חברת חשמל, גם מעלים מחירים וגם מביישים את עצמם - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חברת חשמל, גם מעלים מחירים וגם מביישים את עצמם

iakovl

Recommended Posts

בתור אחד שיצא לו לא מזמן לעבוד בשמירה מהסוג הזה, אני יכול רק להוסיף שככל הנראה זה נבע מכך שהם נפלו בין חברת השמירה לחברת החשמל. חברות האבטחה, לפחות באחת שאני ביקרתי בה, דאגה לעובדים באופן בזיוני כל כך שאפילו לסנדויץ' מסכן לא היו דואגים לנו, אף פעם.

בד"כ השומרים מתקמבנים עם המקום בו הם עובדים שיזרקו להם מנות, אם השומרים עשו את זה ללא אישור, בעיה שלהם, אך ככל הנראה הם גם הגיעו למצב רעב מסויים שהכריח אותם להגיע למצב הזה. מה שבטוח, זה לא שווה אפילו חצי כותרת לעומת העלאות המחיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשמע... בעבודה שלי היה מקובל לספק אוכל, לא דרך חברת השמירה, אלא דרך החברה "הלקוחה" של חברת השמירה. אני בטוח שהיה איזשהו הסדר בין המאבטחים לחברת החשמל שהם שברו, אבל לעזאזל, למה זה אמור לעניין אותנו?

ובלי שום קשר, אני נתקלתי במצבים שהייתי קשור "בשלשלאות", או יותר נכון עזיבת העמדה היתה גורמת לפיטוריי, כך שחלק מעבודתו של שומר היא לא להפקיר את עמדתו ולפעמים הוא "כבול" לעמדתו. (זה נכון גם לנושא שירותים וסיגריות). במקרה הצורך רוב השומרים פשוט שמים זין, אבל זה לא אומר שהתנאים טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יותר מי ישמע 8 סופגניות :o איזה חזירים, צריך להוריד להם את הידים ואת הלשון!

או פשוט לכבד אותם בסופגניה או שתיים? מה יש? חנוכה וזה, על זה הצרות עין? על סופגניות?

תקנו מצפן כבר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? שי בשווי 2,000 שקל לעובד שנתן 35 שנים מחייו לחברה זה שי צנוע מאוד. 600 אלף שקל לחברה בגודל חברת החשמל זה לא כסף. בארגונים קטנים יותר מוציאים יותר בשנה על קפה, חלב וכוסות חד פעמיים.

אפשר לחשוב שהעובדים נתנו 35 שנים מחייהם תמורת שכר רעב והדפו כוחות אויב אכזרים בזה אחר זה...

הטיעון השני שלך קצת מוזר, נכון - יש ארגוני קטנים יותר שמוציאים יותר בשנה על Misc, אך ברור לך שהעלויות האלה קיימות(והן עצומות) גם אצל חברת החשמל... כלומר מדובר בעלות שקועה - להוציא עוד 600 אלף ש"ח אחרי שכבר הוצאת אי אלו מאות אלפי שקלים עם השימוש בטיעון "כבר הוצאנו יותר מזה" זה קצת דבילי.

בטח שזה "לא כסף" לחברת החשמל, כי אותה חברה אינה זו שאחראית למצבה הכספי. לא יכול להיות מצב שבו חברת החשמל תפשוט רגל, והעובדים שלה(כולל הבכירים) יאבדו את משרתם ואת כל הונם - זה לעולם לא יקרה.

חברת החשמל מוציאה כספים ואזרחי מדינת משלמי המיסים הם אלה שחובותיה מגולגלים אליהם. אז למה שיהיה להם אכפת מ 600 אלף שקל?

אם היה לך כרטיס אשראי שמשלם על ידי כך שהוא לוקח את סכום העיסקה ומחלק אותה בין כל אזרחי - היית יכול לקנות כמעט הכל, וגם כמעט אף אחד לא היה "מרגיש" - אז מה אכפת לך לקנות קצת? זה כלום כסף בשבילך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה? שי בשווי 2,000 שקל לעובד שנתן 35 שנים מחייו לחברה זה שי צנוע מאוד. 600 אלף שקל לחברה בגודל חברת החשמל זה לא כסף. בארגונים קטנים יותר מוציאים יותר בשנה על קפה, חלב וכוסות חד פעמיים.

אתה צודק, ישנן חברות קטנות שמוציאות יותר מ-600K בשנה על קפה חלב וכוסות חד פעמיים. רק שזה הכסף של אותן חברות קטנות. 600K שחברת החשמל מוציאה הוא כסף שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מהרגע שבו אתה משלם לחברה, הכסף שייך לה וזכותה לעשות איתו ככל העולה על רוחה. (הרי אתה משלם עבור שירות מסוים שאותו אתה מקבל)

20% מהכספים של חברת חשמל הולכים עבור משכורות לעובדים, תעשה את החישובים לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הידיעה הזאת לא רלוונטית לאף ישוב חוץ מבאר שבע.

אף אחד אחר לא יסבול מהפסקות חשמל בעקבות המחסור.

תמיד דופקים את השחורים.

למה שלא נאמר לתושבי באר שבע שיסתדרו עם נרות הערב ונגמר הסיפור.

