זקוק להמלצה על מדפסת משולבת צבעונית ושקטה לשימוש ביתי - עד 500 ש"ח - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זקוק להמלצה על מדפסת משולבת צבעונית ושקטה לשימוש ביתי - עד 500 ש"ח

tmpusr

Recommended Posts

אני עובד מהבית וזקוק למדפסת משולבת צבעונית כולל פקס במחיר לא יקר - ~500 ש"ח אבל גמיש.

* הדפסה של 200-300 דפים בחודש אבל יכול להיות יותר מדי פעם - בעיקר טקסט וגרפים. מעט מאוד תמונות.

* חשוב מאוד - שדורשת מינימום תחזוקה וטיפול.

* עדיף שקטה ככל האפשר ובגודל סביר/קומפקטי.

* עדיף עם עלות דיו נמוכה.

* חיבורי לא קריטיים (יש לי שרת מדפסות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לך את Officejet 6500A בטווח המחיר הזה. החסרונות היחסיים שלה היא שאין לה קישורית WiFi ואין יכולת הדפסה דו-צדדית שיש בדגם ה-Plus היקר יותר.

אני משתמש לשימושים דומים לשלך בדגם שאותו היא החליפה (כשהחליפה זאת הגדרה קצת מטעה כי מה שהם שינו בערך זה את הפלסטיק מסביב) OfficeJet 6500 Wireless שבעקרון הייתי ממליץ עליה יותר (יש ברחבי הרשת קצת תלונות על איכות הבנייה של ה-6500A) רק שאני חושב שלא ממש ניתן להשיג אותה יותר.

בעקרון סדרת 6500 של היא יחסית משתלמת. ההבדלים הם כאמור בקישורית האלחוטית וביכולת ההדפסה הדו-צדדית (ממש פשע לדעתי שהם ממתגים את המוצרים שלהם על-בסיס התכונה המאוד נחוצה וחשובה הזאת) אבל שתי המדפסות מהסדרה הזאת הן חסכוניות יחסית בדיו. מכל דיו גדול 920XL (שעל פי היצרן אמור להספיק ל-1200 דפים, כמובן שפועל מספיק לפחות) מספיק ללא מעט הדפסות יחסית למדפסת הזרקת דיו. כדי להשיג חסכון אמיתי רצוי גם כמובן להדפיס מסמכים שאינן דורשים צבע רק בשימוש במכל הדיו השחור (לא הדפסה ב'גווני אפור' שצורכת דיו גם ממכלי הצבע שהם לאו דווקא חסכוניים), באיכות הדפסה טיוטה (בהתאם לחשיבות המסמכים ואיכות ההדפסה בפועל) ולהשתמש בתוכנות לחסכון בדיו.

מתחת לה מבית יש את ה-Officejet 4500. אמורה להיות קצת פחות חסכונית בדיו אל נכל שאר הבחינות זהה (גם פה יש את עניין המיתוג שבו ההדפסה הדו-צדדית זמינה רק בדגם עם הקישורית האלחוטית), אך אין לי ניסיון אישי איתה כדי להחוות דעה על קיבולת ההדפסה שלה בפועל.

אין לי ניסיון אישי, אבל שמעתי לא מעט המלצות על Brother MFC-J430W כמדפסת משתלמת למדי, אבל אני לא בטוח אם זה נכון גם לקיבולת העבודה הצפויה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה! :xyxthumbs:

עד כה היו לי 3 מדפסות מהסגנון הזה וסה"כ אני מרוצה מהן.

עם זאת (וממה שקראתי ה-6500 לא שונה) הן רועשות מאוד, גדולות, איכות בניה ממוצעת ולפחות על הנייר פחות חסכוניות מהמדפסות עם מיכלי צבע נפרדים. מביני עניין (לטענתם) המליצו לי דווקא על CANON אבל אין לי מושג איזה דגם.

שוב, על הנייר, עם מיכלי צבע נפרדים אמורה להיות חסכונית יותר בטווח הארוך, לא?

עריכה: ממה שראיתי גם ל-6500 מיכלי צבע נפרדים? משהו כמו 90 ש"ח לכל צבע ו~180 ש"ח לשחור?

יש את עניין ראש-ההדפסה שאני לא בטוח מה לחשוב עליו...

