ספקולציה של 014?? עזרה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספקולציה של 014?? עזרה

dog_foot

Recommended Posts

אני מנוי באינטרנט של 014 במסלול לסטודנטים, משלם ל 5 מגה 12.9 שקל בחודש, ב ADSL.

האינטרנט בחודש חודשיים האחרונים חל איטיות מחרידההה...ביצעתי בדיקות באתר "ספיד-טסט" חוץ מישראל כל שרת עם פינגים גבוהים והורדה הכי גבוהה הייתה לי פחות מ 2 מגה תוצאות בדיקה.

בכל נסיון להתקשר ל014 הם אמרו לי שהם לא מקבלים את הבדיקות של האתר "ספיד-טסט" אלה רק שלהם, וברור שהוא מהיר, 5M.

עשיתי טסט השבוע,

לקחתי חשבונות של חברים ומשפחה והתחברתי עם היוזר שלהם ובבדיקת מהירות קיבלתי בדיוק 5 מגה, ושחזרתי ליוזר שלי זה הוריד לאט.

התקשרתי ל014 והודעתי להם את מה שעשיתי ואני רוצה לקבל גם מהירות כמו משתמשים אחרים, 5מגה,

הנציג אמר לי באיזה יוזר עשיתי בדיקות לדוגמא (היו של נטויזין ועוד של 014 גם במהירות של 5 מגה, חשבון רגיל)

שהבאתי לו את של 014 (את המשתמש) הוא אמר לי להתנתק משם לרגע הוא עשה כמה פעולות ואז אמר לי עכשיו להתחבר ולעשות בדיקות,

שהתחברתי ועשיתי בדיקות בחשבון "המהיר" פלא פלא פתאום גם הוא איטי בבדיקות של "ספיד-טסט" אני מרגיש שהוא עבד עלי ולקח את פרטי החשבון של המשתמש ושינה שם הגדרה שתיהיה הגבלה זהה למה שהיה לי.

בנוסף לאחר ויכוח לקחנו שרת מסויים (צרפת) שעם חשבון של נטויזין עשיתי טסט על 5מגה, חשבון שלי יצא 0.5 מהירות, וחשבון נוסף של 014 של אח שלי יצא 5 מגה, לאחר השינוי שהוא עשה בחשבון של אח שלי יצא פתאום גם 0.5 ושהתחברתי לנטוזין יצא 5,

קיצר עובדים עלינו ב014,

כעבור שעתיים מהשיחה עם הנציג של 014 המהירות של אח שלי חזרה ל 5 מגה ובעוד ששלי נשארה 0.5 בבדיקות בשרתים בעולם.

האם נתקלתם במקרה כזה????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או שזה בגלל השעה או בגלל שהכל שאין חלוקה לפיסקאות אבל לא הכי הבנתי מי נגד מי.

מה שכן, לכל ספקית יש לפחות שרת אחד בחו"ל בו יש בדיקת מהירות הורדה (לרוב לבדיקות פנימיות), חובה על הספקית למסור זאת ללקוח במידה והוא מבקש וזה מהווה בדיקה קבליה לחלוטין כפי שבדיקת מהירות באתר הספקית קבילה למהירות בארץ.

באשר למהירות לחו"ל אני מאמין שאתה יודע שזה תלוי בכמה משתנים, החל משרת היעד, הניתוב אותו אתה עובר (את ה-route תוכל לראות דרך פקודת treacert ADDRESS), העומס בקו בו אתה משתמש בזמן נתון, מנגנון Quality of Service ועוד.

הניתוב הנוכחי לחו"ל לא משהו בלשון המעטה. כאשר "בזק בינלאומי 014" ישלימו את הנחת הסיב החדש שלהם לחו"ל ולא כולם "יחנקו" את Med1 אני מניח שיהיה טוב יותר עבור המשתמש הישראלי. מה שכן, וזה מניסיון, בחבילת ה-Gamer שלהם הניתוב לחו"ל טוב בהרבה וה-DPI עובד אחרת והמהירות ויותר מתקרבת לחבילה שלך (אתה יכול להוכיח להם שבחיבור בתצורת Gamer המהירות/ניתוב טובה יותר).

אגב, את ה-5Mb לחו"ל אף ספקית לא תתחייב לתת לך (וזה גם כתוב בחוזה, על בסיס Best effort) ומבדיקות עם כל ספקיות האינטרנט בארץ השוני לא כזה גדול, כל אחת טובה/חלשה ביבשות שונות אולם לא ראיתי אחת שהיא הרבה לפני כולן.

