חיבור לדים ל 12V - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור לדים ל 12V

nirlevy

Recommended Posts

תן לאתר את הנתונים שאתה רוצה. בוגמה אני נתתי :

מתח של הספק 12V (כתבתי 11.99 כדיי למנוע בעיה שיש באתר כשנותנים לו מתח מדוייק, גם אתה תכתוב 11.99)

מתח של לד 3.2V

זרם של לד 20mA (אתה יכול לתת פחות מזה, הלדים יהיו חלשים יותר ויקחו פחות חשמל ויהיה להם אורך חיים ארוך יותר)

כמות 20 לדים

הוא יתן לך ציורים של אפשרויות שונות לחיבור, כולם מתאימות - תבחר את מה שהכי מתאים לך מבחינת אורך החוטים וכו

כמו שאתה רואה החוט של ה + הולך לכל קבוצה של לדים, והחוט של ה - לכל הנגדים. אתה אמור לחבר ככה בדיוק

תשתמש אם חוטי חשמל אמיתיים שיש להם בידוד, ותחזק ותבודד את כל החיבורים (אם דבק חם למשל) בחיבורים כדיי שלא יקרה מצב שהחוט של ה + נוגע בחוט של ה - ללא בידוד, או שהם נוגעים באחד מהחיבורים שבין הלדים או בין הלדים לנגד. מגע כזה יגרום לקצר ויכול לשרוף את הספק, לחמם את החוטים ולגרום לשריפה, ולפוצץ לדים וכו. אל תשים סתם חוטי מתכת ללא בידוד כי הם יכולים לגרום לקצר

החוט שעובר דרך כל הלדים יכול כאמור לעבור דרך כל הלדים. החוט השני אמור לעבור דרך הנגדים בלבד - אל תשים 2 חוטים ארוכים אם כל הלדים ביניהם - אתה תשרוף את הלדים ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז איך בדיוק לחבר את הלדים לשנאי..?

ולא התייחסת ממש לשאלה שלי.. אם אני רוצה לבנות אותם לאורך ולא לרוחב אני לא יכול?

כי באתר מופיע רק לרוחב...

ואת הנגדים אני יכול שכולם יגיעו בחוט נחושת כזה?? ואז מה לעשות איתו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לחבר אותם לפי השרטוט.

אחר כך תמקם אותם פיזית איפה שבא לך: אורך, רוחב, גובה, אלכסון, מעגלים וכו'.

אם אתה רוצה ללמוד קצת: http://www.instructables.com/id/LEDs-for-Beginners/?ALLSTEPS

או שאולי עדיף שתקנה משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה אחי..

ועוד משהו..

לא הבנת אותי:

אני התכוונתי שאם אני רוצה לעשות כמו חוט של לדים אחד אחרי השני ולא בשלישיות וככה כמו "לוח" על כמו חוט..

אז איך אני עושה

באתר זה מופיע רק כמו "לוח"

ואחרי שבניתי כבר אי אפשר יהיה לשנות את זה..

ועוד משהו: איפה אפשר לשים את זה שזה יפה??

ואיך לחבר את כל הלדים שיגיעו לשנאי..?

ואת הנגדים צריך לאחד אותם?

לחבר אותם או להשאיר כמו שהם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחבר את הלדים והנגדים בדיוק כמו שהאתר אומר. אתה יכול לתת לו צורה איזה שבא לך (כמו שאני עשיתי כאן), אבל שים לב שמבחינה חשמלית כל חוט / נגד / לד מחובר בדיוק לאותו מקום כמו קודם כלומר זה עדיין אותו מעגל

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק ככה התכוונתי תודה אחי!!!!

ושמע רגע אני אמור לחבר את כל הנגדים שהם יגעו אחד בשני או מה?

ואת הלדים איך אני מחבר לשנאי למקור כוח... ???

ואיך הגדרת באתר ההוא שאתה רוצה שזה יהיה לאורך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו בציור :

צד אחד של כל הנגדים מחוב לחוט של ה -

צד השני של כל נגד מחובר ללדים משלו - הנגדים לא מחוברים ביניהם בצד שהולך ללדים, כדיי שכל מעגל (של 2-3 לדים) יעבוד בצורה עצמאית ולא תלוי במעגלים של הלדים האחרים

השנאי מתחבר ל 2 הכניסות מתח של המעגל : ה + לחיבור שכתוב +11.99V וה - לחיבור השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע אבל בצד שיש את הרגליים החופשיות של הנגד לא מהצד של הלד

מה אני עושה איתם?

מאחד אותם עם כבל ולאן הוא הולך?

את זה לא הבנתי...

ואת הלדים אני מחבר את ה + שלהם בחוט ואת החוט לשנאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש תמונה של מה שאתה מתכוון ? אם הבנתי נכון, ההמלצה היתה לחבר את כל הלדים בין 2 חוטים ולחבר לשנאי, ואז אותו דבר לכל הנגדים

אם אתה מחבר לדים לשנאי בלי הנגדים אין מה שיגביל את הזרם שעובר בלדים (מעבר למקסימום שהחוטים יכולים להעביר וכו) ואתה תשרוף את הלדים

אם אתה מחבר את הנגדים ליציאה של השנאי בנפרד מהלדים (תכלס הם יכולים להיות אל אותם 2 חוטים - זה לא אומר שהם מחוברים "ביחד", משנה אם מבחינה חשמלית הם בנפרד או לא) לא עשית בזה כלום כי הם לא ישפיעו אל הזרם שעובר בחלק של הלדים. הנגדים חייבים להיות מחוברים נגד אחד לכל מעגל של לדים, כמו בתמונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתכל העלתי תמונה כי לא ממש הבנת אותי:

תסתכל בתמונה..

אני מתכוון אם אפשר איפה שהאדום ואיפה שהכחול אפשר להעביר חוטים, חוט אחד שיאחד את כל הנגדים ובסוף שלו ילך לשנאי ל -

וחוט אחד אחר שיאחד את כל הלדים וילך בסוף שלו לשנאי ל +

מקווה שתבין

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...