טלויזיה "42 עד 3000 ש"ח (עדכון- נרכשה 42" ב-2,400~!) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טלויזיה "42 עד 3000 ש"ח (עדכון- נרכשה 42" ב-2,400~!)

Chevy

Recommended Posts

שימושים כ-90% רגילה HOT (לא HD)

ו-10% סרטים ב- או HD מהמחשב.

רזולוציה - FHD.

אני מניח ש-"LED" זו הטכנולוגיה שהולכת בשוק, או שיש LCD "סטנדרטי" שהוא יותר טוב.

חשוב שהמסך עצמו לא יהיה מבריק (לא אכפת לי מהגימורים, רק מהמסך עצמו כי הבנתי שיש מספר דגמים שהם מבריקים).

כניסת שתעבוד טוב תהיה מבורכת.

מרחק צפייה 2.5-3 מטרים.

אחריות- שנתיים+ מומלץ

הבנתי שהחברות המומלצות זה סמסונג/פנסוניק.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"LED" זו רק הטכנולוגיה של התאורה של הפאנל. יש לד ויש פלורוצנט (CCFL), אבל בשניהם הטכנולוגיה היא עדיין "LCD".

אם רוב נחרץ מהשימוש שלך הוא SD למה שתרצה ללכת על FHD?

עצה שלי - תבדוק פלזמות 720p, רואים נהדר ב SD, ואם תשב רחוק מספיק מהטלוויזיה (ואתה כן) אתה גם לא תבחין בין 720p ל 1080p.

בעניין המבריק/מט - פלזמות הן בד"כ משתקפות הרבה יותר מ LCD. זה כמובן קריטי רק כשיושבים באור יום / אור חזק ולא כשיש חדר חשוך.

אני גם כן עמדתי בפני התלבטות שכזאתי, והלכתי על פלזמה 43" של (בונוס: תלת מימד) של , שאחרי כיול הוציאה צבעים פנטסטסיים. על השחורים אין בכלל על מה לדבר. לי אישית גם לא מפריע כ"כ ההשתקפויות כשיש אור. SD מהוט ניראה מעולה על הטלוויזיה, וגם תכנים ב FHD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי מספר דגמים:

Samsung LA40D550

Samsung PS43D490 - פלסמה

Panasonic THL42U30

Panasonic THP42U30 - פלסמה

ושני דגמים של LG מעט יקרים יותר בכ-3,200~

LG 42LD460

LG LK430Y

העניין הוא שב-10% בהם אני כן אחבר מחשב נייד ב- חשובה לי האיכות בתצוגה, גם בסרטים וגם באפשרות זמנית להשתמש בו לאינטרנט/יוטיוב.

הסרטים יהיו ב-720P, אני לא מוריד FHD.

האם שידורי הטלויזיה ב-HD הם ב-720P או FHD? או שאני לא אראה הבדל רציני.

אם אפשר לומר לאיזה דגם פאנל יותר טוב ואיזה מהם הוא מבריק או מט זה יהיה נהדר כי לא רשום במפרטים בדיוק מה זה מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שידורי הם 720P או 1080I (שידורי HD).

טלויזיות LCD יציגו 720P/1080I/1080P בצורה מצויינת אבל כל דבר אחר יראה ברוב המקרים ממש חרא. יש לי ואני יכול להגיד לך שבערוצים שמשדרים ב SD הרבה עפמים בקושי אפשר להבין מה רואים.

מצד שני יש לי פלזמה דיי ישנה ושם רואיםהכל טוב, גם HD וגם SD. החיסרון הוא שהיא מאוד מבריקה וגם רואים מנורות וחלונות (בגלל זה לחדר קניתי LCD).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא רוצה מסך מבריק אז רד מהפלזמות. בסביבה מוארת תהיה להן בעיה.

מהטלוויזיות שציינת הייתי הולך על ה D550 של סמסונג או ה . שתיהן טובות יותר מהפנסוניק המדוברת ושתיהן תומכות ב CHROMA SAMPLING 4:4:4 מה שיעזור בחיבור מחשב. מעבר לכך שתיהן בייבוא רשמי נותנות פתרון לא רע דרך ה כולל תרגומים (מה שהפנסוניק לא נותנת)

היתרון של הסמסונג הוא ברמת השחורים. היתרון של ה LG יהיה בדיוק הצבעים ב , בעיבוד התמונה ב SD, באפשרויות הכיול המתקדמות (למשל חדות אופקית ואנכית), ובפנל שפחות מבריק מהסמסונג אם כי גם הסמסונג לא מבריק ברמה שעוצמת התאורה של המסך לא יכולה לחפות עליה.

ה 460 הוא דגם של 2010, ה 430 של 2011. היתרון של ה 430 הוא בעידן פלוס מובנה עם EPG בעברית שזה נחמד מאוד (איכות צפיה טובה מאוד יחסית) ויותר כניסות, גם טיפה יותר פורמטים דרך ה . גם ל D550 בייבוא רשמי עידן פלוס מובנה עם EPG בעברית.

עוד יתרון של הסמסונג זה פענוח DTS דרך ה USB. ב אפשר לפתור את זה בקלות ע"י המרה ל AC3 וכמובן שזה לא רלוונטי בחיבור מחשב.

את הסמסונג רצוי להשיג עם SPVA ואת ה LG עם .

