מחפש דריוור בשביל לדים - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש דריוור בשביל לדים

Moty_p

Recommended Posts

אני מחפש ב EBAY דריוור בשביל הלדים שקניתי

האם זה מתאים: http://www.ebay.com/itm/Power-Driver-3-Watt-1x3-LED-Light-Lamp-12V-MR16-/320562357858?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4aa3016662

זה הלדים שקניתי: www.ebay.com/itm/10p-1W-8mm-140-StrawHat-White-LED-LIGHT-240Kmcd-300m-A-/120769164788?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D5%26pmod%3D140588603582%26ps%3D63%26clkid%3D2378407414152426696

לא הבנתי מה זה אומר 1 כפול 3

אני יכול לחבר לזה לד בודד או שאני חייב לחבר שלוש לדים

ואם אני חייב לחבר שלוש לדים אז זה חיבור בטור או במקביל?

אם מצאתם קישור למוצר אחר שמתאים לי יותר תשלחו קישור בבקשה

תודה לעונים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניראה לי הדרייבר הזה טיפה בעייתי מכיוון שהוא מיועד ללד אחד של 3 ווט.

אתה יכול לחבר אותו ל3 לדים של 1 ווט במקביל לפי דעתי אבל זה לא מומלץ מכיוון שאם לד אחד יישרף הזרם בשאר הלדים יגדל והם גם עלולים להנזק.

מה הדרישות שלך מהתאורה ?

קנית 10 לדים, כמה תרצה לחבר ? איפה אתה רוצה למקם אותם ומה מקור המתח שאתה להזין את הדרייבר ? (יש גם שעובדים ממתח קיר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא יודע בדיוק מה אני יעשה איתם מה שכן יש לי תוכנית

לחבר 2 או 3 כאלה ברכב

וברכב ההספק לרוב הוא 12V אבל לפעמים (כמו במשאיות) ההספק הוא 24V

לכן יש דריוורים שזה בסדר אם אני יחבר אותם ל 24 או ל 12

לחבר נגד זה לא יביא לי את כל הכוח של הלד

זה אולי חצי כוח

הנה תמונות שצילמתי מקודם

בתמונה חיברתי באופן ישיר את הלד לשנאי של 3V 300mA

כך שהוא עובד אפילו פחות מחצי כוח

הלד גם מחובר בגוף כדי שהוא לא ישרף (במקרה הזה הוא בכלל לא מתחמם)

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא ירוק....

הלינק שנתת באיביי הוא ללד לבן (לא שזה משנה הרבה, יש להם מפל מתח דומה).

בכל מקרה, אני הייתי קונה דרייבר שמיועד ללדים של 1W. ז"א זרם קבוע של 250-300 מיליאמפר שמתאים למתח של 12-24 וולט.

במצב כזה פשוט תחבר את הלדים בטור, כמות הלדים תלויה במקור המתח.

עם 12v תוכל לחבר עד 3 לדים (שוב תלוי במתח של הלדים [ובצבע]).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שלא כתוב כמה מתח נופל על הלד

במקרה שלי אני צריך 3.6 או 3.5 וולט 3 או 3.0 זה בטח לא יהיה טוב

כתוב רק 1W

לפעמים אפילו לא כתוב כמה מיליאמפר (במקרה שלי אני צריך 300)

כתוב דגמים כמו MR16

ואני צריך לפחות 15 יחידות (דריוור אחד לכל לד אחד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נגד ניתן להפעיל כל לד בכל הספק שהוא. כלומר זה שאתה שם נגד במקום דרייבר לא מחייב שהלד יעבוד בחצי כוח

במקרה הזה כן רצוי (מאוד !) לשים דרייבר - כי המתח באוטו הוא לא קבוע - הוא יכול לעלות ליותר מ 14V (סוללה מלאה ומנוע מופעל) או לרדת לפחות מ 10V (סוללה ריקה), וכך גם המתח אל הנגד והזרם בלד (שיכול לתת הבדל של יותר מ 2X בין המצבים השונים)

