btjunkie R.I.P - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

btjunkie R.I.P

nat64x

Recommended Posts

זה ממש ALL OUT WAR צריך להתארגן פוליטית כדי לעצור את השיגעון הזה.

כול האתרים המועדפים עלי נופלים אחד אחד, זה כבר מגיע למצב שאני מעט מתקשה למצוא מקומות הורדה טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BTJUNKIE (היורש של SUPERNOVA) נהיה אתר איטי עם עומסים שמגיב לאט מדי פעם.

כבר לפני כמה שנים עברתי לאחד יותר טוב.

ובדיוק כמו שSUPERNOVA הוחלף ע"י BTJUNKIE שהוחלף (מבחינתי) ע"י KAT, כך תמיד יהיו יורשים ותחליפים.

אני ממש לא מודאג.

פרוטוקול BITTORRENT יחיה לנצח. (עד שימציאו משהו עדיף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרוטוקול BITTORRENT יחיה לנצח. (עד שימציאו משהו עדיף)

גם הביטרונט בתהליכי שינוי הם עוברים עכשיו למגנט לינקס.

BTJUNKIE לפני שנסגר כבר לא היה ניתן להוריד טורנטים ממנו, מגנט בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו צריך לדאוג גם מ ACTA ^^^

אני לא מבין למה לא מקימים כוח פוליטי שיפעל לליגליזיציה של שיתוף קבצים? בטוח תהיה לו תמיכה נרחבת באוכלוסיה.

נראה כאילו כול הזמן אנחנו בתחרות בלימה במקום להיות אקטייבים וליזום חקיקה שתייצג את האינטרסים שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה הגדולה היא האם בשלב בו יפילו סוף סוף את קמצוץ הפוליטיקאים החיים בעולם של אתמול וכל השיגעון יגמר, אתרים שהופלו אך בעליהם לא נשלחו לכלא יחזרו לאוויר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין למה לא מקימים כוח פוליטי שיפעל לליגליזיציה של שיתוף קבצים? בתוך תהיה לו תמיכה נרחבת באוכלוסיה.

בשבדיה יש מפלגת פיראטים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%AA_%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%90%D7%98%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%9C_%D7%A9%D7%91%D7%93%D7%99%D7%94

למה?

א. כוח פוליטי עצום של חברות המדיה

ב. הבנה שזה לא מוסרי לשתף קבצים :nixweiss:

ג. עצלות של רוב האוכלוסייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב. הבנה שזה לא מוסרי לשתף קבצים :nixweiss:

אני לא רואה בזה אי מוסריות, ומעולם לא היו לי נקיפות מצפון מזה. שטפו לך את המוח עם כל הבולשיט "זכויות יוצרים" הזה שמפמפים לנו כול הזמן בכוח במורד הגרון. צריך לעשות מהפך במודל החשיבה.

זאת מנטרה ריקה ואידיוטית שצריך שתחלוף מהעולם ומהר.... can't stress this enough. פשוט לא מתאימה למאה בה אנו חיים, רק מהווה מכשול ונטל לקדמה והתפתחות בכל התחומים ומהווה בזבוז זמן ומשאבים רב.

לא צריך את רוב האוכלוסיה. צריך רק קבוצת אנשים קטנה שמעונינת לשים את זה כמצע המרכזי שלה ולהפוך לכוח פוליטי. אני יודע שאם זה יקרה כנראה גם יהיה אכפת לי מספיק בשביל לקטט את רגלי לקלפי בפעם הראשונה בחיי.

השאלה למה זה מקרה נקודתי לשבדיה ואולי לעוד מספר מדינות ספורות, במקום להיות משהו שאמור להיות תופעה נרחבת בהרבה.

שמישהו יקח פה יוזמה בארץ... למה אתם מחכים? הרי אני יודע שהרוב המוחלט מעוניין בכך! מושב או יותר בכנסת, מובטח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן, בתור אמן, אני לא רוצה שיגנבו וישתמשו בעבודה שעמלתי עליה (אלא אם הוגדרה כחופשית). אני לא עובד בחינם ומנסה להרוויח כסף מכך. נראה לך הגיוני שאני אעבוד ואתה תגנוב? אם אני יצרתי משהו- שיר לדוג' (למרות שאני לא יוצר שירים). אני השקעתי בו זמן, מרץ וכסף. אני מעוניין למכור אותו. תסכים איתי שקריירה כמוזיקאי זה דבר ליגיטימי. אתה חושב שזה בסדר שאתה תנכס לעצמך את יצירתי בלי שאקבל על כך תגמול? כך בעצם אני הפכתי למעין עבד- עבדתי ובניגוד לרצוני לא שילמו לי. אני אמור להשיות שמח שלקחו לי? לחשוב שזה ליגיטימי?

