לבטים בנוגע לשירותי בצבא - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לבטים בנוגע לשירותי בצבא

pAnAhI

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש מעט מאוד מקומות טובים בצבא, כאלה שניתן להגיד עליהם בלב שלם ששווה להישאר עבורם בצבא, ועל רובם לא ניתן לפרט מפאת ביטחון מידע...

התכוונתי לא מבחינת מה שאתה עושה - אלא, ששווה עצם העניין שאתה בצבא ותורם למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולא ציינתי עוד פרט אחד, זה שאם אני לומד זה במכון הטכנולוגי HIT בחולון, שהוא מוגדר כמכללה.. אני לא כ"כ יודע מה לעשות.. למרות שהעשרתם אותי ואני כמובן לא מצפה שתגידו לי מה לעשות אבל כמה שיותר יותר טוב!

ושוב תודה על התגובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת העיקרון שילמתי תשלום ראשוני ל HIT ואז התקשרו אלי מתקשוב ואמרו לי שאני יכול לקבל מס' תפקידים כדוגמת טמ"מ בתחום האלק' בתקשוב ויש סיכוי שאני יכול למשוך את הכסף הזה חזרה, לוותר על עתודה וללכת לתקשוב. אני פשוט לא יודע מה יהיה נכון לעשות כי אין לי מספיק ידע ומידע בשביל לעשות 1V1 ביניהם. אני יודע שזה נשמע קצת באוויר אבל אני שואל מעכשיו כדי להיות עם כמה שיותר מידע ביד ברגע שאני את ההחלטה שלי ולזה אין לי כנראה הרבה זמן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רוצה לבאס אותך אבל חוץ מקורס טייס וממרם, אין שום דבר בצבא שיתן לך ערך באזרחות. קצונה תיחשב בונוס כשתרצה לפנות לתפקיד יותר ניהולי, וכמובן ששירות קרבי יאפשר לך להתהדר בתואר מאבטח, אבל זה בערך הכל.

אני לא מחשיב עתודה, כי זה לא הדרכה צבאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה בצבא לא אומר שאתה מסכן יותר בכל דבר....

רציתי להדגיש שהצבא משווה גם לאזרחי.

א) הצבא לעולם לא יוכל להשוות את התנאים לאזרחות, פערי השכר והתנאים הם אדירים.

ב) הסבירות שמי שסיים מסלול עתודה יעבוד "במקצוע" בצבא היא נמוכה עד אפסית. הסבה ממהנדס חשמל למתכנת זה עוד טוב - הרוב הופכים לקציני פרויקט שעוסקים בכל דבר מלבד הנדסה.

ג) יש המון סיבות שלא ללכת לעתודה, לפרט את כולן זה קצת מיותר. תריצו חיפוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאני יכול להסיק משילוב שתי התגובות האחרונות הן לא להתגייס.. מצד אחר אתם אומרים שכנראה אני לא יקבל הרבה מהצבא אחרי הלימודים במקצוע שלמדתי אז כביכול בשביל מה? ומצד שני נטען כי שום קורס לא יתן לי גם ככה כלום..

אז אני אשאל ככה, מבין האופציות העומדות בפני, איזו היא העדיפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שאני יכול להסיק משילוב שתי התגובות האחרונות הן לא להתגייס.. מצד אחר אתם אומרים שכנראה אני לא יקבל הרבה מהצבא אחרי הלימודים במקצוע שלמדתי אז כביכול בשביל מה? ומצד שני נטען כי שום קורס לא יתן לי גם ככה כלום..

אז אני אשאל ככה, מבין האופציות העומדות בפני, איזו היא העדיפה?

הקורסים באלק' לא יעניקו לך ניסיון באזרחות, אבל הם כן יעניקו לך קצת ניסיון בעבודה טכנית וגם תראה קצת איך מערכות עובדות.

