שרת וירטואלי ומחשב פיזי - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת וירטואלי ומחשב פיזי

dtssupport

Recommended Posts

יש לי מחשב עם 7 64 ביט. עליו התקנתי virtualbox ששם התקנתי שרת 2008.

בכוונה לא התקנתי DHCP ו-DNS מכיוון שיש לי חיבור דרך ואני רוצה שהוא "ישלוט" על התחום הזה.

א.. זה משהו אפשרי לעשות (ברור שלא הכי נכון) ?

ב.. אחרי שביצעתי DCPROMO, אפשר להוסיף את המחשב שלי (הפיזי) לדומיין (כי בינתיים זה לא עובד לי) ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסוף הגדרתי הכל "כרגיל" - השרת הוא גם DHCP ו-DNS והוספתי ואין בעיה.

אני רק מנסה להבין למה כאשר לא הגדרתי DHCP בשרת ונתתי לנתב לחלק כתובות לא הצלחתי להוסיף את הנייד לרשת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה אתה אומר או שואל.

אני חושב שאני דיי ברור בפירוט הציוד הקיים.

נתב - מקושר לאינטרנט ומחלק כתובות (DHCP).

מחשב - עליו מותקן שרת 2008 שאינו DHCP. הגדרתי כתובת סטטית שמתאימה לכתובות שהנתב מחלק.

מחשב 2 - מחובר לרשת ומוגדר לקבלת כתובות באופן אוטומטי, מקבל כתובת מהנתב.

יש פינג מהשרת והמחשב אל הנתב וגם אחד לשני אבל לא מצליח לשייך לדומיין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים,

DHCP הוא הרבה יותר מסתם שרת שמחלק כתובות, DHCP יודע לספר ל-Client גם מה שרת ה-DNS שהוא מקבל ממנו שירות וגם DG ועוד הרבה.

"שרת" ה-DHCP של הנתב הייתי לא בנוי בצורה כזאת שהוא ידע לפרסם לך שרתי DNS חוץ מאת עצמו, או אם זה מנוהל משרת ISP אז אולי הם מטמעים בתוכו את כתובות ה-DNS שלהם.

שורה תחתונה אתה צריך שכתובת DNS ה-PRIMARY שלך בתחנה צריכה להיות הכתובת של ה-Active Directory שלך (אני מקווה שהתקנתה עליו גם שרת DNS זה יכול לחסוך המון כאב ראש).

יש לך כמה אופציות.

אופציה ראשונה לקבל כתובת מ"שרת" ה-DHCP הקיים שלך (הנתב שלך) ובעמדה להגדיר כתובות DNS סטטיות (ולשים את כתובת ה-Active Directory שלך ראשונה).

אופציה שניה היא לכבות את ה-DHCP שלך בנתב ולהתקין את ה-ROLE של DHCP בשרת שלך ושהוא יפרסם עבורך את כתובת ה-Active Directory שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tzahi16, אני אתחיל מהסוף שבסוף ביטלתי בנתב את ה-DHCP והפעלתי אותו בשרת וכמובן שזה עובד בלי בעיה.

אני מתעניין איך כן אפשרי לעשות את זה בדרך הראשונה שניסיתי. אז ככה הגדרתי הכל בהתחלה :

נתב - 192.168.1.1

שרת - 192.168.1.2

מחשבים - מקבלים כתובות אוטומטית מהנתב.

הסאבנט - 255.255.255.0

בשרת כן התקנתי שירות DNS וה-DG זה בעצם הנתב.

שוב, פינגים כן היו בין כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא ממש הבנתה את מה שאמרתי.

תעשה דבר כזה, לך לעמדה שאותה אתה רוצה להוסיף ל-Domain תיכנס ל-cmd ותריץ את הפקודה ipconfig /all תוודא שכתובת ה-DNS הראשונה שיש לך שם היא כתובת ה-DC שלך, ובמקרה שלך הוא 192.168.1.2 ולא כתובת הנתב שלך (שבין הייתר נותר שירות DNS).

אם זאת לא הכתובת ראה את הפתרונות שהצעתי לך.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...