האם שווה להשקיע בדיסק קשיח במהירות 10000 RPM? - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם שווה להשקיע בדיסק קשיח במהירות 10000 RPM?

noamw

Recommended Posts

למה שלא ימכרו? יש הרבה סיבות אבל איך אומרים: קנית בזול שילמת ביוקר.

מה תעשה אם חודש הבא הוא יחליט שהגיע זמנו?

לא יודע מה איתך אבל אם אני קונה כזה כונן בכזה מחיר אז אין סיכוי שאני אמכור אותו למישהו במחיר זול יותר

אם הוא מתקלקל, יש אחריות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה איתך אבל אם אני קונה כזה כונן בכזה מחיר אז אין סיכוי שאני אמכור אותו למישהו במחיר זול יותר

אם הוא מתקלקל, יש אחריות

אתה בטח שלא תעשה עליו רווח.

אין מה לעשות - הוא יד שניה ולכן המחיר שלו ירד.

בנוסף, כמה זמן אתה חשוב שתוכל לממש אחריות על הכונן?

אין ספק שעדיף לקנות כונן במהירות 7200 עם קיבולת עצומה לעומת 10K עם קיבולת קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין את זה...

בכרטיסי מסך זה ברור שלא שווה לקנות 9800XT כי הוא עולה 50% יותר מהפרו בשביל 15% ביצועים, על זה אין שום וויכוח.

אז איך זה שבכוננים קשיחים יש דיון של שני עמודים על שעולה פי 4 יותר בשביל ה 15% ביצועים האלה!!

מישהו מוכן להסביר לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק. חלקית.

כפי שמישהו אמר כאן מקודם, זה תלוי מה אתה רוצה יותר - מהירות או נפח.

יש כאלה שחשוב להם הנפח מכל מיני סיבות שונות, ולכן כדאי להם לקחת גדול במהירות קצת נמוכה יותר (7,200 במקום 10,000RPM).

לעומת זאת, יש אנשים שכמעט ולא מתקינים ומורידים קבצים למחשב שלהם והם משתמשים בקיבולת קטנה במיוחד. לאנשים כאלו כדאי לשלם קצת יותר בשביל לקבל מהיר יותר, כיוון שהמהירות חשובה להם יותר מאשר הנפח.

הבנת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ילדות, ילדות :o רגע אחד.

בואו נעמיד מספר דברים על דיוקם:

1. ההשוואה לכרטיסי מסך פגומה. בעוד שבכרטיס מסך ברור לך שאתה הולך לנצל 100 אחוז מהביצועים האפשריים, בדיסקים זה לא כך (כלומר, כמה מכם יכולים למלא 120 ג'יגה בלי להתאמץ). כלומר יתכן שמבחינת מקום, דיסק גיגנטי הוא פשוט overkill.

אז אם לרגע נניח שיתכן שנשתמש רק ב60 ג'יגה, ואם נכליל את הבדל המחיר האבסולוטי הקטן בין הדיסקים (300 שקל?) נגלה שהרפטור לא כזה נורא, כל עוד לא משווים באחוזים (אלא בשקלים).

2. מהירות הspindle משנה אך ורק בזמני seek, כלומר הרבה קבצים קטנים. כך שלעריכת ווידאו הRPM-ים משנים פחות, לווינדוס יותר.

3. לרפטור עוד אי אלו יתרונות, למשל חמש שנים אחריות (וMTBF גבוה בהרבה, מאחר והוא דיסק שמיועד לשוק המסחרי ולא הביתי).

4. אם כבר רפטור, אז רק ה74 ג'יגה, וזה בעצם הדבר היחידי שמונע ממני להמליץ לו לקנות רפטור 36 - ה74 מוצלח בהרבה, וטיל לא נורמלי גם בseek, גם בsustained - חמישים אחוז יותר מהיר מרוב הדיסקים בשוק. ההבדלים בין הרפטורים מתבטאים בשקט וחום, אבל גם במהירות.

בהחלט שווה להשקיע ברפטור 74 ג'יגה, גם במחיר גבוה יחסית. האפקטיביות שלו לא מוטלת בספק, ומקבלים כבונוס גם דיסק אמין ביותר (בניגוד לכרטיסי מסך, דיסק חדש לא בדיוק יפצה על כל המידע שאבד לך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא שווה להשקיע כל כך הרבה כסף בדיסק קשיח

תקנה 120-160 ג"ב סיריאלי ותשים אותו במחשב כדיסק בודד.

הבעיה של הרפטור זה בנפח הקטן ואז אתה נאלץ להתקין יחד איתו עוד דיסק קשיח איטי יותר וכך אתה פוגע בביצועים של הרפטור המהיר.

עדיף אחד טוב על שניים (מהיר + איטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

x0d, הגזמת... ראפטור מודל 74GB? בדקת מחירים לאחרונה?? אתה יודע כמה הוא עולה???

264 דולר!!! :o

זאת אומרת, שבארץ הוא יעלה למעלה מ-1,500 ש"ח!!! :o :o :o

עדיף (לי לפחות) כבר לקחת כבר 2 כוננים של 120GB SATA 7,200RPM בתצורת RAID 0, במחיר הרבה יותר נורמלי ומשתלם (כל כונן עולה כ-650 ש"ח - שניים כאלו עולים כ-1,300 ש"ח ונותנים קיבולת עצומה של 240GB!)! :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...