אל תבין אותי לא נכון, אני הכי בעד קוד פתוח ושיתוף חינמי. ועם זאת- יש גם מקום לרווח מיצירה.

אני מסכים שכיום המצב אבסורדי לחלוטין ויצא מכלל שליטה. חברות המדיה מרוויחות הרבה יותר מידי וחוסמות הרבה יותר מידי. חוקים "נגד פיראטיות" הם סכנה לדמוקרטיה ולחופש. אני מסכים עם הכל. חוץ מדבר אחד, והוא הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי זכויות היוצרים- זכותו של אדם להתפרנס מאומנותו וזכותו שלא יגנבו את עבודתו. עבודה של פועל אתה לא יכול לגנוב- היא פיזית. אבל יצירה רוחנית יותר- משהו ממוחשב שלא קיים פיזית בדרך כלל (בהקשר של ימינו), היא גם עבודה. אם אתה מסכים שלא ראוי לגנוב את עבודתו של הפועל, למה כן של היוצר? כי אתה רוצה לשמוע לידי געגע בחינם?

ודרך אגב, מאוד לא נעימה לי צורת ההתבטאות שלך ("שטפו לך את המוח עם כל הבולשיט.."). אם אתה לא מסכים עם משהו (וזה ליגיטימי) - זו לא סיבה לקרוא לו "בולשיט". בבקשה תשמור על תרבות דיון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שזכויות יוצרים זה משהו שלא אמור להיות?

במידה ומישהו משקיע הרבה זמן כדי לפתח את BF3 (סתם דוג') - אתה לא חושב שהוא אמור לקבל שכר ממישהו?

יש יותר מדרך אחת לשבור ביצה. מה שאני יודע בעצמותי זה שהמודל בר-קיימא הנוכחי MUST GO!

צריך לעשות לעשות rethinking רציני לכל הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום להתבטא בצורה כזאת, אתה מוזמן להציע רעיון אחר.

לי נשמע מאוד הגיוני שמישהו שכותב קוד כדי שאתה תהנה ממנו צריך לקבל כסף ולא לחלק אותו בחינם (אני לא מדבר כרגע על קוד פתוח, כמובן), בדיוק כמו שאתה הולך למכולת וקונה לחם ומשלם עליו..

אומנם אתה יכול ללכת מאחורה ולקחת מבלי שישימו לב מהמחסן כמה כיכרות אבל אתה לא עשית את זה כי אתה מבין שאתה צריך לשלם על דבר חומרי שאתה מקבל. גם הקוד שמישהו עמל עליו חודשים שווה כסף למרות שהקוד לא בהכרח נראה לעין.

אני אישית מקווה שבסופו של דבר כשכל האתרי שיתוף הללו ירדו - יהיה אתר נוח להורדה / צפייה ישירה בתשלום מוזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

בדיוק להפך. אם לא יהיו כל אתרי ההורדות- החברות לא יעלו באופן חוקי או זול כלום מוחלט.

הפיראטיות נותנות להם אינטרס להתפתח, להנגיש את תוככיהן ולהוזילם. זה מעודד אותם למכור מוצר עם ערך מוסף. אם לא תהיה - הם אפילו לא יטרחו. בדיוק כמו פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הפיראטיות תורמת להם?

המטרה שלהם זה להפיץ את הסרט/סדרה או לעשות כסף?

בשביל הנוחות נניח שיש בישראל מיליון אנשים שמורידים סרט חדש בחינם מאתר כלשהו / טורנטים.

מה קרה - מיליון אנשים נהנו וההפקה של הסרט לא קיבלה שקל.

נניח והם ימכרו סרט לאנשים וימכרו אותו במחיר מאוד נוח כדי שאנשים בכל זאת ישלמו ולא יגידו "טוב.. לא משנה.." אז נניח סרט בעלות של שקל אחד.

פה כבר לא מיליון מורידים אותו אבל נניח אחוז כן עשה את זה - 10000 אנשים.

מה קרה - 10K אנשים נהנו וההפקה קיבלה 10K שקל.

המספרים פה לדעתי מוגזמים לגמרי וכשיהיה מדובר בקנה מידה עולמי יהיה מדובר על הרבה יותר כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...