צריך המלצה לראוטר חדש כ- 100$ + שאלה על ה- dlink 655 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה לראוטר חדש כ- 100$ + שאלה על ה- dlink 655

LazyCat

Recommended Posts

יש לי כרגע edimax br-6574 ונמאס לי שהוא לא מצליח לסחוב שימוש בחיבורים רבים. למשל שימוש בתוכנות p2p, אומנם הוא לא מתנתק, אך הוא מפסיק להגיב ולא ניתן לגלוש במקביל עד שעושים לו אתחול.

אני מעוניין לרכוש ראוטר חדש שאין לו בעיה עם חיבורים רבים. בנוסף עם Lan 1gb תמיכה בתקן N במהירות 300MB ומעלה . אם זה אפשרי שיתמוך ב- dual- band ו- NAS.

התקציב הוא כ- 100$ בקניה מחו"ל או 500ש"ח בקניה בארץ.

לגבי ה- dlink 655, האם מישהו קנה לאחרונה את הראוטר הזה בארץ ויכול לומר לי איזה revision החומרה שלו (צריך להיות כתוב עליו מאחור תחת H/W Ver) יש A1/A2/A3/A4 ומאיפה הוא קנה (יבוא רשמי/מקביל)...

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה הייתי ממליץ לך TP-LINK 1043ND ומתקין עליו DDWRT.

תוכל להשתמש בSAMBA על מנת לעשות שיתופים בין המחשבים וגם להגדיר NAS.

מבחינת כמות חיבורים הוא יעמוד בזה בלי בעייה. ברגע שאתה מתקין DDWRT יש לך גם DUAL BAND.

הסוויטץ שלו הוא של 1 גיגה.

לעומת זאת הDLINK לא תומך בDDWRT.

מבחינת כמות חיבורים הTPLINK יחזיק לך יותר חיבורים עם DDWRT לעומת הDLINK.

והוא תומך בתקן N MIMO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה הזה הייתי ממליץ לך TP-LINK 1043ND ומתקין עליו DDWRT.

תוכל להשתמש בSAMBA על מנת לעשות שיתופים בין המחשבים וגם להגדיר NAS.

מבחינת כמות חיבורים הוא יעמוד בזה בלי בעייה. ברגע שאתה מתקין DDWRT יש לך גם DUAL BAND.

הסוויטץ שלו הוא של 1 גיגה.

לעומת זאת הDLINK לא תומך בDDWRT.

מבחינת כמות חיבורים הTPLINK יחזיק לך יותר חיבורים עם DDWRT לעומת הDLINK.

והוא תומך בתקן N MIMO.

מה זה בדיוק DDWRT ומה זה עוזר לי אם אני קונה 1043ND? (או 941ND אם זה תומך)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה לDUAL BAND ווירטואלי.

לדוגמא אני כרגע אם קושחת DDWRT אני יכול להפעיל לפחות 5 SSID שונים ולכל אחד יהיה הצפנה שונה ושם שונה.

שבעצם זה כמעט כמו DUAL BAND.

DDWRT זה קושחה צד שלישית שאתה צורב על הנתב שלך, מוסיף לך המון פיצרים שלא קיימים בקושחה הרגילה של הנתב וקיימים רק בנתבים יקרים נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה לDUAL BAND ווירטואלי.

לדוגמא אני כרגע אם קושחת DDWRT אני יכול להפעיל לפחות 5 SSID שונים ולכל אחד יהיה הצפנה שונה ושם שונה.

שבעצם זה כמעט כמו DUAL BAND.

DDWRT זה קושחה צד שלישית שאתה צורב על הנתב שלך, מוסיף לך המון פיצרים שלא קיימים בקושחה הרגילה של הנתב וקיימים רק בנתבים יקרים נורא.

