התרגלות למסך רחב / עייפות בעיניים - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התרגלות למסך רחב / עייפות בעיניים

CMuf

Recommended Posts

שלום לכם.

ברשותי היה להרבה שנים מסך crt 17" טוב מאוד, אחריו להרבה שנים מסך 4:3 17" lcd של proview בו צפיתי ברזולוציה 1024-768.

קניתי לא מזמן מסך רחב 16:9 23" של דגם U2312HM.

בעיה של משחקים שדיווחתי בפורום זה לדעתי נפתרה, מאחר שאם שמים את המשחקים בויסינק און אז אין בעיות רענון.

לדעתי יש בעייה אחרת שעם הימים שעוברים אני נתקל בה יותר, וזה עייפות מוגברת של העיניים בשימוש עם המסך.

יש לזכור כי המסך שהיה לי היה 4:3 17" ברזולוציה ששמתי על 1024-768.

אתרים שהייתי בהם, כולל תוכנות אחרות ששמתי על כל המסך, תפשו שטח פיזי קטן בחצי בערך, כמובן, מהמסך שיש לי כרגע. מה שגורם שיש יותר לבן מול העיניים שלי מאשר המסך הקודם, שגובהו היה זהה אבל רוחבו חצי מהחדש.

דבר ראשון שעשיתי כמובן הוא להנמיך מעט את הקונטרסט והברייטנס. לדעתי זה קצת עזר.

אני _לא_ משתמש ברזולוציה הטבעית של המסך שלי 1920-1080 כי הכל קטן, ואני לא רגיל לזה. אני משתמש במקום ברזולוציה 4:3 של 1280-720 שטובה לי מבחינת הדמיון בגודל של כל דבר מול המסך הקודם.

הרחקתי את המסך החדש עוד קצת ממני אתמול.

אני מבין שהמסך החדש שלי צריך להיות עוד יותר טוב ממסכים אחרים בשוק כי יש לו טכנולוגיית במקום TN.

מכל מה שאמרתי עד כה, מה אתם יודעים ומציעים לי לעשות? האם כל מה שאני צריך זה תחום זמן מסויים להתרגל לגודל המסך?

או אולי לעומת זאת האם אני צריך לשנות משהו כדי שלא תהיי לי עייפות מוגברת?

אני מודה לכם מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון שעשיתי כמובן הוא להנמיך מעט את הקונטרסט והברייטנס. לדעתי זה קצת עזר.

כמה זה 'מעט'? תוריד בנדיבות. למעשה, אולי כדאי שתוריד את הבהירות עד הסוף, ואז תעלה לאט לאט עד שתראה שזה נוח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני _לא_ משתמש ברזולוציה הטבעית של המסך שלי 1920-1080 כי הכל קטן, ואני לא רגיל לזה. אני משתמש במקום ברזולוציה 4:3 של 1280-720 שטובה לי מבחינת הדמיון בגודל של כל דבר מול המסך הקודם.

וזו בדיוק הסיבה שאתה רואה כל כך גרוע.

אין לי זמן כרגע להסברים אבל גיגול קטן יסביר לך למה תמיד יש לעבוד על רזולוציה טבעית במסכי LCD.

לכל הפחות תעבוד באספקט דומה של 1680X1050 אבל גם זה לא משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr :

בקשר לאינטרפולציה, ורזולוציה טבעית, הדבר הראשון שגוגל נתן לי זה: http://en.wikipedia.org/wiki/Native_resolution

הם מדברים על דוגמא שבה למשל מסך של 1280-1024 (5:4) LCD - תהיה לו בעיה של חוסר איכות וכולי אם ישימו 800-600 או 1024-768.

If a user were to map 1024×768 to a 1280×1024 screen there would be distortion as well as some image errors, as there is not a one-to-one mapping with regard to pixels. This results in noticeable quality loss and the image is much less .

אבל! - המסך הקודם שלי? הוא בדיוק 1280-1024 נייטיב ( proview uk-713). ואני? שנים שמתי על 800-600 ושנים אחרי זה שמתי 1024-768 ולא היתה לי שום בעיה. לא של איכות ולא של עייפות בעיניים.

