הזמנת מחשב נייד מחו"ל [באינטרנט] - הייתכן שזה יותר משתלם? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הזמנת מחשב נייד מחו"ל [באינטרנט] - הייתכן שזה יותר משתלם?

Toxin II

Recommended Posts

אהלן אנשים!

כבר זמן מה שאני מתכנן לקנות את הDell vostro 3550 שנראה כמו אחלה של מחשב.

אלא שלפני כמה ימים חבר שלי הזמין מחשב של חב' lenovo מהאתר הבינ"ל שלהם.. המחשב עלה לו חצי מהמחיר בארץ, והוא קיבל את המשלוח תוך כמה ימים. לפיכך החלטתי לפשפש בחנות האמריקאית של ומה שראיתי שם מאוד הפתיע אותי.

המחירים שם.. איך נאמר, הם בערך חצי מהמחירים של חנות ממוצעת בארץ!

כן, מסתבר שאם מחפשים קופונים של חברה מסוימת בגוגל, מקבלים הנחות די היסטריות.. ככה לדוגמא - האפשרות הראשונה בגוגל הפנתה אותי לאתר של כאשר באופן אוטומטי מוענקת לי הנחה של 25% על הDell XPS17

שכעת יעלה לי, הכל כולל הכל, 1000 דולר, לגרסאת מסך FHD, 700GB, כרטיס מסך טוב, מקלדת עם תאורה אחורית ועוד דברים רבים אחרים שבארץ רק הייתי יכול לחלום עליהם בטווח מחירים שכזה.

עוד קופון הביא אותי לDELL XPS 15 ב700$, שזה מחיר מטורף!

אלא שכאן נכנסת השאלה - האם זה בכלל משתלם? באופן כללי? האם אני צריך להצהיר בפני המכס? האם תוספת התשלום תהיה שווה את הטירחה?

ובאופן ספיציפי - האם מישהו יודע אם לDell יש אחריות בינ"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DELL ושות בד"כ שולחים דרך UPS ככה שתיהיה לך עמלה של כמה מאות שקלים על הטיפול + מע"מ על סה"כ העסקה והמשלוח.

מה שאומר שתוסיף כ-1000 שקלים לעלות(כ-600 שקל מע"מ) וכ-400 שקל על דמי טיפול ומע"מ נלווה(זה בתנאי שה-1000 דולר כוללים משלוח ב-UPS שרק עלותו היא כ-150-200 דולר).

העניין שווה בתנאי שמזמינים דגמים שאין בארץ או שהמחיר עליהם מגוחך(למשל X1 של לנובו, 2400 דולר בארצות הברית יותר מ-20 אלף שקל בארץ לקונפיגורציה המדוברת עם כל הציוד הנלווה שכולל 2 סוללות U נוספות, את כל הקיט שלהם, דיסק קשיח חיצוני מוקשח וכל מיני שטויות אחרות, ובארץ דובר ללא שום ציוד נלווה מה שעוד יותר הפך את העסקה לשווה).

בנוסף חשוב מאוד לוודא שהמחיר כולל אחריות בין לאומית מורחבת, דבר שמעלה את עלות המחיר של המחשב בעוד בכ-80\100 דולר לשנה הראשונה, וכחצי מזה לכל שנה נוסף(הרחבות זמינות לבין 3 עד 5 שנים תלוי ביצרן), ובנוסף לוודא שה-Care Pack שקונים כולל שירות בבית הלקוח או לפחות שירות במעבדה בארץ(AKA שהאחריות של לא תיהיה תשלח את זה לחו"ל דרך כיוון שאתה תשלם על המע"מ של עלות התיקון מה שיכול להוביל לתשלומים כבדים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DELL ושות בד"כ שולחים דרך UPS ככה שתיהיה לך עמלה של כמה מאות שקלים על הטיפול + מע"מ על סה"כ העסקה והמשלוח.

מה שאומר שתוסיף כ-1000 שקלים לעלות(כ-600 שקל מע"מ) וכ-400 שקל על דמי טיפול ומע"מ נלווה(זה בתנאי שה-1000 דולר כוללים משלוח ב-UPS שרק עלותו היא כ-150-200 דולר).

העניין שווה בתנאי שמזמינים דגמים שאין בארץ או שהמחיר עליהם מגוחך(למשל X1 של לנובו, 2400 דולר בארצות הברית יותר מ-20 אלף שקל בארץ לקונפיגורציה המדוברת עם כל הציוד הנלווה שכולל 2 סוללות U נוספות, את כל הקיט שלהם, דיסק קשיח חיצוני מוקשח וכל מיני שטויות אחרות, ובארץ דובר ללא שום ציוד נלווה מה שעוד יותר הפך את העסקה לשווה).

