ספק לניסויים - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק לניסויים

lior12

Recommended Posts

בדקתי את החוטים של הספק ולא יצא מהם לא 5 לא 12 ולא 3.3 . והמאוורר לא עובד בחיבור לחשמל ניסיתיצלבדוק את החיבור ללוח PCB עם הרב מודד לראות שמגיע ללוח PCB מתח והגיע להם אמור כי ברגע שנגעתי עם המולטימר נפל הפיוז בבית . אז מה לעשות כדי שהוא לא יתחבר למחשב הוא יעבוד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מקווה שלא עשית נזק לספק :P

אני לא בטוח שהבנתי אותך, את הספק חיברת למחשב כדי לבדוק אותו? אי אפשר פשוט לחבר אותו לחשמל ולצפות שהוא יעבוד, צריך שיהיה לו עומס ושהמחשב יתן לו פקודה לעבוד.

עכשיו אני לא ממש רוצה לומר לך לחבר את הספק למחשב, לא ברור למה נפל המתח ויכול להיות שהספק ישרוף לך רכיבים במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי להפעיל ספק מחוץ למחשב אתה צריך לקצר את החוט הירוק לשחור בפין הגדול שמתחבר ללוח אם.

ספק של מחשב הוא טוב כמאט לכל פרוייקט אלקטרוני. יש לו מתח יציב יחסית והוא נותן הספק חזק ליישומים אלקטרוניים. בעוד שספק ג'נרי הוא סרטן למחשב נייח רגיל, הוא אחלה דבר לפרוייקט אלקטרוני. גיליתי שבמקום ליצור מעגל זרם ישר לכל פרויקט עם שנאי יקר, אני פשוט משיג שנאי ג'נרי איפה שהוא (יש לי כמה בעצמי) ומשתמש בו כמקור עם מגוון מתחים ואפילו שנאי ג'נרי מסוגל להגיע ל-200W שזה המון לאלקטרוניקה. אם הפרויקט ממש רציני, אני קונה ספק ג'נרי הכי זול שיש 60 ש"ח בערך, ומקבל תמורה הרבה יותר מיכל שנאי שיעלה הרבה יותר ויוציא לכל היותר 3-5 אמפר.

סתכל פה ובתמונות פרויקט שעשיתי עם ספק מחשב ג'נרי ישן:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=505017.3

זה מגבר הספר סטריאו לרמקולים שנותן לי 50W! תראה לי שנאי שייתן דבר כזה. משכחתי מהספק מתחים של 5V ו- 12V הכל מוכן לשימוש ללא מייצב מתח.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג לא נשרף כלום והחיבור ללוח אם שלי לא מתאים לספק ואז אני לא יכול לנסות ? מה זאת אומרת לקצר ? ומה זה החוט השחור שמתחבר לירוק יש בקונקטר ללוח אם חיבורים שחורים וחיבורים ירוקים . והבעיה שעד שאני לא בטוח ב100 אחוז שהספק עובד אני לא יחתוך כלום בגלל האחריות,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתדרתי רק בקשר ללדים על המאורר החוטים של המאורר נכנסים למין תעלה כזאת בתוך פלסטיק וניסיסתי להוציא את הכנפיים מהציר כדי להגיע לחלק בלי הפלסטיק אבל הכנפים מקובעות לציר ואי אפשר . מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בספק תקין _אי אפשר_ לגרום לו להפיל את החשמל של הבית אל ידיי התעסקות אם החוטים ביציאה (של המתח הנמוך). לכן אםהוא הפיל את החשמל של הבית, כמה שאלות :

האם אתה התסקת רק אם החיבור ATX24 או גם אם חיבורים אחרים ? כמו של ה 240V מאחוריי הספק ?

האם בטעות זה ספק ממש ישן, שיוצא ממנו(בנוסף למולקסים) כבל שחור אם 4 חוטים שחור לבן חום כחול ? האם התעסקת איתו ? (תיזהר - הכבל הזה מכיל 240V ויכול לגרום לחשמל בקלות)

האם יש חלק משוחרר כלשהוא בתוך הספק שקיצר משהוא ?

