מישהו פה למד הנדסת מחשבים? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו פה למד הנדסת מחשבים?

Googleness

Recommended Posts

יש לי תואר בהנדסת מחשבים מהאוניברסיטה העברית בממוצע סביר מינוס (84).

לאחר 6 שנות עבודה, כולם בסטארטאפים, אני יכול להגיד שבאופן מפורש ממוצע הציונים ומוסד הלימוד משנים.

בחלק ממקומות העבודה נאמר לי (אחרי שהתקבלתי אליהם), שהם לא טורחים לזמן לראיונות אנשים שאינם בוגרי אוניברסיטה בממוצע של פחות מ85 (המקרה שלי חריג בזכות פסיכומטרי גבוה וניסיון, אבל מילא).

בחלק מהמקומות שהתראיינתי אליהם דרשו את גליון הציונים, גם לאחר מס' שנות נסיון.

בכל אותן מקומות העבודה, בוגרי מכללות עבדו בעיקר בQA, אינטגרציה, וIT.

היו יוצאי דופן - אחד מראשי צוות אלגוריתמיקה שיצא לי לפגוש היה בוגר האונ' הפתוחה, ובחור מבריק בצורה יוצאת מהכלל, והיה ר"צ QA בוגר מכללה.

באונ' קורעים את התחת, אבל מתרגלים לזה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אונ' פתוחה לא נחשבת פחות מהאונ' הגדולות, למעשה זאת האונ' שלדעתי ולדעת רבים הכי קשה לסיים בה.

ולפה גדול, שאתה אומר "פיסיקה" על מה בדיוק אתה מדבר? בטכניון יש כמה וכמה רמות של פיסיקה ואני בספק רב מאד אם ישנה מקבילה ברמה לפיסיקה 2ממ או פ במכללות, אשמח אם תוכל לתת קישורים למבחנים או חומר כללי של קורס.

ובלי קשר המ"פ של חבר מאד טוב שלי הוא במקרה מישהו שעוסק במיונים לחברות גדולות והוא אמר לי ולו בפירוש שבחברות הגדולות למשרות של פשוט מסננים מיד את כל מי שלא מגיע מהאוניברסיטאות ולפעמים גם בין האוניברסיטאות נעשה סינון(ממה שהוא אמר היו מקרים שהעדיפו לא לקחת מבר אילן ושמדי פעם נתנו בונוסים לאונברסיטה אחת ולא לאחרת, לא יודע עד כמה זה רחב היקף או למה אבל זה מה שהוא אמר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על החומר שנלמד במכניקה (קלאסית) ובחשמל ומגנטיות‎, יש לי מבחנים לדוגמה מהטכניון ומהעברית, לא שאלות קשות במיוחד, בעברית אפילו יש שאלות במבחנים שקצרות יחסית.

אני לא הולך להעלות לפה שאלות כי ברור לי שזה לא ישנה שום דבר (וגם כי יש זכויות יוצרים), אתם תמצאו דרך להגיד שבאוניבקסיטה מלמדים את זה בצורה אחרת וקשה יותר ואת זה אין לי איך להוכיח חוץ מלצלם את ההרצאות, משהו שלא יתנו לי אישור לעשות. לא רואה צורך להמשיך את הדיון של מכללה VS אוניברסיטה, זה לא שמשהו שאתם תגידו או שאני אגיד ישנה משהו בדעה של מישהו אחר שקורא את הדיון (או מגיב). יש לי עוד עבודות שצריך להגיש השבוע ולא התחלתי אפילו אחת מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבין שיש רמות לכל דבר פה כן?

אני בטוח שפיסיקה 2 זה בדיחה ופיסיקה 1 אפילו יותר כי אלו פיסיקות לאנשים שלא באמת צריכים את זה :\

פיסיקה 2ממ לעומת זאת שלומדים בחשמל ופיסיקה זה דיי זוועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקום יש רמות ויש הפרדה בין התארים, זה ברור.

מכניקה וחשמל ומגנטיות זה לא מה שהיה בכיתה י' וזה לא חומר פשוט, אתה מוזמן ללכת לבדוק את הממוצע בקורסים האלה ולראות שהוא לא גבוה במיוחד למרות שברוב המקרים המרצים מאוד עדינים עם המבחנים שלהם. אתה גם לא יכול להגיד שלא צריך את זה, מהנדס שלא יודע את הדברים האלה הוא פשוט הנדסאי שלמד 4 שנים, הוא יכול לעבוד אבל הוא לא באמת מבין מה הוא עושה.

