btjunkie R.I.P - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

btjunkie R.I.P

nat64x

Recommended Posts

הפיראטיות תורמת לנו.

כרגע, לחברות המדיה יש איום גדול בדמות פיראטיות. אנשים מעדיפים להוריד דברים, ולעיתים קרובות אין להם ברירה אחרת (אין אפשרות חוקית להשיג). גם אם יש דרך חוקית- היא מסורבלת ויקרה. יותר פשוט לאנשים להוריד באופן פיראטי.

חברות המדיה מודעות ללחץ הזה והוא מעודד אותן להוריד מחירים (קח לדוגמא מחיר של דיסק ומחיר של שיר ב-iTunes, שהיה אחת הסיבות העיקריות להצלחת השירות), להנגיש את התוכן ולמכור תוכן עם ערך מוסף. כיום (בארה"ב) לדוג' קיימים שירותים חוקיים וטובים-

Amazon לממכר ספרים בעלות מגוחחת (וגם שירים וסרטים). אנשים מעדיפים לקנות מאשר לגנוב.

iTunes אחזו השימוש בו גבוהה מאוד, גם ביחס לפיטוי של הורדה פיראטית.

Netflix ו- Hulu - כנ"ל.

Steam.

כשיש אפשרות נוחה, זולה וטובה אנשים יעדיפו אותה מאשר פיראטיות. זה עובד בפועל.

אם אין לחץ של הורדות פיראטיות, אין לחברות המדיה שום סיבה למכור במחיר זול יותר או להפוך את התוכן לזמין באינטרנט (לדוג').

ניתן לראות את זה בארץ- עד לאחרונה חברות המדיה [טלוויזיה] לא היו מעלות תוכן לאינטרנט ומנגישות אותו. עלו אתרי הורדות- הם השתכללו. לעומת זאת, - אין באינטרנט באופן חוקי. המחירים מאוד יקרים. אין להן אינטרס להשתפר ולהטיב עמנו, הצרכנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מוזר לחשוב על זה בצורה כזאת.

הרי כל עוד המחירים יהיו יקרים - אנשים יחפשו תחלופה. ובמידה והם יהיו נמוכים (והבעלים לא יהיו חמדנים) אז סביר להניח שזה יתפוס.

אני חושב שכדאי שפשוט יפתחו איזה אתר שמרכז בתוכו את כל סוגי המדיה במחירים נוחים וזהו.. בימינו זה לא כזה קשה לפתוח אתר כזה.

ואז לא צריך עוד SOPA POPA וכל שאר ראשי התיבות.

נשמע כמו win win situation מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא ממש מוזר, זה בסך הכל עקרון התחרותיות..

מאוד קשה לפתוח אתר שמרכז הכל- צריך להגיע להסכמים עם כל החברות. זה מכשול אדיר, צריך להגיע להסכם שונה לגבי כל מדינה. אפילו באייטיונז, משך המון שנים לא היו שירים של הביטלס, בגלל שלא הגיעו להסכם עם החברה שמפיצה את שיריהם.

ואם יהיה אתר אחד בלבד (בלי פיראטיות) - שוב לא תהיה תחרות ונחזור למצב הקודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש יותר מדרך אחת לשבור ביצה. מה שאני יודע בעצמותי זה שהמודל בר-קיימא הנוכחי MUST GO!

צריך לעשות לעשות rethinking רציני לכל הנושא.

אתה כותב שזה מטומטם ונותן ביטויים באנגלית אבל לא הסברת את דעתך אפילו במילה אחת... יש לך הסבר בכלל? או רק ביטויים ריקים מתוכן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כותב שזה מטומטם ונותן ביטויים באנגלית אבל לא הסברת את דעתך אפילו במילה אחת... יש לך הסבר בכלל? או רק ביטויים ריקים מתוכן?