בנוסף חשוב מאוד לוודא שהמחיר כולל אחריות בין לאומית מורחבת, דבר שמעלה את עלות המחיר של המחשב בעוד בכ-80\100 דולר לשנה הראשונה, וכחצי מזה לכל שנה נוסף(הרחבות זמינות לבין 3 עד 5 שנים תלוי ביצרן), ובנוסף לוודא שה-Care Pack שקונים כולל שירות בבית הלקוח או לפחות שירות במעבדה בארץ(AKA שהאחריות של לא תיהיה תשלח את זה לחו"ל דרך ישראל כיוון שאתה תשלם על המע"מ של עלות התיקון מה שיכול להוביל לתשלומים כבדים).

תודה על המידע.

רק אני מבולבל קלות.

האם חובה לעשות משלוח דרך UPS?

האם יש דרך לתת הערכה גסה לעניין? [בהנחה ונגיד אני רוכש מחשב ב800$]

והשאלה החשובה מכולן, התחלתי לבדוק לגבי הגרסאות השונות של האחריות של , לא הבנתי איזה סוג עליי לבחור ע"מ לקבל אחריות מורחבת גם לארץ, כך שאקבל שירות במרכזי שירות של בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לדל גם אם אתה קונה מ אף מוכר לא ישלח לך מוצר ב800 דולר דרך USPS סטנדרט .. אלא דרך EMS או שירותי צד ג' כמו Fedex ואחרים.

אם אתה בעניין לשלם מיסים גבוהים תזמין דרך דל .. דרך תוכל לסגור על הצהרה נמוכה יותר של מוצר ולא לזרוק כסף טונה של כסף על מכס..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי קשר לדל גם אם אתה קונה מ EBAY אף מוכר לא ישלח לך מוצר ב800 דולר דרך USPS סטנדרט .. אלא דרך EMS או שירותי צד ג' כמו Fedex ואחרים.

אם אתה בעניין לשלם מיסים גבוהים תזמין דרך דל .. דרך EBAY תוכל לסגור על הצהרה נמוכה יותר של מוצר ולא לזרוק כסף טונה של כסף על מכס..

אף אחד לא יעשה לך הצהרה נמוכה יותר על אף דבר שעולה 1000 דולר, או אפילו חצי מזה, זה ידפוק את הביטוח של המשלוח ככה שהמוכר לא יהיה מכוסה במקרה וזה לא יגיע.

תודה על המידע.

רק אני מבולבל קלות.

האם חובה לעשות משלוח דרך UPS?

האם יש דרך לתת הערכה גסה לעניין? [בהנחה ונגיד אני רוכש מחשב ב800$]

והשאלה החשובה מכולן, התחלתי לבדוק לגבי הגרסאות השונות של האחריות של , לא הבנתי איזה סוג עליי לבחור ע"מ לקבל אחריות מורחבת גם לארץ, כך שאקבל שירות במרכזי שירות של בישראל.

תשאל את DELL? או תקרא את תיאור של הביטוח שאתה רוכש? ביטוח בין לאומי לשנתיים עולה בסביבות ה-200 דולר היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דובי רכשתי דברים מעט יותר יקרים מ800 דולר וגם פחות מזה לדוגמא PRO שעולה 1700 דולר..

או ב400 דולר...[WESTONE 4] וכו'.

הדבר היחידי שמתעקשים זה משלוח EMS או בשירותים כמו Fedex ואחרים .. , כמובן שהם לא מצהירים 50 דולר :) אך כמה מאות דולרים פחות .

דווקא עם האוזניות זה הוצהר על 50 דולר ..

בכל מקרה כל פעולה לא ישרה היא על אחריותך בלבד.. זה אומר שאם המכס תפס מוצר X ולשיטתו[הוא בודק את עלותו כוונתי] המוצר עולה בהרבה יותר מההצהרה, אתה עלול לקבל קנס, לסיכון יש מחיר , אך לפעמים המחיר שווה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני קניתי מספיק דברים יקרים ב-, לא יודע מתי קנית בפעם האחרונה אבל אם קנית ממוכר נורמאלי אז זה בלתי אפשרי בין שאר הדברים שמוכרים צריכים לעשות בשביל להיות זכאים ל"Buyer Protection" זה להעביר את כל החשבוניות דרך , מה שאומר גם הדפסת שטר המשלוח נעשת היום דרך Ebay(אלא אם חשבת שמישהו עושה את כל העניין שהיום כבר ניתן לעקוב אחרי משלוחים ישירות מתוך "הקניות שלי" ללא התערבות מצדך או מעבר לאתר צד ג' מטוב ליבו לבד בשעות המאוחרות של הלילה).

ואם אתה בתור צרכן מוכן לקנות ב- ממוכר שלא מופיע לו הלוגו של Buyer Protection ברמה הגבוהה ביותר שאומר כיסוי כל הנזק כולל עלויות המשלוח אז אתה טיפש.

