גילוי של ה-vendor class‬ - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גילוי של ה-vendor class‬

tzahi16

Recommended Posts

שלום לכם.

אני נמצע בשלב של לתכנן DHCP (על שרת Windows) אצלי בארגון.

אני מנהל רשת שנמצאת ב-VLAN אחד וברצוני לתת POOL כתובות שונה לסוגים שונים של עמדות.

למשל אני רוצה לתת POOL מסויים ל-Thin clients ו-POOL אחר ל-PC.

חשבתי להשתמש ב-USER CLASS בשביל המטרה, אבל גיליתי שאין לי יכולת להגדיר את ה-CLASS ID ב-Thin clients שיש לי (עם מערכת הפעלה WinCE).

האופציה הנוספת שראיתי היא להתמש ב-Vendor class. השאלה היא איך אני יכול לדעת מה ה-Vendor class שאותו אני צריך להגדיר ב-DHCP?

לצורך העניין אני משתמש בחומרה של .

תודה,

צחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום Lev0.

כפי שציינתי אני לא מחולק לכמה vlan אני נמצא ב-vlan אחד, חוץ מזה אני עובד בארגון enterprise ואין לי ממש שליטה על הציוד תקשרות, ובגלל שאין לי שליטה עלהם אני צריך לחפש פיתרון שלא יבוא מהציוד תקשורת בשביל שאני לא יהיה תלוי באנשי תקשרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משתמש יותר לסדר ברישומים ועזרה וזיהוי סוג הציוד.

לדוגמא: נגיד שיש לי רשת 192.168.0.0/16

אז אפשר להגיד למשל ש 192.168.1.1-254 הם משרדי

ו 192.168.2.1.254 זה מדפסות וכו'...

זאת דוגמא לחילוק הכתובות אצלי.

אני כרגע עובד עם כתובות סטטיות אז אין לי בעיה לעשות חלוקה כזאת.

השאלה איך אני שומר עם סדר כזה כשאני יעבור ל-DHCP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לעבוד עם כתובות סטטיות ברשת Enterprise ועם VLAN אחד נשמע לי שגעון וחוסר יעילות טוטאלית.

ב. בשביל סדר ברשת Microsoft אפשר לעבוד עם שמות מחשב בתוך הדומיין, מה זה משנה בכלל מה ה-IP של המחשב?

מילא, היית אומר לי שטווח כתובות IP אחד מיועד להתחבר לרשת כזאת ולא לכזאת.

אבל בשביל רישום וסדר זה נשמע לי יותר מדי, פשוט תקרא למחשבים לפי מחלקות ונגמר הסיפור.

בנוסף, עשיתי גם חיפוש בגוגל למה שאמרת ויש סיבה שלא מוצאים דבר כזה.

הרי DHCP למאות מחשבים יכול להיות דבר שהוא די Traffic consuming.

אז תחשוב שבנוסף לכך, בכל פעם יחלוש גם איזשהו פרוטוקול על הרשת שצריך לזהות

Vendor Classים של כל המחשבים בשרת שלך.

נשמע לי מיותר, מעמיס ולא נחוץ.

יש עוד דרכים הרבה יותר נורמאליות לשמור על סדר ברשת.

עריכה-

את המאמר הזה ראית?

http://www.tech-faq.com/configuring-dhcp.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מנהל את כל ה-Enterprise.

אני מנהל חלק קטן.

ואגב זאת לא רשת רק של Microsoft יש הרבה שירותי לינוקס שניתנים ויש כל מני סינונים לפי IP שזה מה שקבע ה- admin שיש לי פה.

אגב מבחינת שמות אין לי בעיה אני מסודר עם שמות הגיוניים ולפי שם אני יכול לדעת באיזה איזור המחשב נמצא.

בכל מקרה אני התחלתי לפני שנתיים במקום הזה והמצב לא היה שונה עד עכשיו, ושינוי הארגון מחדש עלול להביא להמון בעיות.

ראיתי את המאמר, ולא ראיתי התייחסות ל-vendor class יש שם התייחסות ל-superscope אבל לא מפרטים שם יותר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יצא לי לראות את זה.

יש שם התייחסות מהצד של השרת, איך מגדירים את זה, אבל לא מצאתי שם שום הזכר אין ניתן לראות איך המוצר מזדהה מול ה-DHCP התחלתי לקרוא את ה-RFC אני מקווה שאני ימצא שם משהו.

אם הייתי יכול לעבוד עם user class החיים היו יותר פשוטים, פשוט הייתי מגדיר איזה זיהוי שאני רוצה ולפי זה הייתי עובד, הבעיה היא הרק מוצרי תומכים ב-user class (וגם לא כולם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום gabriel6

זאת לא המטרה של Reservation אני לא חושב שזה נכון לשריין את כל הכתובות של המחשבים שלך בארגון.

אם זה ככה אז מה הטעם להשתמש ב-DHCP תגדיר כתובת סטטית לכל אחד עמדה ועמדה.

שימוש ב-reservation נכון כאשר יש לך תחנות מיוחדות שאתה חייב לשמור להם את כתובת ה-IP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...