ואיפה אמריקה עכשיו?... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ואיפה אמריקה עכשיו?...

Merrymoon

Recommended Posts

אנחנו ממש לא הצבא הרביעי בחוזקו בעולם, אנחנו אבל חזקים מאוד.

הכוח שלנו הוא לא סתם עוד כוח צבאי, מדינות כמו קוריאה או פקיסטן או יארן מתחמשות בצורה מטורפת, וזאת הסכנה.

ישראל לא תוקפת סתם מדינות ובחיים לא תתקוף, כל שנייה במדינה הזאת אנחנו בסכנה קיומית אז לא סתם אנחנו פה מזרימים משאבים גדולים לצה"ל, צריך את זה מאוד.

עכשיו אמרו שבסקר השתתפו רק, רק 1500 איש... איך לעזאזל אפשר לקחת "מדגם מייצג"(שזה גם דבר שאני לא ממש מאמין בו אבל לא משנה) מכל ארצות הברית ? יפה ילדים... אי אפשר.

כמו שאמרתי כבר פעם עצם ההתעסקות בשאלות כאלה זאת הסכנה לשלום העולם, לא צריך לדבר צריך לעשות ואם מישהו חושב שאנחנו באמת סכנה כבר היו מפגינים ברחוב, 40 FUCKING אחוז ?! שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם יודעים מה, אף פעם לא חשבתי על כמעצמה גרעינית שמאיימת על היציבות (הלא כל כך קיימת) במזרח התיכון.

אפשר לחשוב שאנחנו מטומטמים דיינו כדי לשבת על הכפתור האדום (שיגור) בטעות... תמיד ראיתי את כמדינה שמנסה להגן על עצמה בכל דרך שהיא ובאמת מישהו חושב שאי פעם נשתנש בנשק הגרעיני הזה? הרי האוייבים שלנו כל כך קרובים אלינו שאם ימצא האידיוט שיוריד עליהם פצצה גרעינית, אנחנו נפגע ממנה גם יחד. נדמה לי שהאמריקאים חושבים שאנחנו מטומטמים כשההיפך הוא הנכון. הם רגילים לעובדה שהם חיים אי-שם באיזה "אי" מרוחק, הרחק מדיקטטורות פנאטיות שמאיימות על שלומם, והם לא בדיוק יודעים איך זה להיות אנחנו ואני לא חושבת שגם פיגועי ה-11 בספטמבר עזרו להם להבין זאת כי עובדה שהם עדיין מנסים לשים לנו מחסום על הפה בכל מה שקשור לפלשטינאים והדרך שלנו להתמוד עם הטרור (החיסולים ולכידת מבוקשים). הם טוענים שאנחנו לא הומניים. לא, זה לא הומני לפוצץ מכונית של איש חמאס שאחראי על מותם של עשרות או מאות אזרחים ישראלים (ולא רק ישראלים, גם תיירים ופועלים זרים נהרגו בפיגועים בעבר), אבל לבוא למדינת עולם שלישי על נושאת מטוסים, להפציץ הכל כדי שלא תישאר אבן על אבן ומזלו של מי ששורד את זה, ואחרי שהם מסיימים את הטיפול ה"קוסמטי" בשטח, הם מורידים שם את המארינס שכמה שהם נחשבים יחידת עילית, הם לא הכי מנוסים בלחימה במצב אמת והם מחרבנים מפחד מכל ילד קטן שהם רואים ויורים בו כי הם שמעו סיפורים מצמררי שיער מיוצאי וייטנאם שסיפרו על ילדים שמתפוצצים ומה לא. זה בערך המערך הצבאי של אר"הב בעירק ואפגניסטן. זה הומאני זה? הם לא טורחים לעבור מבית לבית ולסכן את חייהם ולבדוק, הם פשוט מורידים פצצה על כל העסק ושולחים את כוחות הרגלים לפנות את מה שנשאר ואחרי זה מתפלאים למה שונאים אותם עוד יותר מאיתנו כי לא זכור לי שאירופה (מלבד לצרפת ולבלגיה) הוציאה סנקציות כלכליות נגדינו. עוד עובדה מצחיקה, החיילים שלנו עושים פעולות הרבה יותר מורכבות ומסוכנות למבצען כאשר הם עוסקים בלוחמה בשטח בנוי ללא הפצצה אוירית שתקדי ם לזה (כי אז זו כבר לא לוחמה בשטח בנוי) ועדיין יש לנו הרבה הרבה פחות אבידות, מה שהופך את צה"ל לצבא מתוחכם יותר.

אני ממש מצטער שאני הולך להישמע כאנטי ישראלי ופרו אמריקאי, כאשר זה ממש לא ככה, אבל כאלה תגובות דורשות את זה.

ברור שאף פעם לא חשבת ככה על , כי את חיה בישראל. כל שאר העולם מסתכל עלינו. מה הוא רואה? חוסר יציבות פוליטית, מוקפים אנשים שלא אוהבים אותנו, ימנים קיצוניים וצבא ענק (ביחס לגודל האוכלוסיה). תוסיפי לזה נשק גרעיני, וזה מספיק סיבות כדי לראות בנו איום על שלום העולם. לא איום כמו קוריאה או אירן, כפי שבאמת נראה בסקר, אבל בהחלט איום.

