מישהו פה למד הנדסת מחשבים? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו פה למד הנדסת מחשבים?

Googleness

Recommended Posts

סביר להניח שזה נושא נדוש שנחקר רבות הדיוני הפורום אבל לכבוד השנה החדשה אני רוצה להתייעץ איתכם.

עקרונית התחלתי לעבוד לאחרונה ואני בודק את האופציות שלי להתקדמות בעתיד, החלטתי שבמקום "הסמכות" למיניהן אני מעדיף להתאמץ וגם להשקיע יותר כדי לקבל תואר אקדמי.

מתוך מגוון הקורסים שמוצעים להם בשוק שמתי את עיני על מסלול הנדסת מחשבים שמשלב תוכנה/אלקטרוניקה/רשתות בתואר אחד.

(מצאתי הסבר די מפורט כאן למי שמתעניין: http://www.universities-colleges.org.il/הנדסת-מחשבים/ )

ממה שהבנתי מדובר במסלול שבסופו (לאחר 4 שנים) מקנה תואר B.sc בהנדסת מחשבים (מהנדס ולא הנדסאי אם אינני טועה).

אבל, ... אין לי בגרות. למעשה אפילו לא השלמתי 12 שנות לימוד.

אז כאן אני רוצה להתייעץ איתכם בתור בעלי ניסיון ממני בנושאי לימודים, תארים ותעסוקה:

1. השלמת בגרות? (אני מניח שכן), אם כן האם יש מוסד מומלץ?

2. הבנתי שבשביל המוסדות היותר מוצלחים צריך גם פסיכומטרי, מה הדעה שלכם בנושא ואיפה מומלץ לעשות?

3. מבחינת מוסדות לימודיים, אני גר בקריות ליד חיפה ולא חסר אוניברסיטאות ומוסדות לימודיים באיזור, איפה הייתם ממליצים ללמוד עבור תעודה בתחום? (אני מנחש שבטכניון, הרבה ממכריי למדו שם והמליצו).

עצות, דעות והרבצת תורה יתקבלו בברכה,

שנה אזרחית מוצלחת לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם אין לך בגרות ואין לך פסיכו יכול מאוד להיות שעדיף לך לעשות הנדסאי, ציון של 80+ יאפשר לך להגיע לתואר ראשון בלי בגרות ובלי פסיכו. מה שכן זה פתרון יקר ומדובר בלימודים של שנתיים.

הדרישות בטכניון גבוהות מאוד (גם פסיכו וגם בגרות), במצב שלך יהיה קשה מאוד להגיע לשם (בכללי קשה מאוד). לא יודע מה עוד יש בחיפה אבל אם אתה יכול לעבור לתל-אביב או ירושלים יהיה לך יותר קל להתקבל והרמה נשארת מאוד גבוהה.

אוניברסיטת תל-אביב והאוניברסיטה העברית מוסדות לימוד ברמה מאוד גבוהה וגם מופיעות ברשימת 200 מוסדות הלימוד הטובים בעולם. גם המכללות העלו את הרמה בצורה חדה מאוד (רחוק מלהיות העברית או טכניון אבל הרמה עולה משנה לשנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסיכומטרי זה מבחן נוראי שלא יעזור לך בשום דבר, אין בו צורך והגיע הזמן שהמבחן הזה יעלם מהעולם. מבחן שמבוסס על מהירות בלבד ולא דורש שום ידע, 90% מהתרגילים אפשר לפתור עם כל מיני דרכים מוזרות שלא באמת דורשות הבנה.

בגרות לא יתן לך הרבה בתואר, ההבדל ברמות ענקי. תכניס מישהו שלמד פיסיקה בתיכון וסיים עם 90+ להרצאה של מכניקה ותיראה שהוא לא יבין שום דבר למרות שמדובר בדיוק באותו חומר.

הנדסאי גם לא יתן לך שום ידע בפיסיקה או מתמטיקה אבל לפחות יתן לך בסיס לא רע בכלל בהמשך התואר, עדיף בהרבה על הבסיס שיש לאנשים שמגיעים לתארים רק עם הידע מהתיכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם הבנתי נכון עדיף להשלים לימודי הנדסאי ואז זה יכול להיחשב בתנאי קבלה של חלק מהמוסדות ללימודים של תעודת הB.sc.

אז בהנחה שהבנתי נכון איפה מומלץ ללמוד לתעודה של הנדסאי? אם אתם יכולים להמליץ על איזור חיפה והקריות זה יעזור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HuGeMouTh - הנדסאי כבסיס ללימודים אקדמאים?? תסלח לי, אבל אתה מדבר שטויות. לא רק שזה לא הגיוני - זה גם לא משתלם בשום דרך: לא כלכלית, לא מבחינת ידע, לא מבחינת זמן וגם לא ממש יעזור לך להתקבל לאיזה מקום אלא אם כן מדובר במכללה. מה גם המקסימום שמכללה יכולה להעניק זה פוטר של כמה קורסים, לא יותר.

נ.ב - אשמח אם תראה לי איפה ראית דבר כזה: "ציון של 80+ יאפשר לך להגיע לתואר ראשון בלי בגרות ובלי פסיכו."

לפותח הדיון - תבדוק מוסדי לימוד שונים ומה הדרישות ותראה מה וכמה אתה צריך להשלים. אם זה רק פסיכומטרי ואתה מאמין שתצליח להוציא ציון גבוה, אז לך על זה. אם לא, תבדוק מקומות\ מקצועות אחרים ותעשה את האיזון שלך לדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שזה 16 אלף לשנה(אני ממש ממש לא בטוח) אבל אם הייתה בצבא כמעט כולם מקבלים איזושהי מלגה(בין 25 ל100 אחוז).

המכינה נמשכת כ10 חודשים לא כולל מועדי ב', אתה לומד כל יום בין 8:30 ל16:30 ויש לך פעמיים בשבוע תרגול שהוא לא חובה בין 16:30 ל18:30

הלימודים מחולקים לשלושה טרימסטרים ללא חופשים ביניהם כאשר בכל טרימסטר יש לך מבחן ראשי וכמה בחנים לאימון(הציון שלהם לא שינה כלום עם המורים שלי).

בעיקרון לומדים מתמטיקה, פיסיקה, כתיבה מדעית ואנגלית אך כתיבה מדעית זה בדיחה ולי היה פטור מאנגלית(הפטור ניתן לאחר מבחן שאפשר לגשת אליו רק אם יש לך ציון גבוה באנגלית בפסיכו אבל נראה ל שאם אתה תבקש ייתנו לך בכל מקרה).

הלימודים ברמה הרבה יותר גבוהה מאשר בתיכון ולמעשה הם כמעט ברמה של קורסים ראשונים בטכניון.

מבחינת ידע מקדים, לי אישית לא היה שום ידע לא במתמטיקה ולא בפיסיקה, למדתי כשבוע למבחן כניסה שבוחן דברים מאד בסיסיים במתמטיקה והיגיון(ניתן להוריד מבחנים לדוגמא באתר).

מתחילים איתך ממש ממש בבסיס ולא מצפים שיהיה לך ידע קודם מעבר להכרות עם פעולות חשבון בסיסיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב פסיכומטרי ואפשר אפילו לשלב קורס פסיכומטרי במהלך המכינה, אני ממש לא ממליץ לשלב עבודה ולימודים במכינה או בשנה שנתיים הראשונות לתואר אם אתה רוצה להצליח.

אצלנו לא היה אחד שעבד וסיים את המכינה, קצב הלימודים מהיר וכמות השיעורים גבוהה(כל יום יש שיעורים ליום למחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...