מקרנים זעירים- מי, מה, וקצת סדר בבלאגן. - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקרנים זעירים- מי, מה, וקצת סדר בבלאגן.

nineball

Recommended Posts

TNX על "החשיפה", כבר תהיתי לי הרבה זמן לאן נעלמת (PIKA) וכששאלתי את אחד המנהלים כאן הוא השאיר את זה "חשאי" ורק אמר שהוא נותר בקרבינו. בכל אופן טוב לדעת את זה כאחד שעוקב אחריך עוד מימי "פוקט" ז"ל (מצטער, אבל אחריי "הקריסה הגדולה" האתר איבד את זה והשרתים היו פשוט...לא נרחיב).

לגבי המקרן שאני מחפש, משהו פשוט לתנאים ביתיים, לא ממש משנה גודל ומשקל שלו, רק שיתן גודל הקרנה נאה של 50 אינטש' ומעלה ותמיכה ב-HD. חיבור ב-HDMI יכול להיות נהדר. היעוד שלו הוא לסרטים/סדרות פה ושם כשרוצים להתרווח ולראות בגדול את התכנים. ראיתי את כל הפיצ'פקעס הסינים שרצים באיביי בסביבות -300-400 למקרן בסגנון זה- http://www.ebay.com/itm/NCO-LED-PROJECTOR-HDMI-HD-LCD-4-VIDEO-GAME-PC-WII-P610-/170674316257?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27bcfb63e1

או זה- http://www.ebay.com/itm/HD-home-theater-LED-LCD-projector-HDMI-DVD-VGA-without-TV-/260950832555?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cc1e1b5ab

או זה- http://www.ebay.com/itm/HD-HDMI-PROJECTOR-HOME-THEATER-TV-VGA-SVGA-LED-5-inch-LCD-18000-Lumens-3D-New-/120822249750?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c21913916

הם שווים משהו? יש משהו בסגנון ששווה את מה שהוא מציע ביחס למחיר או שאני צריך להמתין עם הרכישה ולחסוך למשהו נוראלי וממותג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

TNX על "החשיפה", כבר תהיתי לי הרבה זמן לאן נעלמת (PIKA) וכששאלתי את אחד המנהלים כאן הוא השאיר את זה "חשאי" ורק אמר שהוא נותר בקרבינו. בכל אופן טוב לדעת את זה כאחד שעוקב אחריך עוד מימי "פוקט" ז"ל (מצטער, אבל אחריי "הקריסה הגדולה" האתר איבד את זה והשרתים היו פשוט...לא נרחיב).

לגבי המקרן שאני מחפש, משהו פשוט לתנאים ביתיים, לא ממש משנה גודל ומשקל שלו, רק שיתן גודל הקרנה נאה של 50 אינטש' ומעלה ותמיכה ב-HD. חיבור ב- יכול להיות נהדר. היעוד שלו הוא לסרטים/סדרות פה ושם כשרוצים להתרווח ולראות בגדול את התכנים. ראיתי את כל הפיצ'פקעס הסינים שרצים באיביי בסביבות -300-400 למקרן בסגנון זה-

הם שווים משהו? יש משהו בסגנון ששווה את מה שהוא מציע ביחס למחיר או שאני צריך להמתין עם הרכישה ולחסוך למשהו נוראלי וממותג?

כל המקרנים עלומי השם שאתה רואה באיביי אלו פיסות זבל. הם ממש לא מגיעים ל 1000-1500 לומן המוצהרים שלהם (וגם לא לשליש מזה. אני אופתע אם לרבע מזה הם כן מגיעים.) והם משתמשים בפאנלי LCD זולים מזוויעים עם רזולוציה נמוכה.שים לב מה יושב שם בפנים, פנל בגודל 3.2" (זה גודל של מסך של סמארטפון! הפאנלים המודרניים ברזולוציות HD לא מגיעים לגודל של אינץ' בודד) ורזולוציה של 640X480

לגבי "50" ומעלה, תמיכה ב HD וחיבור HDMI", במחיר שאתה רוצה זה לא הכי אפשרי. תיאלץ להתפשר על רזולוציה של 854X480 או על איכות הצבעים.

בשביל גודל של 50" בחדר חשוך, כל מקרן 33 לומן ויותר יספיק. אם אתה מחפש כמה שיותר פונקציונליות בכמה שפחות מחיר, אתה יכול ללכת על ה PK301, יש סרטון פה בעמוד הראשון של הקרנה של מעל 70"

שבב ה DLP שלו הוא מטריצת יהלומים, ככה שתכני 720P בדחיסה נראים מעולה. היה לי אחד, חרשתי עליו סרטים וסדרות.

ה PT105 מצוין לגיימינג, אבל לא משהו לסרטים. הוא סובל מהרבה הופעה של אפקט הקשת, מה שמוזר כי הוא משתמש באותו שבב DLP כמו ה PK301 שלא סובל מהתופעה. אותי אישית זה מעצבן מאוד, והייתי מעיף מאצלי כל מקרן שרואים בו את התופעה עוד לפני שהשליח שהביא את החבילה היה מספיק לעזוב.