אני לא רואה בעיות איכות בעניים שלי במסך החדש. עריכה: אני לחלוטין לא מתכוון לחוסר כבוד כלפיך. אני רק אומר שאני לא מבחין בבעיית איכות כזאת סוף עריכה.

אני הנמכתי עוד קצת את הבהירות של המסך כמו שאני וyonizaf הציע, ונראה לי שזה עוזר.

עדיין כל מי שיש לו רעיון, כולל לתת זמן להתרגל למסך , שיגיד. ו tmpusr : אם, אפילו שלדעתי אני לא רואה בעיות איכו, בגלל האינטרפולציה ואתה יודע בבירור בכל זאת על בעיות נוספות שעבודה לא בנייטיב גורמת, אשמח לשמוע ולחפש אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסכי CRT (השמנים שהיו אי פעם), אין בעייה של רזולוצייה טבעית מהסיבה שהם עובדים בצורה שונה מאשר מסכים LCD.

מומלץ לעבוד תמיד בLCD עם הרזולוצייה הטבעית ואם קטן לך אז להגדיל את זה בצורה תוכנתית (פונטים גדולים יותר וכד')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Zinger777: זה מה שגם tmpuysr מציע - אבל עבדתי במסך אלסידי במשך שנים רבות מאוד לא ברזולוציה הטבעית ונהנתי, בלי בעיות איכות ובלי עייפות בעיניים, ולדעתי האישית כרגע היא שאני לא רואה בעיה כזאת בשימוש ברזולוציה לא טיבעית במסך החדש, הפונטים קריאים לגמרי וכולי, לדעתי זאת לא הבעייה שגורמת לי לעייפות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CRT היה כמו .

בLCD כל פיקסל זה מנורה.

כשאתה מוריד רזולוציה חלק מהמנורות מיותרות והפריסה של התמונה על גבי הפיקסלים מקבלת שיבושים.

האות "ג" למשל יכולה לקבל כמה פיקסלים מיותרים או חסרים באיזור כזה או אחר ולא תוצג באופן שהיא אמורה להיות.

לכן אם אתה רוצה להגדיל את הוינדוס אל תעשה זאת בהורדת רזולוציה.

יש אפשרות אחרת בוינדוס שמגדילה את התצוגה באופן אחר שאינו הורס את האיכות.

נסה 25% ואם זה לא מספיק שים על 50% (דורש איתחול או התחברות מחדש עם המשתמש).

דרך אגב, במשחקי הורדת רזולוציה בדרך כלל לא תורגש מהבחינה הזאת.

ואם אתה צריך לשפר ביצועים ואין לך ממש ברירה, אל תחשוב פעמיים להוריד רזולוציה.

רק תשתדל לשמור על פרופורציות.

בנוסף לכל זה יכול להיות שאתה צריך לכוון את המסך שלך.

אולי הבהירות הכללית שהעיניים שלך סופגות גבוהה מדי למה שאתה מורגל או שבריא ונכון בשבילך.

חשיפה לאור רב יכולה להכאיב לעיניים ממש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו אחרים שאמרו, מומלץ לשים את הרזולוציה על הרזולוציה הטבעית של המסך. בסופו של דבר אתה תתרגל לזה.

דבר שני, יש אפשרות בוינדוס להגדיל את הפונטים. אז אם אתה צריך תשתמש בזה.

המסך בא עם בהירות גבוהה, לכן צריך להתאים את הבהירות והקונטרסט. הקונטרסט הדינאמי לדעתי צריך להיות מכובה, אולי זה יעזור כשאתה רחוק מהמסך.

עוד דבר, שחק קצת ב-color settings. כשאני עברתי מ-CRT ל-LCD אז שמתי את ההגדרות ככה:

RGB - input color format

mode selection - video

preset modes - game.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר שני, יש אפשרות בוינדוס להגדיל את הפונטים. אז אם אתה צריך תשתמש בזה.

מדובר על הגדלת תצוגה מוחלטת, לא רק פונטים.

בוינדוסים הישנים זה התחיל כהגדלת פונטים ואז בליל של פונקציות להגדלת חלקים.

התוצאה לא היתה טובה.

בוינדוס 7 כבר אין את הסיפור הזה והכל מוגדל בפרופורציות כמו שצריך.

