שאלות והמלצות בקשר לאל-פסק - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות והמלצות בקשר לאל-פסק

dorpas

Recommended Posts

אהלן,

שמי דור ואני מחפש קצת עצה ומידע בנושא אל פסק למערכת מחשב חדשה שקניתי.

מפרט:

1. מעבד - intel i5-2,500K 3.3.

2. לוח אם - Gigabyte GA-P67A-D3-B3.

3. זכרון - 2X4 GB של קורסייר (CL 8, 1,600 GHz).

4. כרטיס מסך - Sapphire ATI Radeon 6850 1GB.

5. דיסק קשיח - Cavalier Black 500GB, 7,200RPM, 32MB, WD.

6. צורב - DVD\RW 24X סוני.

7. מארז - 300.

8. ספק - Seasonic S 12II, 620W, Active PFC, 80+Bronze.

9. מסך - עוד לא בטוח, ככה"נ 24" של או .

לא מתכנן לחבר מערכת שמע וכו', אבל כן קניתי את הספק מתוך אפשרות של קניית עוד כרטיס מסך ואוברקלוקינג קל בעתיד (ע"פ חישוב בסיסי שעשיתי במחשבון תצרוכת חשמל עולה שמחשב כזה אחרי הוספת כרטיס מסך נוסף ואוברקלוקינג קל, עם תוספת של שני מאווררים יגזול בתצרוכת מקסימלית כ-540W, בעוד שהספק הנ"ל יכול להעביר בריילס של ה-12V שלו כ-570).

קראתי כמה ת'רדים ועשיתי לא מעט טלפונים אבל לא הצלחתי להבין:

1. האם ספק עם Active PFC לא יכול לעבוד עם כל סוגי גל הסינוס? הבנתי שיש מרובע, טהור ושלבים... אשמח לדעת מה ההבדל בקצרה ואיזה מתאים לספק הנ"ל.

2. האם אל פסק מסוג Line Interactive שההספק המקסימלי שלו נמוך מהצריכה המקסימלית של המחשב עלול ליצור בעיה? האם אל פסק חלש מדי יעביר באופן קבוע הספק בכמות לא מספקת למחשב (בהנחה שהתצרוכת של האחרון גדולה מההספק המקסימלי של האל פסק), או שרק במקרה והחשמל נופל המחשב פשוט "יקרטע" בגלל שהרכיבים השונים לא יוכלו לפעול במקסימום שלהם?

3. בהתחשב בנתונים הנ"ל האם אל פסק של 1000VA (שיכול לספק 600W) יספיק? אחרי הכל התצרוכת המקסימלית (אחרי שדרוגים) תגיע לכ540W ללא מסך שאמור לצרוך עוד כ-60W...

4. לסיום, אשמח לקבל המלצות לאל פסק לאור כל הנ"ל - חשוב לי לקנות מוצר איכותי עם אחריות, הגנה מקיפה ככל האפשר ואפשרות להחלפת בעתיד, אבל כמובן שאשמח לא להוציא עליו יותר מדי...

תודה רבה מראש לכל העונים וחג שמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גל מרובע, שלבים (דמוי sine) ו sine (טהור)

ספק Active PFC יכול לעבוד אם גל שלבים או גל sine. הבעיה היא שכמעט לכל ה UPSים הזולים כתוב שהם מוציאים גל שלבים (כלומר יתאימו ל A PFC), אבל במציאות הם נותנים גל מרובע (כלומר יכולים לא לעבוד יציב, לגרום לכיבויים פתאומיים, נזק לספק וכו)

ל UPS יש הספק אמיתי (W) והספק מדומה (VA)

ברגע שתעבור את אחד מהם יכולים לקרות כמה דברים :

ה UPS יתחמם, יגמור את הסוללה מהר יותר, ויצא מזה שלם

ה UPS יתכבה ויפיל את המחשב

ה UPS ישרוף את הסוללה, תצתרך להחליף סוללה

ה UPS יתחמם ויישרף בעצמו, ויכול בדרך גם לשרוף את המחשב ובמקרים קיצוניים לעלות באש (נדיר, היה לי מקרה קרוב לזה פעם אחת אם UPS זול של איתן הנדסה)