* אם הוא מובנה במדפסת הדיו זול יותר אבל המדפסת דורשת יותר תחזוקה ויותר מועדת לתקלות (סתימות).

* אם הוא חלק ממחסנית הדיו (HP למשל) המחסניות יקרות יותר אבל נדרשת פחות תחזוקה ויש פחות תקלות.

אני צודק? הבנתי נכון את מה שקראתי?

עריכה: זה הדגם הישן והמומלץ יותר?

http://www.colors-il.com/product2.asp?codeproduct=2935

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל סדרת ה-6500 מכלי דיו צבעוניים נפרדים.

לגבי מה חסכוני יותר....זאת שאלה של שימושים ומה מדפיסים. אני לא חושב שמכלי דיו נפרדים הם באמת חסכוניים יותר בטווח הארוך, אולי אלא אם אתה מדפיס בעיקר בגוונים מסוימים. המדפסת לא תתן לך להדפיס בכלל כשאחד ממכלי הדיו מתרוקן (גם אם לדוגמה התרוקן אחד צבעוני ואתה מעוניין להדפיס בשחור). כך שלא יודע כמה זה חסכוני בהשוואת עלויות לאחר X זמן (שנה נניח) למכל דיו צבעוני אחד. לא עשיתי מחקר אנליטי השוואתי אבל סביר להניח שבכל זאת יש משהו בטענה הזאת, כנראה שצורת העבודה הזאת קצת יעילה יותר ועל אחת כמה וכמה אם אתה נוטה להדפיס גוונים מסוימים הרבה יותר מאחרים. קח גם בחשבון שהמכלים האלה די קטנים כך שאם אתה מדפיס הרבה בצבע, הם יתרוקנו יחסית מהר. על השחור (המכל הגדול, זה שמשווק כ-XL) אני יכול להעיד מניסיון שיש לו קיבולת הדפסה מכובדת, לא פחות וכנראה שאפילו קצת יותר ממדפסות הלייזר שחור-לבן הזולות שיצא לי להתנסות איתן.

אין לי גם תשובה לשאלה מה עדיף ראש דיו מובנה או החלפת ראש דיו עם כל מכל? היתרונות והחסרונות שציינת הם המרכזיים שיש לקחת בחשבון אבל בפועל אני לא יודע עד כמה יש לזה חשיבות במהלך אורך החיים הצפוי של המדפסת. התחזוקה היחידה שמדפסת אם ראש דיו מובנה תדרוש היא אולי ניקוי ה"צנרת" מדי פעם (קצת בזבוז דיו ונייר). בכל מקרה לכל היצרנים יש את הטריקים הקטנים וה"מלוכלכים" שלהם לגרום לך לקנות דיו כגון דיווח על מכל דיו שהתרוקן למרות שיש בו עדיין דיו, יש את עניין ה-"Kill Switch" בחלק ממכלי הדיו של היצרנים שגורמים למכל הדיו להפסיק לתפקד אחרי פרק זמן מסוים (בתירוצים של מניעת סתימות וכו') - שזה סוג של יתרון לראש דיו מובנה (אבל מי יודע אם בכל המדפסת אין איזה Kill switch שכזה?). כך שבאמת אין לי תשובה חד-משמעית לזה. עד היום לא נתקלתי בבעיות מיוחדות לא עם מדפסות עם ראש דיו מובנה ולא עם מדפסות עם ראש דיו כחלק מהמכל (HP בעיקר בתחום הזה) וגם לא מצאתי את עצמי נדרש לפעולות תחזוקה מיוחדות מלבד ניקוי הצנרת בראש הדפסה מובנה (פעם בשנה בערך).

בסך הכל אני לא חושב שתתאכזב במה שלא תבחר בטווח המחיר הזה, מדובר במדפסות בסיסיות למדי אבל עשירות בתכונות שעושות את עבודתן כמו שצריך. אני כבר שנתיים עם המדפסת שלי (כן, זה הדגם שאליו קישרת, אבל במחיר הזה עדיף לקנות כבר את ה-6500A Plus לדעתי) ולא נתקלתי בשום בעיה. עד היום החלפתי ראש דיו שחור פעמיים (לא מדפיס כמויות בצבע) ושני מכלי צבע, וזאת ללא ספק מדפסת הזרקת הדיו החסכונית ביותר שהייתה לי. בסך הכל תמורה טובה לכסף מבחינתי.

