השפעת מהירות העלאה על מהירות ההורדה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השפעת מהירות העלאה על מהירות ההורדה

Tomerb1

Recommended Posts

שלום לכולם,

שמתי לב כאשר אני מעלה על המהירות המקסימלית (כ130 ק"ב), מהירות ההורדה והגלישה מושפעות לרעה, וכמעט בלתי אפשרי לגלוש \ להוריד.

איך בדיוק זה משפיע אחד על השני, אם מתחייבים לספק לנו כ 1 מגה העלאה ו12 מגה הורדה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם מספקים לך רוחב פס מקסימלי של 12 מגה הורדה ו1 מגה העלאה.

ברגע שאתה מוריד אתה בעצם גם מעלה, אתה שולח אישור על כל מספר פאקטות מסויים.

ז"א שברגע שאתה מוריד אתה מנצל חלק מהמהירות העלאה שלך.

לכן בגלל שאתה מעלה על המקסימום אתה לא יכול בקושי להוריד בגלל שלא נשאר רוחב פס לשליחת אישורים (ACK) על ההורדה.

דוגמא אני יש לי 50 מגה, ברגע שאני מוריד על 50 מגה מHTTP אני רואה את הACK שעומד על 1.3 מגה.

זה גם קשור לאיזה חייגן אתה משתמש, PPPOE/PPTP/L2TP שיש להם OVERHEAD גבוה מה שגורם שאתה מקבל פחות מידע ויותר OVERHEAD מה שסתם מבזבז רוחב פס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך בדיוק שאני מוריד אני יכול להגיע למהירות של 1.4 מגה הורדה.

אבל שאני מעלה אני יכול להעלות על 130 ק"ב אבל במקביל מוריד על 200 ובקושי מצליח לגלוש?

גם להורדה וגם להעלאה יש מספר ACK דומה ביחס למהירות לא? (מין הסתם ב1.4 מגה לשניה עוברות פי כמה יותר פאקטות, מה שאומר שיש הרבה יותר הודעות ACK, אבל מצד שני האינטרנט עובד הרבה יותר טוב שאני מוריד ולא עושה בעיות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מצליח להגיע למקסימום מהירות הורדה כאשר יש לך מספיק רוחב פס להעלאה באותו זמן.

לצורך העניין הורדה של 1.4Mb/s יוצרת העלאה של כ-35Kb/s.

ככל שהמהירות ההורדה גבוהה יותר, פאקטים מגיעים מהר יותר וצריך להשיב עליהם מהר יותר, לכן גם הניצול של הערוץ העולה גדול.

אבל תחשוב בעצם מה קורה במקרה שציינת: כשברגע מסויים כל רוחב הפס להעלאה מנוצל ואתה מנסה להוריד וגם לגלוש - אין בעצם רוחב פס פנוי להעביר את הפאקטים של ה-ACK בערוץ העולה. כתוצאה מכך, המודם שלך מעכב את הודעות האישור לפאקטים, הקצב בהם הם מגיעים יורד ולכן גם קצב ההורדה וקצב הגלישה יורדים.

ה-ACK שיוצר הערוץ העולה (בהעלאה בלבד) הוא קטן מאוד היות וקצב ההעלאה שלנו בארץ נמוך בהרבה מקצב ההורדה (וממילא קצב ההורדה מספיק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...