לחיבור לדים במקביל לדרייבר יש בעיה שלא קשורה לשריפת לדים :

הלדים מהתחלה לא לוקחים בדיו את אותו זרם כי יש ביניהם הבדלים קטנים בייצור וכו' כלומר 1 מהם יקח זרם קצת יותר גדול

ה 1 הזה גם קצת יותר יתחמם מה 2 האחרים

כשהוא מתחמם ההתנגדות שלו יורדת כלומר הוא ימשוך אליו את רוב הזרם וישאיר פחות ל 2 האחרים

הוא יתחמם יותר וה 2 האחרים יתקררו וכך הוא ימשוך עוד יותר זרם אליו

וכך מגיעים למצב שרוב הזרם הולך ללד 1 ולא מתחלק ביניהם

ניתן למנוע את זה אם מוסיפים נגד (לא גדול) בטור לכל לד אחריי הדרייבר - כך הנגד מגביל את ההבדל בזרמים שאליו הלדים יכולים להגיע

אבל הנגד יכול לגרום לדרייבר עצמו לעבוד לא נכון

אתה יכול לעשות דרייבר בסיסי מרכיב LM317 שיש בכל מעבדת אלקטרוניקה - תחבר אותו לפי "מקור זרם קבוע" (יש ציור וחישובים במפרט שלו)

הדרייבר הזה יעבוד אבל לא כזה יעיל כמו דרייבר PWM כלומר הוא מתחמם ולוקח יותר חשמל, אבל הוא ממש פשוט והוא עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לחבר 15 לדים אתה לא צריך 15 דריברים.

בחיפוש קצרצר באיביי מצאתי הרבה שניזונים מ12 וולט ומוציאים זרם קבוע של 300 מיליאמפר (3.5v*300mA=1W).

כידוע (או שלא) הלדים ושאר הדיודות לא פועלות לפי מתח אלא לפי זרם. ז"א המתח עליהם תלוי בזרם.

מאחר שהדריבר מוציא זרם קבוע ניתן להבין שהמתח במוצא הדרייבר תלוי בכמות הלדים שלך (בעומס).

נניח שמפל המתח על הלד הוא 3.5v תוכל לחבר עד 3 לדים בטור לדרייבר. (3.5*3=10.5v)

במידה ותחבר לדים אדומים (מפל המתח עליהם נמוך יותר מהשאר והוא כ2.2v) תוכל לחבר עד 4 או 5 לדים לדרייבר אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות דרייבר בסיסי מרכיב LM317 שיש בכל מעבדת אלקטרוניקה - תחבר אותו לפי "מקור זרם קבוע" (יש ציור וחישובים במפרט שלו)

אחי הידע שלי באלקטרוניקה הוא קטן

זה כמו שאתה תשאל איך לתכנת מערכת פורומים ואני יגיד לך "קודם כל תבנה בסיס נתונים אתה יכול להעזר ב PHPMYADMIN

תעשה שימוש עם GET או POST כדי להעביר מידע אם אין למשתמש תמיכה בקוקיס בדפדפן

ועל תשכח לסגור את האובקטים של החיבורים"

יש הרבה דברים שצריך לדעת מעבר כדי לבנות כדבר כזה

אז עכשיו אתה בטח מרגיש מה אני מרגיש שקראתי את זה

באמת תודה לכולם על העזרה אתם גדולים

אבל באמת, אתם מדברים בכמה רמות מעל הרמה והידע שלי

אני חושב שהכי כדי זה לדבר בפשטות

הצלחתי להבין ממכם שכל דרייבר של 1W יתן ללד בדיוק את המתח המקסימלי שהלד יכול לקבל (משמע 300mA במקרה שלי)

האם זה נכון או שאני צריך לחפש דרייוור של 300mA? (זרם קבוע כמו שכתבתם)

האם דרייבר של 3x1 מתאים לחיבור של לד בודד מכל מקור מתח כל שהוא (אם זה רכב ואם זה ספק כוח של מחשב)?

