האם מישהו כאן בזמן שירות צבאי עשה "חקירת יכולת"? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מישהו כאן בזמן שירות צבאי עשה "חקירת יכולת"?

Born2Kill

Recommended Posts

שלום וברכה,

אני התגייסתי עם חובות ועבדתי לאחרונה בעבודה וקצת קיזזתי בחוב אך לאחרונה "פוטרתי" בגלל התחייבויות לצבא (תרגילים, שמירות וכו')

הבנתי שאני לא יכול להיות רגוע כל כך החלטתי שאני הולך על "חקירת יכולת".

אני צריך מאנשים כאן עזרה שמבינים עניין ויכולים לייעץ לי.

ידוע לי שאני אמור ללכת לבית המשפט ולעשות את ההליך הזה אך אני חדש בעניין ויש לי סה"כ 15 ימי חופשה בשנה כאשר כל חודש אני מנצל יום אחד בלבד לחופש.

ברור לי שיש מקומות שנסגרים מוקדם וכל נושא התורים הארוכים נכנסים למשוואה הזאת.

בסה"כ אני מבקש כאן הכוונה מדוייקת ככל האפשר כדי לסיים זאת הכי מהר.

בנוסף, אשמח לדבר עם אחד שאציג בפניו את הסיטואציה שבה אני נמצא.

עזרתכם נדרשת.

10X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ג'ובניק, הנדסאי, עושה יומיות.

בגדול כבר החלפתי עד כה 4 עבודות בפחות מחצי שנה מכל מיני סיבות, שלא תלויות בי.

ונמאס לי כבר לסחוב את החובות האלה כשאני מנסה כל פעם לנסות לשרוד אותם.

אני חושב שחקירת יכולת תעשה תקל עליי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה זה חקירת יכולת, אבל מה שאני כן יודע זה שאם תפנה למשקי"ת ת"ש שלך (לשלישות, למ"פ, למג"ד...) יעזרו לך עם זה - שזה אומר אישור עבודה, ת"ש במקרה הצורך ואפילו חופשה מיוחדת

יש מצב שגם יותר מזה (מענקים, הלוואות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי מלא פעמים עם מש"קיות ת"ש. הובכן, זה לא ממש עוזר, פעם ב... מותר להגיש בקשה לסיוע כלכלי, פה ושם אתה מקבל סל מוצרים בסיסי ופעם ב... איזה מענק של 150/200/300 ש"ח.

בשורה התחתונה, כדי לכסות חובות שנעמדים באלפי שקלים זה לא מספיק.

ושלא נדבר כמובן על ההוצאות (אבא שלי עצמאי וההכנסה שלו דיי נמוכה).

אישור עבודה זה לא בעיה מבחינתי להוציא, הבעיה היא שהעבודות אליהם אני בא לא יציבות וכתוצאה מכך מפטרים אותי מתי שנראה להם לנכון.

"מיוחדת" זה גם לא ממש יעזור, כי זה תקף רק לחודש בלבד, לא חושב שיש עסקים שיקחו לחודש בלבד.

מעבר לזה אני נמצא בצבא בתפקיד מפתח שרק אני עוסק בו בלבד ומלבדי המפקדת שלי לא תוכל להסתדר, כך שאני מתחשב גם במפקדת שלי שגם היא זקוקה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך אתה חושב שחקירת יכולת תעזור לך?

פשוט מאוד.

אבא מרוויח משכורות נמוכות.

אני חייל שמרוויח 357 ש"ח.

החשבונות נמצאים במינוס וכו'.

הם כמובן יראו שהמצב באמת לא טוב - את התיקים בהוצל"פ הם יפרסו לתשלומים כך שאוכל לשלם אותם וגם לא תהייה ריבית או תהייה אבל נמוכה (עדיין איני בקיא בפרוצדורה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע מה בדיוק הבירוקרטיה של חקירת יכולת, לדעתי הכי טוב זה להתייעץ עם עורך דין או לפחות להתקשר לבית המשפט.

בכל אופן, מהיכרות אישית עם מישהו שהיה בחובות ועשה חקירת יכולת (האיש בעל משפחה וילדים), אתה צריך לקחת בחשבון כמה דברים.

קודם כל, למי אתה חייב כסף. יש גופים (כמו בנקים) שאם אתה חייב להם כסף (אני לא מדבר על מינוס בבנק אלא על עסק קטן למשל שנקלע לקשיים) ישחטו אותך עם ריבית וימררו לך את החיים.

אז אם תגיע לאיזשהו הסדר במסגרת חקירת יכולת תחסוך הרבה כאבי ראש.

הבן אדם הספציפי שאני מכיר היה חייב לעסק פרטי כ-15 אלף ש"ח (זה לא החוב היחיד שלו אבל זה גורם שספציפית מירר לו את החיים) ועכשיו הוא משלם כל חודש 100 שקל. גם אם הוא לפעמים מפגר בתשלומים חודש או חודשיים לא עושים לו כלום.

אז אם המצב בקנטים (או יותר מדויק - תוכל להביא ראיות לכך שהמצב בקנטים), יש מצב להסדר טוב שתוכל לעמוד בו.

תוכל להמשיך עם זה הרבה זמן, לפחות עד שתשתחרר.

אם אחרי שתשתחרר תמצא עבודה ותהיה לך הכנסה סבירה, הנושה יוכל להגיש בקשה להעלות את הסכום אותו אתה נדרש לשלם בהתאם ליכולת החדשה שלך.

לחילופין, ימאס לו, ותוכל להגיע איתו להסדר שאתה משלם לו חלק מהסכום וסוגר איתו את הסיפור.

שוב, הכל תלוי בכמה אתה חייב ולמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי מלא פעמים עם מש"קיות ת"ש. הובכן, זה לא ממש עוזר, פעם ב... מותר להגיש בקשה לסיוע כלכלי, פה ושם אתה מקבל סל מוצרים בסיסי ופעם ב... איזה מענק של 150/200/300 ש"ח.

בשורה התחתונה, כדי לכסות חובות שנעמדים באלפי שקלים זה לא מספיק.

ושלא נדבר כמובן על ההוצאות (אבא שלי עצמאי וההכנסה שלו דיי נמוכה).

אישור עבודה זה לא בעיה מבחינתי להוציא, הבעיה היא שהעבודות אליהם אני בא לא יציבות וכתוצאה מכך מפטרים אותי מתי שנראה להם לנכון.

"מיוחדת" זה גם לא ממש יעזור, כי זה תקף רק לחודש בלבד, לא חושב שיש עסקים שיקחו לחודש בלבד.

מעבר לזה אני נמצא בצבא בתפקיד מפתח שרק אני עוסק בו בלבד ומלבדי המפקדת שלי לא תוכל להסתדר, כך שאני מתחשב גם במפקדת שלי שגם היא זקוקה לי.

אין כזה דבר שהמשק"ית ת"ש לא עוזרת, זה התפקיד שלה... אתה צריך להפעיל לחץ עליה ועל כל מי שממונה עליך

חוץ מזה, לדעתי אתה צריך לבקש מיוחדת (במקרה הטוב יתנו לך חודש, במקרה הרע שבועיים) ולנצל את החודש הזה בשביל להרוויח כסף אפילו בעבודות כמו מלצרות ושטיפת כלים

אם אבא שלך עצמאי, אולי תעבוד איתו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...