ושוב זה לא העניין שאם אפשר לרמות או לא, אפשר, אבל אם קורה משהו לחבילה אתה פשוט חי בסרט אם אתה חושב שתקבל את המוצר בדרך כלשהי, המוכר ישלח לך מוצר נוסף רק בתנאי והוא יצליח לגבות את העלות של זה שאבד מהביטוח, ונחש מה קורה עם הצהרה שקרית בביטוח? הצהרת על 50 דולר תקבל 50 דולר..

נ.ב.

בעקרון הצהרות הערך שנכתבות ע"ג החבילה לא נחשבות, צריך חשבונית קניה, ורק שתדע שהמכס יודע יפה מאוד מה זה והוא גם הרבה פעמים דורש את קוד הקניה ונכנס בעצמו לאינטרנט על מנת לבדוק בדיוק בכמה המוצר שלך נמכר לך, זה קרה לי פעם ובסוף מקבלים אזהרה יפה ממשטרת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אין תקשורת סלולרית, תוסיף רק מעמ (16 אחוז). עלות משלוח ממוצעת של לפטופ במאסטופ (mustop.co.il) שאני משתמש בו לא מעט למשלוח לארץ של חנויות שלא שולחות לישראל הינה כ-90 עד 100 דולר. את המעמ מחשבים על כל הסכום, כולל המשלוח.

דרך אגב, אם אתה מוכן לקנות refurbished, באתר האאוטלט של דל המחירים עוד יותר מגוחכים, במיוחד עם קופונים של 20 אחוז הנחה נוספת שמסתובבים מדי פעם ברשת.. בדוק בחשבון הטויטר של דל אאוטלט על מבצעים: http://twitter.com/#!/delloutlet

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שצריך ויזה אמריקאית כדי לקנות שם (כרטיס ויזה מקושר לחשבון בנק בארה"ב)

אחרת זה לא יעבוד לך, ואת זה אני אומר על סמך 2 נסיונות קודמים.

האופציה השניה שקצת יותר יקרה היא ebay, בה אנשים מוכרים את הניידים האלו בדיוק (resellers)

בצורה משעשעת בדיוק היום הזמנתי מחשב זהה למחשב הזה מ-ebay:

http://www.ebay.com/itm/Dell-Latitude-E6420-i7-2720QM-128GB-SSD-6GB-900P-VPRO-/150654105645?pt=Laptops_Nov05&hash=item2313af382d#ht_4585wt_1396

המחיר שמצאתי היה כ-950 דולר, 50 דולר יותר מהמחיר שרצו עליו בדל אחרי 20 אחוז הנחה (היה קופון ביום שישי הזה)

עם משלוח לארץ דרך ushops יעלה 30 דולר (פרטים אצלהם באתר) ומס בסך של 150 דולר המחיר הסופי יהיה כ-4400 שח.

מבירור קצת בארץ המחיר לנייד הזה מעל ל-7500 שח.

מביקורות ברשת על מוצרי המתוקנים, הם מגיעים במצב של מחשב חדש לחלוטין, וכאשר יש לך אחריות חברה - אין מעשית הבדל ממחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק 30 דולר משלוח??? מה הם שולחים את זה בלי קופסה או מה , מחיר נמוך מדי למשלוח :-).

מזלך שסכום הרכישה לא עובר את ה1000 דולר , שבגלל זה אתה משלם "מס" מסוים בתוספת למה שאתה משלם .

יש לי ניסיום עם זה אחרי הזמנה של .

דרך אגב לגבי חברות כמו Ushops אתה צריך לדעת[אם אינך יודע] שמחיר המשלוח הוא לא רק לפי משקל אלה גם לפי "נפח החבילה" אז תבקש מהם לשלוח את זה בחבילה קטנה יותר אחרת מחיר המשלוח יצא לך יותר מדי גבוה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שנה וחצי בערך רכשתי מחשב נייד T400 מחודש מפעל עם אחריות יצרן בינלאומית לשנה. המחשב עלה 2,200 ש"ח כולל הכל (משלוח, מע"מ, תוספת זיכרון). קיבלתי אותו עם שליח עד הבית. המחשב היה ארוז באריזתו המקורית עם מדבקות מפעל והיה ממש ריח של חדש ממנו. בקיצור אחת הקניות הכי טובות שעשיתי. המחיר הכי נמוך בזאפ למפרט יותר חלש משלי היה בסביבות ה-5,000 ש"ח.

הכי משתלם לקנות מחשב מחודש כמו שאני עשיתי או בתקופת מכירות בחגים. אם אתה קונה חדש ביום חול הפער במחיר לא תמיד מצדיק את הכאב ראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...