PSVITA מישהו? היום ההשקה ב12 בלילה וקצת שקט פה. - קונסולות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PSVITA מישהו? היום ההשקה ב12 בלילה וקצת שקט פה.

Weihenstephan

Recommended Posts

בפני עצמו נראה כמכשיר מצויין באיכות גבוהה עם משחקים טובים.

אבל...

אני חושב שבאופן כללי הז'אנר של קונסלות ניידות במצב בעייתי - כשאני בבית יש לי קונסולה\מחשב וכשאני בחוץ כבר יש עלי שאני יכול לשחק בו. אני לא מוצא סיטואציה בה אני אשחק בויטה, למה שאני אקח עוד מכשיר שאני יוצא מהבית שכבר יש לי סמארטפון? זה לא שאני אשב בחוץ ואשחק שעתיים Uncharted. ועד שאני חוזר הביתה למה שאשב עם קונסולה קטנה כשיש לי מסך גדול ושלטים\מקלדת.

וכל זה בלי לדבר על המחיר שיותר גבוה מהמחיר של PS3\XBOX360.

בקיצור לדעתי ז'אנר גוסס, הסמארטפונים פשוט ישתלטו על התחום של Portable gaming (אפשר להגיד שהם כבר השתלטו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזאנר לא גוסס -ועובדה שה3DS מוכר טוב מהמכירות שהיו לDS בשנה הראשונה

מה שכן הצורך להרבה אנשים בקונסולה נידת ירד בגלל הסמארטפונים

בכל מיקרה נחזור לנושא

לויטה יש כמה דברים מצוינים -אבל כמה דברים מסריחים

לדוגמה נכון להיום החומרה שלה מאוד חזקה -אבל זה מגיע על חשבון זמן בטריה מאוד מסריח לנידת (ל3DS הנוכחי יש גם זמן בטריה גרוע)

המסך גדול -אבל בגלל זה היא פחות נידת (לא מבין למה הם לא הלכו על עיצוב דומה יותר לPSP GO עם גימפאד נישלף )

המשחקים קרובים לאיכות בניחות -אבל המחיר גם קרוב למחיר המשחקים בניחות

סוני אפילו לא נתנו יציאה לטלוויזיה מה שיש בהרבה סמארטפונים היום

ועכשיו לנושא הישראלי

המחיר בארצות הברית הוא 250$ היום לא כולל מס מקומי שזה בערך עוד 10-8%

בארץ המחיר הרבה יותר יקר

חוץ מהמחיר הזה כרטיס בגדר חובה -והזיכרונות מאוד יקרים כרגע יחסית לגיגה כי זה בפורמט חדש

המשחקים קרובים למחירי משחקי הניחות וכרגע בגלל שזה ההשקה אין שוק משומשים או מוזלים

ככה שלהוציא בערך 2000 שקל כדי לשחק באנצארטד באיכות של אנצארטד 1 -זה לא בדיוק להיט לרוב האנשים

עכשיו אני כניראה יקנה את הויטה בשלב מסוים -אבל רק אחרי 2 דברים

1-הורדת מחיר משמעותית -ותיראה את ה3DS איך ירד ל170$ תוך כמה חודשים

2-מודל משופר עם זמן בטריה טוב יותר -כי איזה 3-4 שעות למשחק כבד זה גרוע לנידת

באופן כללי גם ה3DS וגם הויטה בתחילת דרכם ואני לא ממליץ לאנשים ליקנות אותם כרגע

נקווה שנינטנדו תוציא מודל משופר ל3DS ואז גם תיזדרז להוציא מודל משופר לויטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לבסוף כן קניתי את הויטה..

הדבר הכי טוב (ודי משמח שגיליתי) שיש חנות משחקים לPSP שאפשר להוריד ישירות מהמכשיר (כמו כזה לPSP)

ומסתבר.. שרובם המוחלט של המשחקים ל PSP הראשון עובדים גם על הויטה! ויש המון המון כותרים בחנות המקוונת.. במחירים סבבה לגמרי בין 48 שקל ל150 שקל לכותרים בעלי שם מוביל (NBA, FOOTBALL MANAGER וכו')

אני חושב שאם הזמן היצע המשחקים רק ילך ויגדל (יש גם שמועות ל שאמור להגיע)

אגב יתרון של ה PSP על פני הסמארטפונים אלו הם הבקרים האנלוגים והלחצנים ו.. העובדה שאפשר לשחק אונליין מול שחקנים מרשת ה PS3..