ושוב הסיבה היחידה שאני לא משתמש בנגד פשוט היא בגלל שאני לא יודע איך לגרום ללד לקבל את כל הספק שהוא צריך ובכך להפיק ממנו את כל כוחו

אם לדוגמה אני רוצה לחבר לד כזה לספק כוח של מחשב אני צריך נגד של 30 אוהם

אבל אין כזה, אז הכי קרוב זה נגד של 33 אוהם שיגרום ללד לקבל משהוא כמו 250 מיליאמפר 2.9 וולט

כך שזה לא כל כך שווה

ואני לא מכיר את כל הנגדים כך שאני ידע לחבר נגדים בתור של נגיד 29 אוהם ועוד נגד של 1 אוהם כי יש נגד של 29 ונגד של 1

וגם במקרה כזה אני לא יודע אם שני הנגדים צריכים להיות של 1W כל אחד או מספיק שאחד מהם יהיה 2W והשני 0.25W

אני לא יודע!!

אני מבין כבר שאתם מיואשים ממני

למען האמת גם אני מיואש מעצמי אז הכי טוב דברו בפשטות

הצלחתי למצוא את זה:

http://www.ebay.com/itm/10pcs-1watt-White-Led-Lamp-Light-1x1W-DC-12V-Driver-/110758425370?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c9b7731a

נראה טוב מה אתם אומרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצר סדר בדברים:

הצלחתי להבין ממכם שכל דרייבר של 1W יתן ללד בדיוק את המתח המקסימלי שהלד יכול לקבל (משמע 300mA במקרה שלי)

האם זה נכון או שאני צריך לחפש דרייוור של 300mA? (זרם קבוע כמו שכתבתם)

דרייבר של 1W יתר ללד בדיוק את הזרם שהוא אמור לקבל (300mA). המתח מתקבל באופן אוטומטי (תופעה של הלד).

ניראה לי שתבין יותר טוב עם הדוגמה הבאה:

נתון הדריבר הבא: http://www.dealextreme.com/p/mr16-300ma-3w-power-connector-12v-47354

(קצת לא ברור אופן החיבור של הדרייבר הזה אבל אפשר לברר את העניין)

נניח שאתה מחבר אותו למצבר של הרכב - 12v תוכל להפעיל כמה צרכנים שתרצה (בטור) כל עוד המתח הכולל שלהם לא יעלה על 12v.

ז"א אם קנית לדים של 1w בצבע לבן (לפי הלינק הראשון שלך באייבי) נתון:

DC Forward Voltage: Typical 3.4, Max: 3.6

משמע - המתח שיפול על כל לד יהיה בין 3.4 ל3.6 וולט (בהנחה שהזרם דרכם הוא 300mA).

ז"א: תוכל לחבר עד 3 לדים כאלה בטור (3*3.6=10.8 שזה פחות מ12).

כל עוד הסכום הוא קטן מ12 תוכל לחבר את הלדים בטור.

אם לצורך העניין יש לך לדים (אדומים) שנתון השמתח שנופל עליהם הוא 2.8v תוכל לחבר עד 4 לדים לדרייבר (2.8*4=11.2).

באותו אופן תוכל גם לחבר לדים בצבעים שונים לאותו דרייבר (כל עוד סכום מפלי המתח על הלדים קטן מ12).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Moty_P

הרכיב LM317 הוא מייצב מתח או מייצב זרם (מחברים אותו בצורה שונה כדיי שיעבוד בצורה שונה). בויקיפדיה / במפרט שלו (שניתן אל ידיי החברה) יש הסבר איך לחבר אותו בתור מייצב זרם http://en.wikipedia.org/wiki/LM317 ואיך לחשב את הנגדים

אתה רוצה שהוא יראה מתח של 1.25V בין Vref ל Vout. כלומר במקרה של 300mA הנגד שאנחנו רוצים הוא :