כשמדברים על dual-band בראוטרים בד"כ מתייחסים לזה שהראוטר יודע לעבוד במקביל בתדר 2.4GHz ובתדר 5GHz. אני אנחש שבריבוי SSID שציינת אפילו לא ניתן לעבוד בתקן N ו- G במקביל (מכשיר שיתחבר בתקן G, עדיין יוריד את כל הרשת ל- G).

בכל מקרה שמתי את העין על הראוטר הזה, אומנם קצת חורג מהתקציב, אך זוכה להרבה שבחים...

ASUS RT-N56U Black Diamond Dual-Band Gigabit Wireless-N

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אתה צודק מפני שבDUAL BAND יש לך בעצם 2 רכיבים אלחוטיים שכל אחד יכול לעבוד בנפרד לגמריי בלי תלות בשני.

אגב הנתב הזה מעולה, אך תיהיה חייב להיות עם הקושחה שלו ולא תוכל לשנות קושחה, המעבד שלו הוא של RALINK ויש לו המון .

זה נורא חזק ואני הייתי ממליץ עליו בחום.

מבחינה אלחוטית הוא והE4200 הם הכי חזקים גם מבחינת ROUTING - WAN-LAN.

אך רק מה שאני יודע שהתפריט שלו מבולגן ממה שאנשים אומרים.

אגב מאיפה אתה רוצה לקנות אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שאני אזמין אותו מאיביי, יצא פחות מ- 650ש"ח, ללא מיסים (מע"מ), ניתן לקנות אותו גם בפחות מזה (פחות מ- 600ש"ח) מחוץ לאיביי. בדקתי גם את ה- E4200, אך נראה שהאסוס טוב ממנו ועולה פחות ממנו באופן משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למשל אתה יכול לעשות HOTSPOT עם זה ולגבות כסף מאנשים שישתמשו באינטרנט שלך.

או שאתה רוצה שאנשים שמגיעים אלייך יהיה להם גישה לאינטרנט ואתה יכול להקצות להם קצת רוחב פס מכל הרוחב פס שיש לך.

כעיקרון בDDWRT יש שלל פונקציות שלא קיימים בנתבים בייתים.

פה אתה יכול לראות הרבה דוגמאות:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Tutorials

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן אתה צודק מפני שבDUAL BAND יש לך בעצם 2 רכיבים אלחוטיים שכל אחד יכול לעבוד בנפרד לגמריי בלי תלות בשני.

אגב הנתב הזה מעולה, אך תיהיה חייב להיות עם הקושחה שלו ולא תוכל לשנות קושחה, המעבד שלו הוא של RALINK ויש לו המון .

זה נורא חזק ואני הייתי ממליץ עליו בחום.

מבחינה אלחוטית הוא והE4200 הם הכי חזקים גם מבחינת ROUTING - WAN-LAN.

אך רק מה שאני יודע שהתפריט שלו מבולגן ממה שאנשים אומרים.

אגב מאיפה אתה רוצה לקנות אותו?

כן אני יודע שהוא מבוסס על Ralink, זה חלק מהשיקול, היות והציוד שלי כולו מבוסס על החומרה של Ralink (בד"כ התאמה טובה יותר).

אני לא בונה על החלפת קשוחה לקשוחה צד 3 ג' (DD-WRT/Tomato), כך שכאן אין בעיה. לגבי התפריטים, אני קראתי דעות חלוקות, אבל כל עוד כל הפונקציות שאני צריך נמצאות, השאר לא רלוונטי.

השיקול היחיד שנשאר, זה אם לקנות דרך איביי בכ- 650ש"ח או מחוץ לאיביי בכ- 550ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למוכר הזה באיביי -

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270808990911&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en

יש חנות מחוץ לאיביי, שם הוא מוריד את המע"מ ללקוחות מחוץ לבריטניה (ויוצא 75.50+משלוח 19.90פאונד) -

http://www.shop4usb.co.uk/Networking.1/routers.3/Asus.448/RT-N56U/RT-N56U.964914.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...