אז.. כן מחוץ לבית אני פשוט הופך את האייפון שלי לנתב ומשחק ברשת עם הPSP VITA שלי.. :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא לי לשחק במשחקים הטובים ביותר שיש לPSP (לא הויטה)

ואני באמת לא מבין את ההתלהבות שלך ממשחקי PSP ובמיוחד ממשחקי הספורט של הPSP

רוצה משחקי תיקנה את אלו של הויטה ואז תקבל גם גרפיקה טובה בהרבה וגם שליטה טובה בהרבה

חוץ מיזה אלה עם אתה חייב "להשלים סדרות" כמוני -אין הרבה משחקי PSP ששווים את הזמן

ופה ושם שיש משחק נחמד חלקם קיבלו פורטים עדיפים לקונסולות ניחות

לדוגמה ה2 GOW לPSP הרבה יותר טובים בPS3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז תקבל עוד נתון -ה3DS זאת הקונסולה שהגיע ל5 מיליון ביפן הכי מהר בהיסטוריה של הקונסולות

וביפן לא חסר וסמארטפונים

עולמית ה3DS כבר מכרה מעל 15 מיליון

כל זה שהיא עדיין סוחבת חלק מבעיות הילדות שלה כמו :

1-מסך 3D בעיתי מבחינת הזווית שאפשר לצפות בו ב3D

2-זמן בטריה גרוע לנידת

3-אנלוגית נוספת כרגע זה רק עם קונים תוסף

4-עדיין חסר מבחר של משחקים טובים למרות שיצאו כמה

לפני ההורדת מחיר הייתה בעית מחיר אבל זה כבר לא קיים

עכשיו תחשוב מה יקרה שהם יוציאו את ה"3DS LITE " שיפטור את כל או חלק מהבעיות ?

עכשיו אני לא אומר שה3DS בהכרח יגיע למכירות של הDS אורך חיים -כי מאוד קשה להאמין לזה

אבל גסיסה של שוק הקונסולות נידות היה גורם ל3DS ולויטה לימכור רק מיליונים בודדים כל אחת -וה3DS כבר עבר את זה והויטה בטוח תעבור את זה בעתיד

תחשוב על זה ככה ה3DS כניראה תימכור הרבה יותר מהSNES אורך חיים ואולי אפילו יותר מהNES אורך חיים

לויטה גם יש סיכוי לא רע לזה -ככה ששוק גוסס זה לא -אבל ירידה במכירות יחסית לדור הזה מאוד סבירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפן זה שוק חצי שבוי שקונה כמו עדר. הוא גם השוק הכי קטן - אז זה שהוא מהווה שליש מהמכירות זה תעודת עניות , לא מקום לגאווה גדולה.

בנוסף עולם הקונסולות הניידות מאוד מפותח בו.

מה שקרה עם הDS זה שהוא השיק חלש עם גירסא גרועה מאוד (שגורמת ל3DS להראות כמו יצירת אומנות של מחשבה מראש) ולמרות שנקטל - בגלל משחקים וגירסא שניה מתוקנת שבאה מהר מאוד - התרומם והכה את התחזיות.

ה3DS לא כ"כ נראה בכיוון הזה ונראה שנינטנדו עשו עוד , רק שעכשיו כבר מכירים את הטריק הזה של הגימיק והקהל פחות זורם.

ליביו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שגסיסה היא מילה קשה מדי, אבל השוק הזה בהחלט עובר ממצב של שוק מיינסטרים לשוק נישה.

ואני מסכים עם ליביו לגבי יפן, האינדיקציה האמיתי היא ארצות הברית.

דרך אגב, הורדת המחיר של ה-3DS נבעה ממצוקה במכירות ולא מאיזה מודל עסקי, עוד סימן לבעיות של השוק הזה, ואני מניח שגם יידחקו מהר מאוד לפינה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל השוק הזה בהחלט עובר ממצב של שוק מיינסטרים לשוק נישה

קונסולות תמיד היו סוג של מוצר נישה מבחינת מכירות יחסית למוצרי חשמל מינסטרים

קונסולות אף פעם לא יתקרבו למכירות הטלוויזיות והראדיו ויותר מאוחר הPC והסלולרים (עוד ליפני הסמארטפונים )

ככה שלהגיד "מוצר נישה" לא אומר הרבה ,רוב קוני הקונסולות הם גימרים וזה היה עוד ליפני הסמארטפונים

שציבור מסוים מאוד הוא רוב השוק של מוצר מסוים -אז זה מוצר נישה

בכל מיקרה -אתם שוכחים שביפן ה3DS הגיע מהר ל5 מיליון אבל במערב כבר מעל 10 מיליון -ולנידת בטווח זמן הזה זה מצוין

לצורך הדיון נגיד ה3DS יצליח אורך חיים להגיע ל50 מיליון גם אז זה יראה לכם ככישלון ? למה בגלל הDS ?

