כמו בכל שנה - נובמבר באוויר, הקרקס חוזר לעיר. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמו בכל שנה - נובמבר באוויר, הקרקס חוזר לעיר.

vic07

Recommended Posts

למי שלא הבין, הכוונה לקרקס הנוטע עצמו בכיכר מלכי לשעבר (יש כאן עוד מישהו שזוכר את השם הזה?) וממלא דפים על גבי דפים של מלל בעיתונים היומיים, מלל שלעולם לא מחדש דבר אך תמיד מסמן לעצמו את אותן המטרות. מדובר, כמובן, על קרקס רבין.

לפני שתתנפלו עלי - אני נגד רצח בכלל ורצח פוליטי בפרט... אז מה מציק לי?

- שמתעקשים לספר על רבין האיש ופועלו, אך שוכחים את תוצאות פועלו.

- שמעלים אותו לדרגת קדוש לאומי, למרות הטעויות שנעשו ותוצאותיהן.

- שטוענים שרבין נרצח עקב עמדותיו, וחלילה לא כי הרוצח הרגיש שדווקא מעשיו הם המסכנים סיכון ממשי את חייו ושלומו.

- שמזכירים שלטים שהונפו אז, כאשר כיום השמאל מניף שלטים דומים בנוגע לפוליטיקאים מהימין ("ביבי טרוריסט חברתי", "ליברמן נאמן? נייט!") מבלי להניד אפעף.

- שטוענים שהרצח היה תוצאה של פעולות ציבור שלם בעוד שהוא נעשה ע"י איש אחד (או קבוצה קטנה, או כל תאוריית קשר שתבחרו).

- שמשתמשים ברצח כתירוץ להצדקת המדיניות דאז ןלניגוח כל מדיניות נגדית.

מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הוא היה דמות כזאת כמו סבא טוב שדואג לנו באמת ורוצה להביא שלום.

הצניעות שלו, החיוך הביישני.

והגישה האופטימית בה הוא הוביל אותנו לעתיד משותף.

זוכה פרס נובל לשלום על פעילותו הענפה.

כן... אדם מקסים ומדהים היה יאסר ערפאת.

על החתום,

פעילי השמאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאחד שמאמין שחברה =יותר מאיש אחד אני באופן כללי נגד המלכת אלים ולצערי זה מה שמנסים לאפוך את רבין

אבל למזלי הם לא באמת מצליחים -אני חושב שהיום לרוב הציבור לא אכפת מהיום הזה ובגלל המיאוס גם לא מהרצח

ואני לא נגד רבין ולא דתי ולא ימין קיצוני ומבחינתי היה צריך להמית את יגאל אמיר על רצח ראש ממשלה

אבל כן עשו מזה קירקס וגם כניראה עושים מזה כסף טוב -שזה חבל אבל זה המציאות ולאף נבחר ציבור אין את הביצים להגיד את זה

מה גם למה רבין שווה יותר מבן גוריון לדוגמה ? עם כבר יש המלכת אלים ?

למה רבין שווה יותר מכל מלכי ? לא שאני רוצה רחובות וכיכרות בשמות אנשים אבל בכל זאת

זה גם לא מתחבר בלשון להגיד כיכר רבין -פשוט לא מתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני אשמח לראיות לשטים שקראו בגלוי לפגוע בו פיזית.

חוץ מזה, בערך לכל דבר שנראה שם ראיתי הקבלה מצד השמאל, במידה זו או אחרת. רבין כנאצי, למשל? כנסו לאתר הפייסבוק של "השמאל הלאומי". מצאתי שם, בין השאר, תמונה של חרדי עם גלימה ומצנפת שחורה על ראשו, בדימוי ברור לKKK (רק בשחור).

