נעו בין 57-59 (מדובר במעבד 2600K שעבר OC ל 4.5, mugen 3). העניין של האבק מלמעלה אצלי ספציפית לא ממש מורגש כי המארז יושב מתחת למדף. אך הצטברות אבק בפילטר העליון והקידמי נפטרת בקלות ע"י שואב אבק ללא צורך בפירוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי לחלוטין שמארז פתוח רועש יותר מסגור, ולכן היתה ההתלבטות מלכתחילה לגביי ה- ביחס ל-R3. זה שציינת שבמהירות מאווררים נמוכה המארז גם שקט וגם מקורר מספיק, ובמהירות מקסימלית הטמפ' ירדו בכ-2 מעלות זניחות, הטה את הכף לטובת ה-.

האם יש מקום מומלץ לקניה? הזול ביותר שמצאתי זה באייבורי ב-395 ש"ח, אבל אני אקנה שם רק אם לא תהיה ברירה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הרכיבים הבאים. יתכן ואשנה לספק 620W שמסתבר ניתן למצוא במחיר ב-370 ש"ח, מחיר כמעט זהה ל-520 שעולה פה 363 ש"ח. בכלל, יש רכיבים ב-IQPC שיקרים יותר מאשר במקומות אחרים, כמו למשל הקירור למעבד, המארז ולוח האם, כך שלא בטוח שאקנה הכל ב-IQPC.

מעבד:

[..] INTEL 2500 : CORE I5, S1155, 3.3Ghz - TRAY - זמין במלאי ₪975

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3 ₪745

זיכרון:

[..] KINGSTON HYPER-X LIMITED EDITION 4096MB DDR3 1600MHz CL9 ₪133

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] HIS 6870 "FAN" 1GB GDDR5 (HDMI/2xDVI/2xMini DP) - RETAIL - מבצע מטורף עד גמר המלאי ! - זמין במלאי ₪796

מארז:

[..] FRACTAL DESIGN ARC ₪443

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 520W - RETAIL - זמין במלאי ₪363

קרור למעבד:

[..] COOLERMASTER HYPER 212 EVO ₪166

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪81

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪3835

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחיר של הכרטיס מסך טוב, כל השאר נראה לי יקר.

1. אל תקנה לוח של GIGABYTE, תקנה , MSI או ASUS (אם העדפה ל או בגלל המחירים הזולים בהרבה שלהם).

2. יכול מאוד להיות שאתה לא צריך לזכרונות כל כך יקרים, גם אם אתה הולך לעשות OC.

3. אל תקנה FREEZER 13, במיוחד לא במחיר הזה, הקירור הזה מאוד שקט (בין השקטים ביותר) אבל יכולות הקירור שלו לא מדהימות במיוחד. עדיף לקנות את ה CM HYPER 212 EVO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אל תקנה לוח של GIGABYTE, תקנה , MSI או ASUS (אם העדפה ל או MSI בגלל המחירים הזולים בהרבה שלהם). - לא מצאתי לוח של או MSI עם פיצ'רים כמו של ה- הספציפי הזה בטווח המחירים הזה. מדוע לא לקנות GIGABYE?

2. יכול מאוד להיות שאתה לא צריך לזכרונות כל כך יקרים, גם אם אתה הולך לעשות OC. - ההבדל במחיר בין אלו לזכרונות זולים יותר הוא זניח, כ-50-60 ש"ח לשני מודולים של 4GB.

3. אל תקנה FREEZER 13, במיוחד לא במחיר הזה, הקירור הזה מאוד שקט (בין השקטים ביותר) אבל יכולות הקירור שלו לא מדהימות במיוחד. עדיף לקנות את ה CM HYPER 212 EVO. - עידכנתי את המפרט ל-CM HYPER 212 EVO, הוא באמת נראה טוב יותר בביקורות והמחיר זהה ל-AC. תודה על ההכוונה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לזכרונות, צודק, חשבתי שכתבת 2GB X2 עכשיו ראיתי שזה 4GB X2 וההפרש אפסי :P

בקשר ללוח, ה P67 וה Z68 של לא מדהימים במיוחד, אתה יכול לקרוא על זה עוד בפורום המתאים. למעבד שאתה קונה אין כרטיס מסך מובנה וגם אתה קונה כרטיס מסך דיי רציני אז אני מבין שלא תשתמש בכרטיס מסך מובנה בכל מקרה, לכן אין סיבה לקנות Z68 ולא P67.

לוחות אם עדיפים:

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8913 (לוח מדהים במחיר זנות).

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=8893

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=3198

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=2583

http://www.rsm.co.il/Product.aspx?productid=3322

עריכה:

אם ה P67A-GD65 הזול יחסית אפשר לשדרג את המעבד ל 2500K ולהשאר בערך באותו המחיר.

גם ההפרש במחירי הספקים מאוד קטן אז הייתי ממליץ לך לקנות S12II 620W או NEO ECO 620W (הם אותו ספק אבל ה NEO ECO מעט זול יותר ומגיע עם 3 שנות אחריות ולא 5 שנות אחריות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש למעבד שבחרתי (I5) מעבד גרפי מובנה. ראה כאן:

http://ark.intel.com/products/50072/Intel-Core-i5-2540M-Processor-%283M-Cache-2_60-GHz%29

ההבדל בין ה-2500 ל-2500K הוא רק ביכולות ההמהרה, וגם זה ביכולות מאוד ספציפיות. זה לא אומר שלא ניתן להמהיר את ה-2500 הרגיל.

אני כן רוצה את ה-Z68 כדי לקבל שילוב של ביצועים ויכולות עיבוד גרפי.

מתוך רשימת הלוחות שציינת, היחיד שרלוונטי ל- GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3 זה ה- Z68 EXTREME3 GEN3, אבל בניגוד ל-GIGABYTE הוא ללא USB3.0 HEADER, מה שיבטל את היכולת לשימוש ב-כניסת ה-USB3.0 הקידמית במארז, ועם רק 2 חיבורי SATA-3 לעומת-4 ב-GIGABYTE. מצד שני ה- מומלץ יותר ל-OC לפי מה שהבנתי, משהו שאני לא מתכוון לעשות במילא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...