• מי אנחנו?

  שלום אורח/ת!

   
  שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

  החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

  לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

davidcohen

DRP באופן כללי

11 תגובות בדיון זה

היי

רציתי לדעת על DRP - disaster Recovery Plan באופן כללי.

במידה ויש לי שני אתרים. אחד מהאתרים הוא אתר עם ארון שרתים אחד ואני רוצה להקים לו DRP לאתר השני שלי.

מה הצרכים, כאילו איך כל העיניין עובד ?

שרתים זהים צריכים לשבת באתר השני ? אותו חברה, אותו דגם...

ואיך זה עובד בכללי ? במידה של קריסת אתר אחד ע"י צונאמי מה אחראי על הדילוג ?

בקיצור, בכללי איך העיניין עובד בדיוק :silly:

תודה

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הצד הטכני ב-DRP הוא שולי ביותר...

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מזתומרת ?

אני עכשיו רוצה להקים DRP.

מה אני צריך שיהיה לי ? איך כל העיניין עובד ?

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יש לך כמה אופציות ל DRP זה יכול לנע בין מאות שקלים לחודש או לאלפי שקלים לחודש דוגמאות ל DRP:

אחסון השרת הנוסף שלך (גיבוי)באתר אחר אשר מחובר בסיב אופטי או קו רגיל- לפי הצורך ,לסביבת הפרודקשיין שלך.

שקיימת רפלקציה בין השרתיים בזמן אמת,אחד נופל אתה יכול לעבוד ישירות מהשנ

גיבוי און ליין של המידע הקריטי שלך לשרת חיצוני( סוג של ענן) ואפשרות למשוך אותו מכל מקום.

גיבוי לקלטות גיבוי+שירות גיבוי און ליין של המידע שלך(אחסון הקלטות פיזי באתר אחר ברוטציה שבועית\חודשית\יומית)

אני לקוח של חברה כזאת כבר מספר שנים ומאוד מרוצה ,במידה ותרצה המלצה אשלח לך בפרטי.

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בוא נתחיל מההתחלה,

DRP - Disaster Recovery Planning

אתה צריך לשבת ולחשוב מה הצורך העסקי שלך בהמשכיות.

המשכיות עסקית זה כל הענין בDRP.

כלומר, אתה צריך לעשות רשימה של כל המערכות שלך ולחשוב מה יקרה אם פתאום הכול יהיה לא זמין, ממש לא זמין, כמו שריפה או אסון דומה.

במידה ואתה עסק קטן עם שרת קבצים, דומין, מדפסות וכו, אולי הDRP שלך יסתכם בלשחזר את הקבצים מקלטת (שברור שהיא נמצאת בכספת במקום אחר מהעבודה כן?!?) לשרת חלופי שתקבל (לפי הסכם מול הספק כמובן).

זה גם DRP. כמובן שיש לך גם אפשרות שחברה תתן לך את השקט הזה בתור שירות כפי ש-FakeDeath אמר.

לעומת זאת בארגונים מסוימים יגידו שמערכת מסוימת (למשל מערכת של מחלקת כספים) צריכה זמינות מירבית. במצב כזה הפתרון המתבקש הוא באמת אתר DR.

אתר DR הוא חדר מחשב מרוחק (ניתן לדעתי להשכיר כזה דבר מכל מיני חברות ואז משלמים לפי ארון או שרת).

אבל - לא להתבלבל עם גיבוי, באתר DR עושים FailCluster לרוב, כלומר כל המידע מסתכרן בזמן אמת גם באתר המרוחק.

חלק מהמערכות ידאו לדלג אוטומטי, כלומר במידה ואין תגובה מהשרת באתר הראשי - המערכת תדע לבקש את המידע מהשרת באתר השני.

יש משמעויות רבות לתכנון אתר DR.

אם תתן לנו עוד פרטים על הארגון שלך ואיזה מערכות יש נוכל לעזור יותר.

בכל מקרה, במידה והזמינות חשובה לכם כדאי תמיד להתיעץ עם חברת אינטגרציה שתדע לתת לך את הפתרון הטוב ביותר.

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

DRP זה חלק מ-BCP, להמשכיות עסקית אין קשר "ישיר" עם DRP, כיוון שלא כל תסריט BCP מצריך "התאוששות מאסון".

בכל אופן בשניהם הצד הטכני הוא שולי, הצד המנהלי והאופרטיבי של הארגון הוא זה שמכתיב איך ואם מתבצע DR ומתי.

