הודעה מוקדמת לפני התפטרות - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הודעה מוקדמת לפני התפטרות

ItachiSan

Recommended Posts

שלום

אני עובד שעתי ויש לי בעבודה ותק של שנה וחודשיים. הודעתי למנהל שלי על התפטרות מהעבודה והוא דורש ממני לתת חודש אחרון, למרות שלפי מה שידוע לי אני צריך לתת רק שבועיים ויומיים.

הראתי לו את הטבלה הזו: http://tinyurl.com/877tvv7 אבל הוא טוען שזה לא רלוונטי לגבי משום שאני עובד ב 100% משרה.

מה דעתכם?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה שהעובדה שהמשרה שלך היא 100% אמורה לשנות את הודעת ההתפטרות שלך ולפי מיטב הבנתי כל עוד אתה עובד שעתי, אתה חייב להודיע על התפטרותך שבועיים+2, מכאן והלאה, זה תלוי בך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידעתי לא משנה שאתה עובד ב-100%. בכל מקרה שים לב שעל פי חוק אתה חייב לתת הודעה מוקדמת להתפטרות בכתב. הודעה מוקדמת להתפטרות בעל פה לא תקפה. (כנ"ל לגבי הודעה מוקדמת לפיטורים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

אכן הודעתי לו על ההתפטרות בכתב וגם בע''פ.

יש לי עוד שאלה: מצד אחד אני לא רוצה לעזוב את העבודה הנוכחית שלי ב ''קטע רע'' כי אני בטח עוד אצטרך עזרה ממנהל שלי בהמצלות וכו', וכבר היה עדיף לי לתת עוד שבוע לגמור עם כל העניין הזה.

אבל מצד שני כבר חתמתי על חוזה עם מקום עבודה אחר שאמור להתחיל שבוע לפני שנגמר החודש (או שבוע אחרי השבועיים) שהייתי חייב למקום העבודה הנוכחי שלי.

נניח לרגע שאני טועה ואני צריך לתת חודש אחרון. מה יקרה מבחינת חוק אם אני אעזוב שבוע לפני? ניתן יהיה להלין לי את המשכורת? פיצויים? פנסיה? משהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר קנס, למעסיק אין שום יכולת חוקית להוריד אפילו אגורה מהשכר לא משנה מה העובד עשה.

גם אם חתמת על חוזה לשנתיים וקנס על התפטרות מוקדמת הוא לא יכול פשוט להוריד לך את הקנס מהמשכורת, אם המעביד רוצה שתשלם הוא יצטרך לתבוע אותך בבית משפט ולבקש פיצויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר שטויות,יש לך חוזה חדש בעבודה אחרת?

תעזוב בתום שבועיים(זה החוק,אסור לו לדרוש ממך יותר,בית הדין לעבודה נוקשה עם המעסיקים).בלי סנטימנטים.אתה לא חייב לו כלום,לא התחתנת איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבועיים ותגיד לו שלום יפה אתה גם לא חייב לו שום הסברים למה ומה.

אתה גם יכול לתבוע אותו עם הוא נוגע לך ב 5אגורות אחרי שבועיים ושבועיים זה זמן סביר ביותר למצוא עובד מחליף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר קנס, למעסיק אין שום יכולת חוקית להוריד אפילו אגורה מהשכר לא משנה מה העובד עשה.

גם אם חתמת על חוזה לשנתיים וקנס על התפטרות מוקדמת הוא לא יכול פשוט להוריד לך את הקנס מהמשכורת, אם המעביד רוצה שתשלם הוא יצטרך לתבוע אותך בבית משפט ולבקש פיצויים.

לא נכון. למעסיק יש זכות מלאה להוריד משכורת חודשית אם עובד לא נותן הודעה מוקדמת כקבוע בחוק. אם מעסיק מפטר עובד בלי הודעה מוקדמת הוא חייב לשלם לעובד משכורת חודשית מלאה.

סעיף 7 מחוק הודעה מוקדמת:

7. תוצאות אי מתן הודעה מוקדמת

(א) מעביד שפיטר עובד ולא נתן לו הודעה מוקדמת לפיטורים כאמור בחוק זה, ישלם לעובדו פיצוי בסכום השווה לשכרו הרגיל בעד התקופה שלגביה לא ניתנה ההודעה המוקדמת.

(ב) עובד שחדל לעבוד ולא נתן למעבידו הודעה מוקדמת להתפטרות כאמור בחוק זה, ישלם למעבידו פיצוי בסכום השווה לשכרו הרגיל בעד התקופה שלגביה לא ניתנה ההודעה המוקדמת.

http://www.tamas.gov.il/NR/exeres/5D0DD993-E5F3-4079-8880-59C5D176F508.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה עובד שעתי , אז קח את הרגליים אחרי הזמן שצריך ולך..

אני אישית הייתי מנסה להגיע להסכם עם המנהל שיתן לי פיצוים בעבור זה שאתן לו אקסטרה זמן בעבודה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת את החוק לא נכון.. הוא יכול לקחת לו כסף רק עבור הזמן שלגביו הוא לא הודיע לו. כלומר אם הוא צריך להודיע שבועיים לפני ובפועל הוא עזב אחרי שבוע, הוא יכול לקחת לו שכר של שבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...