לעומת מדפסות אחרות של HP דווקא איכות הבנייה שלה לא רעה בכלל (הכל יחסי כמובן), וממה שיצא לי לראות ה-6500A באמת קצת פחות טובה ממנה, בעיקר בכך שהפלסטיק מרגיש קצת זול יותר. לא משהו מאוד קריטי לדעתי. גם מנגנון הסורק (מזין אוטומטי) מתפקד נאמנה וללא בעיות (ללא משיכות דפים כפולים, ללא תקיעות, ללא חריקות צורמות).

לגבי הגודל, היא די סטנדרטית, לא גדולה במיוחד (היה דגם ישן OfficeJet 7xxx, לא זוכר את המספר המדויק, שהיה סופר חסכוני בדיו, אבל ע-נ-ק בגודל) בהשוואה למדפסות אחרות בקטגוריה או לסדרת Officejet 8500 שאמורה להיות סדרת הדגל בקטגוריה הזאת (ואני חושב שללא הצדקה ממש).

לגבי הרעש, זאת נקודה סובייקטיבית לגמרי כמובן אז קשה להחוות דעה. היא לא חרישית זה בטוח, אבל עוצמת הרעש שלה היא סבירה לדעתי. עד היום לא באמת נתקלתי במדפסות שקטות, בטח לא בהפעלה ובכיבוי (בהדפסה אכן חלקן שקטות קצת יותר מאחרות) ובטח שלא בטווח מחירים הזה, כך שלדעתי זה לא צריך להיות שיקול חשוב מאוד כי לא יודע אם תמצא מדפסת שקטה מאוד או חרישית במסגרת התקציב. היא עושה רעש "נעים", ללא חריקות צורמות, נקישות חזקות. בהפעלה היא עושה קצת רעש אבל אחר כך היא שקטה לגמרי ללא כל מיני פעולות שונות כך משום מקום שחלק מהמדפסות עושות לפעמים. גם במעבר ממנוחה להדפסה היא בסדר יחסית.

אני מצטער שאני מתייחס בעיקר למדפסת הזאת, פשוט יצא לי בשנתיים וקצת האחרונות לעבוד בעיקר עם מדפסות של HP ומעט מעט עם אחרות (את המידע עליהן אני שואב בעיקר מקריאה ברשת ופה בפורום) אז ככה שאני מנסה לתאר לך בצורה הטובה ביותר שאני יכול את היתרונות והחסרונות שלה.

מה שכן, חבילת התוכנה של HP כמו של כל היצרניות היא Bloatware אחד גדול. אני משתמש במנהל ההתקן הבסיסי בלבד ואם כיה וא בסדר, הואקצת חסר לדעתי בעיקר בכל הנגוע לניהול פרופילים ולקביעת פרופיל ברירת מחדל (שרציתי להגדיר כפרופיל החסכוני שהגדרתי) שפשוט לא ניתן לעשות זאת ולפני כל הדפסה יש להיכנס למאפייני המדפסת ולבחור את הפרופיל ידנית.

כך או כך, אני ממליץ בחום על שימוש בתוכנה למיטוב צריכת הדיו (או במילים אחרות לחסכון בדיו), נפתח לאחרונה דיון בנושא בפורום פיתוח ישראלי החוסך 30%-25% מכמות הדיו בעת הדפסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הפירוט!

מה שכן, חבילת התוכנה של כמו של כל היצרניות היא Bloatware אחד גדול.

בהחלט! זו של ה- המשולבת שלי דרשה 1GB (!!!!!!!!) לפני 4 שנים ועוד מנג'סת לעדכן כל יומיים.

אשמח מאוד לחוות דעת ממי שמכיר מדפסות מקבילות של CANON...

הפיצ'ר שדווקא חשוב לי הוא היכולת לשלוח פקס ישירות מהמחשב, ללא הדפסה.

נראה לי אידיוטי שאין את זה בכל עם פקס. :nixweiss:

אם לא קריטי לי חיבור לרשת ולא קריטי הדפסה דו צדדית, מה ההבדל המשמעותי בין ה-4500 ל-6500?