האפשרויות הן בעיקרון כאלו-

AAXA P3-

למה כן: , רזולוציה גבוהה (1024X600), זול מאוד (269 דולר)

למה לא: צבעים לא משהו. פנל LCD.

Optoma PK301-

למה כן: בדוק לעומק (כאמור, היה בבעלותי),זול (280-300 דולר, תלוי איפה), , צבעים טובים

למה לא: קצת ישן כבר, תאורה לא הכי חזקה (50 לומן), אוהב להתחמם. זה לא ממש משפיע על משהו, אבל יש אנשים שזה מדאיג אותם.

Acer K11-

למה כן: בהיר מאוד (200 לומן), צבעים מעולים, זול כי בדיוק הופסק היצור, HDMI

למה לא: throw ratio נוראי, 1:2.04, בשביל לקבל תמונה של 50" ברזולוציה המלאה של המקרן, תצטרך מרחק של 102".

-שים לב לרזולוציה המוזרה של המקרן, 854X600. זה בשביל שמצד אחד תוכל להשתמש בו ב 800X600 בקלות, ומצד שני שעוברים למסך רחב, תקבל 854X480 ולא תצטרך להתפשר על רזולוציה.

אחלה פתרון והכל, רק שבגלל שה throw ratio כזה ענק, בשביל לקבל תמונת 16:9 של 50" תצטרך מרחק עצום. אם יש לך 3 מטר+ בחדר שאתה הולך לשים בו את המקרן, לך על זה. זו עסקה מצוינת. אם אין.... תיאלץ להסתפק ב 4:3 או גודל קטן יותר של 16:9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Acer K11-

למה כן: בהיר מאוד (200 לומן), צבעים מעולים, זול כי בדיוק הופסק היצור, HDMI

למה לא: throw ratio נוראי, 1:2.04, בשביל לקבל תמונה של 50" ברזולוציה המלאה של המקרן, תצטרך מרחק של 102".

-שים לב לרזולוציה המוזרה של המקרן, 854X600. זה בשביל שמצד אחד תוכל להשתמש בו ב 800X600 בקלות, ומצד שני שעוברים למסך רחב, תקבל 854X480 ולא תצטרך להתפשר על רזולוציה.

אחלה פתרון והכל, רק שבגלל שה throw ratio כזה ענק, בשביל לקבל תמונת 16:9 של 50" תצטרך מרחק עצום. אם יש לך 3 מטר+ בחדר שאתה הולך לשים בו את המקרן, לך על זה. זו עסקה מצוינת. אם אין.... תיאלץ להסתפק ב 4:3 או גודל קטן יותר של 16:9

בתור אחד עם דרישות דומות לאלו של ERL ו0 ידע באמצעי תצוגה, האם אני אוכל להקרין 720P על האייסר שציינת? יש לי מרחק של 4 מטר (אם המידע הזה נחוץ). עוד שאלה, מהו אורך חיי הנורה במכשירים מסוג זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה התקציב שלך?

720P תוכל להקרין על כל בעיקרון.

4 מטר ביחס 1:2.04 זה 196 ס"מ, כלומר הקרנה של 77" בערך.

אורך חיי הנורה במכשירים האלו הוא 20,000-30,000 שעות

לאחר קריאה על הQ2 נראה לי שאני אלך עליו.. תודה בכל מקרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכפלה ולא נעליים, ה Q2 מוצהר על 300 ומוציא 210~ גג במצבים השמישים, ה Q5 מוצהר על 500, אני מעריך שהוא יוציא 300. בגדלים של עד 50" לא תהיה בכלל השפעה רצינית, ובטח לא משהו ששווה את האקסטרא 300 דולר שרוצים עליו.

מי שלא צריך לדחוף את המקרן לתיק ולהזיז אותו להרבה מוקמות בנוחות מירבית שיקנה Optoma ML500 או את אחד המקבילים, הם עדיין נישאים (משקל קילו בודד, וללא חיצוני בד"כ)

יש כמה אפשרויות שיהיו עדיפות גם על ה Q2 וגם על ה Q5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה העוצמה בפועל של ML500 יצא לך לבדוק? בתנאי צפייה שציינתי מינוס חושך מוחלט, אפילו נניח עם תאורת שולחן חלשה, הוא יהיה עדיף משמעותי על הQ2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש, אין כזה הבדל עצום בבהירות בפועל, הכל תלוי גם בגודל ההקרנה.

חוץ מזה, ה ML500 ספציפית הוא יותר DATA ומתאים בעיקר לעבודה או משחקים, לסרטים פחות, הוא סובל מבעיית קשתות קטנה.

עדיין יש אופציות אחרות באותו המחיר שיציעו מאפיינים דומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על pico אין מה לדבר, החזק מביניהם כרגע זה האופטומה PK320 שמציע 100 לומן.

ה Q2 הוא לא pico, אלא pocket.

ומן הסתם, 500 לומן+, הכוונה היא ל portable בלבד.....

מה התקציב שלך למקרן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...