סטודנטים בבצלאל: מכריחים אותנו לקנות מחשבי מק - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סטודנטים בבצלאל: מכריחים אותנו לקנות מחשבי מק

radioactive

Recommended Posts

"אתם צריכים לנשום אפל", נימק ראש מחלקה בבצלאל את

הדרישה מכל הסטודנטים לקנות מקבוק פרו, שעולה כפול

מלפטופ פי.סי מקביל. סטודנט: "אין לי כסף להיות אליטיסט"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4147683,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מן הסתם, סביר להניח שזה רחוק מאוד מלהיות נחוץ ללימוד החומר.

סתם מרצה אידיוט שחושב שהמקור האולטימטיבי הוא חיצוני. גם מראה על יצרתיות ששואפת לאפס ועידוד נורמות וקיבעון מחשבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט חוצפה, וניתוק בוטה ממה שקורה בארץ.

מעבר לעובדת הטיפשות גרידא של אותו המרצה ושיטתו הכל כך צרה-לא מעוררת פתיחות-ושפוט מוטעית עובדתית , ועוד יותר - האימוץ של הגיבוב שטויות הזה ע"י המוסד עצמו לכדי תנאי ללימודים.

פשוט חוצפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה שזו דרישה עלובה, עצובה וטיפשית. "אפל היא סמל לעיצוב". כן - ומי שעיצב את המנשק של Windows 7 או סתם כל מי שאי פעם עיצב חומרת הוא סתם בן אדם מהרחוב שלקחו לעצב את המוצר. ::)

אבל כמו כל דבר, לקהל הסטודנטים יש כשרון לנפח כל דבר. אז שלא יקנו מקבוק. אף אחד לא באמת יעשה להם שום דבר. כל התוכנות של אדובי קיימות גם ל . בשורה התחתונה - הם יהיו מסוגלים להגיד את העבודות שלהם.

במקרה שבו באמת ישנן תוכנות שעובדות רק על והסטודנטים חייבים להגיד בהם עבודות:

בסופו של דבר, זו זכותה של המכללה לדרוש כזה דבר (גם אם אני חושב שהבחירה במק היא עלובה). ללמוד עולה כסף. בימינו אדם בלי מחשב בבית לא יכול להשלים תואר. זו המציאות. אי אפשר לבכות עליה לנצח. האקדמיה היא מקום בו הקידמה שולטת (לא שמק זו קידמה - אבל הוא כן). סטודנט שבאמת יצטרך יוכל להשיג מחשב זול יותר, לא חייבים לרכוש את הדגם הכי יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

אתה צודק, מאק זול אפשר להשיג גם ב-5000 שקל (והרבה פחות יד"ש), אבל הדרישה היא לא סתם למאק אלא לדגם ספציפי שעולה (כמדומני אחרי ההנחה אבל זה לא כזה משנה) מעל 9000 שקל.

גם הדרישה לשימוש בתוכנה שקיימת רק למאק היא מאוד לגיטימית - אבל מחבתם לספק להם את החומרה והתוכנה בצורת חוות מחשבים. רק לשם הדוגמה, כאשר יש דרישה מצד המוסד שאני לומד בו (טכניון) לדרישה מסוימת, אין סיכוי שאין מחשב בחוות מחשבים שלא מותקנת עליו התוכנה. יותר מזה, לתוכנות שלא ניתן "לקנות בזול" הם אפילו מספקים לנו רישיונות (עסק מאוד יקר לספק לכיתה של 40-50 סטודנטים וצפונה כשכל רישיון הוא מאות-אלפי דולרים, גם אם הוא מוגבל לכמה חודשים). כמובן שבנוסף לזה התוכנה קיימת באופן קבוע על חלק מהמחשבים בחווה שזמינה לכל תלמידי הפקולטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה שזו דרישה עלובה, עצובה וטיפשית. "אפל היא סמל לעיצוב". כן - ומי שעיצב את המנשק של Windows 7 או סתם כל מי שאי פעם עיצב חומרת הוא סתם בן אדם מהרחוב שלקחו לעצב את המוצר. ::)

אבל כמו כל דבר, לקהל הסטודנטים יש כשרון לנפח כל דבר. אז שלא יקנו מקבוק. אף אחד לא באמת יעשה להם שום דבר. כל התוכנות של אדובי קיימות גם ל . בשורה התחתונה - הם יהיו מסוגלים להגיד את העבודות שלהם.

