התלבטות לגבי SSD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי SSD

OferS16

Recommended Posts

שלום ,

עקב מותו בטרם עת של ההארד דיסק הקודם שלי אני משתמש בהארד דיסק ישן מאוד שהיה לי זרוק על המדף(IDE 40 GB,2 platters),

אחרי כמעט חודש וחצי שאני עם ההארד דיסק הזה זמני הטעינה של הווינדואס ושל משחקים(BF3 בעיקר) הפכו לבלתי נסבלים

ואני כבר מעדיף לא לשחק מאשר לחכות את כל ה5-10 דקות עד שהמפה נטענת .

אז אחרי התלבטות ארוכה ובדיקה עוד יותר ארוכה הגעתי למסקנה שכדאי לי לקנות וחשבתי על הCRUCIAL M4 60GB

כי ראיתי בפורום שמלא ממליצים עליו כי הוא גם מהיר גם אמין וגם זול (יחסית), אז רציתי לשאול כמה שאלות:

1.האם יש אחר שכדאי לי להסתכל עליו או שהCRUCIAL זה הבחירה הטובה ביותר (תקציב עד ל600 ש"ח)

2.האם העובדה שהלוח שלי תומך רק בSATA 2 תגביל יותר מידי את הכונן או שזה לא גורם בעייתי .

3.האם אני צריך לעשות משהו נוסף חוץ מלחבר את הכונן למחשב (עדכון פירמה\כל מיני שטויות בביוס או לשים ג'אמפרים על הכוננים השניים?)

4.האם העובדה שהוא רק 60 ג'יגה תפריע לי,הכוונה לשים בו רק ואת BF3 (אולי אני יוסיף איזה משחק בעתיד אם יצא משהו שמעניין אותי)

5.האם יש תוכנה שבעזרתה אפשר להעתיק את כל הכונן לתוך כונן אחר (אין לי ראש להתקין את הווינדוס ואת BF3 מחדש)

5.האם הכונן דורש שיהיה עליו זרם אוויר קבוע(מאוורר) או שאינו מתחמם ?

תודה מראש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ממליצים עליו כי הוא באמת טוב - הבקר שלו אמין, הוא יותר מהיר ממה שהיצרן הצהיר וביחס עלות/תועלת הוא מנצח.

2. וואלה לא יודע מה להגיד לך, יכול להיות שזה קצת גבולי אבל לדעתי זה לא יגביל אותך ממש.

3. תחבר למחשב, תבדוק אם יש עדכוני קושחה (Firmware) - אני יודע שיש אחד אחרון שממש שיפר ביצועים - בביוס אתה צריך להגדיר אותו שיעלה ראשון ב-BOOT (לפני שאתה מתקין ווינדוס עליו ואחרי שעשית עדכון אם היה) - אני לא יודע איזה כונן כרגע מחובר אצלך אבל אם הוא מוגדר דרך PRIMARY ו SLAVE, הוא צריך להיות SLAVE (אני בספק שככה זה מוגדר אצלך)

4. דעתי האישית היא ש60 ג'יגה זה מעט...ווינדוס וBF3 בכונן אחד ואתה יכול להגיע למצב שאתה תמלא אותו צ'יקצ'ק - יש את ה128GB של שלדעתי יתאים לך יותר.

5. בכונן אין חלקים נעים, בעקרון הוא לא חייב ישיר, מספיק מה שיש במארז (מבחינת סירקולציה)

דבר נוסף, מומלץ לבטל תהליכים שרצים על הכונן כמו DEFRAG (תריץ חיפוש בגוגל, יש שם הסבר על ביטול של DEFRAG אוטומטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, אני מחזיק בכונן כזה בנייד שלי.

גודלו הוא 64GB ולא 60GB - בגדלים הללו זה משמעותי.

ממשק SATA2 בהחלט יגביל אותך, הכונן הזה מהיר יותר ממה ש-SATA2 מסוגל לספק. אם מדובר בנייח, ניתן להוסיף כרטיס הרחבה לתמיכה ב-SATA3

למרות שאת ההבדל בפועל כנראה לא תרגיש.

כל האפשרויות של defrag, prefetch, indexing וכולי מבוטלים בווינדווס באופן אוטומטי כשאתה מתקין עליו את הווינדווס. מומלץ לבצע התקנה נקייה.

כאמור, הוא לא זקוק לקירור מיוחד, יושב בלפטופ שלי חסום מכל הכיוונים (בלפטופ די חם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות :xyxthumbs:

נראלי אני ילך לחנות בראשון ויזמין תכונן ואם אני יראה שהוא לא פועל טוב על הSATA 2 אני יקנה את הכרטיס הרחבה הזה ,למרות שאני בספק שזה יפריע לי אחרי כל כך הרבה זמן שהייתי עם הארד דיסק איטי מאוד .

ובקשר לווינדואס אם זה מומלץ אז אני יתקין מערכת נקייה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה גמיש בתקציב, נתקלתי בזה אתמול (מה שבתמונה).

ראתי שב- KSP הוא עולה 1200 ש"ח. פה זה יצוא 810 ש"ח כולל מע"מ. אתה מקבל פי שניים בתוספת קטנה! לא יודע איך ביצועי הכונן עצמו..אולי מישהוא התנסה איתו ויגיב לך.

אגב החנות היא גראנד אדוונס בראשון לציון. והמבצע נמשך גם מחר לפי מה שהבנתי.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק "תוספת קטנה", ה-M4 64GB עולה 485. ה-128GB עולה 829:

http://www.vicpc.co.il/productdetails.aspx?id=1611

האמת שאין לי מושג במחירים או בסוגים של SSD שונים (מה שכן התכוונתי תוספת לתקציב שהוא רשם), פשוט קבלתי מייל מהחנות הזו (יש לי משתמש אצלם) ובדקתי ב- KSP וראיתי שאותו כונן עולה 1200 ש"ח ואצלם זה 810 ש"ח במצבע הנוכחי. אולי זה דגם טוב יותר אולי לא...אין לי מושג, מה שאני יודע הוא שיש להם מבצע חזק על הדגם הספציפי הזה...אם הדגם הזה טוב יותר משמועתית אז אולי אין מקום להשוות ל- (את זה אתם יודעים), אז אולי שווה לו לקפוץ על המציאה במחיר כזה, החלטה של פותח התרד.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקציב שיש לי עכשיו הוא גבולי כי אני מוותר על מארז +קירור חדש בשביל הSSD אז 800 זה מעל מה שאני יכול להוציא.

אבל תודה על ההצעה :)

וגם הבקר בכונן ההוא מבוסס SANDFORCE ואין לי ראש להסתכן עם הבקר הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשעה טובה ומבורכת קיבלתי את הכונן והתקנתי עליו עותק חדש של . ההבדלי מהירות בין הכוננים היא פשוט בלתי יאמנת!! מכפתור ההפעלה עד למצב שהווינדוס פועל בפחות מ20 שניות !! והמפות בBF3 נטענות כל כך מחר שזה פשוט תענוג :yelclap:

תודה רבה על כל העזרה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...