ההבדל במחיר עצום: http://www.olsale.co.il/olsale/heb/itemdetails.aspx?auction_id=22965067

ובאותו שם עם FEEDER וקצת יותר יקרה: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=753986

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיצ'ר שדווקא חשוב לי הוא היכולת לשלוח פקס ישירות מהמחשב, ללא הדפסה.

נראה לי אידיוטי שאין את זה בכל עם פקס. :nixweiss:

בשביל זה אצל , לפחות במנהלי ההתקן האחרונים, אתה תאלץ להתקין את כל (או לפחות את רוב) חבילת התוכנה וגם יש איזה רכיב תוכנה כזה שצריך לרוץ כל הזמן ברקע כדי שהכל יתפקד כמו שצריך מהבחינה הזאת.

אם לא קריטי לי חיבור לרשת ולא קריטי הדפסה דו צדדית, מה ההבדל המשמעותי בין ה-4500 ל-6500?

מידת החסכון. סדרת ה-6500 אמורה להיות חסכונית יותר באופן משמעותי (כ-30-40 אחוז בהערכה גסה, כמובן שהכל תלוי גם בנפח העבודה ובדפוסי העבודה). לכאורה היא גם בנויה לנפח עבודה חודשי קטן יותר. אם כי שתיהן אמורות להתאים לפנח עבודה של כמה עשרות עד כמה מאות בודדות של דפים בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן יש לי את המדפסת והיא אחלה בסהכ"ל. היא רועשת אפילו יותר מהישנה (אשר הייתי שומע אותה פועלת בהפרש של קומה ודלת ביטחון בדרך) בנוסף היא ממש גדולה.

אבל למדפסות דיו היא נחשבת לחסכונית וגם די חסרת בעיות, לפחות בתקופת האחריות. בנוגע לקניית מחסניות דיו כזכור לי באופיס דיפו יש תמיד של אחד והשני בחצי מחיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

על איזה דגם מדובר?

תגידו, ה-4500 הזו:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=753986

במה היא שונה מזו?

http://www.olsale.co.il/olsale/heb/itemdetails.aspx?auction_id=22965067

FEEDER ורשת קווית?

שתיהן מסוגלות לשלוח ולקבל פקסים ישירות מ/אל המחשב ללא הדפסה?

ושאלה אחרונה (בינתיים) - באמת אין דגמים שקטים עד ~700 ש"ח בערך?

אולי רק אם מוותרים על צבע והולכים על מדפסת ליזר משולבת שחור-לבן?

איך הן מבחינת חיסכון בדיו?

עריכה: אני מתחיל לחשוב אולי לקנות את ה-4500 הפשוטה בשביל הצבע/פקס/סורק + מדפסת ליזר שחור-לבן חרישית להדפסות מאסיביות יותר.

נראה לי שיצא לא יותר מ~700 ש"ח ביחד, לא?

* מדפסת ליזר שחור לבן ב~500 ש"ח: http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=692166

* משולבת דיו צבעונית 4500 ב~220 ש"ח: http://www.olsale.co.il/olsale/heb/itemdetails.aspx?auction_id=22965067

סה"כ 700 ש"ח (מחיר 6500A פלוס) רק בלי ובלי הדפסה דו-צדדית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מאמין שרשמתי "כניאת" במקום "קניית" :bash:

מדובר על ה-6500e, הקודמת שהייתה לי היא 2xxx, זוועה שאין כמותה.

לא מכיר את דגמי ה4000. אני הלכתי לפי ההמלצות וקריאת ביקורות.

מדפסות ידועות בחיסכון שלהן בדיו (לא יודע אם זה נכון גם לדגמים הזולים)

לדעתי לקנות שתי מדפסות זה קצת over kill, בסופו של דבר 200-300 דפים זה עניין הדפסה של 10-15 דקות, לא חבל?

וזה לא שאתה לא מסוגל להימצא בחדר פשוט אתה שומע אותה פועלת, עוד לא יצא שהערתי מישהו מחברי הבית כאשר הדפסתי אותה בשעות הלילה..

אגב למעט מדפסות מעולם לא שמעתי שקטה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו, ה-4500 הזו:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=753986

במה היא שונה מזו?

http://www.olsale.co.il/olsale/heb/itemdetails.aspx?auction_id=22965067

FEEDER ורשת קווית?