במקרה שבו באמת ישנן תוכנות שעובדות רק על והסטודנטים חייבים להגיד בהם עבודות:

בסופו של דבר, זו זכותה של המכללה לדרוש כזה דבר (גם אם אני חושב שהבחירה במק היא עלובה). ללמוד עולה כסף. בימינו אדם בלי מחשב בבית לא יכול להשלים תואר. זו המציאות. אי אפשר לבכות עליה לנצח. האקדמיה היא מקום בו הקידמה שולטת (לא שמק זו קידמה - אבל הוא כן). סטודנט שבאמת יצטרך יוכל להשיג מחשב זול יותר, לא חייבים לרכוש את הדגם הכי יקר.

^^^ לא יודע אם זו הנפצה/הגזמה של סטודנטים.לפי הכתבה- אתה מחויב לרכוש - ודגם מאוד מסוים.

אל נא תערב את הצורך במחשב לסטודנט (שאגב כבר מזמן הוא כלי חובה) - ואפילו מחשב חזק ולא מינימלי לסטודנט שדורש התעסקות כביכול בגראפיקה ושוט - זה מקובל עלי.

אבל להגיד שאתה צריך מוצר מונפץ מאוד מסוים- מדגם ספציפי- שגם עולה כמעט עשרת אלפים שקלים. והסיבתיות שלהם לכך הוא באופי "ראש המחלקה שטרן חושב שכן. "אתם צריכים לנשום אפל". אז זה לא מקרה של "סטודנט צריך מחשב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האירוניה שחבילת CS של אדובי עובדת ממש גרוע על מק בהשוואה ל-WIN7, אדובי גם הצהירה שיש בעיות עם מערכת LION.

אני למדתי עיצוב בחו'ל, ושם התעסקתי עם עיצוב בתלת-ממד על 3DSMAX, וסולידוורקס שני תוכנות שלא קיימות למק בכלל.

בנוסף, כל סטודנט צריך לעבוד עם , התחליפים לאופיס ממש לא ראויים לעבודה שוטפת.

אשכרה פאנבוי שולט על האקדמיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הוא פשוט עדיין חי בעבר, בתקופה שמאקים רצו על powerpc, וחלק מתוכנות העריכה באמת רצו עליהם טוב יותר מעל ה המקבילים.

כנראה שמישהו שכח לספר לו שהמאקים היום אלו מאקינטלים, ושווינדוס 7 זו כנראה המערכת הטובה ביותר של מייקרוסופט אי פעם, גם מבחינת יציבות, גם מבחינת שימושיות, וגם מבחינת חווית משתמש. שלא לדבר על זה שהתוכנות שהסטודנטים נדרשים להשתמש בהן רצות עליה טוב יותר גם כן.... (זה, והעובדה שבמחיר המטורלל של המאק שרוצים שהם ירכשו, קונים עם מפרט-על)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במכללה שאני לומד יש כיתת מאקים, 20 לפחות, והכיתה תמיד ריקה כי אף אחד לא משתמש בהם.

אז למה שגם בבצלאל לא יתקינו כזה דבר?

"עוד נקודה שאני יכול להעלות היא שאיכות הבנייה של הניידים של היא בהחלט גבוהה. השאלה אם זה שווה את המחיר הכפול‬".

לא מסכים. יצא לי לראות הרבה מחשבי מאק פשוט נתקעים בfreeze עד שמכבים אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במכללה שאני לומד יש כיתת מאקים, 20 לפחות, והכיתה תמיד ריקה כי אף אחד לא משתמש בהם.

אז למה שגם בבצלאל לא יתקינו כזה דבר?

זאת בדיוק הנקודה - יש כזו ורוצים לסגור אותה, על חשבון התלמידים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...