סטודנטים בבצלאל: מכריחים אותנו לקנות מחשבי מק - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סטודנטים בבצלאל: מכריחים אותנו לקנות מחשבי מק

radioactive

Recommended Posts

זאת בדיוק הנקודה - יש כזו ורוצים לסגור אותה, על חשבון התלמידים..

צודק לא שמתי לב לזה בכתבה.

מצד אחד יש דרישה למחשבי מאק, אבל מצד שני, לפחות במכללה אצלינו, אף אחד לא ממש משתמש בזה. ואני מבין את הסטודנטים. בנאדם שכל חייו השתמש במחשבים רגילים, יהיה לו קשה להסתגל לסביבת עבודה חדשה.

ובכלל, מה יש במאק שאין בPC? למה ללכת רחוק ולא להשתמש בתוכנות המוצעות במחשבים הביתיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא העניין להתרגל לסביבת עבודה חדשה - זו דרישה לגיטימית לגמרי. הבעיה היא שמכריחים אותם לשלם עבור זה גם 9000 שקל כשיש אלטרנטיבות לא פחות טובות וגם הרבה יותר זולות (גם מאק וגם PC).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגיל, יש שלקחו את זה לדיון הלא רלוונטי של מול PC.

מה שמקומם הוא שבאים בדרישה לסטודנטים לקנות מחשב נייד, מכספם האישי.

זה כלל לא משנה אם זה או , והאם הוא עולה 3000 או 9000 שקלים. זה לא ראוי להיות מוצב כתנאי ללימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל גדול מאוד בין להגיד "בשביל ללמוד באופן יעיל מומלץ שיהיה לכם לפטופ סביר" (גם אם זה לא מדוייק) לבין להגיד "בשביל ללמוד אתם חייבים לפטופ מסדרה X של חברה Y".

ולגבי הוצאה מהכיס הפרטי - גם עטים נקנים בכסף אישי, וגם מחברות, וגם השאלה של ספרי לימוד, וגם הכרטיסייה לאוטובוס או הדלק לאוטו בשביל להגיע ללימודים, וכולם חשובים ללמידה, לא? הבעיה מתחילה כשמכריחים סטודנטים לרכוש דברים שלא לצורך אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. אבל הדרישה (איך שאני רואה את זה) היא גם וגם. חלק ממנה, הוא הדרישה לאמצעי שבלעדיו אי אפשר ללמוד עיצוב כיום (מחשב או מחשב מסוג מקינטוש). זה בסדר. החלק השני הוא הדרישה לקנות דגם מאוד מסויים של מחשב. זה לא בסדר.**

אני מסכים שעל פניו הדרישה היא לרכוש -בוק מדגם מאוד מסויים. אבל אין סיכוי שהם באמת יעשו משהו למישהו שיש לו מדגם אחר, כולל נייח (וכנראה גם לא PC). הם לא יעברו אחד ואחד ויבדקו שיש לו את הדגם המסויים. ומה הם יעשו בדיוק, ישעו אותו מהלימודים? לא. ממש לא. זו הבכיינות הסטודנטיאלית הידועה. כל עוד הסטודנט יוכל להגיש את העבודות - זה לא עניינם על מה העבודה נוצרה. לא רק שזה לא עניינם, הם גם לא יוכלו לגלות. יש להדגיש שבהחלט זכותם לדרוש לעבוד על תוכנות שיחודיות למק.

מה שכן - אני חושב שגם אם החומרה (מחשב מק) היא באחריות הסטודנט, הרי שהתוכנות חייבות להיות במימון המוסד (לרוב ישנן גרסות סטודנטים לכל תוכנה, המוסד צריך לדאוג לכך). במקרים בהם אין גירסת סטודנט יש ללמד על תוכנה חינמית או שהמוסד עצמו ירכוש התוכנה.

**זה לא בסדר כי המחשב מיועד להריץ תוכנה. אם התוכנה רצה בצורה שמאפשר שימושיות בה גם על חומרה אחרת, זה העיקר וזכותו של המשתמש\סטודנט לבחור באיזה חומרה להשתמש, זה לא עניינו של אף אחד אחר.

מה שמקומם הוא שבאים בדרישה לסטודנטים לקנות מחשב נייד, מכספם האישי. זה כלל לא משנה אם זה או , והאם הוא עולה 3000 או 9000 שקלים. זה לא ראוי להיות מוצב כתנאי ללימודים.

