OCZ Vertex 2 240GB VS Sleep mode (מצב שינה) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OCZ Vertex 2 240GB VS Sleep mode (מצב שינה)

LazyCat

Recommended Posts

רכשתי במבצעי הסופ"ש את הכונן OCZ Vertex 2 240GB וזה אחרי שבדקתי שהכונן לא סובל מהבעיות שאחיו הקטנים סובלים.

הכל טוב ויפה, ביצועים מצויינים, אבל מה, פיספסתי מידע חשוב מאוד שעלול להיות Deal breaker.

אני משתמש בכונן בלפטופ שלי (מפרט מימין), וברגע שהמחשב נכנס ויוצא מ- Sleep mode (מצב שינה), אני מקבל BSOD.

חיפשתי קצת מידע על הנושא, ומסתבר שזו בעיה מאוד נפוצה בכונני SSD בעלי בקר SandForce. הכוננים שסובלים מהבעיה הם של OCZ, ו- ועוד.

לפי הנט, הבעיה הכי חמורה ב- , היות ולעיתים, אחרי ה- BSOD הכונן פשוט מת.

הדילמה שלי היא האם לותר על ה- Sleep mode (משתמש בו הרבה בלפטופ), ולחכות לתיקון FW מ- (למיטב הבנתי הם עובדים עליו מול SF כבר שנה), או להחזיר את הכונן חזרה לחנות ולבטל את העסקה (אני לא מעוניין לשחק רולטה רוסית עם המידע שעל הלפטופ, למרות שאני מבצע גיבויים), ולוותר על בשלב זה (אני צריך נפח מינימלי של 240GB והתקציב שלי אינו מאפשר כונן אחר בגודל כזה).

מה אתם אומרים ? מה הייתם עושים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכונים...

Sleep mode - מצויין בשבילי כאשר אני בשיעור (באוניברסיטה) ועל סוללה, אני לא צריך לסגור את כל התוכנות שאני משתמש בהן, המחשב ישן כאשר אני לא צריך אותו, ומיד מתעורר ואני ממשיך מאיפה שהפסקתי.

עם Hibernation אין כל בעיה, מעבר לזה שלוקח לצאת מהמצב יותר זמן מאשר לעלות את המחשב מההתחלה.

לגבי ה- Vertex 2, הראשון שהיה ברשותי, מת. החלפתי, השני מת גם כן (שניהם מתו מ- Sleep mode על שני מחשבים שונים).

פשוט קטסטרופה מה שהולך בפורמים של , כוננים מתים למשתמשים על ימין ועל שמאל. לפחות הם למדו מהעניין והכוננים החדשים (Octane ואלו שיבואו אחריו) עם בקר לא של SF אלא של החברה שהם קנו - Indilinx.

כרגע החלפתי לכונן של Sandisk Ultra SSD 240GB, אך גם הוא עם אותו בקר של SF, והוא גורם ל- BSOD בעת התעוררות משינה, אך הוא לא מת (כונני יותר "רגישים" ונכנסים ל- "Panic mode" ופשוט מתים - כך זה נקרא בפורום של ;D).

הכונן של יותר מהיר מה- Vertex 2 (וגם יותר יקר, הייתי צריך לחרוג מהתקציב שהעמדתי לנושא, ולהוסיף את ההפרש), עכשיו אני מתחבט בשאלה האם להשאיר אותו ודי (לוותר על Sleep mode עד להודעה החדשה) או להחזיר אותו ולהזדכות.

הלפטופ שלי עולה איתו ב- 15 שניות (נבדק ע"י Bootracer), לעומת מעל דקה עם HDD, ופתיחת תוכנות וכו' פשוט תענוג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש agility 3 ואני נתקל גם באותם בעיות רק ששלי נתקע אפילו בלי להיכנס לסליפ מוד (ואחר כך גם לא מופיע בביוס).

אני חושב שהבעיה הזאת מספיק נרחבת בשביל לפרסם אזהרה לא לקנות את הכוננים האלה אלה אם אתה מוכן לותר על יציבות המערכת שלך (as if).

אני הולך לעדכן לו את הfirmware ולראות אם הבעיה נפתרת אם לא אני מחליף אותו וכנראה שאני לא אקנה מוצרים שלהם יותר, כי הבעיה הזאת היא פשוט ביזיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...