הבעיות יקרו בדרך כלל כשה UPS מתחיל לעבוד בהפסקת חשמל ולא כשהוא מחובר לחשמל תקין

הנתונים שאתה צריך מה UPS מחושבים כך :

הספק אמיתי W :

תחשב באתר http://antec.outervision.com כמה המחשב שלך לוקח (כולל / שדרוגים מתוכננים וכו). תקבל W שהמחשב לוקח לא כולל ספק

תכפיל X1.25 כדיי להבי בחשבון את הספק (1.25 לספק 80+, 1.4 לספק איכותי אחר, 1.7-2 לספק גנרי)

קיבלת כמה W המחשב לוקח כולל ספק, ביחד אם ה W של המסך וכו' אתה מקבל כמה W אתה רוצה מה UPS

הספק מדומה VA :

אם הספק Active PFC אז VA = W

אם הספק Passive PFC אז VA = W X1.4 (ה VA יותר גדול מה W)

אם הספק ללא PFC אז VA = W X2 (ה VA יותר גדול מה W)

ביחד אם VA של מסך (בדרך כלל מסך הוא ללא PFC כלומר W של המסך X2) וכו' אתה מקבל כמה VA אתה רוצה מה UPS

ה UPS חייב להתאים ב 2 הנתונים. ברוב ה UPSים ה W הוא משהוא כמו 0.6 מה VA למשל UPS של 1000VA הוא 600W, אם אל ה UPS כתוב משהוא אחר אז לפי מה שכתוב אל ה UPS

ה UPSים הזולים לא באמת עומדים במה שכתוב אליהם - למשל UPS של 1000VA יכול להיות בכיף 800VA בלבד וכו

לכן אם אתה קונה UPS תיקח משהוא איכותי ולא מה UPSים הזולים ה "רגילים"

פיספסת חלק קטן : כשבמחשב עומד ספק של 500W והמחשב לוקח ממנו 500W, הספק יקח מה UPS משהוא כמו 625W. כי ה 500W של הספק זה רק מה שהוא מעביר למחשב ולא כולל את מה שהוא לוקח בעצמו. לזה תוסיף נניח 60W מסך וקיבלת קרוב ל 700W. ואז ה UPS של ה 600W לא מספיק (הוא יכול להחזיק אבל לך תדע כמה זה אמין ומה יכול לקרות אם הוא יחליט שלא מתאים לו)

אני הייתי מסכל לכיוון של אדוויס SL (לא SV - הסדרה החדשה SV פחות טובה מ SL), או APC SUA

ל APC יש קטע שהסוללות שלהם זה משהוא רק של APC שאתה "אמור" לקנות מקוריות שלהם (שבטח יהיו יקרות יותר), אבל נראה לי (לא בדקתי) שאם אתה פותח את הפלסטיק אז בפנים זה סטנדרטיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה על התשובה המפורטת והמצויינת.

אחרי בדיקה במחשבון הספק, אחרי שדרוגים עתידיים, OC והזדקנות של הספק הצריכה אמורה להגיע לאזור ה-500W (מקסימלית). מכפילים ב-1.25 והגעתי ל-625W. תוספת של מסך (משהו כמו 50W לפי מה שהבנתי) כפול 2 וסה"כ הגעתי לקצת פחות מ-750W.

לפי זה חיפשתי בזאפ, ואלו האופציות הקיימות (הורדתי מוצרים שנמכרים רק בחנות אחת ובמחיר זול בצורה חשודה):

1. http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=724629

2. http://www.gamaoffice.co.il/products/52678

3. http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=39650

הבנתי כבר שאדווייס מומלץ, אבל הפרש המחירים פה משמעותי...