קורסים של פיסיקה שנלמדים בפיסיקה הם לא מדד לשום דבר ולא קשורים לנושא הדיון. הפיסיקה שנלמדת בחשמל ואלקטרוניקה ברמה גבוהה יותר משל שאר התארים בכל המקומות בארץ, בלי זה הם לא יבינו שום דבר בהמשך התואר ושוב יהיו הנדסאים עם תעודה יפה יותר :P

עברתי על החומר שלומדים בעברית והחומר שאני אמור ללמוד עוד כמה חודשים (חשמל ומגנטיות), נראה אותו דבר (דיי הגיוני אם מתחשבים בזה שהמכללה עובדת איתם בתיאום מסויים). יכול להיות שבטכניון באמת יש קורס נוסף ברמה גבוהה יותר אבל שוב, מה שנלמד במכללה מקביל למה שנלמד באוניברסיטאות הגדולות האחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדיוק מחכה לתוצאות של הפסיכומטרי של מועד דצמבר, עשיתי את הקורס בלחמן וממוצע הסימולציות שלי עומד על 710 למרות שלמדתי כשעתיים ביום :silly: .

הבעיה היא שאין לי בגרות אז גם אני חשבתי ללכת למכינה של הטכניון עכשיו באתר שלהם יש דרישה לפסיכומטרי 550 למועמד ללא בגרות ופה בדיון אנשים כתבו שלא צריך אשמח אם מישהו יכול להבהיר את העניין הנ"ל.

עכשיו לגבי מוסדות לימוד, אבא של חבר שלי הוא אחד הבכירים של בישראל דיברתי איתו על איפה מומלץ ללמוד והוא אמר לי דבר מעניין שלדוגמה אצלם יש דגש חדש בקבלה לעבודה במקצועות ההנדסה והוא לקבל רק בוגרי טכניון ,אוניברסיטת תל אביב או סיום בהצטיינות במידה ולמדת באוניברסיטה אחרת (בר אילן,עברית...) והחשוב ביותר הוא שהם לא מוכנים להעסיק בוגרי מכללות בגלל שעל פי המדיניות של החברה הרמה שם לא מספיק גבוהה.

עפ''י דבריו זו המדיניות החדשה שהחליטו לנקוט רוב החברות האמריקאיות ולא כל שוק ההיי טק בישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להכנס למכינה בלי פסיכו אבל נדמה לי שאז צריך בגרות למרות שלא בטוח שיהיה אכפת להם באמת(לי לא היתה בגרות אבל היה פסיכו)

בכל מקרה תתקשר לשם יענו לך בשמחה.

אם חלק ממכם באמת רוצים ללכת למכינה שם אני מציע שתשימו גז יש מבחן הכנה ב6.1 למחזור הבא(יש מצב שיהיה מועד מאוחר יותר אבל כדי מאד שתזיזו עניינים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המועד האחרון למכינה במרץ הוא ב10/02/2012 .

Moon-Mage בתור מישהו שסיים ביה''ס ללא בגרות מה אתה יכול לומר על אינטנסיביות הלימוד ורמת הקושי מ1 עד 10 , ואם זה לא סוד כמה קיבלת בפסיכו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני אגיד לך כזה דבר, לי יש בעיה מאד קשה עם מחשבים, אם יש מחשב אני לא לומד.

לפני הפסיכו ובמהלך המכינה לא היה לי מחשב, במכינה הלימודים מאד מסודרים ועם מסגרת מצוינת אם אתה מביא את עצמך להיות רציני ולבוא כל יום מהר מאד אתה מוצא אנשים לשבת איתם ולמרות שזה דיי אינטנסיבי אני דיי נהנתי(גם יצאתי עם מישהי שלמדתי איתה אז אני מניח שזה עזר).

בסוף המכינה קניתי מחשב ומאז אני פשוט לא לומד, כרגע הממוצע שלי עומד על 82.9 (סמסטר שלישי)ואני חוזר על שני קורסים בסמסטר הזה ע"מ לשפר הסיבה היחידה שהממוצע שלי סביר+ היא שמצאתי חבר טוב וגאון שעזר לי ללמוד לפני המבחנים ושלא עשיתי הרבה נקודות בסימסטר השני לאחר שלא הלך לי בסמסטר הראשון, אחרת ספק אם הייתי פה כרגע.

מבחינת האינטנסיביות של הלימודים בטכניון, לדעתי היא יותר נמוכה מהמכינה בדיי הרבה, אבל אין שום מסגרת, אתה עם אנשים שונים בכל קורס ואתה צריך לריב על מקומות עם כל מיני חלאות שמחליטים שאם הם שמו טישו ליד כסא כל האיזור שייך להם, ומעבר לכל זה מצופה ממך ללמוד לבד בבית המון זמן וצריך הרבה מאד שליטה עצמית בשביל זה אם אתה לא רגיל מביה"ס.

וכמו שכבר אמרתי רוב המרצים לא משהו.

הפסיכו שלי גבוה 700+ אבל אני לא חושב שזה אומר הרבה.

ויש לי בוחן בחדו"א 2 שאני מנסה לשפר מחר וזה מה שאני עושה ב12 בלילה :kopfpatsch: אני צריך שמישהו ייתן לי אגרוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...