לא נכון. לימודים עולים כסף. בשביל ללמוד צריך אמצעים. פעם היו מספיקים מחברת ועט. היום לא. הוא בהחלט משהו בסיסי היום ואין סיבה שהוא לא יהיה תנאי ללימודים.

מגעילה אותי הגישה הזו של הסטודנט הממוצע הישראלי. כל דרישה ממנו היא "לא בסדר". אנשים מסתובבים עם , אבל מתבכיינים על זה שמכריחים אותם לרכוש מחשבון מדעי. אנשים באים עם חולצות של טומי אבל מתבכיינים על כך שצריך לרכוש ספר מדעי עב כרס ויקר. זה עצוב וזה דוחה אותי. אני בא ממשפחה שבה כל הוצאה על לימודים היא הוצאה "קדושה" (מן הסתם אם אפשר לחסוך על משהו משומש נגיד, תמיד מומלץ לחסוך). בשביל ללמוד צריך אמצעים. חלק מהאמצעים הוא שכל. חלק מהאמצעים הם ספרים. ספרים עולים כסף. מתי שאפשר, הספריה מספקת אותם לסטודנט. לפעמים אי אפשר ואז צריך לשלם (זה נדיר). חלק מהאמצעים הם גם אמצעים "פיזיים" כגון מחשבונים או מחשבים וצריך להשלים עם זה.

על זה נאמר: מצא פלצן את פלצנו. אם אתה מספיק פלצן בשביל ללמוד שם, לפלצנות יש דרישות מינימום, ולכן תשלם.

:lol:

אז כל מי שבחר ללמוד באקדמיה לעיצוב ולאמנות המובילה בישראל צריך להדפק? נו באמת. יש שם גם אנשים "רגילים". ה"פלצנות" של חלק מהאנשים שם היא סה"כ סגנון לבוש מאוד "חדשני". זה לא פשע וזה לא אומר דבר או חצי דבר על האדם שבפנים (אולי רבע דבר... :P ). בתור אדם שלמד בשנקר אני יודע שיש עיצובניקים פלצנים שבאו בשביל האווירה הבוהמיינית (שזה לא פשע! צריך גם כאלה בארצו רווית הג'ינס+חולצת פולו עבשה) ובהחלט יש עיצובניקים צנועים יותר שבאו לרכוש מקצוע (ויש גם וגם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נכון. לימודים עולים כסף. בשביל ללמוד צריך אמצעים. פעם היו מספיקים מחברת ועט. היום לא. מחשב אישי הוא בהחלט משהו בסיסי היום ואין סיבה שהוא לא יהיה תנאי ללימודים.

מגעילה אותי הגישה הזו של הסטודנט הממוצע הישראלי. כל דרישה ממנו היא "לא בסדר". אנשים מסתובבים עם , אבל מתבכיינים על זה שמכריחים אותם לרכוש מחשבון מדעי.

הנקודה הפסולה היא הצבת הדרישה כתנאי בל-יעבור ללימודים (וכן, אני יודע, שזה כנראה לא כך בפועל, והדברים הוצאו מהקשרם / נופחו, אבל אם ניקח את הטיעון של הסטודנטים כנקודת מוצא, אז זה המצב).

כמו שאמרת בעצמך - כל עוד סטודנט מגיש את העבודות ועומד בדרישות הקורסים - זה לא עניינו של אף אחד איך הוא עושה זאת. אם הוא משתמש במקבוק, בנטבוק, בשרת-על או במחברת ועט. ברור שצריכים ציוד כלשהו ללימודים, אך איזה ציוד וכמה - לא צריך לעניין את המוסד. כשאני למדתי, אף אחד לא אמר לאף אחד שהוא חייב לרכוש מחשב או ספר, או אפילו מחברת ועט. המרצה בא, מעביר את החומר - זה על אחריותך בלבד איך אתה לומד אותו. הוא ממליץ על ספרים לקורס - זה עניינך בלבד איך אתה משיג אותם, אם בכלל. אם אתה מסתדר בלי לרשום מילה בשיעורים ובלי לעיין בשום חומר עזר - זכותך.

