מה עובר על IMDB? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה עובר על IMDB?

Symbore

Recommended Posts

לאורך שנים הייתי רואה את הסרטים שלי לפי הרייטינג שלהם. כאשר רייטינג של 6 ומעלה היה נחשב לשווה צפיה מבחינתי.

והייתי סוטה מהנוסחא הזאת רק לעיתים רחוקות בסרטים ספציפים מאוד. למען האמת הסרט היחידי שברמה מסויימת נהנתי ממנו למרות הציונן הנמוך זה (קיבל 5.1).

אך לאורך השנתיים האחרונות , אחרי מקבלים ציונים גבוהים והם זוועתיים. נכון חלקית ניתן לרשום לזכות ההייפ אבל לפעמים זה מוגזם

thor - 7

ברט גיברי העל האחרון שאני צופה בחיים האלה

iron man 2

נחמד, ניתן לסבול אבל בטח לא ברמה של 7

inception

אחלה סרט, הגאונות שלו נקלטת רק בצפייה שנייה אבל ראבק 8.8?? רק סצינת המלחמה בסוף לא שווה את הציון

Unstoppable, true grit, cowboys and aliens, i am #4, unknown

אלו אשר לטעמי לא היו צריכים לעבור את 5

ושיא השיאים זה the skin i live in הוא קיבל 7.7

כאשר הדבר היחידי אשר טוב בסרט זה העיצוב הנהדר של בית בו מתרחש עיקר הסיפור.

הסיפור עצמו, המשחק, השחקנים הכל לוקה בחסר

ברור לי ש-IMDB הוא רק הערכה ולכל אחד יש טעם שונה בסרטים והכל אבל באמת שאני נמסה לבחון ע"פ מדדים אובייקטיביים יחסית והם פשוט גרועים. עכשיו השמות שהוזכרו פה הם רק חלק קטן מהפאלטות אליהם שמתי לב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אצלי זה ההפך. לפעמים אני נכנס לראות מה הציון של סרט שאהבתי מאוד, ופשוט מזועזע שהסרט קיבל 3 ומשהו. בדרך כלל קורה עם סרטי אימה.

שמתי לב שהאתר הזה אוהב לקטול טובים מאוד, אבל שנחשבים זולים או "עממיים", וסרטים משעממים אבל פלצניים מקבלים ציון הרבה יותר מדי גבוה.

אחרי כמה מקרים כאלה פשוט החלטתי להפסיק לבקר באתר כדי לא להרוס לעצמי את החוויה של הסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצלי זה ההפך. לפעמים אני נכנס לראות מה הציון של סרט שאהבתי מאוד, ופשוט מזועזע שהסרט קיבל 3 ומשהו. בדרך כלל קורה עם סרטי אימה.

שמתי לב שהאתר הזה אוהב לקטול טובים מאוד, אבל שנחשבים זולים או "עממיים", וסרטים משעממים אבל פלצניים מקבלים ציון הרבה יותר מדי גבוה.

אחרי כמה מקרים כאלה פשוט החלטתי להפסיק לבקר באתר כדי לא להרוס לעצמי את החוויה של הסרט.

אפשר דוגמא לסרט שאהבת וקיבל ציון נמוך?

אולי אני אתחיל ללעשות קרוס-אובר בין IMDB ל-RT כי גם שם יש פאשלות מבחינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Symbore, אני גם נתלקתי בתופעה המדוברת. למרות שבחלק גדול מהמקרים נהניתי מהסרטים שהופיעו ב- TOP250.

כמה סרטים שקיבלו ציון גבוה (מעל 8) ואני יכול להגיד שחלקם היו גרועים מאוד:

Taxi Driver (1976))

WALL·E (2008 (ראיתי אותו עוד לפני שהכרתי את IMDB)

The Prestige (2006)

The Shining ( - לדעתי אחד הגרועים, אין לי מושג איך הוא בכלל נכנס ל- TOP250. עלילה כזו מונוטונית... ודמויות דוחות.

אני כבר הפסקתי לקבל את הציונים של הסרטים כעובדה מוגמרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

The Prestige

Wall-E

סרטים טובים אבל אכן לא שווים את הציון שלהם.

יש כל כך הרבה דוגמאות לזה. פשוט כל כך התעצבנתי, כל הסרטים שראיתי לאחרונה כולם בלי יוצא מן הכלל לא היו שווים את הציון שלהם.

כאשר הדוגמא הכי בולטת זה the skin i live in

ברמה האישית ממש שנאתי את הסרט

אבל גם ברמה אובייקטיבית לא הייתי יכול לתת לו מעל 5.5 (וזה גם אם הייתי הכי נדיב בעולם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני חושב שיש הרבה גרועים ב-IMDB TOP 250 ואני מדבר גם על חדשים. צפיתי ביותר מ-50 מהם והאמת שמהרוב התאכזבתי.

מצד שני יש הרבה מצויינים לדעתי שקיבלו ציון של 6-7, הבעיה שאני לא זוכר את השם שלהם. בכלל אני מעדיף פחות ידועים עם שחקנים יחסית אנונימיים על פני שוברי קופות עם כוכבים הוליוודים, בעיקר בז'אנר של אימה/מתח/מסתורין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב- rotten tomatoes יש ציון של הקהל וציון של מבקרי סרטים. לרוב אם שניהם גבוהים אז הסרט מהנה לאדם הממוצע.

אני מזמן כבר לא מתייחס למה שכתוב בIMDB..

ד"א: the skin i live in הוא לא סרט מהנה, אבל אני יכול להבין מי שאומר שהוא טוב. האם הוא צריך לקבל באתר דירוג סרטים ציון גבוהה או לא זו כבר שאלה אחרת. מפתיע שהקהל נתן לו ציון גבוהה בRT :

http://www.rottentomatoes.com/m/the_skin_i_live_in/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שיש ירידה ברמת הסרטים, ולכן סרט שפעם היה מקבל 7 בקושי מקבל 8.

חוץ מזה צריך להתאים את הציון גם לרמת הציפיות, ולז'אנר הסרט.

אני אקח את "תור" כדוגמה כסרט קומיקס לדעתי הוא סרט טוב, מהנה עם הומור.

זה שנתנו לו ציון 7 והוא עומד עכשיו מול טובים יותר שקיבלו 7, לא אומר שכסרט לא מגיע לו ציון 7.

הוא סרט נחמד ומהנה ולכן כסרט מגיע לו 7.

כשאני מסתכל על הציון אני מסתכל גם על הז'אנר של הסרט ומתאים ציפיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...