נשמח אם תעדכן אם ובמידה ותהינה התפחויות.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מודע שיש שעות עומס וזה מקובל אבל אתה איזה לקוח היה משלם 5 מגה ומקבל 0.5???

בכל הזמן, בכל בדיקה,

נראה לקוח מוריד קובץ מGMAIL על 26 ק"ב??

פייסבוק התמונות הקטנות המעפנות שיש שם נטענות לאט,

כל הזמן לאט תמיד, בוקר/צהריים/ערב, ושאני מתלונן הם אומרים שדרג לגיימר,

אם זה היה לפעמים איטי לפעמים מהר הייתי מבין,

אבל תמיד איטי לא מקובל..!

וכמו שציינתי שהתחברי עם משתמש של אח שלי 014 גם 5 מגה הכל פרפקט, שאני מתנתק ומתחבר על חשבון שלי זה איטי אז

אי אפשר לטעון שהשרתים עמוסים או דברים כאלו...

אני בסלקום מחובר על 350 ק"ב וחיברתי את המחשב לגלוש באיטנרט שלו, יותר מהר מ 5 מגה.

אני לקראת התנתקות מהם, הם יפסידו אני מדבר איתם מעל 8 שעות לחו"ל בחודש, וזה ממוצע, יש חודשים של 12 שעות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, את הנתון על התצוגה ב- ומהירות הורדת קבצים מ- לא ציינת, זה כבר לא תקין בעליל (במצב תקין, גם לגולשים מישראל ובחבילות נמוכות יותר, התופעה לא מתרחשת).

כשאתה אומר שאתה בודק משתמש אחר - אתה בודק אותו אצלך בבית (באותו מקום, קרי על אותה תשתית)? איך אתה מתחבר לבאינטרנט, יש לך נתב? אם כן, מאיזה דגם? הגלישה נעשית באופן קווי או אל-חוטי?

בעת גלישה לא תקינה עם המשתמש הבעיתי שלך נסה לשלוח Ping ל-Default Gateway של "בזק בינלאומי 014" (בקש מהם את כתובת ה-IP של ה-BRAS אליה אתה מתחבר), בנוסף בקש מהנציג לבדוק האם קיימים שירותים על המנוי (לדוגמא כתובת IP קבועה, סינון אתרים, שירות טלפוניה כלשהו או כל שירות שהחברה יכולה לספק - בלא מעט מקרים זה יכול לגרום לבעיות), במידה וכן נסה לבטלו. לבסוף, בקש משתמש בדיקה (לספקיות יש מספר משתמשי Test לבדיקות מהירות/בעיות גלישה) "רגיל", כלומר כזה שאינו מחובר דרך חבילה כזו או אחרת ובדוק האם התופעה מתרחשת.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך רק פתרון אחת - להתנתק. התמיכה של 014 לא תעזור לך. הם פשוט לא יכולים לעשות כלום. בזב"ל גייסו יותר אנשים מרוחב הפס שיש להם ועכשיו אינטרנט שלהם לא זז בכלל. אני גם מוריד קבצים מ ב 20 KB/S וכל השרתים בחו"ל אטיים למחריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים לחלוטין,

לכל השואלים, אז אחרי הסברים לא מוצדקים מ014 שהם לא מתחייבים למהירות בחול והורדות מחרידות מאתרים מינימלים כמו גימייל,

עברתי לניתוקים שם ניסו לשכנע אותי עם שטויות כמו כמה חודשים מתנה ועוד, אשכרה טוב שלא הציעו לי כובע מצחייה עם לוגו של תוכי מתנה,

עברתי לאקספון 5 מגה הכי זול שיש בשוק האינטרנט, בלי התחייבות,

וווואאאווו!!!

יש חיים, במהירות 5 מגה אמיתי, פתאום כל אתרי ההורדות מורידים על 600 ק"ב,

חשבתי שאתרי ההורדות איטיים בגלל שאצלם איטי,

היום באקספון, שיצא הכי זול,

אני מוריד בצורה מטורפת מכל אתרי הפייל שרינג, יום למחרת הפוסט שלי התנתקתי והתחברתי לאקספון.

קיצר ממליץ,

אל תקשיבו למה ש 014 אומרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...