הליבות החדשות של ATi וNvidia - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הליבות החדשות של ATi וNvidia

Dvich

Recommended Posts

ATi רוצה להתחיל ביצור של הליבה החדשה שלה, R420 כמה שיותר מוקדם, בערך בסוף הרבעון הראשון של שנת 2004, לפי דברי.. (לה הבנתי)

הR420 יהיה מיוצר בטייוואן, אצל TSMC בטכנולוגיה מעבד LOW-K. הליבה אמרוה לכלול 160 מליון טרנסיסטורים ולתמוך בבאס של AGPX8 וארכיטקטורת זכרונות GDDR 3. שמו של המוצר עדיין לא ידוע.

NVIDIA אמורה לשחרר/להציג את הNV40 בערך באותו זמן שATi תציג/תשחרר את את הR420, לא הרבה ידוע על הNV40 צופים שהוא יתמוך בבאס של AGPX8 ו13.0 מיקרון.

שתי החברות צפויות לייצר את כרטיסי הHigh-End שלהן בטכונולוגית ה13.0 מיקרון.

יצרניות כרטיסי מסך (משהו כזה) אומרות שזה יפחית עלויות יצור ויתן יותר יציבות לליבות -> ביצועים טובים יותר.

ATi מוסרת שהיא היא תייצר את כרטיס הMainstream שלה, הRV370 בטכנולוגיה ה11.0 מיקרון.

http://www.digitimes.com/NewsShow/Article.asp?datePublish=2003/12/19&pages=A7&seq=47

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

0.13 מיקרון כבר מייצרים היום, אני חושב שהכוונה ל0.09 מיקרון, המחיר יהיה די יקר, ככל שהליטוגרפיה קטנה העלויות עולות.

מה שמוזר.. זה שכבר עכשיוו מתכננים את הNV45,N50,NV40 הכרטיסים האלו אמורים לתמוך בDX10 ומעלה, איך אפשר לתכנן ליבה כאשר אתה עדיין לא יודע מה יהיו כל האפקטים של הDX שאליו אתה מתכן? אני חושב שזו הייתה הטעות של עם הNV35.

יאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

0.13 מיקרון כבר מייצרים היום, אני חושב שהכוונה ל0.09 מיקרון, המחיר יהיה די יקר, ככל שהליטוגרפיה קטנה העלויות עולות.

מה שמוזר.. זה שכבר עכשיוו מתכננים את הNV45,N50,NV40 הכרטיסים האלו אמורים לתמוך בDX10 ומעלה, איך אפשר לתכנן ליבה כאשר אתה עדיין לא יודע מה יהיו כל האפקטים של הDX שאליו אתה מתכן? אני חושב שזו הייתה הטעות של עם הNV35.

יאיר.

התכנון והפיתוח של הליבה מתחיל הרבה לפני שמשווקים את הליבה הקודמת.

כנ"ל לגבי הDX10. במעבדות הפיתוח יש גירסאות ראשוניות של הליבות החדשות וגם של הDX10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שגם את הDX מעלים רעיונות ומפתחים אותו הרבה לפני, אבל לא בקצב של הליבות, אני בטוח שמיקרוסופט לא יודעת מה יהיה בDX בעוד שנתיים או שלוש, לעומת זאת NVIDIA ATI יודעות מה הן הולכות לשחרר בעשור הקרוב... (טוב אולי הגזמתי).

בקיצור יש פו איזו חוסר הטעמה, אולי אני מפספס איזה נתון.

יאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גירסא חדשה של DX יוצאת בערך אחת לשנה שנה וחצי...

הכרטיסים הראשונים שהתחילו לתמוך בDX9 לדוגמא יצאו לפני שנה בערך... כרטיסים שצפויים לתמוך בDX10 יצאו בערך באמצע 2004 ככה שזה מתאים אחד לשני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...