זה לא הוויכוח הראשון בנושא וגם לא יהיה האחרון. דשו בו הלוך ושוב פעמים רבות מכבר ולא הייתי מעוניין להיכנס לעוד ויכוח עקר וחסר תוכלת על מידת ה"מוסריות" שבו :facepalm: . זאת הסוגיה האחרונה ביותר שמעניינת אותי.

אם בכל זאת אתה מתעקש, רעינות שכבר צפו בעבר:

גביית תשלום קבוע ע"י ספקיות האינטרנט עבור זכויות יוצרים והורדה חופשית לכל חפץ, חלוקת רווחים בהתאם לכמות ההורדות.

היום זכויות יוצרים ממשיכות לחול אפילו לאחר מותו של בעל זכויות היוצרים המקורי שזה פשוט אבסורדי, אפשר להגביל את זה לתקופה קצרה בהרבה כמו שנתיים שלאחריה זה יהפך לפבליק דומיין.

אפשר גם להגדיר ששימוש פרטי יהיה חופשי אבל על הפצות מסחריות או שימוש ע"י גופים מסחריים או על מנת לעשות רווח יהיה אסורות ובתשלום למחזיק הזכויות.

יש גם מספיק דרכים נלוות לעשות כסף ממוצר כמו פרסום, שירותים נלווים, תמיכה טכנית, תרומות וכו' חוץ ממכירתו באופן ישיר לצרכן.

עוד אפשרות זה פשוט להגדיר את האינטרנט כשטח הפקר לטובת כלל הציבור על פני טובתם של קמצוץ אנשים. בלאו הכי גם אותו חופן שותף לרווח הכלל ציבורי בפני עצמו. אנשים צריכים להעשיר אחד את השני.

מודל שבו אני צריך לשלם עבור כול שיר, תוכנה, תמונה, סרט וכו' ולקבל אישור עבור כול שימוש ישיר או עקיף בדור עשיר מדיה ושותפיות כשלנו הוא פשוט not sustainable ומטבעו מבקש להיות תחום פרוץ ונפרץ.

באופן אישי אוכל להוסיף שמרבית התכנים שאני משתמש בהם, בהעדר האפשרות להשתמש בהם בחינם הייתי גם קרוב לוודאי מוותר עליהם והם סתם היו מבוזבזים, יש פה אלמנט של "זה נהנה וזה לא חסר". מספר הורדות גבוה בסופו של דבר רק תורם ליוצר ומביא אותו לידי הכרה ציבורית.

האינטרנט כל כך נהדרת בחופשיות וההזדמנויות שהיא מספקת, אסור לנו לתת לאף אחד לשנות אותה. יש גם אוכלסיות רבות שבלאו הכי אין בידם את האמצעים לשלם ולמנוע זאת מהם לא נראה לי נכון. היתרונות של האינטרנט עולים בכל קנה מידה על החסרונות. צריך להגן עליו מכול משמר ובאופן חוקתי, הוא יותר חשוב מזכויות אדם אחרות.

בקיצור, וכפי שאמרתי מכבר, יש יותר מדרך אחת לשבור ביצה ולא צריכים לקבל דברים כמובנים מאליהם. אז מי עכשיו מקים את מפלגת "Sharing is caring"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נשמע כאילו עוד מעט תטוס ליפן ותתחתן עם האינטרנט..

פרסומות וכד' יש המון. מעבר לזה אני מעדיף לשלם שקלים בודדים במקום לפוצץ לי את העיניים עם צבעים חזקים.

גביית תשלום קבוע ע"י הספקיות זה יגרום להאטה במהירות כי הם יצטרכו לבדוק כל קובץ (כל פאקט מידע) שאתה מעביר וגם ככה המהירות שלנו לא ממש "טהורה".

מה שאתה טוען זה פשוט קיבוץ סוציאלי בתחום הקניין הרוחני שמה שמישהו עושה מחולק לכולם בחינם והמצב הזה יגרום לאנשים להתעצל ולהשקיע פחות כי הרווח לא מגיע אליהם בסופו של דבר.

אוכלוסיות שאין להם אמצעים יכולים לגנוב והשאר לא? נשמע לי קצת תמוה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...