ארה"ב אומרת לנו מה לעשות בפלסטינאים כי יש להם המון כוח עלינו. Simple as that. ראיתי היום קטע ב-Daily Show, שדיברו על כך שאהוד אולמט אמר שקולין פאוול יעשה טעות חמורה אם יפגש עם חותמי הסכם ז'נבה. ג'ון סטיוארט אמר על זה משהו בסגנון "כן, עוד יכולה להעניש אותנו: היא תכריח אותנו להפסיק להיות החברה היחידה שלה בעולם". עד עכשיו, אנחנו צריכים את ארה"ב הרבה יותר ממה שהם צריכים אותנו, וככה נראים גם היחסים בין שתי המדינות. אם זה להיפך, את יכולה להיות בטוחה שאני היינו עושים להם חיים הרבה יותר קשים, תוצאה של האופי הישראלי המהולל שחושב שהוא יודע הכל.

לארה"ב מותר לעשות את מה שהיא עשתה בעיראק כי היא המדינה הכי חזקה בעולם, וכדאי להפסיק לקנא בה על זה. ארה"ב הייתה יכולה לעשות טבח עם בעיראק ולשים *** על כל העולם. ארה"ב הוציאה יותר כסף על המלחמה בעיראק ממה שישראל הוציאה בכל מלחמותיה עד היום. כל מדינות אירופה גינו את ארה"ב, ועכשיו הן בוכות לה שיתנו להן להשתתף בהסדרים הפוסט-מלחמתיים. ישראל לא נהנת מהפריווילגיה של להיות המדינה החזקה ביותר בעולם, לכן היא צריכה לשמוע למדינות אחרות. מלבד זאת, ארה"ב נלחמה בתחילה בעיראק נגד , ולא נגד טרוריסטים.

לי אישית לא זכורות כל כך הרבה אבידות אמריקאיות בעיראק. 200 הרוגים בקרב מאז תחילת הלחימה (כמעט לפני שנה) זה לא נתון מוגזם. הזלזול במארינס לא מוצדק, והיכולת הקרבית של יחידות המארינס נבחנה לא פעם ולא פעמיים במגוון מלחמות. חוץ מזה, לי לא זכורה עדיין חבורה של מארינס החותמת על מכתב סירוב לשרת בשטחים כבושים, כנ"ל לגבי חבורה של טייסי צי/חיל אוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי אישית לא זכורות כל כך הרבה אבידות אמריקאיות בעיראק. 200 הרוגים בקרב מאז תחילת הלחימה (כמעט לפני שנה) זה לא נתון מוגזם. הזלזול במארינס לא מוצדק, והיכולת הקרבית של יחידות המארינס נבחנה לא פעם ולא פעמיים במגוון מלחמות. חוץ מזה, לי לא זכורה עדיין חבורה של מארינס החותמת על מכתב סירוב לשרת בשטחים כבושים, כנ"ל לגבי חבורה של טייסי צי/חיל אוויר.

הנתון המדויק הוא 461 הרוגים אמריקאיים (2,622 פצועים) מאז תחילת המלחמה, מתוך סך כולל של 535 הרוגי כוחות הקואליציה.

ואתה לא שומע על חבורה של מארינס (שדרך אגב, הם לא יחידה מובחרת כמו הריינג'רס, הדלתא וה SEALs אלא חי"ר רגיל לחלוטין) חותמים על מכתבי סרבנות כי בארה"ב אף אחד לא מחייב אותך להתגייס, ומי שהתגייס ורוצה לצאת מהצבא יכול לעשות זאת בקלות, אז אין שום טעם לסרב למשהו שאתה ממילא לא חייב לבצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שדיברתי על הרוגים בקרב. בכל מקרה, אכן טעיתי. המספר המדוייק הוא 313 (ו-2657 פצועים).

ומוזר, שפה אנשים מרגישים צורך פשוט בלתי נשלט ללכת לעיתונות במקום לטפל בזה בתוך המערכת. גם הגיוס לסיירת מטכ"ל וחיל האוויר הוא על בסיס התנדבותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הולכים לעיתונות כי זו הברירה היחידה היות ולא מדובר רק בסירוב אלא גם במחאה נגד מדיניות הממשלה, שיכולה להתבצע רק באמצעות התקשורת.

וזה שמטכ"ל וחיל האוויר (קורס הטיס) הן יחידות התנדבותיות לא משנה בכלל, כי זה הרי ברור שלא הטייסים ולא לוחמי מטכ"ל הם אלו שעומדים במחסומים. הסירוב הוא לא כנגד פעולות ספציפיות אלא נגד היותם חלק ממערך שלם שמבצע משהו שנראה להם לא מוסרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מפרש שורות כמו "לא נשמש עוד חומת מגן למסע ההתנחלויות" ו-"לא נשחית את צלם האנוש שבנו במשימות הכיבוש" כסירוב לשרת בשטחים (אלא אם כן אתה מכיר שטח כבוש אחר). אם אתה רוצה לדון בנושא, אין לי בעיה לעשות זאת בת'רד אחר. אבל זה לא נושא הת'רד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...