גילוי נאות: הגדלת התצוגה עלולה לגרום לבעיות עם כמה תוכנות ומשחקים (כי המפתחים שלהם מפגרים ומוגבלים ובדיקות התאימות נעשו בצימצום באופן מלאכותי).

בדרך כלל מיקום הסמן לא תואם את מיקום התמונה וכדומה.

הפיתרון לזה הוא לבטל את ההגדלה בוינדוס ולהחזיר אותה אחר כך. (הפיתרון לזה הוא שהמפתחים יתקנו את התוכנות שלהם, אבל זה כמעט ולא קורה)

קצת מרגיז אם אתה נתקל בתוכנות ומשחקים שזה קורה בהם.

אם קצת מזל לא תיתקל באף אחת מהם, וככל שעובר הזמן הסיכוי לזה יקטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הבעייה. דיי חושש לגרום לעבודה בהגדלה של שעוד שלפני שדיברת על משחקים ותוכנות שלא ממש תומכים בזה ניחשתי שלא כל דבר "אוהב" את זה.

שוב, מובן לי הרזולוציה הטבעית ושבגלל שוני טכנולוגי זה לא אותו הדבר בשק"ק מול אלסידי. אבל עבדתי שנים ב LCD ברזולוציה לא native בלי בעיות, וגם במסך החדש אני לא רואה עיוותים או ירידה באיכות הכתב או כל דבר אחר בווינדוס שאמור לגרום לבעיות או עייפות. נראה לי על פניו תקין. בקשר לאור - זה בדיוק מה שאני עושה כרגע. מנסה להתאים אותו לעיניים שלי, שלא יהיה בהיר מידי. משחק עם הבהירות והניגודיות.

אני אתן צ'אנס קצר להגדלת התצוגה דרך personalize ו תצוגה - הגדלה באחוזים. זה נראה לי אבל גם סוג של הפוך על הפוך בכל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשבה שנייה אני כן דיי חושש לנסות את ההגדלה הנל ב personalize - display - medium-larger

:(

עוד דבר מעניין, למכר שלי יש 24 אינץ עם רזולוציה טבעית של HD , ושם אותו ברזולוציה הרבה יותר נמוכה, וטוב לו. מה ששוב מראה שזה כנראה דבר סובייקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

ניסיתי את מה שאמרת(ם). שמתי את הרזולוציה המקסימלית שהיא HD, אמרתי לחלונות להיות 150%.

לא כל תוכנה קיבלה את הדרישה של ווינדוס להגדלה. פיירפוקס בכלל לא היה אכפת לו ונשאר קטן, אבל ווינדוס כן הגדיל את עצמו, הדסקטופ, אקספלורר לזום של 150 וכולי.

החזרתי את המצב ל 1280-720 וללא הגדלה. אף על פי שנייטיב פלוס זום היה נחמד, אני לא רואה ממש הבדל בשבילי לפחות בין שתי השיטות. ואני מעדיף את השיטה שלי.

עשיתי מה שאמרו בט'רד אחר פה בפורום מסכים של מה לעשות כדי שיהיה קל לעבוד הרבה עם מסך מחשב כמו רוחק מהעיניים, גובה המסך מול העניים, שינוי בהירות וניגודיות ונראה לי שלפחות לעכשיו המצב הרבה יותר סביר.

אולי בהמשך אנסה שוב את הנייטיב פלוס זום, אבל לי עצמי קשה לראות האת האיכות הפחותה שכולם אומרים שקיימת כשמסך LCD לא נמצא על נייטיב - ואולי כמה שאדם מבחין בזה או לא זה בכלל סובייקטיבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי. לדעתי טוב לי ברזולוציה שאני נמצא בה (לא נייטיב). אבל:

אני לא מצליח לעשות שהבהירות והניגודיות יהיו טובים לי.

או שזה כהה או שזה זוהר מידיי, וניסיתי רמות שונות של הברייטנס והקונטרסט.

בעיקר זה בעייה פר אתר. יש אתרים לבנים זוהרים כצבע מאחורה, ויש אפורים מעט יותר.

האם יש לכם המלצה לערכים של הנ"ל במסך U2312HM - אף על פי שזה בטח סובייקטיבי?

או - מה אני עוד יכול לעשות כדי שזה יהיה טוב לי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...