אשמח להמלצות ו/או אזהרות בנוגע לשני האחרים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאדוויס יש :

סדרה SL - טובה מאוד

סדרה PRV - גנרי אבל סביר לעומסים קטנים (עד 300-400W, גל מרובע)

כל היתר - להתרחק! - סתם UPSים זולים. האדוויס שהבאת הוא אחד מהם

הגאמאטרוניק שהבאת - לא מכיר אותו, לגמאטרוניק יש גם UPSים דפוקים (הזולים) וגם טובים (ה online והתעשייתיים)

האיתן הנדסה - לא מכיר אותו, בכללי אני לא הייתי מצפה למשהוא איכותי מהחברה הזאת

יש כמה רמות איכות של UPSים

ברמה הנמוכה, לוקחים סתם UPS גנרי של 200W/400VA שנותן גל מרובע ומדביקים אליו מדבקות של "650VA", "גל דמוי sine" וכו. אם תיקח אותו הו כנראה יעבוד, לא ידוע לכמה זמן ומה יכול לקרות כשהוא יידפק

ברמה הטובה יותר, יש UPS שבאמת עומד במה שכתוב אל המדבקה שלו ונותן הגנה אמינה למחשב. אבל גם המחיר בהתאמה. מתוך אלה אני מכיר את אדוויס SL ו APC SUA

יש גם רמות יותר גבוהות כמו online וכו אבל הם כבר ממש יקרים ואתה לא צריך אותם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה :

בואו נאמר שהמחשב שלי זקוק ל...... 400W, וכמו שנאמר המון פעמים "הספק צריך להיות ספק איכותי".

אז נאמר שאין לי ספק איכותי אלא ספק ג'נרי רגיל שעולה בסביבות ה 70-100ש"ח.

השאלה שאני שואלת היא כזו:

אם אני אחבר את המחשב לאל פסק, האם אני אקבל פתרון טוב למקרה של הספק הג'נרי?

האם האל-פסק יעשה את המוטל עליו בשעת הצורך ויגן לי על המחשב?

לא חשוב שהספק ישרף, אבל האם בעזרת האל-פסק אני יכולה להיות רגוע ששום חלק אחר חוץ מהספק ילך לעולמו?

נ.ב.

נושא הספק והאל-ספק מטרידים אותי זה שנים רבות.

בעבר כשהציוד שלי היה E6300 + 9500GT הייתי מסתפקת בספקים ממש פשוטים.

אבל הייתי מחליפה ספק בערך פעם פעמיים בשנה.

הייתי מחליפה לא בגלל שהספק נגמר אלא בגלל הרעש!

ברגע שהספק היה מתחיל להרעיש, הייתי יודעת שנשארו לי שבועיים עד שהרעש היה הופך לבלתי נסבל, וכך הייתי מחליפה ספק.

היום כשיש ברשותי I5 2500K + GTX460 , רכשתי ספק 550W והוא : "Chieftec 550W Active PFC, 80+, 14cm Fan Retail"

הספק מצויין ונרכש לפני כמה שבועות, אבל אי שם בלב מסתתרת אותה חרדה איומה מהרעש.

חרדה מלהוציא שוב סכום כסף גדול (והפעם זה לא ספק של 70-100ש"ח) .

למדתי בעבר, באחד משיעורי הטכנאות, שלמרות שמחשב פשוט צריך .... לדוגמא... 250W, יש לתת לו ספק של לפחות 400.

למדתי שתפקיד הספק הוא למנוע ממכות חשמל לפגוע במחשב, ולכן חשובה כמות ה "W".

אז ההגיון אמר לי שאם אין באפשרותי לקנות בכל פעם ספק חדש, אז אולי הרעיון של אל-פסק יכול להיות מגן מצויין.

-

אולי אני נשמעת מטורפת ואני בטוחה שמעט שרוטה, אבל אני נשבעת שהרעש מהספק פשוט מטריף אותי!

הוא מעיין טריגר מבחינתי שמעורר אצלי הפרעה .

אז אני אשמח לתשובה מבעלי ידע בתחום.