ואם שלטים שכתוב עליהם "ביבי טרוריסט חברתי" בהפגנות של עשרות אלפים בניצוח ארגון שמאל קיצוני לא מציקות לך, תחשוב רגע מה תהיה התגובה של השמאל אם בהפגנה של ארגון ימין (קיצוני או שלא) יונפו שלטים שכתוב עליהם "בייניש טרוריסטית משפטית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבין היה ראש ממשלה גרוע וכל הצרות עם הפלסטינים זה בגלל אוסלו שלו של פרס ושל עראפת.

לדעתי אם רחבעם זאבי שהיה שר ונרצח בגלל דעותיו הפוליטיות לא מקבל יום אז גם רבין לא צריך לקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתגובה לסרטון שהובא כאן:

- לא ראיתי בו קריאות ישירות לרצוח את רבין, או לפגוע בו פיזית בכלל (היו קריאות לגרש אותו ולהגלות אותו, לא לרצוח אותו).

- השלט "ממשלת דמים" ודומיו אינם הסתה פשוט כי הם מציינים עובדת אמת: עובדתית, פעולות הממשלה ההיא עלו לישראל בדמים רבים.

- כל שאר הדברים שהוטחו ברבין (שקרן, בוגד וכו') אינם שונים מהותית מהאשמות שמטיחים כאן מדי פעם בפוליטיקאים, משני צידי המפה הפוליטית.

- הדבר היחיד שבאמת נראה חריג בהפגנה הזו הוא שריפת התמונות של רבין - אבל לעניות דעתי, הסיבה היחידה לכך שהיום השמאל לא שורף של ביבי ברחובות היא הרצח ההוא, ואם הסדר היה הפוך היו שורפים גם שורפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי באמא שלי, לחצי מהאנשים פה יש של נמלה, ואחת כזו שדרכו עליה שניה אחרי שהיא נולדה.

השלטים שהשמאל מפגין לא קרובים במאומה לתמונותיו של רבין במדי SS, או לקריאות המפורשות לרצח שלו.

האיש בהחלט היה אחד מהמנהיגים החזקים שקמו כאן, ונפל קורבן לרצח מצד אדם בודד שנדחף לידי מעשה וגובה

על ידי קבוצות ענק בחברה הישראלית (עיקרן היו הימין הקיצוני).

נכון לא כולם הסכימו עם עמדותיו, והסכמי אוסלו הם כנראה מההסכמים המפוקפקים ביותר שישראל חתמה עליהם.

עם זאת יש לזכור כי רבין היה פעמיים ראש ממשלה, כיהן בתפקידי שר רבים, אדריכל מחלמת ששת הימים, חותם הסכמי השלום

עם ירדן ועוד הרבה דברים בסופו של יום. אין שום מקום במדינה שלנו לקריאות נגדו, או בעד הרוצח המתועב הזה.

חבל באמת שיום רבין הפך להיות קרקס של השמאל הקיצוני כאשר בקושי חברי מפלגתו מזדהים עם הקרקס הזה. אך עדיין חשוב

לזכור את פועלו של האיש ויתרה מכך, את העובדה שראש ממשלה נרצח בישראל בשל עמדותיו (ועמדותיו אינן רלוונטיות), עת ירד

מעצרת הקוראת באופן אירוני "לא לאלימות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתגובה לסרטון שהובא כאן:

- לא ראיתי בו קריאות ישירות לרצוח את רבין, או לפגוע בו פיזית בכלל (היו קריאות לגרש אותו ולהגלות אותו, לא לרצוח אותו).

בוא נודה באמת ולא נהיה תמימים, זה שלא אמרו את זה בקול רם לא אומר שזה לא היה באוויר ולא אומר שלא לזה התכוונו לפחות חלק מהמפגינים.

- השלט "ממשלת דמים" ודומיו אינם הסתה פשוט כי הם מציינים עובדת אמת: עובדתית, פעולות הממשלה ההיא עלו לישראל בדמים רבים.

השלט ממשלת דמים לא רלוונטי, זו הבעת דעה לגיטימית. נתפסת לשלט הכי לא רלוונטי לנושא. מה עם השלטים שהציגו אותו במדי SS? מה עם ההנפשות שנלוו לזה? אני מאמין שזה מותר במסגרת חופש הביטוי, אבל יחי ההבדל הקטן...