HP עשו קצת בלאגן עם המיתוג שלהם בשנים האחרונות ולפעמים זה ממש מבלבל. לדעתי המדפסת הראשונה היא הדגם ה"ישן" יותר והשנייה היא הדגם ה"חדש" יותר (כמו שיש בסדרות 6500 ו-8500), למרות שמתחת למכסה המנוע ומלבד קישורית הרשת והמזין כנראה שמדובר באותו מנגנון ולכן גם אותה דרגת חסכון בדיו.

שתיהן מסוגלות לשלוח ולקבל פקסים ישירות מ/אל המחשב ללא הדפסה?

זאת בעקרון תכונה של התוכנה, והתוכנה זהה עבור כל המדפסות עד כמה שאני יודע. אני ממליץ להוריד את המדריך למשתמש של שתיהן (או של זאת שאתה יותר נוטה לכיוונה) ולוודא את זה.

עריכה: מתוך סקרנות בדקתי וזה אכן אפשרי בשתיהן (כמובן לאחר התקנת רכיב התוכנה המתאים).

ושאלה אחרונה (בינתיים) - באמת אין דגמים שקטים עד ~700 ש"ח בערך?

לא שאני מכיר. מצד שני, הן גם לא עד כדי כך רועשות.

אולי רק אם מוותרים על צבע והולכים על מדפסת ליזר משולבת שחור-לבן?

איך הן מבחינת חיסכון בדיו?

ממה שיצא לי להתנסות, מדפסות הלייזר הזולות אינן חסכונויות יותר בדיו ממדפסות הזרקת דיו מקבילות (פחות או יותר) שנחשבות חסכוניות. בנוסף הטונר לפעמים יוצא יקר משמעותית ממכל דיו (אפילו אם נניח שמדפסת הלייזר מאפשרת להדפיס קצת יותר דפים לפני החלפת מחסנית הטונר, בשקלול של מחיר לדף היא עדיין עשויה לצאת יקרה יותר) והן צורכות יותר חשמל (זניח מבחינת עלות תחזוקה) ומבחינה בריאותית (למרות שזה נתון לויכוח) פחות מומלץ לעבוד איתן בחדר שאינו מאווורר כיאות.

עריכה: אני מתחיל לחשוב אולי לקנות את ה-4500 הפשוטה בשביל הצבע/פקס/סורק + מדפסת ליזר שחור-לבן חרישית להדפסות מאסיביות יותר.

אני באופן אישי לא הייתי עושה את זה כי אני חושב שזה מיותר. גם מדפסות הלייזר אינן בהכרח חרישיות. עבור נפח הדפסה של משרד ביתי קטן מדפסת הזרקת דיו בהחלט צריכה להספיק ולהיות מתשלמת. אם מדובר בכל זאת בנפח הדפסה גדול הייתי כבר שוקל לקנות מדפסת לייזר משולבת משרדית. העלות הראשונית גבוהה משמעותית אבל בעומסי עבודה בינוניים עד גדולים היא מחזירה את ההשקעה ובדרך כלל גם מכילה פונקציונליות משופרת (אבל כזאת שהרבה יותר מתאימה למשרדים גדולים והרבה פחות רלוונטית למשרד שבו יש 1-3 אנשים). לפי התיאור שלך (צפי של מאות בודדות של דפים בחודש) אני לא חושב שיש לזה הצדקה.

אגב, עד עכשיו כשהתייחסתי להדפסה דו-צדדית התייחסתי להדפסה דו-צדדית אוטומטית (המדפסת מכילה התקן ש"הופך" את הדפים). הדפסה דו-צדדית ידנית (מדפיסים קודם את כל העמודים בצד אחד ואז הופכים את כל החבילה ידנית וממשיכים להדפיס את כל העמודים בצד השני) אפשרית לדעתי בכל מנהל התקן של כל היצרניות, זה אפילו קיים מנהל ההתקן הגנרי של . כך שאם בכל זאת מדי פעם יש צורך בהדפסה דו-צדדית אבל לא כדבר שבשגרה בהחלט לא חייבים להתעשק ולשלם יותר על ההתקן שהופך את הדפים עבורך (למרות שלדעתי זאת עדיין שערורייה שמתייחסים לזה כאל איזה רכיב פרמיום).

