פרויקט מגבר TA2020 - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט מגבר TA2020

fungiman

Recommended Posts

היי fungiman,

באיזה מרנטז מדובר? מעניין ש TA2020 עדיף על פניו..

המקור שלך הוא ה Essence STX? עשית לי חשק גם כן ללוח דומה, אולי גם אני אצליח להוציא יותר מה L7 שלי (אני חייב להודות שהם אכן נותנים תמורה מעולה), למרות שאני נורא בספק מכיוון שיש לי מגבר אינטגרייטד משודרג, אבל לך תדע :)

ראיתי שיש לוח חדש:

http://www.ebay.com/itm/New-MKIII-Tripath-TA2020-PCB-25watt-Class-T-amplifier-/261038773222?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item3cc71f93e6

מגיע עם רכיבים טובים יותר, הבולטים ביותר הם הסלילים ששודרגו ל Toroid (האידיאלי ל Class D).

לגבי הקדם מגבר, באיזה לוח אתה משתמש?

נ.ב. ניסית את ה Rope Mod עם ה SRH940? אני יכול לדווח לך על התוצאות כשהזוג שלי יגיע.

בהצלחה! :xyxthumbs:

עריכה:

אולי שווה לך לשדרג את הסלילים: http://www.ebay.com/itm/4-pcs-Choke-coil-for-class-D-amplifiers-10uH-3A-/251078254534?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item3a756e1fc6

הם משפיעים בעיקר על עומק / פאנצ'יות של הבאס, אבל גם על כל שאר הספקטרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

* יש לי מרנץ 2235. אני חושש שהוא זקוק לשיפוץ רציני על מנת להשמע במיטבו.

* המקור הוא אכן STX.

* הלוח החדש קיים מזה זמן, אבל ההבדל במחיר לא מבוטל והקודם גם זכה לביקורות אוהדות בפורומים. אחרי שאני אגמור לחבר הכל ובדרך אשפר את מיומנות ההלחמה שלי, אני אשקול לשדרג את הסלילים. כרגע כאמור עובד נהדר. בכל מקרה התוכנית לטווח הארוך יותר הוא מגבר TK2050 עם ספק כוח לינארי (טרם זנחתי את התוכנית המקורית לחלוטין).

* אני משתמש בקדם מגבר של Helder (הדגם הקודם) עם שפורפרת בסיסית למדי של JJ . כרגע אני נאבק עם ה-pot אחרי שדפקתי את כל ההלחמות שם. כרגע ערוץ ימין עובד בסדר ושמאל כל הזמן ב-100% (קצר). אני לוקח הפסקה בעניין הזה כרגע ומאזין לו עם שליטה בווליום דרך המחשב.

* טרם ניסיתי את ה-rope mod.

כאמור, גם במצבו הנוכחי העגום, המגבר נשמע ממש טוב. המגברון הזה וה-STX גורמים לך לחשוב מחשבות כפירה על הרבה פרדיגמות מקובלות בתחום האודיופיליה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. ה-L7 מצוין. שמעתי בפעם הראשונה לפני לא מעט שנים ואני עד היום חושב שהוא אחד המדפיים שאני יותר אוהב בלי קשר למחיר. פשוט כיף להאזין לו והוא נותן נפח שלא הרבה מדפיים יודעים לתת. אם לא היו לי דגמים "כבדים" יותר של Omega (יש לי 4 זוגות שלהם בבית :)), כנראה שגם אני הייתי קופץ על זוג כזה.

ב. אחרי ניסיון חיובי מאוד עם מספר כרטיסי קול אני כבר מזמן פועל תחת ההנחה שכרטיס קול איכותי יכול להוות תחליף זול ואיכותי ל-CDP יקרים מאוד, ולשאר ירקות שעולים המון כסף.

ג. תמשיך לעדכן אותנו כשאתה מתקדם עם הפרוייקט שלך, תמיד כיף לשמוע על עוד פרוייקטים. אם יהיה לי קצת כח וזמן פנוי אולי גם אני אוסיף דיון קצר על פרוייקט או שניים שעברו אצלי בתקופה האחרונה. אחד בנייה של מגבר + ספק מיוצב - אותו הספק שתכננתי בזמנו, והשני הוא שיפוץ של מגבר ישן ותקול שקיבלתי מחבר לא מזמן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצבים, ניסיתי שוב פעם לסדר את ה-pot (נמצא לפני היציאה של הקדם מגבר).