DRP זאת מתודולוגיה שמכתיבה איך ארגון מתאושש מאסון, BCP זאת מתדולוגיה שמכתיבה איך הארגון ממשיך לעבוד ולהתקיים בכל מצב שאפשרי.

מדובר על נושאים מאוד מורכבים, ויש סיבה למה בכל ארגון שמבצע BCP מערבים את האנשים הטכניים בסוף, כי בסופו של דבר התפקיד שלהם זה ללחוץ על כפתור. הפתרון הטכנולוגי ל-DR יוכתב ע"פ הצרכים של הארגון והתוכניות שלו במסגרת התוכניות להמשכיות עסקית שלו שכוללות גם התאוששות מאסון, הצרכים האלה מוגדרים ע"י התהליכים העסקיים של אותו ארגון ולא ההיפך.

הפתרון הטכנ' עצמו בסופו של דבר ישקף צרכים והגדרות של היבטים כמו כמו זמן התאוששות, רמת התאוששות, וסיבולת לאיבוד נתונים, ההיבטים האלה הם כלל לא טכניים.

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

דובי סיכם את זה בצורה הטובה ביותר, אך היא קצת מסובכת אנסה לפרט:

הראשי תיבות של DRP הם (בתרגום חופשי) "תוכנית להתאוששות מאסון", מה זה אומר בעצם? אסון הוא לא דבר מוחלט, והוא נקיבע על ידך לדוגמא אסון יכול להחשב הרס שרת בודד של הארגון, או לחלופין הוא יכול להחשב נפילת האתר כולו (נניח EXH+DC+SQL+STORAGE).

הרעיון שעומד מאחורי הDRP הוא למעשה שלא תצטרך לאלתר את הפתרון לתקלה שלך במקום, אלא תיהיה לך תוכנית לכל מקרה. אם ניקח את הדוגמא הראשונה יכול להיות שתשים באתר אחר עם רפליקציה קבועה לאחסון, פה נכנסת שאלה אחרת כל כמה זמן תתבצע רפליקציה (כמובן פרק זמן קצר יותר יקר יותר וכו').

אם נדבר על תאכלס על איך להתחיל, הייתי מציע לך דבר ראשון לכמת את הזמן-עלות.

לדוגמא אם נפילת שרת מייל היא אינה קריטית והארגון שלך קצר במשאבים אולי עדיף להסתמך על גיבוי סוג ז' בשנקל וחצי ולקחת את העובדה שמיילים בארגון שלך יכולים להיות מושבתים למשך יום או אפילו לשבוע (עד המצאת שרת חילופי).

מאידך ייתכן ששרת הSQL של החברה הוא קריטי ביותר (וכל דקה שהוא למטה גורם להפסדים של אלפי שקלים) לכן לדוגמא נעדיף לשים לו גם CLUSTER בסיסי, בנוסף שרת באתר הDR שלי, עם רפליקציה קבועה וסטורג' בשני המקומות עם מנגנון רפליקציה יעודי ומהיר כמובן שהדבר יקר מאוד.

לכן דבר ראשון יש להגדיר את הBCP ,או בתרגום חופשי התוכנית להמשך עבודה רציף של הארגון, אחרי שיש לך תוכנית והגדרת מה הצרכים שלך, אתה מגדיר תקציב לכל צורך. רק לאחר מכן נכנס הקטע הטכני, בתאם לאיך ליצור תוכנית עבודה יעילה שיחס העלות תועלת שלה יהיה הגבוהה ביותר. אם החברה שלך גדולה לרוב אפשר לשכור שירותי יעוץ מתקדמים, אם לא אתה, בתור איש הIT, צריך לבצע בעזרת המנהל הכלכלי שלך את שלב הראשוני שהוא כמות האסון. לאחר מכן עליך להמציא תוכניות DRP תאורטיות. רק לאחר שהוחלט על תוכנית תאורטית יש להגיע לצד הטכני ולהחליט אם אתה בוחר בפיתרון של חברה א' או חברה ב'.

לכן כל שאלה חוץ מ"מניסיון שלכם עד כמה איכותי הפתרון של חברה א ביחס לפתרון של חברה ב'" לא תיהיה יעילה כלל (גם זו אני בספק עד כמה היא תיהיה יעילה, כי לכל פתרון יש את החסרונות והיתרונות שלו ורק אתה יודע איזה יתרונות אתה צריך).

הכוונה הכללית, היא שעל מנת לספק את השירות הטוב ביותר למעסיק שלך עליך לחשוב על העבודה שלך, או לפרוס מגילה של מידע לרוב בעל חשיבות עליונה לסודיות ולקוות שמישהו יעזור לך (לא נראה לי שמישהו מפגר מספיק כדי לעשות את זה, אלא אם כן אין לך שום מטרת רווח כלשהו).