עריכה 2: לאחותי יש את ה-LaserJet P1005 (או דגם אחר מאותה סדרה, לא זוכר בדיוק את מספר הדגם המדויק) ולמרות שהיא קטנה יחסית ובזמן הדפסה יחסית שקטה בהשוואה למדפסת הזרקת דיו (אבל לא חרישית), איכות ההדפסה לא תמיד הגבוהה ביותר (יש לפעמים קצת מריחות, לא תמיד הבדלים בגוון של שחור, כגון טקסט מודגש, מובחנים כל כך) ולדפים יש נטייה לצאת מסולסלים (בגלל החום). בנוסף היא גם לא מאוד חסכונית. בהערכה גסה, הצלחנו להוציא מהטונר שלה משהו כמו 500-600 דפים (כולל ניעורו מדי פעם לאחר שאחידות ההדפסה קצת ירדה) אבל הטונר עצמו, אם אני לא טועה, הוא קצת יקר, סדר גודל של פי 2 ממחיר של מכל דיו שחור XL שמספיק ללא פחות דפים בדרך כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* הדפסה דו צדדית ידנית בהחלט באה בחשבון - די נדיר אצלי.

* חיבור רשת (קווי/אלחוטי) לא ממש קריטי לי.

* שימוש ב-FEEDER מאוד חביב אבל מניסיון (יש לי OFFICEJET 5500) אני משתמש בו מעט מאוד. נוטה להיתקע. לא קריטי.

לפי הנ"ל גם ה-4500 הפשוטה ב-220 ש"ח מספיקה לי בהחלט אבל הביקורות עליה מזוויעות לעומת ה-6500A אותה מהללים בלי סוף.

מעניין מה גורם להבדל ביניהן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב משהו ששמתי לב אליו ב-6500 אם אתה לא רוצה שדפים יעופו לך ברחבי החדר או אם אתה מדפיס על draft שמישהו לא יפצע כאשר דף במהירות של כדור נכנס בו תצטרך לפתוח את המגש כך שיעצור את הדפים.

המגש בנוי בצורה טובה ובמידה והא פתוח הוא אכן עוצר את הדפים אבל לפתוח ולסגור אותו בשביל הדפסות של כמה דפים זה ממש לא נוח. מנגד לשמור את המגש פתוח כל הזמן יתפוס לך עוד נפח בחדר.

אתמול אגב הדפסתי לעצמי מאמר של 70-80 עמודים לא הספקתי להכין לעצמי קפה והכל היה מוכן. שזה ממש נחמד, אני זוכר הדפסות של מאמרים שנמשכו ימים כלילות...

ההדפסות גם קשורה לרמת האיכות

על טיוטה זה ממש רועש וכל המעמד עליו עומדת המדפסת רועד

על רגיל היא רועשת בעיקר כאשר המדפסת מכינה את עצמה להדפסה וההדפסה עצמה בעוד שעדיין לא חרשית, יותר נעימה לאוזן.

על הדפסה הטובה ביותר, המדפסת באמת שלא מפריעה מנגד בזבוז הדיו וזמן ההדפסה גדלים משמעותית

שמע לדעתי הכינו פה שהיא פשוט מצויינת. תמיד יש מקום לשיפור אבל לעומת הדגם הישן שלי והדגם שנמצא אל אחותי זוהי שהיא כמה רמות מעבר.

אגב אני לא מתייחס לפקס כי יש לי מכשיר פקס יעודי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* שימוש ב-FEEDER מאוד חביב אבל מניסיון (יש לי OFFICEJET 5500) אני משתמש בו מעט מאוד. נוטה להיתקע. לא קריטי.

לפחות בסדרת ה-6500 מזין הדפים דווקא עובד כמו שצריך מניסיוני. סריקה של כמה עשרות דפים עוברת ללא קושי או בעיות.

לפי הנ"ל גם ה-4500 הפשוטה ב-220 ש"ח מספיקה לי בהחלט אבל הביקורות עליה מזוויעות לעומת ה-6500A אותה מהללים בלי סוף.