ב קל מאוד לוודא פאנל IPS:

על הארגז של הטלוויזיה יש מדבקה גדולה. כתוב שם בגדול את הדגם ומתחת יש כמה ברקודים. מעל הברקוד העליון השמאלי אתה תראה משהו בסגנון של

42LD460-TA.AMFWLH

ה W שסימנתי באדום זה מה שחשוב. אם במקום ה W אתה רואה למשל L זה אומר פאנל MVA של AUO שפחות טוב. ( גם Y, Z ו I זה IPS).

אלו שראיתי עד היום מהיבואן הרשמי ח.י. היו עם .

בסמסונג רצוי מאוד פאנל S-PVA אבל קצת יותר קשה להבטיח את זה כי צריך להסתכל על המדבקה מאחורי הטלוויזיה:

[eng]Version sticker on the back of TV can read as follows:

Version "A" panels: AC01, AC02, AC03, AC04, AA01, AA02, AA03, AA04 and BA01 all come from AU Optronics.

Version "S" panels: SQ01, SQ02, SQ03, SQ04, SS01, SS02, SS03, SS04 and SX03 are made by .

Version "C" panels: CN01, CN02, BN01 and BN02 stand for CMO.

[/eng]

שתיהן GOOD VALUE FOR MONEY אם כי אל תצפה לטלוויזיית היי אנד :)

לך תתרשם משתיהן ותראה מה אתה אוהב יותר. כל אחד וטעמו. תביא אתך כמובן חומר ב SD ו HD משלך וכמובן שחק עם ההגדרות שכן ההגדרות בחנויות בד"כ זוועתיות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המאד מפורטת, מעריך את ההשקעה.

לדעתי אם ככה אז אולי מבין שתיהן יהיה הכי נוח לקחת את ה-LG החדשה (430), זו טלויזיה לסלון בעיקרון והשימוש העיקרי יהיה של ההורים בערב, אחותי בערוצי ילדים שונים ובסופי שבוע.

כך שגם העברית ואפשרויות ה-USB השונות וכתוביות יכולות להיות מאד רלוונטיות ושימושיות בסרטים ובחיבור למחשב לצורך ניגון סרטים ומוסיקה ב-HD.

עכשיו רק נשאר לבדוק מי מוכר אותה במחיר אטרקטיבי וכמובן עם אחריות רשמית מה שיבטיח את העברית וגם קצת "שקט" בנושא.

מה ההמלצות לגבי הרכישה? פומביות/חנויות או רשתות גדולות בהם ניתן להתמקח על המחיר.

עריכה:

מה ההבדל בין:

42LK430Y

42LK430

רק עניין האחריות? כי אני רואה שאת שניהם ניתן לרכוש עם 3 שנות אחריות.

מצאתי אותה ב-2,800:

http://www.electricstore.co.il/lastoneli.aspx?fro=zap?cat=00000000000000008857

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, קח בחשבון שאתה רוצה לוודא פאנל ב ותוכל לעשות זאת רק אם תסתכל על הארגז.

לגבי USB ב אתה תהיה חייב לעשות המרה מ DTS ל AC3. זה פשוט מאוד ואפשר לעשות את זה במנות בלילה אבל זה עדיין דורש התעסקות מסויימת. mkv2ac3 עושה את זה בקלות.

ה 430 (בלי ה Y) זה בטח ייבוא מקביל.

המחיר של 2800 נראה טוב רק תוודא שהוא כולל הובלה והתקנה כי באולסייל מדובר על 2690 מחיר ראשוני כולל הובלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ייתכן ואגש למספר חנויות בערב בצומת ירקונים לבדוק מחירים וגם לוודא את הדגם כך שאולי כבר היום ארכוש אותה.

התקנה - אין צורך כיוון אין כוונה לתלות את הטלויזיה כעת. רק לחבר לחשמל ולהדליק :) כל שאר החיבורים אני יכול לדאוג לבד.

ב- בעיקר יהיו סרטי "DIVX" פשוטים, לא משהו מורכב. במקרה הצורך מקסימום אחבר , עוד דקה התעסקות וזהו... לא קריטי במיוחד.

ראיתי את המכירה באולסייל

http://www.olsale.co.il/olsale/heb/itemdetails.aspx?auction_id=22963447

האמת שהיום גם זה היום האחרון לשובר 500 ש"ח שהם מחלקים, שיכול להיות שימושי להורים.

כל זה תלוי באמת באיזה מחיר תימכר הטלויזיה בסוף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרטים שאני מוריד זה מינימום 720p, הכוונה הייתה לסרטים מצויירים בעברית (DVD) שנחלת האיכות עוד לא הגיעה אליהם.

וכאמור, סרטי HD ינוגנו אם לא בחיבור אז בנייד. :)

הטלויזיה הנוכחית (LG 29" 100Hz) ]שבקה חיים לגמרי השבוע, גם אחרי ניסיון החייאה (תיקון) לפני חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נרכש ב-2,890 ש"ח

+ 500 ש"ח שוברי קנייה + איסוף עצמי מהמחסן הראשי בראש העין (משהו שהנציג היה צריך לבדוק עם המנהל וחזר אליי אחרי חצי שעה, אני גר בפ"ת אז זה קרוב)

נטו הטלויזיה = 2,390 ש"ח

לדעתי מחיר הוגן ביותר בשביל 42" עם אחריות יבואן ל-3 שנים.

אני אוודא באיסוף את הפאנל הספציפי לפי ההנחיות.

תודה רבה על העזרה!

** החנות electricstore שנתתי אליה קישור, שמוכרת אותה במחיר נמוך, מופיעה באתר של ח.י. כאתר לא מורשה לייבוא, כך שהעדפתי להימנע מהקנייה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...