- כל שאר הדברים שהוטחו ברבין (שקרן, בוגד וכו') אינם שונים מהותית מהאשמות שמטיחים כאן מדי פעם בפוליטיקאים, משני צידי המפה הפוליטית.

עוד פעם, הדעה היא לגיטימית, הדרך היא הבעיה. שיש עצרת שבה הנואם קורא לראש הממשלה שקרן/בוגד/וואטאבר זה סיפור אחד. שההמון שורף שלו ועוד מעשים וקריאות מזעזעות אחרות, זה סיפור אחר.

- הדבר היחיד שבאמת נראה חריג בהפגנה הזו הוא שריפת התמונות של רבין - אבל לעניות דעתי, הסיבה היחידה לכך שהיום השמאל לא שורף של ביבי ברחובות היא הרצח ההוא, ואם הסדר היה הפוך היו שורפים גם שורפים.

בפרפרזה על הביטוי המפורסם, "מי שישרוף תמונות סופו לשרוף בני אדם"... אני רוצה להזכיר לך מי עוד שורף דגלי (ומה המרחק בין זה לבין לשרוף תמונה של ראש ממשלה מכהן?)... בעצם אתה יודע, לא? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DXM, כמה תיקונים קטנים, ברשותך:

1. גם אני לא מסכים שרבין היה "בוגד". אני מקבל את זה שהוא פעל באופן שלדעתו היה לטובת - אני רק אומר שכמנהיג עליו לשאת באחריות לתוצאות מעשיו, ולא רק לכוונות מאחוריהם.

2. רבין לא נרצח עקב עמדותיו. הוא נרצח עקב מעשיו, כיוון שהיה מי שראה במעשיו סיכון קיומי (ואני חייב להוסיף, לא באופן שגוי במיוחד כפי שההסטוריה מראה). ההבדל בין רצח עקב עמדה לבין רצח עקב מעשים הוא תהומי.

3. רבין עשה הרבה דברים דגולים כאיש , וכל הכבוד לו על כך. אין זה מוסיף או גורע מכך שכפוליטיקאי הוא קיבל כמה החלטות אומללות ביותר, ואני לא רואה סיבה להדגיש את הראשון ובו בזמן לשכוח מהשני.

4. אני עדיין מחכה לראות ראיות ל"קריאות מפורשות לרצח שלו".

יואב, רוב הדברים נוגעים גם לך. כמה הערות בכל זאת:

1. תודה שאתה מודה שלא נאמר מפורשות שיש לרצוח את רבין. כיום, אין קריאות מפורשות לרצוח את ביבי, אבל יש קריאות לסלקו מהשלטון בכל מחיר - ולא בהכרח בדרך דמוקרטית... אז מה ההבדל בעצם?

2. מי עוד שורף דגלי ישראל? אני לא יודע למי כוונתך בדיוק, אך זה לא הימין הקיצוני (פלגים חרדיים קיצוניים שכלל אינם מכירים בישראל אינם ימין או שמאל מבחינתי). שורפים דגלים דווקא חבריהם של השמאלנים, בארץ ובחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ההלל לרבין זה בגדר הפרזה מגוחכת שלא מבוססת על המציאות.

היה סקר בוואלה (נדמה לי) על מורשת רבין. הרוב בחר ב"סיגרים".

רק בחוגי השמאל המתוסכלים מנסים להאדיר אדם שהביא עלינו אסון כמו אוסלו, ורק בגלל שהוא נרצח.

הרצח הזה עשה להם רק טוב. יכולים להיתלות בתירוצים ו"חלומות שנופצו", ולהפוך כשלון לאובדן היסטורי.

כאילו שאם הוא לא היה נרצח הוא היה מביא שלום. קשקוש בלבוש.

השמאל מפחד שרבין יישכח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...