למה ישראל לא חברה בEU? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה ישראל לא חברה בEU?

Track

Recommended Posts

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קפריסין נכנסה לאירופה בעיקר מסיבות פוליטיות, עקב לחץ של יוון ותגובת נגד לטורקיה.

לישראל יש הרבה מאוד בעיות עם כניסה לאיחוד האירופאי, החל מעניין של פתיחת גבולות ,עניין של הגדרת גבולות (לישראל אין גבולות מוגדרים מבחינה בינ"ל מול סוריה ולבנון ויש בעיה רצינית עם השטחים), התערבות בענינים פנימיים באופן שעשוי לסכן את מהות המדינה (מיליוני צאצאים של פלסטינאים שפונים לבית המשפט האירופאי בעניין קבלת אזרחות ישראלית).

בעצם, מה יש לישראל להרוויח מצרוף ל-EU? מעמד של שותפת סחר מועדפת והסכמי שיתוף פעולה צבאיים מספיקים בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לאל שאתה קיים להסביר לכולנו בדיוק איפה כל דבר מתחיל ונגמר.

:lol:

תודה לאל שאתה קיים - אחרת איך הייתי יודע איך זה מרגיש להיות מותקף על יד סרקסטיות אבסורדית יתרה שלא קשורה לכלום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קפריסין נכנסה לאירופה בעיקר מסיבות פוליטיות, עקב לחץ של יוון ותגובת נגד לטורקיה.

לישראל יש הרבה מאוד בעיות עם כניסה לאיחוד האירופאי, החל מעניין של פתיחת גבולות ,עניין של הגדרת גבולות (לישראל אין גבולות מוגדרים מבחינה בינ"ל מול סוריה ולבנון ויש בעיה רצינית עם השטחים), התערבות בענינים פנימיים באופן שעשוי לסכן את מהות המדינה (מיליוני צאצאים של פלסטינאים שפונים לבית המשפט האירופאי בעניין קבלת אזרחות ישראלית).

בעצם, מה יש לישראל להרוויח מצרוף ל-EU? מעמד של שותפת סחר מועדפת והסכמי שיתוף פעולה צבאיים מספיקים בהחלט.

רב האזרחים המוסלמים באירופה מעדיפים לגור באנגליה וצרפת מאשר בישראל.

אבל כן, אני רואה את הבעיה עם הגירה המונית אי-יהודית, אף שאני ממש לא דתי.

אבל האם זה ישנה את עד כדי כך?

לפי דעתי (רגע, QttP פה? שיט, עכשיו רק החוות דעת שלו בעלת ערך).. זה אמור לתת לישראלים אפשרויות חדשות (אזרחות בין-אירופית, חוסר מכס, וכו'), ולא ישנה ממש את כמו שהיא היום, כי הרי אם מישהו באמת רוצה לרדת מהארץ, הוא יעשה זאת בלי כך, וכמה אנשים באמת רוצים לעבור לגור בישראל? אני מדבר בכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^תפסיק לצטט הודעות שמעליך.

אין לישראל מה לחפש באיחוד האירופי. אנחנו לא אירופאים, אין לנו תרבות כזאת, המטבע שלנו מספיק חזק ויציב, יש לנו צורך מהותי באוטונומיה רחבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב הבינלאומי שישראל נמצאת בו ממש לא מאפשר לה להצטרף לאיחוד - המצב של כיבוש שטחי יהודה ושומרון+ הכיבוש על עזה (בבקשה לא להיגרר לדיון פוליטי..). במידה והיו מאפשרים לנו להצטרף אני מניח שאחת הדרישות הייתה לאפשר לפלסטינים להקים מדינה פלסטינית בשטחי 1967.

בנוסף, איזה קשר יש בינינו לאירופה? מבחינת תרבותית-לא, מבחינה גאוגרפית-לא. אני בספק גם כמה זה יועיל למשק הישראלי ההצטרפות לאיחוד האירופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מדוע אתם אומרים שאנחנו לא אירופאים.

אם אתה מנסים לומר שלישראל יש תרבות משלה, תרבות עברית, אז תגידו - איך זה לחיות בשנות ה70?

אני מדבר על הקטע שמדינת היא מדינה מערבית-אירופאית. או מדינה מערבית-אמריקאית.. ווטאבר!

הדבר היחידי שחשוב הוא שאנחנו לא מדינה מזרח תיכונית כמו שאר המדינות מסביבינו..

אבל רגע.. מזרחית.. האח הגדול.. אוי שיט אנחנו באמת הפכנו למדינה מזרח תיכונית!

לאאא!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת ישראל מבצעת מידי יום פשעי מלחמה (הכיבוש) הפליה של אוכלוסיות מסויימות (לדוגמה הפליה של הבדואים) וכפיה \ הפליה דתית (הדתיים מקבלים יותר מחילונים פה) עד שכל אלו לא יעלמו אין למדינת ישראל סיכוי קלוש להיות חלק מהאיחוד האירופי,כמו כן לא ירוויח כלום מצירוף ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל לא מבצעת, ומעולם לא ביצעה, שום פשע מלחמה. היא אינה כובשת שטח של אף מדינה ריבונית, תנאי הכרחי להגדרת "כיבוש" על פי החוק הבינלאומי.מכיוון שכיבוש בפני עצמו אינו פשע מלחמה, ומכיוון שממילא אין כיבוש, הרי שאין גם שום פשע מלחמה. נא לדייק.

לעניין ההצטרפות לאיחוד האירופי, לישראל אין שום סיכוי מכיוון שהיא אינה חלק מאירופה, וההגדרה של "חלק מאירופה" נקבעת על ידי עצמו ולא על ידי גולשים בפורום של HWzone.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינת ישראל מבצעת מידי יום פשעי מלחמה (הכיבוש) הפליה של אוכלוסיות מסויימות (לדוגמה הפליה של הבדואים) וכפיה \ הפליה דתית (הדתיים מקבלים יותר מחילונים פה) עד שכל אלו לא יעלמו אין למדינת ישראל סיכוי קלוש להיות חלק מהאיחוד האירופי,כמו כן לא ירוויח כלום מצירוף ישראל

עם כל הכבוד לדמוקרטיה ולחופש הביטוי והכל. אמירות כאלה הן גועל ובגידה במדינה. למה לתת במה לעוכר ישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...