תודה וסוף שבוע מצויין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכוי שספק גנרי יישרף בעצמו וישרוף את המחשב (בלי סיבה מיוחדת) גבוה יותר מהסיכוי שהמחשב ייהרס בגלל סיבה חיצונית כמו מכת מתח

לכן (אלא אם המחשב ממש לא לוקח כלום והספק הוא מהגנריים היותר טובים), לפניי UPS ולפניי הכול, יותר רצוי להשקיע בהחלפת הספק

מה הספק שעומד כרגע בתוך המחשב (חברה + דגם + מתיי בערך נקנה) ומה המעבד / כרטיס מסך שיש במחשב ?

אם ספק גנרי נשרף, יש סיכוי גבוה שהוא ישרוף את כל המחשב. לכן אין "גבול" בין המקרים שבהם רק הספק נשרף למקרים שבהם כל המחשב נשרף

יותר מזה :

ספק גנרי שורף את המחשב באיטיות כל הזמן (ולא רק כשיש בום / עשן מהספק / נופל החשמל), כי הוא מייצר מתח לא יציב. אם המחשב יעבוד זמן ארוך מספיק אם ספק גנרי, יתחילו להופיע קבלים מנופחים (נזק) בלוח, בכרטיס מסך וכו' לפעמים כשהספק עדיין עובד (גם אם בתוכו כבר יש קבלים מנופחים) - ואז זה בדרך כלל נראה כמו בעיות יציבות, או חומרה שנהרסת במחשב ללא סיבה ברורה ("פתאום" סטיק , "פתאום" כרטיס מסך וכו). דווקא ה "פיצוץ הסופי" של הספק, גם בספק גנרי, בדרך כלל (יותר מ 1/2 מהמקרים) לא לוקח את כל המחשב

ספק איכותי מייצר מתח יציב כך שהוא שומר אל אורך החיים של כל המחשב ולא הורס אותו, וגם יש לו הגנות כך שגם אם ורה משהוא לספק הסיכוי שהוא יפגע ביתר המחשב הרבה יותר נמוך

להגנה בסיסית מספיקה אל המחשב ניתן לשים מגן ברקים. היתרון העיקרי של UPS הוא הגנה מדוייקת יותר ממתח גבוה / נמוך (שבמקרה של ספק איכותי מגינה בעיקר אל הספק, במקרה של ספק גנרי מתח גבוה / נמוך יכול לתת לספק "דחיפה" והוא יישרף וישרוף את המחשב אבל זה יכול לקרות גם לבד ללא סיבה מיוחדת), ושהוא לא מכבה את המחשב כשיש בעיות חשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובה האיכותית!

זו החומרה: הספק המחשב נקנו לפני שבועיים ועובדים מיום שלישי הזה.

Core i5 2500K 3.3Ghz, s1155, 6MB, GPU , Tray

Z68P-DS3 s1155 i3/i5/i7, Intel Z68, 2133, 2xPCI-E, HDMI

x2GB Ripjaws X Edition

Intel® HD Graphics 3000

ENGTX460 DirectCU/2DI/1GD5 - Thermal Solution with 3 Heat-pipes!

Chieftec 550W Active PFC, 80+, 14cm Fan (Retail)

עוד שאלה:

כאשר הספק יתחיל להרעיש, כמה זמן לפי דעתך אוכל למשוך איתו (במידה ואחליט לשנס מתניים) ולהתחיל לשמן את ציר המאוורר מידי פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספק שלך לא גנרי. אם לפי החישוב באתר הוא מתאים אתה לא אמור להחליף אותו

כל עוד המאוורר של הספק עובד במהירות התקינה שלו (בין אם הוא שקט לגמרי או לא הכי שקט) לא אמורה להיות בעיה

ברגע שהמאוורר מתחיל לעשות רעש חזק יותר או להיתקע (לעבוד במהירות נמוכה) אתה אמור להחליף את המאוורר מיידית כדיי לשמור אל הספק והמחשב. אל תנסה למשוך אפילו כמה שעות אם מאוורר שלא עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...