על פי ה-DMM יש התנגדות אפסית עד 50kOhm בין כניסות ה-input של ה-pot ולבין ה-output.

אולם בחיבור של המערכת, גם בעוצמת כניסת אפסית (הווליום במחשב מכוון ל-3%) יש עוצמת קול משמעותית כאשר ה-pot אמור להיות בהתנגדות מקסימלית וההבדל בין המינימם למקסימום לא מאוד מרשים. התופעה מופיעה בשני הערוצים (לפני כן היה לי קצר בערוץ אחד).

למישהו יש רעיון מה עשוי לגרום לתקלה כזאת?

עדכון - , קצת בדיקות עם ה-DMM והבעיה נפתרה. מתברר שהחיבור לאדמה נפגע. הלחמתי חוט קטן ועכשיו הכל עובד.

נשמע בסך הכל לא רע.

השלב הבא - סידור טוב יותר של כל החוטים וההלחמות, קופסאות וגימור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטוח שהאדמה מחוברת כמו שצריך אל ה-Pot?

אם לא, אז כל מה שאתה עושה כשאתה מסובב את ה-Pot זה לשנות את ההתנגדות הטורית בכניסה למגבר. במצב כזה החוגה תשפיע מעט מאוד על שינויי העוצמה, בטח שלא תצליח להשתיק את הסיגנל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטוח שהאדמה מחוברת כמו שצריך אל ה-Pot?

ראה עדכון שלי - אכן כן. הבעיה נמצא וטופלה.

תוכנית להמשך (במסגרת הזמן הפנוי - מה שאומר 6-7 שבועות במקרה הטוב) --

רכישת קופסאות פלסטיק - אחת לספק ושני למגבר ולקדם מגבר (מקומות מומלצים לרכישה באיזור המרכז?)

חיבור חשמל בין הקופסאות עם מחברי XLR 3-פינים (שקע נקבה בספק הכוח וזכר במגבר מטעמי בטיחות וכבל זכר-נקבה בינהם).

חיווט מחדש (+החלפת מחברים מהירים בחוטים מולחמים) ושיפור הלחמות במגבר ובקדם מגבר ובינהם, התקנה בקופסא.

המגבר יכלול כניסת סטריאו יחידה. בגדול אני מתכנן מגבר משולב מבוסס על TK2050 כולל בחירת כניסת ו-pot ממונע נשלטים בשלט + לוח מגבר RIAA לפטיפון (שכיום מעלה אבק וחבל). אבל זה בתוכנית העבודה של 2013 והלאה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישפטרייה, עשית לי חשק אז הלכתי על Arjen TA2020 MKIII וספק 3.5A (הלכתי על ההצעות שלך על ספק כוחני יותר.. אחרי הכל זה לא SMSL פשוט לרמקולים בני 15 של מורל). ;)

אני אעדכן.

עריכה: ראיתי שהפרה מנורות גם כן של Arjen נורא מומלץ ביחד עם ה TA2020 שלו, אבל כרגע אני מוותר.

יש לך קצת רשמים איך זה משפיע על הסאונד (עם ה TA2020)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך קצת רשמים איך זה משפיע על הסאונד (עם ה TA2020)?

מאוד קשה לומר בלי השוואת AB

אני גם משתמש בשפורפרת יחסית "לא נחשבת".

הסאונד קצת פחות "חריף", קצת יותר "חם". מאוד קשה לי לומר אם זה טוב יותר, אני גם חושב שזה הרבה עניין של טעם.

אני אבדוק בימים הקרובים שוב פעם עם/בלי קדם מגבר ואמסור עוד רשמים.

אני גם מתכוון לשדרג את הסלילים (כמו שיש בסימן III) לפני שאני אתקין את הלוחות בקופסאות.

הזמנתי את מחברי ה-XLR ואני מחכה לזמן פנוי ללכת לקנות את הקופסטות ולחבר את הכול (זה עלול לקחת חודשים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצעתי בדיקה קצרה של המערכת עם/בלי הקדם-מגבר.

קיים הבדל משמעותי ולפי דעתי לחיוב - הסאונד "מעודן" יותר ויחד עם זאת עם מעט יותר "נפח" בתדרי המיד, הבמה רחבה יותר.

בתחום האודיופיליה שינוי כה מורגש ב-60 דולר הוא לא מחזה נפרץ. אולם שמדובר בציוד שאמור להיות זול, קשה שלא להתייחס לכך שמדובר בתוספת שמכפילה את מחיר החבילה הסופית. איש איש יעשה את חשבונותיו ושיקוליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...