האם התעסקת אם חוטים כלשהם בתוך הספק ?

האם הכבל שמחבר את הספק לשקע שלם ותקין ?

שים לב שאם יש בעיה כלשהיא ב 240V זה יכול להיות מסוכן בקטע של התחשמלות ו/או שריפה (אם זאת שריפה ניתן להדליק גם אם 12V)

במאוורר לדים יש 2 דרכים שהלדים יכולים להיות מחוברים :

יש חוטים דקים שעוברים מהמנוע לכל לד בתעלות קטנות בפלסטיק. הנגדים ללדים האלה נמצאים אל המעגל של המנוע. במקרה הזה הלדים מקבלים כבר זרם מוגבל מהחוטים שהולכים אליהם

יש סרט שמכיל את הלדים והנגדים שמוצמד מסביב למאוורר. החיבור אליו או אם חוטים מהמנוע (שעוברים באותה תעלה אם החוטים הראשיים), או שהחוטים הרשיים הולכים לסרט הזה ואז ממנו ממשיכים למנוע. במקרה הזה הפס מקבל 12V וכל הנגדים נמצאים אליו

כדי לפתוח מאוורר אתה מוריד את המדבקה של המנוע ומוציא מישם פלסטיק לבן. (תלחץ אל הפלסטיק הזה אם משהוא חד - יש לו מקום שהוא חתוך ומאפשר להוציא אותו). (תשים לב שהפלסטיק לא יעוף לך רחוק כשהוא משתחרר שלא תאבד אותו) עכשו תמשוך את כל החלק של הכנפיים ביחד אם הציר מתוך המנוע

המעגל עצמו עדיין יהיה מחובר אם הצד של הרכיבים לפלסטיק. הוא מחובר שם בלחיצה (של הצינור נחושת שמחבר את הציר לפלסטיק), ובדרך כלל כל כך חזק שאם אתה תנסה להפריד אותם אתה תשבור את הפלסטיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי החלק הראשון עזוב סיפור ארוך ולגבי החלק השני אפשר הורדתי את המדקה והיה שם מין סיליקון שחור כזה הוצאתי אותו והיה שם קצה של בורג {לא שצד ששמים את המברד} וניסתי למשוך את זה מהציר ללא הצלחה פשוט נשאר כמו קודם מה לעשות ?

דרך אגב פתחתי יומן פרויקט לזה :http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=525028.msg4483110#new

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לבדוק עם מגיע 220V מהכבל ללוח PCB ושנגעתי עם אחד הברזלים של החוט של המולטימטר קפץ החשמל.

ספק חדש מהשקית ואין לו חיבור כזה.

אין שום חלק משוחרר.

לפני שזה קרה לי לא אחרי שהבנתי איך להפעיל את הספק כן.

הכל בסדר עם הספק עובד יופי .

עכשיו לגבי המאוורר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדיי למדוד 240V המולטימטר אמור להיות במצב 750VAC והחוט האדום מחובר ל V ohm mA והשחור ל COM

תבודד את עצמך ממגע באדמה (מארז של מה שאתה מודד / רצפה) ותיזהר אם הדברים שאתה נוגע בהם שלא תתחשמל או תקצר משהוא אל ידיי נגיעה ב 2 דברים בו זמנית אם החיבור של המולטימטר

בחור של המאוורר יש את הקצה של הציר המתכתי ועליו מולבש פלסטיק לבן

אתה לא מושך את הציר עצמו או משהוא

תחזיק את הכנפיים מאחור (כשהם מוצמדים פנימה ב 2ממ שהם זזים כזה פנימה והחוצה)

תשחק אם הפלסטיק הלבן שיש אל הברזל. הפלסטיק הזה חתוך בנקודה מסויימת - אם תלחץ לשם קצה של מהדק שיישרת וכו הוא ישתחרר מהציר

תשים לב שלא יעוף לך בחדר כשהוא משתחרר - הוא פלסטיק קפיצי והוא יכול לעשות את זה

עכשו שהורדת אותו פשוט תמשוך את החלק של הכנפיים מהמאוורר בקו ישר - אמור לצאת בקלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...