התנגדות

1.25V / 0.3A = 4.16ohm

הספק

1.25V * 0.3A = 0.375W

כדיי שהנגד לא יתחמם משמעותית ניקח נגד שהוא לפחות X2 ב W - למשל 1W

אם ניקח נגד של 4.7ohm 1W נקבל

1.25V / 4.7ohm = 0.265A

וההספק של הלד שנקבל יהיה בערך

3.4V * 0.265A = 0.9W

ניתן גם לחבר 2 לדים בטור - מומלץ כי ככה אנחנו מנצלים יותר מתח "על" אותם 300mA, כלומר אנחנו חוסכים 1/2 מהחשמל (לוקחים 300mA במקום 600mA מהסוללה), וגם המייצב פחות יתחמם

אם אתה לא תדליק את זה כשהמתח נמוך יותר מ 13-14V בערך (מה שכנראה לא יקרה) היית יכול לחבר 3 לדים בטור. אבל במציאות זה לא אפשרי כי המתח בסוללה של האוטו הוא 13V כשהיא מלאה ופחות מזה כשהיא לא מלאה עד הסוף

ההספק (W) שכל נגד מקבל תלוי בהתנגדות שלו ואיך הם מחוברים

במקרה של נגדים זהים (ולא משנה איך הם מחוברים) ההספק מתחלק בצורה שווה

בחיבור נגדים במקביל המתח זהה, הנגד הקטן יותר מקבל יותר זרם ולכן הוא מקבל יותר הספק

בחיבור בטור הזרם זהה, הנגד הגדול יותר מקבל יותר מתח ולכן הוא מקבל יותר הספק

ההספק המדוייק מחושב לפי מתח*זרם של הנגד, ורצוי שתיקח נגד שהוא לפחות X2 מההספק הזה

הקירור ל LM317 מחושב כמו בנגד : למשל במקרה שלנו

המתח אל 317 שמחזיק לד 1 הוא

15V - 3.4V = 11.6V

וההספק

11.6V * 0.3A = 3.48W

כלומר הוא לוקח פי 3.5 יותר מהלד

אם תחבר 2 לדים ל LM317 משותף (בטור) המתח יהיה

15V - (2 * 3.4V) = 8.2V

וההספק

8.2V * 0.3A = 2.46W

ל 2 לדים של 1W כל אחד

בהספקים כאלה תחבר אליו פלאטת אלומיניום גדולה או גוף קירור

אם תריץ את הלד בפחות מ 300mA תקבל אורך חיים ארוך יותר של הלד ויעילות גבוהה יותר כלומר אם תשים 2 לדים ב 150mA אז הם יאירו קצת יותר חזק מלד של 300mA, יתחממו פחות והאורך חיים שלהם יהיה ארוך פי כמה

לא הבאת דוגמה טובה, גם אני כותב ב PHP

Mike :

יש כמה בעיות לחשוב שהמתח המקס' באוטו הוא 12V :

הדרייבר בעצמו לוקח משהוא - Vref פנימיים של 2-3V בערך (במקרה של מייצב ליניארי כמו LM317) או נפילת מתח של רכיב מיתוג של 0.7V בערך (במקרה של מייצב PWM כמו מה שהבאתם מ EBAY)

המתח יכול לרדת כשהסוללה ריקה - ל 10V ופחות, או בזמן שמתניעים את האוטו. כלומר לא ניתן יהיה להדליק את הלדים בכלל במקרה כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רציתי לסבך אותו עם הdrop out של המייצב. ניתן לראות שהוא שווה בערך ל2.5v ואפשר להוריד עוד כ1v אם תסיר את גשר הדיודות (אז לא תוכל לחבר את הדרייבר למתח AC, אבל זה חסר משמעות אם אתה מתחבר לDC ולא מתבלבל בקוטביות).

ובכל מקרה אם המצבר מלא זה יספיק בשביל להדליק 3 לדים, קצת גבולי אומנם.

בכל מקרה, עם המחיר הזול של הדרייבר הזה עדיף לקנות אותו (כ7 ש"ח) מאשר לבנות מייצב ליניארי שסתם שורף אנרגיה ויעלה בערך אותו הדבר בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...