OC לPII4.4? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

OC לPII4.4?

Chaosruler

Recommended Posts

ציוד:

AMD Phenom II X4 B55 (X2 555 unlocked)

Asus M4A89GTD pro/usb3

CM 550W GX

CM 690II Advanced

Sapphire Radeon 5870 HD 1GB GDDR5

G.Skill 1333MHz 9-9-9-24 4GB 1 stick 1.5v

הגעתי לתדר 4.33GHZ עם המעבד אחרי שהעלתי את הVCORE ל1.6, המעבד בקושי הגיע ל50C בעזרת קירור ממש חזק (Scythe Mugen 2 REV B), אני מנסה להגיע ל4.4 והגעתי לשם אבל קשה לי לייצב את המעבד, אני יודע שזה חייב להיות באחת מהגדרות המתחים (NT, HT, CPU-NB, CPU-HT) או משחק בBUS, אבל ככה או ככה יש למעבד 4.4 וטיפה יותר, אני רוצה להתייעץ אולי אתם יודעים איפה זה נמצא, זה פעם ראשונה שלי על וOVERCLOCK (ופתיחת ליבות אם מדברים) ונראה לי שהצלחתי משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא מה לעזעזל מפריע לי לייצב את המעבד?

איזה פרמטרים יעזרו לי לייצב את המעבד?

הצלחתי להוריד את הVCORE והוא עדיין יציב

מה שברור מצביע על משהו אחר שמייצב אותו, אנשים בעלי יותר נסיון בAMD עלולים לדעת את זה (או לתת לי סתירה על משהו שהייתי צריך לדעת?)

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2105438

איך אני מייצב את זה?

זה עלה לווינדוז וזה נכנס לאינטרנט והכל, הBSOD לא מהמעבד לדעתי, מישהו משהו :|

מי ששם לב השתמשתי בכ1.7 VCORE אז אל תגידו שזה זה, אם הקירור שרד את זה ולא עלה מעל 50C אז זה גם לא הקירור, הVCORE שהעלה את המעבד בכללי השפיע על משהו אחר בדרך ונתן לו פשוט מכה, ואני לא יודע מה זה, מה מתקשר כלכך הרבה ומאמת בין הRAM לIMC ולמעבד? HT זה לא, כי גם לשם הוספתי המון חשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להגיע ל1.7V זה פשוט מיותר..גם באזור ה1.55+- הוא אמור להגיע לתוצאה הזאת..

מבחינת מתחים לכל השאר העלאת ? הורדת את תדרי הHT והזיכרון בהתאם ?

1.7 זה הדבר היחידי שמעלה אותו, אני משחק עם הHT כי אני מאמין שמשהו בא ממנו, את הזכרונות כבר הורדתי וגם העלתי NB וCPU-NB

ננסה להגיע למשהו כזה מי 1.5 VCORE

את השאר העלאתי אבל אני משתדל שלא יותר מדי, את הNB אני שם על 1.2 וגם את הSB אני שם על 1.2 ואת הHTT אני שם על 1.3

גם שיניתי את התדר והMULTI אני מנסה 20.5 על 215 FSB ובשביל זה גם העלתי CPU-NB ל2800~

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הHT כי אני מאמין שמשהו בא ממנו,

בא ממנו ? אתה מנחש ? אם אתה לא יודע מה הדברים אומרים ועושים אל תבצע OC..

קרא מדריכים ותריץ חיפוש בפורום זה יעניק לך הרבה מידע..

כמו כן אתה יכול לעלות את המתח של הNB וכו עוד יותר..לעלות את המעבד ל1.7V זה לא הפיתרון..

מה גם שהוא לא יחזיק הרבה..במיוחד לא בקיץ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל יפה.