עדיף לבלות 3 שנים בצבא בידיעה שאין לך הרבה ציפיות, מאשר לחתום 3 שנות קבע נוספות ולקבל כאפה רצינית ברגע שתגלה שאתה לא עוסק בכלל בתחום שלמדת בלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין למה לצבא לממן תואר שלם לסטודנטים אם בסוף שמים אותם בתפקידים לא קשורים. מילא טכנאים/הנדסאים, אבל מהנדסים... יש להם הרי אינטרס משלהם לממן לימודים, ואם סטודנט סיים עם ממוצע של 80+ , מה ההיגיון מצדם לשים אותו בתפקיד שבו הוא לא יוכל לתרום לצבא עם הידע שרכש בכסף שלהם?

" הסבה ממהנדס חשמל למתכנת זה עוד טוב - הרוב הופכים לקציני פרויקט שעוסקים בכל דבר מלבד הנדסה. "

אז במה עוסקים רוב המהנדסים בצבא?

אני רואה שהרבה רושמים שעוסקים בתפקידים שזה לא חלק מהמקצוע שלהם וזה מלחיץ אני חייב לומר... אני בעצמי במסלול עתודה אבל לא החלטתי אם להמשיך הלאה ללימודים או לא, ומה שאני עכשיו קורא פה גורם לי לחשוב....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקורסים באלק' לא יעניקו לך ניסיון באזרחות, אבל הם כן יעניקו לך קצת ניסיון בעבודה טכנית וגם תראה קצת איך מערכות עובדות.

עדיף לבלות 3 שנים בצבא בידיעה שאין לך הרבה ציפיות, מאשר לחתום 3 שנות קבע נוספות ולקבל כאפה רצינית ברגע שתגלה שאתה לא עוסק בכלל בתחום שלמדת בלימודים.

תקשיב זה נורא תלוי בבן אדם. יש כאלה שיהיה להם ציון טוב ויהיו במקומות טובים (יש גם תוכניות מסוימות שמתחייבות לעבודה בתחום הנלמד) או אם הוא יהיה חאפר והוא עושה עתודה רק בשביל התואר ואז מה שאתה אומר זה נכון למה הציון שלו יהיה בהתאם (מסיבות של חוסר שאפתנות). אין אפס, בצבא צריך גם להוכיח את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במה עוסקים רוב המהנדסים בצבא?

הרוב הופכים לקציני פרויקט שעוסקים בכל דבר מלבד הנדסה.

זה צריך להיות מספיק ברור...

הם למעשה עוסקים בפאן הניהולי של הפרוייקט - עמידה בלוח זמנים, לתאם עבודות, ללכת לישיבות, פיקוד (לפעמים יש לך חיילים מתחתייך), לקבל בראש מהמפקדים מעלייך ועוד...

לא מבין למה לצבא לממן תואר שלם לסטודנטים אם בסוף שמים אותם בתפקידים לא קשורים. מילא טכנאים/הנדסאים, אבל מהנדסים... יש להם הרי אינטרס משלהם לממן לימודים, ואם סטודנט סיים עם ממוצע של 80+ , מה ההיגיון מצדם לשים אותו בתפקיד שבו הוא לא יוכל לתרום לצבא עם הידע שרכש בכסף שלהם?

חיפשתי עבורך וזה מה שמצאתי:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=159&MessageId=143912878

בקיצור: השיבוצים הם עניין של היצע וביקוש. הצבא למעשה מרוויח מזה שהוא נותן למהנדס תפקיד שהנדסאי יכול לבצע (שבתכלס גם בוגר תיכון יכול לבצע).

תקשיב זה נורא תלוי בבן אדם. יש כאלה שיהיה להם ציון טוב ויהיו במקומות טובים (יש גם תוכניות מסוימות שמתחייבות לעבודה בתחום הנלמד) או אם הוא יהיה חאפר והוא עושה עתודה רק בשביל התואר ואז מה שאתה אומר זה נכון למה הציון שלו יהיה בהתאם (מסיבות של חוסר שאפתנות). אין אפס, בצבא צריך גם להוכיח את עצמך.

כמובן שיש תוכניות. אך עתודה סטנדרטית היא לא אחת מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...