מה בשמו של מעבד אינטל מציין את המהירות שלו? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה בשמו של מעבד אינטל מציין את המהירות שלו?

eliezer

Recommended Posts

כאשר מציעים לי כמה אופציות של מעבדים, איך לקבוע מי מהיר ממי. כלומר: השם מורכב מכינוי, למשל i3, i5, i7 וכן מיפרט גיגההרץ, למשל 2.9, 3.3, 3.4

האם הגיגההרץ מראה מי מהיר יותר, או החלק הראשון של השם? במלים אחרות: מי מהיר יותר? האם i3 3.3GHz או i5 2.9GHz ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שום דבר בשם לא מעיד על מהירות שעון.

מהירות כללית של מעבד (ובכלל) נמדדת על ידי מבחני ביצועים. באופן כללי I5 מהיר יותר מ-I3.

עדיף שתתמקד בשאלה האמיתית שלך - איזה מעבד אתה צריך וזה כבר תלוי במה התקציב ומה השימושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימוש שלי במחשב הוא כתיבת מסמכים ואימייל, גלישה באינטרנט, וצפייה בוידאו'ס שהורדתי מהמצלמה הדיגיטלית. כך שאין מעבד מסויים שאני "צריך" כי כנראה כולם יעשו את העבודה. לפיכך גם ברור שאיני זקוק לנתונים ברמת דיוק שתצריך מבחני ביצועים...

מצד שני אני עומד להחליף את המחשב והמעבדים המוצעים הם

Core i3 2120 3.3GHz

Core i5 2310 2.9GHz

ההפרש במחיר (כ- 100 ש"ח) זניח מבחינתי ולכן הייתי מעדיף את המהיר יותר. והאם מישהו יכול בכל זאת ללמדני מה משמעות נתוני הגיגההרץ, אם הם אינם משקפים מהירות מעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם הבדלים נוספים חוץ ממהירות שעון (אותה יש להשוות רק בין מעבדים מאותה סדרה) כמו מספר ליבות, מספר נימים וארכיטקטורה.

ה-I5 מרובע ליבות וה-I3 כפול .

לצרכים שלך שניהם יהיו מעל ומעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתוני הג'יגההרץ במקרה זה כן משקפים את מהירות המעבד, כלומר I3 מהיר יותר מה-I5 בדוגמא שלך, אבל I3 מכיל 2 ליבות לעומת 4 ליבות בשני.

בעקרון, אם אתה לא משתמש בתוכנות שמנצלות עם 4 ליבות (ולפי מה שכתבת בדרישות שלך, אתה לא) אז I3 מספיק בהחלט ואפילו עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין של ה clockrate כבר הפסיק להיות רלוונטי מלפני עשר שנים.

אתה לא יכול להשוות Pentium 4 שהוא 3.0 Ghz ל 2 Duo 8400 שהוא גם Ghz 3.0 וכנ"ל לגבי הסדרות המותגים שבאו אחרי זה.

עניין הליבות או הנימים גם הופך להיות לא רלוונטי כאשר יש לך עם אותם נתונים וביצועים שונים לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...