לפחות ככה לא ישגעו אותם, יש חשמל אין חשמל שוב חזר שוב אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מהרגע שבו אתה משלם לחברה, הכסף שייך לה וזכותה לעשות איתו ככל העולה על רוחה. (הרי אתה משלם עבור שירות מסוים שאותו אתה מקבל)

20% מהכספים של חברת חשמל הולכים עבור משכורות לעובדים, תעשה את החישובים לבד.

ממש לא.

מדובר בחברה ציבורית ולא חברה פרטית. בחברה פרטית אתה צודק - מרגע שאתה מעביר כסף על שירות שאתה מקבל אותה חברה רשאית לעשות בכסף הזה כרצונה כל עוד היא מספקת את השירות. היא רשאית גם לשלם 90% מהכסף הזה לבכירים שלה אם היא רוצה. זכותה.

בחברה ציבורית זה לא נכון (ונתעלם לרגע מכך שזה המצב המציאותי כיום). חברה ציבורית חייבת בדיווח לציבור או לנציגי הציבור וחייבת לדווח על כל שקל ולאן הוא הולך. ע"ע חברות שהונפקו, יש סיבה למה הן מוציאות דוחות כספיים לציבור. במקרה של חברת החשמל צריך לזכור שלא מדובר בשירות וולונטרי שהיא נותנת מתוך פילנתרופיה אלא במוצר צריכה בסיסי שהיא מחוייבת לספק ע"פ חוק.

עכשיו לגבי אותן 20%... לא מרשים אותי. יודע למה? כי האיש הממוצע ברחוב נוטה לחשוב שהכסף שעובד ח"ח (או כל אחד אחר לצורך העניין) מרוויח הוא השורה הסופית בתלוש המשוכרת שלו. זה רחוק מהמציאות. תעשה חשבון פשוט של חשבון חשמל בחינם ותראה שרק על הסעיף הזה אתה יכול להוסיף עוד 1000 ש"ח למשכורת לכל הפחות. עכשיו תוסיף תנאים לא רעים של אלפי שקלים בתלושי שי בשנה (לא כסף?), פנסיות יפות, קרנות השתלמות יפות ועוד ועוד. לכן יש הבדל משמעותי (מאוד) בין שכר המשולם לעובד לעלות עובד לחברה. כמו שאמרת - תעשה את החישובים לבד.

מכאן ניתן לגזור את המסקנה המתבקשת: לא, היא לא יכולה לעשות בכסף שלי ככל העולה על רוחה. חברת החשמל נמצאת בקשיים? שתיכנס לתוכנית התייעלות. שתקצץ במשכורות בכירים. שתקצץ בהטבות לעובדים. שתפסיק את חגיגת הנפוטיזם. חסר איפה להשלים את הכסף כך שאני לא אצטרך לשלם 10%-30% יותר בחשבון החשמל שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה איכפת לי אני.

יש לי משכורת של 40 אלף, עם נהג צמוד, שומרי ראש, ומשרד עם תקציב של כמה מיליון בשנה שהמדינה מממנת. (מממ, טעים)

כל כמה שבועות אני מקבל שוחד גדול (לקטנים אני מסרב שלא יחשבו שאני מושחת).

אני טס בכל העולם ומקבל כבוד של מלך.

יש לי מגוון רחב של אפשרויות לעסקאות משתלמות.

בקרוב אני מוציא ספר שמראה את הצד היפה של הכלכלה הישראלית, וכמה חשוב להתרכז בביטחון, ורק בזה...

בכל הבעיות אני מאשים את הש"ג, את נציגי הסיעה הנגדית, ואת ליברמן.

מה אתם מתעסקים בקטנוניות כשיש בעיות גדולות כמו יאיר לפיד.

ח"כ שקר כל שהוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו לגבי אותן 20%... לא מרשים אותי. יודע למה? כי האיש הממוצע ברחוב נוטה לחשוב שהכסף שעובד ח"ח (או כל אחד אחר לצורך העניין) מרוויח הוא השורה הסופית בתלוש המשוכרת שלו. זה רחוק מהמציאות. תעשה חשבון פשוט של חשבון חשמל בחינם ותראה שרק על הסעיף הזה אתה יכול להוסיף עוד 1000 ש"ח למשכורת לכל הפחות. עכשיו תוסיף תנאים לא רעים של אלפי שקלים בתלושי שי בשנה (לא כסף?), פנסיות יפות, קרנות השתלמות יפות ועוד ועוד. לכן יש הבדל משמעותי (מאוד) בין שכר המשולם לעובד לעלות עובד לחברה. כמו שאמרת - תעשה את החישובים לבד.

?

מה שאמרת נכון ותקף רק לעובדים עם קביעות. לעובדים בחוזה - עובדים שחתומים על חוזה ל- X שנים (5 או 10 שנים אני לא טועה) לא זוכים לתנאים כאלו מפליגים ולא מקבלים חשמל חינם. אין לי מושג מה היחס לבין העובדים הקבועים, לבין העובדים שמועסקים תחת חוזה אבל חשוב לציין שלא כל העובדים נהנים מאותם תנאים.

צריך לזכור שהעליות במחירי חשמל בין היתר נובעות גם מהמעבר למזוט (מאילוצים כאלו ואחרים) שיקר באופן משמעותי מהגז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...