התרגלות למסך רחב / עייפות בעיניים - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התרגלות למסך רחב / עייפות בעיניים

CMuf

Recommended Posts

שניצקי: מלוא הפוטנציאל פחות חשוב לי.

השאלה שלי היא מדוע אינני יכול למצוא זוג בהירות וקונטרסט שניתן לראות בא טוב אבל לא תהיה מאירה מידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה שזה שונה פר אתר היא בגלל שאלה שעיצבו את האתרים השונים התאימו אותם למסך שלהם, בדרך כלל בלי מחשבה על איך זה יראה במסכים אחרים (לא שיש הרבה מה לעשות בנושא, כי למה בדיוק תתאים את זה? לכל אחד יש מסך שונה והגדרות שונות).

בנוסף, מיד אחרי שמורידים בהירות זה תמיד יראה לך חשוך. אם תתן לעצמך קצת זמן להתרגל, אולי תראה שזה לא כזה חשוך כמו שהיה נדמה לך בהתחלה.

כשקניתי את המסך שלי (U2410, אבל זה לא משנה) הרגשתי הרגשה דומה, שאני לא מוצא את ההגדרות המתאימות ולכל דבר מתאים משהו אחר. אחרי קריאה והתייעצות הורדתי את הבהירות ל-10 והשארתי את זה ככה לראות איך אני מסתדר. בהתחלה זה נראה חשוך מדי, אחר כך התרגלתי לגמרי ועכשיו זה נוח לכל שימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצקי: מלוא הפוטנציאל פחות חשוב לי.

לא ברור איך אתה יכול לצאת בהצהרה כזו אם טרם התנסת לאורך זמן עם ההגדרות המתאימות

לפני מס' חודשים רכשתי גם לאבי, הגדול ממך בכמה וכמה שנים, את אותו מסך - אחרי כמה דקות של כיוונונים בהירות,צבע,DPI

הגענו לתוצאה משביעת רצון, כך שאין סיבה שדווקא לך הרזולוציה הטבעית לא תתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניצקי:

אינני יודע כיצד להתחיל להגיב לשאלתך.

הרצון שלי ברזולוציה הלא נייטיב שאני משתמש בה הוא בליל של, העדפת גודל שולחן העבודה שלי בלי צורך להיות ברזולוציה גבוהה מאוד ואז להגיד לחלונות להגדיל ב150 אחוז את הכל, דבר הנראה לי הפוך על הפוך לא פחות מלהיות ברזולוציה שלי שלא בנייטיב. ושל, בקשר לחיפושים שלי בגוגל על כך שמול סיארטי, אלסידי ייתן עיוותים וחוסר איכות מסויים אם זה לא הרזולוציה הטיבעית, סהכ אינני רואה הרבה הבדל בין הטיבעית ודרישה מחלונות להגדלת התוכן, מול הרזולוציה שאני נמצא בא. יכול להיות שהנייטיב נותנת מעט יותר איכות אבל לדעתי האישית, וכאן נכנסת הסובייקטיביות - ההבדל לא משנה כל כך אם בכלל.

חשוב לי יותר שאוכל לראות טוב עם זוג בהירות וניגודיות שטוב לי. ומול המסך שהיה לי, יש בחדש בערך אותו גובה אבל פי פעם וחצי רוחב ולכן פי אותה כמות של יותר אור מול עייני.

בוא נאמר זאת כך, אני מאמין שאם יכולנו לדבר שיחה בצאט במקום בפורום היינו מבינים אחד את השני יותר אבל אני מנחש בסבירות גבוהה מאוד שכמו כמעט כל פורום המשתתפים לא רוצים בשיחה פרטית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר ללמד שחיה בהתכתבות.

אם משהו מציק לך בבהירות המסך אתה צריך לשחק עם ההגדרות עד שתמצא מה עובד טוב בשבילך.

חוץ מההגדרות במסך עצמו אפשר לשנות גם בתוכנה של הכרטיס גראפי או בוינדוס איזו הגדרה או שתיים לגבי בהירות, צבעים, וניגודיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הניגודיות והבהירות - שחק עם ההגדרות עד שתגיע לתוצאה משביעת רצון.

לגבי הרזולוצייה - תתרגל. הקושי שלך לא נובע מפונטים \ שולחן עבודה מוקטנים אלא מחוסר הרגל. תשאיר את הרזולוצייה על המקסימום

ותבצע זום בדפדפן, זה הכל. אני די בטוח שאחרי חודש אתה תתרגל ויהיה לך קשה לחזור אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא רואה הבדל בין רזולוציה טבעית ללא טבעית ובכל זאת אתה מדווח על עייפות בעיניים, לא אחת מקור הבעיה הוא שימוש ברזולוציה לא טבעית.

אצלי הבהירות על 30% יש שהורידו אותה ל 10%, אל תפחד להתנסות גם אם בימים הראשונים זה נראה לך כהה מידי, בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה בקשר לבהירות והקונטרסט - אני אכן מודע שבלוח הבקרה של נווידיה יש משל עצמם

אני אנסה בהירות נמוכה יותר במסך כמו שכמה מכם הציעו

בקשר לרזולוציה טיבעית, אנסה את זה כדבר אחרון אם עדיין יהיה לי קשה לראות במסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...