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אוקיי. הבנתי מה שאתם אומרים.

אני צריך לברר קצת יותר על כל שרת ושרת. אבל ההערכה הראשונית שלי היא שהמקרה אסון שלי הוא נפילת כל האתר ולא שרת בודד וה DR צריך להיות מסופק ממש אוטומטית. כלומר רפליקציה קבועה לאתר DR.

תודה בינתיים. אני אחזור כשאני יתכנן את העיניין יותר לעומק

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

פיפ DR אוטמטי לאתר שלם, כנראה שיש לך ים כסף...

0

שתף דיון


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

 • חדשות אחרונות

 • תגובות חדשות בפורומים

  • תודה רבה לך על העזרה הרבה, באמת הפעלתי rainbox six siege שהוא נחשב משחק כבד, והחלק העליון של המחשב באמת הוציא גלי חום גדולים (למה תארתי את זה כגדולים מכיוון שהוא סגור וגם יש פילטר בחלק העליון ועדיין באופן יחסי החום היה מורגש מאוד), אני אנסה להוסיף מאוורר בחלק העליון של המארז. עדכון: וואו עכשיו שמתי לב שהמשחק ממוזער הלוח אם על 70 מעלות, זה נראה לי ממש מטורף: וזה עוד שהמשחק ממוזער (זה הגיע כבר ל-70 ועד שעשיתי print screen זה נע בין 66-70). נראה לך שמאוורר העליון בלבד יכול לפתור את הבעיה? עדכון 2: שיחקתי בערך 15-20 דקות וזה הגיע גם ל-75, יצאתי מהמשחק כי כבר פחדתי על הלוח.     שאלה אחרונה לגבי הקירור נוזלי שיש ברשותי. כמו שאפשר להבין בתמונה הראשונה שלי במעלה הפוסט לרדיאטור הצמדתי מאוורר אחד שהוא בעצם מבצע exhaust די בררתי באינטרנט לפני ולא כ"כ הבנתי את קונפיגורציית ה-pull and push, האם אני יכול להוסיף מאוורר בצידו השני של הרדיאטור? הכוונה שלי לפה:  האם זה בכלל ייתן איזשהו אפקט?
  • לרוב TMS ו-K.S.P מייבאות את רוב המוצרים שלהן בעצמן, ככה שמהבחינה הזו אני לא חושב שיש מה לדאוג - אם כי אני לא יודע מה יהיו המחירים המדויקים ונושא האחריות כאשר אין יבואן רשמי, לגבי אייבורי אני לא יודע אבל אני משער שיש פה עסק דומה לשלהם. 
  • אז יש למישהו מושג אם ksp ואייבורי הולכים למכור את המעבדים או שמדובר רק בפלונטר? ומה בקשר ללוחות אם תואמים? מבאס לחשוב שהדרך הכי קלה זה להזמין מחו"ל, חיכיתי למעבדים האלה הרבה זמן.
  • התוספת של ה-0.1 היא כנראה מה-XFR (שמסתבר שיש לכל המעבדים, לא רק לסדרת X), ז"א 3.0 סטוק, 3.7 בוסט, 3.8 "טורבו", לכן אני לא בטוח מאיפה המידע שהוא לא יכול\מתקשה להגיע ל-4.0 - אם יש מקור, אשמח שתצרף אותו. מתעניין מאוד.    
  • רק עד 5 מאווררים יכולים להיות 140mm על פי התרשים.  הסיבה שאני ממליץ על מאווררי 140 היא בעיקר כי אלו מאווררים הנחשבים לשקטים יותר   אני מתנגד נחרצות להתקנת כל המאווררים האפשריים - לדעתי זה מיותר וסתם יעשה רעש.    תתחיל בהתקנת מאוורר בודד בחלק העליון של המארז - ושתף את התוצאות. במקרה שלי הייתה ירידה של 7 מעלות בטמפרטורת המעבד (!!) וממגע צד כל החום שהתרכז למעלה כעת פשוט נפלט מהמארז בקלילות.    אני חושב שהוספת מאוורר בודד בחלק העליון של המארז תעשה פלאים אצלך כמו שעשתה אצלי.  אתה מוזמן לבדוק את המצב כעת - שים את ידך על דופן המארז העליון, באיזור המעבד, ובמאמץ בדוק כמה חם האזור. כאשר תוסיף את המאוורר - בדוק זאת שוב. אני חושב שתראה שיפור ניכר