הNES שהיתה הקונסולה המצליחה בזמנה וגרמה לנינטנדו לשחות בכסף מכרה 50 מיליון אורך חיים

ככה שגם עם ה3DS והויטה לא יגיעו למספרים של הDS וPSP -הם עדין יוכלו ליצור הרבה כסף לסוני ונינטנדו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונסולות תמיד היו סוג של מוצר נישה מבחינת מכירות יחסית למוצרי חשמל מינסטרים

קונסולות אף פעם לא יתקרבו למכירות הטלוויזיות והראדיו ויותר מאוחר הPC והסלולרים (עוד ליפני הסמארטפונים )

ככה שלהגיד "מוצר נישה" לא אומר הרבה ,רוב קוני הקונסולות הם גימרים וזה היה עוד ליפני הסמארטפונים

שציבור מסוים מאוד הוא רוב השוק של מוצר מסוים -אז זה מוצר נישה

קונסולות הן ממש לא שוק נישה, שוק משחקי המחשב מכניס יותר כסף בשנה מתעשיית הסרטים, השוק הזה הוא חלק מרכזי בתעשיית הבידור העולמית ולכן ממש לא נישה. לעומת זאת ניידות מתאימות להגדרה של שוק נישה - פלח שוק ממוקד המיועד לחלק ספציפי בשוק.

ובקשר לנתוני המכירות של ה3DS, אף אחד לא אומר שהוא כישלון, הוא מייצר לנינטנדו תזרים מזומנים מכובד, אבל זה לא סותר את העובדה שהשוק הזה קטן יחסית לגודלו בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונסולות הן ממש לא שוק נישה, שוק משחקי המחשב מכניס יותר כסף בשנה מתעשיית הסרטים, השוק הזה הוא חלק מרכזי בתעשיית הבידור העולמית ולכן ממש לא נישה

להשוות את מכירות הכרטיסים לסרטים בקולנוע בארצות הברית מול תעשית משחקי הווידיאו שלרוב ביתית זה השווה מאוד לא נכונה

עם כבר תשווה ארקיד מול קולנוע

או את כל משחקי הווידיאו מול קולנוע וטלוויזיה ביחד -ואז תיראה את התמונה האמיתית

תעשית מישחקי הווידיאו מכובדת ונכון שעברה את הקולנוע -אבל לא קרובה למינסטרים של הסרטים והטלוויזיה בבתים

תבדוק לדוגמה לכמה יש או סטרימרים מול מישחקי ווידיאו מהדור הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ונגיד ויש לך טיסה לתאילנד (9 שעות בערך לא כולל את הזמן בשדה התעופה )

מה תעשה אז ?

תשחק אנגרי בורדס כל הטיסה ?

יש ארצות שהמון אנשים שם נוסעים ברכבת שעה ויותר לעבודה כל יום

לא לכולם מספיק ובמיוחד שהבטריה מוגבלת במשחקים והסמארטפון נועד קודם כל לשמור על קשר עם אחרים

בארץ נכון לרוב לא באמת צריכים נידת אבל אנחנו ארץ קטנה עם מסריחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסוללה של ה VITA ה 3DS בקושי מחזיקה 3 שעות אז הם גם לא יעזרו במיוחד.

במחירים בארץ לא הייתי קונה דבר כזה בחיים...הכרטיסי עוד במחיר יחסית הגיוני אבל הקונסולה עצמה :screwy:

בארה"ב זה בערך 1000 שקל, באנגליה זה בערך 1500 שקל ובארץ זה 2000.

בואו נזכור גם שה PSP לא הצליח ומהר מאוד הפסיקו לספק תוכן שהיה שווה קניה והיו גם כמה משחקים טובים מיפן שלא הגיעו לשאר העולם או הגיעו באיחור גדול מידי. רוב המשחקים שכן היו טובים גם בסופו של דבר זכו לשדרוג ויצאו ל PS3.

לא רואה איך אפשר לקנות קונסולה ניידת ב 2000 שקל, לא רואה איך אפשר להצדיק מחיר כזה ולמה אנשים מוכנים בכלל לחשוב על לקנות מוצר ב 500-1000 שקל יותר מהמחיר שאמור להיות לו.

חבל שזה ככה כי ממה שראיתי ה PS VITA קונסולה מצויינת והמשחקים שיצאו איתה מאוד טובים והייתי מאוד שמח לשחק בחלק מהם אם המחיר היה הגיוני.

מצאתי ב ב 1200 שקל כולל משלוח (טיפה פחות אז זה נכלל ביבוא של מוצר בסכום של פחות מ 1200 שקל) אבל אני לא בטוח כמה זה יוצא אחרי מיסוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...