דבר שני אל תעבור מתח של 1.55

עוד דבר - תנסה לפתוח ליבות , יכול להיות שתקבל משולש\מרובע

ותעשה OC לNB FREQ זה עוזר מאוד לביצועים (אל תעשה לHTT כי זה רק מוריד יציבות . תעלה את מתח הCPUNB ל1.35 ותתחיל להעלות מכפלות שלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה גילומן

וכן, ניסיתי שלל מתחים בין 1.45 ל1.7, רק ה1.7 עובר את הSPLASH SCREEN

ואם זה לא היה ברור מאליו, המעבד כבר פתוח עם 4 ליבות :) עובדות מצויין, למרות שרואים שליבה מספר שלוש היא ממש איטית ביחס לאחרות זה מתאזן בגלל שליבה מספר שתיים מאוד מהירה עם CACHE מאוד מהיר ביחס למהיריות הCACHE של AMD

אני חיפשתי וקראתי כתבות על הNB FREQ ומה שאתה אומר זה צודק, אמרו לי לחשב את הNB FREQ לפי התדר הרצוי בנוסחה הבאה

CPU-NB FREQ = 2x CPU FREQ\pi

זה יוצא 2800 בערך, אני שמתי את המעבד בגלל זה על מכפלה 22 ותדר בסיסי 200 שזה יוצא 4.4, ואז נתתי לו 2800 NB FREQ והעלתי מתחים בין 1.3 ל 1.35 לCPU-NB, לא הצליח מי יודע מה כמו שה1.7 הצליח, כמובן שגם ניסיתי להוריד את תדר הזכרונות ולהוריד את התזמונים שלהם, בתדר 1333 הם 9-9-9-24 ובתדר 1067 הם 8-8-8-20, ככה שלא תזמונים ולא תדר השפיע על המעבד, אמרו לי לקרב את הHT כמה שיותר ל2000, אני כרגע על 1600 וזה איפה יש לי BOOT, כמו שרואים בתמונה של הCPU-Z אני מצליח לעשות BOOT לא יציב בכלל (BSOD אחרי כמה דקות) מתי שהCPU על 1.7~ תדר 4340, מכפלה 21.5 תדר בסיסי 201-202, CPU-NB תדר 2800 1.3V, וHTT של 1600 MHZ או 1400, שניהם עובדים (למרות שיש אחוז שיפור ניכר בין 1400 ל1600 בביצועים עצמם), הזכרונות הם על 1.55V 1067MHZ 8-8-8-20 הNB עצמו (לא הCPU-NB) הוא על 1.2, ניסיתי גם לעלות את הHTT ל1.3 וזה לא השפיע מי יודע מה, אבל לפחות במצב הזה יש BOOT, אני רוצה לייצב את הBOOT הזה, קראתי עוד מאמרים שאומרים לי שאפילו שמעבדי לא קרובים לטמפרטורת סוף שלהם (הטמפרטורה לא הגיע ל55) הם עובדים הרבה יותר טוב שהם קרים, אז אני מתכנן לקנות א. בעלי שני ערוצים ותזמונים יותר טובים ב. מאורר נוסף לSCYTHE MUGEN 2 REV B כדי לקרר את המעבד יותר ולראות אם זה משפיע, בעקרון המעבד עלה לי כמה פעמים על 4.4 מה שגורם לי לחשוב שאפשר עליו אפילו 4.5 (שזה עוקף 200% שיפור ביצועים בגלל שהגעתי ל192%בGHZ4.3 לפי מה שCINEBENCH אומרים, כי ניקוד הסטוק הוא 1.69, והניקוד שיש לו זה 4.95)

כרגע המחשב אצלי בבית התייצב ב4GHZ מתח 1.5V טמפרטורה עד 47 מעלות ועבר 6 שעות OCCT, מה שאומר שהוא סופר יציב

אני גם שמתי לב שההבדל בין 4GHZ ל4.1GHZ הוא בערך 0.1 ניקוד, אבל בין 4.1 ל4.2 זה 0.2 ניקוד ובין 4.2 ל4.3 זה עוד 0.1, איך זה הגיוני שתדר בין בסיס X לY משפיע יותר הרבה אם זה אותו כמות התדר? בכלל לפי ההיגיון אני אמור להגיע ל200% שיפור ביצועים ב4.8GHZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...