מיתוג וייעוד. אני מניח שסדרת ה-4500 מבוססת סתם על הזרקת דיו "פשוטה" שפשוט הוסיפו לה מודם וסורק במטרה ליצור מוצר זול שמתאים לשימוש ביתי או משרד-ביתי קטן (שמדפיס מסמך פה ושם ולא יותר). לעומת זאת סדרת ה-6500A מבוססת על "משרדית" יותר שבמקביל עושה רושם שנתנו בה את הדעת קצת יותר לנושא היעילות והחסכון בדיו. איכות ההרכבה בהתאם. יצא לי לעבוד כמה פעמים עם ה-4500 ואני חייב לציין שאיכות הבנייה שלה לא גרועה כמו שנוטים להציג אותה, אבל היא בהחלט מרגישה "פשוטה". כמו כל המדפסות המשולבות הפשוטות והזולות. פלסטיק זול, לוח פיקוד שמרגיש זול, מגשים שמרגישים לא הכי עמידים.

ה-6500 לעומתה מרגישה קצת יותר איכותית. אולי לא שיא האיכות אבל איכותית מספיק. היא מאוד דומה ל-5500 מהרבה בחינות (כנראה שאפילו היא היורשת שלה בקטגוריה). לעומסי עבודה של משרד קטן הייתי מגדיר את ה-6500 כ"סוס עבודה" אמין וטוב. אולי לא מצטיינת בשום קטגוריה, אבל עושה הכל טוב, וכאמור, חסכונית למדי.

בהנחה שאתה מדפיס 300 דפים בחודש, הפרש המחיר בין המדפסות יחזיר את עצמו יחסית מהר. הפרש המחיר בין מכלי הדיו לא גדול מאוד, אבל לדעתי תוכל להפיק לפחות 20% יותר דפים מה-6500 בהשוואה ל-4500. בהערכה גסה (ובטח יש דרך לבדוק את המספר המדויק רק שאני לא מכיר אותה כרגע) אני מפיק ממכל הדיו השחור בערך 700-800 הדפסות שחור-לבן בכל פעם (אם אני מכפיל את כמות הדפים החודשית הממוצעת בפרק הזמן הממוצא עד להחלפת מכל דיו; במקרה שלי זה משהו כמו 60-70 דפים בחודש והחלפת ראש דיו פעם בעשרה-אחת עשרה חודשים). אם אתה מדפיס 300 דפים בחודש, לדעתי ב-4500 תצטרך להחליף מכל דיו כל חודש-חודשיים. יחד עם זאת, ה-4500 לא תהיה טעות אם תבחר דווקא בה בגלל עלותה ההתחלתית הנמוכה יותר.

ב-6500 אם אתה לא רוצה שדפים יעופו לך ברחבי החדר או אם אתה מדפיס על draft שמישהו לא יפצע כאשר דף במהירות של כדור נכנס בו תצטרך לפתוח את המגש כך שיעצור את הדפים.

המגש בנוי בצורה טובה ובמידה והא פתוח הוא אכן עוצר את הדפים אבל לפתוח ולסגור אותו בשביל הדפסות של כמה דפים זה ממש לא נוח. מנגד לשמור את המגש פתוח כל הזמן יתפוס לך עוד נפח בחדר.

זה נכון, באיכות טיוטה (וגם באיכות רגילה) היא מעיפה את הדפים, ובלי קשר כדאי לדעתי להשתמש במגש (שלא סתם יתקמטו). דווקא לדעתי המגש שלה הוא אחד הדברים היותר חביבים בה. בניגוד למדפסות אחרות שבהן צריך להטות, למשוך ולסובב את המגש כולו ואת הזרוע שלו, דווקא פה העניין ממש ישיר ופשוט. שולפים את המגש במשיכה, פותחים בהרמה את הגובל שבקצה שלו וזהו. בסיום העבודה הכל נסגר בשנייה. אצלי רוב הזמן היא מכוסה (אני מדפיס כמה פעמים בחודש ולא בכל יום אז ככה שאני מעדיף להגן עליה מפני אבק) וכשאני מתעצל להסיר את הכיסוי אני פשוט מרים אותו קצת, פותח את המגש ומדפיס.

אני גם מסכים עם כך שעיקר הרעש נוצר במהלך ההפעלה והכיבוי (כטיבן של מדפסות). בזמן הדפסה היא מפיקה רעש שגרתי למדי. לא מאוד רועש אבל בטח לא חרישית. אולם שקט, כידוע, זה עניין מאוד אישי וקשה להמליץ בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...