שאלת ביצועים בנוגע להוספת 6950 למפרט בן 3 שנים - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת ביצועים בנוגע להוספת 6950 למפרט בן 3 שנים

haims84

Recommended Posts

שלום אנשים טובים,

חבר שלי בעל המפרט הבא -

מעבד E8400 3.0GHZ ללא OC

זכרונות 4GB 900MHZ

לוח אם EP43-DS3L של GIGABYTE

כרטיס מסך HD4850 1GB של POWER COLOR

ספק 520W של ENERMAX

מסך 19' העובד על רזולוציה של 1280X1020

מעוניין לשדרג את המחשב שלו, אך כרגע מטעמי תקציב הוא מתכוון בחודשים הקרובים לשדרג חלק חלק ...

עכשיו השאלה הראשונה והחשובה ביותר, היא מה השלכות של הוספת כרטיס 6950 שייפתח ל6970 למפרט הנ"ל ?

כמובן שצפוי להיות צוואר בקבוק, אך האם בכל זאת תורגש תוספת ושדרוג לביצועים ובאיזו רמה לעומת הכרטיס הקיים ?

לדוגמא במשחק 3, האם יראה שיפור בביצועים ?

בהמשך כמובן ישודרג גם המסך, המעבד, לוח האם וכן הלאה, אבל כרגע, זה השדרוג המתוכנן ...

אלא אם שדרוג דווקא של רכיב אחר (אחד בלבד אבל כרגע) יגרום לו לשיפור טוב יותר בביצועים ?

תודה רבה,

חיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה גם המסך יהווה צוואר בקבוק. אני הייתי ממתין עם קניית כרטיס המסך עד לשדרוג המסך (לפחות).

למעבד ניתן לבצע OC שיצמצם את צוואר הבקבוק משמעותית.

קודם כל תודה על התגובה ...

הבעיה שהוצאה של 2000-2200 שקל עלולה להיות קצת בעייתית כרגע ...

אבל שוב, במידה שעכשיו הבחור מוסיף 6950 למארז שלו, ואולי אפילו עושה OC למעבד, מה התוספת ביצועים נכון לשדרוג הנ"ל

שהוא צפוי לקבל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע זה שהוא לא יקבל מספיק ביצועים ביחס לכרטיס שהוא קנה

הוא יוכל לקנות כרטיס הרבה יותר זול כשבשורה התחתונה הביצועים יהיו זהים

פשוט כרטיס אחד יוגבל ב 30% והשני ב 8-10%

ככה או ככה הרזולוציה הזאת היא לא הרזולוציה ש HD 6950 בה לתת לה מענה ... מיותר לחלוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני מבין ...

עכשיו בוא ניתן פה 2 אפשרויות ואשמח אם תגידו לי עד כמה ההבדלים בביצועים יהיו -

1)במידה והוא פשוט יקנה איזה כרטיס מסך אחר, כגון 6850/70 ונשאר עם אותו מפרט עוד שנה-שנה חצי ירגיש הבדל משמעותי בביצועים ?

2)במידה וקונה את ה6950 +מסך, עד כמה המעבד שלו הולך להיות צוואר בקבוק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=522010.0

מציע לך לקרוא את השרשור הזה. לבן אדם יש מעבד כמו שלך, HD 4850 ואפילו רזולוציה של מסך בדיוק כמו שלך. הוא לקח את HD 6850 שהמליצו לו ומאוד מרוצה.

נראה לי זאת בחירה הכי נכונה גם בשבילך. HD 6950 זה פשוט סופר אוברקיל לרזולוציה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יקרים, אני באמת מודה לכולם על התגובות ועל האכפתיות, ואני לא רוצה להשמע כפוי טובה, אבל אף אחד לא ענה על השאלה שלי בסופו של יום...

ברור לי שזה יהיה OVERKILL מטורף בשבילו, וברור לי שיהיה צוואר בקבוק, אני רק רוצה לדעת 2 דברים, כמה אחוזים הביצועים שלו ישתפרו במידה ועכשיו ישים 6950 במפרט שלו (כל הערכה גסה תתקבל בשמחה - 2 אחוז שיפור ? 50 אחוז שיפור ?), והאם זה עלול לעשות בעיות טכניות או חוסר התאמה בחומרה שעלול לגרום לקריסות במערכת ?

אשמח לקבל תשובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המצב הנוכחי הוא 100%

אם תשים לו את הכרטיס הנל יהיה שיפור ביצועים של כ - 170% לדעתי (המגבלה הראשונה שתגביל אותך תיהיה המסך, במידה ותחליף מסך המגבלה השניה שתגביל אותך תיהיה במעבד ..)

הקטע שהכרטיס הזה עם מעבד שלא יגביל אותו ומסך שלא יגביל אותו אתה יכול לקבל 400% שיפור בביצועים ולכן לא משתלם לך לקחת אותו, באותה מידה אתה יכול לקחת HD 6850 ולקבל את אותו אחוזי שיפור שתקבל בפועל (170% +- ) מבלי להוציא 1200 שח , החלטה שלך עכשיו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מגזימים הגזמות פראיות בנתונים שלכם.

כרטיס ה5870 קצת חלש מה6950 (משהו כמו 5-8 אחוז) וחזק פי שניים מה4850.

ככה שבמקרה שלא יהיה שום צוואר בקבוק וזה רק כרטיס מול כרטיס ראש בראש ה6950 יכול לתת מקסימום 120% אחוז שיפור

זאת אומרת שאם ה4850 הוא 100% אז ה6950 הוא 220%

אנשים מדברים פה על 170% אחוז שיפור שזה בעצם 70% אחוז שיפור לעומת מה שיש היום.

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_5870/30.html

אם ניקח כדוגמא את הGTX460 1GB ששווה ברמתו ב6850 (אולי ה6850 חזק ב1-3 אחוז)

נקבל שיפור של סביבות ה60 אחוז שיפור לעומת ה4850

לא 70% ובטח ובטח שלא 170% שיפור (מאיפה הבאת את המספר הזה)

בסופו של דבר ברזולוציה שהמסך של פותח הת'רד תומך בה נוצר צוואר בקבוק רציני של המעבד ולכן 6850 ו6950 ייתנו את אותו שיפור

בגלל ההגבלה של המעבד אני מניח שזה יהיה בסביבות ה20-25 אחוז.

אני מציע שקנה 6850 ובשאר הכסף (אולי עם השקעה קטנה) תוכל לקנות מסך סביר שייתן לך רזולוציה של לפחות 1680X1050

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...