וכן, יש למרצה / מוסד זכות לדרוש שעבודות מסוימות יוגשו בצורה ממוחשבת או אף באמצעות כלי תוכנה מאוד ספציפי. וזה על אחריות המוסד לספק גישה לשרותי מחשוב שיאפשרו זאת. רוצה לקנות מחשב או 10 מחשבים ולעבוד על זה בבית? זכותך. רוצה להישאר באוניברסיטה עד 3 בלילה כל יום ולעבוד בחוות המחשבים? זכותך. מוסד לימודי שלא מאפשר לך את האפשרות השנייה הוא לא מוסד ראוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המוסד מאפשר גישה לתוכנה שאפשר להתקין אותה על זול - זה גם בסדר לדעתי.

בכל מקרה, אני בהחלט מסכים שאם אכן יש דרישה למחשב מאוד מסויים שיש לרכוש, למרות שניתן לבצע את אותו תפקוד בדיוק גם עם מחשבים אחרים, זה לא בסדר, לא מוסרי, מסריח ונשמע אפילו גם לא חוקי.

האמת שזה מזכיר לי את קורס "מימון". המרצה טען שעלינו להשיג מחשבון פיננסי. הוא טען שמומלץ להשיג את ה TI BA-2 Plus ושמצגות הקורס בנויות לפיו, אך אפשר גם להשתמש ב Casio FC-100\200. כל הכיתה ללא יוצא מן הכלל קנתה או השיגה מהאגודה את הקסיו. :lol: המרצה המשיך (הוא מלמד בארה"ב ומאחר ושם ה TI נפוץ, כנראה שהוא "דלוק" עליו) להתעקש וללמד גם איך להשתמש ב TI וגם בקסיו. אבל בשורה התחתונה, כל מי שקנה את הקסיו עבר את הקורס בצורה טובה וזה לא באמת הזיק לו שהוא לא היה עם ה TI, למרות מאמצי המרצה (שבמקרה הזה בטוח לא היה מרוויח משהו אם כולם היו קונים TI).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP -

זה נכון, אבל לא זו הפואנטה בכתבה,

תסתכל על הפיסקה הזו :

"והכי יפה? שהדגישה של בצלאל היא גם הנכונה ביותר אקדמאית. לפני הכל, בצלאל הוא בית ספר שמכשיר את בוגריו להפוך לאנשי מקצוע בתחום העיצוב - ובתחום העיצוב עובדים היום עם מקינטוש."

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא עובד בתחום העיצוב ולא יודע במה עובדים בתחום העיצוב. זה גם לא רלוונטי. אם זו הפואנטה של הכתבה, אז הפואנטה של הכתבה היא שהכתב פספס את הפואנטה של הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא עובד בתחום העיצוב ולא יודע במה עובדים בתחום העיצוב. זה גם לא רלוונטי. אם זו הפואנטה של הכתבה, אז הפואנטה של הכתבה היא שהכתב פספס את הפואנטה של הסיפור.

אני גם לא יודע לגבי אחוזים מדויקים. אבל אני מכיר טוב מעצבת גרפית והיא טוענת שהיא עובדת (היא עובדת במשרד עיצוב) על וכך גם הם עבדו במשך כל הלימודים. בודאות יש הרבה מעבר למיעוט זניח של מעצבים מקצועיים שעובדים על - מה שאומר שאפשרי זה בטוח (וכנראה גם לא פחות טוב).

לגבי ה"פספוס" - נכון. למי שעדיין לא הבין, הדרישה המדוברת פחות או יותר זהה לדרישה מסטודנט להגיע ללימודי עיצוב אופנה עם בגדים של זארה - ומהקולקציה האחרונה בלבד, לדרישה מסטודנטים לעיצוב תעשייתי להגיע ללימודים עם מכונית מדגם פורשה בוקסטר שנת 2009 או סתם לחייב סטודנט להשתמש בלימודיו במחשב מדגם Dell XPS L702x, לדוגמה.

QttP -

"והכי יפה? שהדגישה של בצלאל היא גם הנכונה ביותר אקדמאית. לפני הכל, בצלאל הוא בית ספר שמכשיר את בוגריו להפוך לאנשי מקצוע בתחום העיצוב - ובתחום העיצוב עובדים היום עם מקינטוש."

שטות מוחלטת (עריכה: של כותב ה"מאמר" שהבאת). בצלאל הוא לא לפני הכל בית ספר שמכשיר אנשי מקצוע. בצלאל לפני הכל הוא אקדמיה לעיצוב ולאמנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...